چگونه از شکستهایمان درس بگیریم؟

۱۱ نکته برای ترک شکست ‌های گذشته و استقبال از آینده

درس گرفتن از شکست ها

شکست یک بخش جدایی ناپذیر از زندگی است و می تواند درس های زیادی به ما بدهد، اما در صورتی که از شکست ها درس نگیریم، قطعا ضرر کرده ایم. بیشتر کارآفرینان بزرگ شکست های زیادی را در زندگی شان تجربه کرده اند و با درس گرفتن از آن و تلاش دوباره، به موفقیت رسیده اند. این افراد شکست را به عنوان یک تجربه یادگیری و راهنمای یک راه دیگر تلقی می کنند.

به گزارش آلامتو به نقل از success؛ حال این سوال مطرح می شود که چگونه می توان ایده شکست را به عنوان یک مانع در نظر گرفت؟ برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد ، با ۱۲ نفر از شرکت کنندگان در YEC مصاحبه کردیم تا ببینیم چگونه توانسته‌ اند از شکست ‌های گذشته دست بردارند و به استقبال آینده بروند. تا انتها با ما همراه باشید.


 1. از شکست‌ های خود برای موفقیت استفاده کنید.

متیو پودولسکی ، مشاور قانونی فلوریدا ، می گوید: اگر این کار، کار آسانی بود شکست نمی خوردم. این شکست نشان می دهد کاری که شما انجام دادید، کاری دشوار، جدید و چالش برانگیز بوده است. برای جسارتی که باعث شده این کار را انجام دهید، به خودتان افتخار کنید.

به خودتان یادآوری کنید که کاری را انجام داده اید که ارزش شکست خوردن داشته است. از این پس، به جز درس هایی که از این شکست گرفتید، دیگر به آن فکر نکنید و به دنبال انگیزه و تلاش برای آینده و شروعی دوباره باشید.

همچنین بخوانید: شکست چیست

 1. پیشرفت و دستاوردهای خود را پیگیری کنید.

پاتریک بارنیل می گوید: هنگامی که ما شکست می خوریم ، خیلی راحت است که احساس کنیم محکوم به تکرار اشتباهات خود هستیم.

بهترین راه برای رها کردن این احساس منفی ، پپیگیری پیشرفت ها و کارهایی است که روزانه به پایان رسانده اید. این وظایف می تواند شامل تمام کارهای مفیدی که در طول روز انجام داده اید، باشد. ما از آنچه فکر می کنیم موفق تر هستیم.


 1. برای شکستی که خورده اید عزاداری کرده و سپس حرکت کنید

رابی اسکات می گوید: من بارها به عنوان کارآفرین شکست خورده ام. من متوجه ‌شده‌ام که در هنگام شکست ، اگر کمی از بار و ناراحتی شکست را با دوستان و یا خانواده ام در میان بگذارم سبک تر خواهم شد و می تواند در احیای روحیه از دست رفته ام مفید باشد. در نهایت، من باید تصمیم بگیرم که آن را رها کنم و بر حال و آینده تمرکز کنم.

پردازش و هضم هر شکستی کمی زمان می برد، باید با این مراحل روبرو شوم و آن ها را پشت سر بگذارم.


 1. درباره شکست‌های گذشته فکر نکنید

نیکول مونوز می گوید: تمرکز بیش از حد بر شکست‌ های گذشته یک راه اتلاف بی رویه زمان است. این راهی برای ایجاد موفقیت نیست.

درست است که گفتیم باید از شکست ها درس بگیریم و رفتار خود را تغییر دهیم، اما تمرکز زیاد بر شکستی که در گذشته خورده اید، به مراتب انگیزه شما برای آینده را کاهش خواهد داد. پس به جای اینکه در گذشته سیر کنید، یک قرارداد واقعی با خودتان ببندید و درس هایی که از این شکست گرفتید را درونی کنید و دیگر هیچوقت به آن فکر نکنید.

همچنین بخوانید: چگونه شکست را به پیروزی تبدیل کنیم

 1. برای تعیین اینکه از کدام روش پیش بروید ، از اشتباهات استفاده کنید

ریچارد فونگ معتقد است: شکست ها یک مزیت فوق العاده دارند و آن این است که به ما نشان می دهند چه مسیرهایی اشتباه است. انتخاب مسیر درست یکی از مزایای شکست است و ما هرگز یادگیری از شکست را متوقف نمی کنیم.

من می دانم محدودیت هایی (مانند عدم موفقیت) کمک می کند تا مسیر واضح تر به جلو باز شود و زمانی که به نظر می‌ رسد یک میلیون احتمال وجود داشته باشد، این می تواند واقعا به هدایت کشتی کمک کند. بازی بتل شیپ یک مثال خوب در این زمینه است: هر شکست به شما کمک می ‌کند تا به هدف خود نزدیک تر شوید.


 1. از شروع دوباره هیجان زده شوید.

رانا گجرال می گوید: بسیار مهم است که به یاد داشته باشید که شکست های گذشته، شما را تعریف نمی کند ، بلکه چیزی که معرف شماست نحوه واکنش نشان دادن به شکست هاست. عدم موفقیت در کاری به این معناست که اکنون با درک کاملاً جدید و دیدگاهی از آنچه انجام می دهید ، دوباره شروع کنید. برای شروع دوباره هیجان زده باشید.


 1. دیگران را مقصر ندانید

استفانی ولز می گوید: اگر دیگران را به دلیل ناکامی های خود مقصر بدانید ، هرگز قادر نخواهید بود پیش بروید و موفق شوید. مهم است که نسبت به اقدامات خود مانند یک فرد بزرگسال پاسخگو باشید و مسئولیت اشتباهاتتان را به عهده بگیرید ، با این رویه قادر خواهید بود به جلو حرکت کرده و موفق شوید.

اگر به دنبال کینه های قدیمی هستید و یا دیگران را به خاطر کارهای اشتباه خود سرزنش کنید ، پذیرای شروع جدید دشوارتر خواهید بود.


 1. جایی که در آن قرار دارید را بپذیرید

«جرد اچیسون» (Jared Atchison)، یکی از سازندگان افزونه وردپرسی «WPForms» می گوید: آیا مقام و یا شی که در آن هستید را انکار می کنید؟

بعضی اوقات ما به خودمان دروغ می گوییم ، بدون توجه به اینکه اتفاقاتی که در گشته افتاده و شکست هایی که خورده ایم، به ما کمک می کند تا با کمبودها و شکست های خود کنار بیاییم. مهم است که با خود صادق باشید زیرا این تنها راهی است که شما قادر خواهید بود به سمت موارد بهتر پیش بروید.


 1. به یاد داشته باشید که اکنون یک فرد متفاوت هستید

سید بلخی، بنیانگذار WPBeginner می گوید: غلبه بر شکست هایی که در گذشته تجربه کرده اید، دشوار است. به یاد داشته باشید که شما دیگر همان کسی که قبلا بودید، نیستید.

امروز، شما درس‌ های ارزشمندی را یاد گرفتید، افراد مختلفی را ملاقات کرده‌ اید و تجربیات متفاوتی داشته ‌اید. این تجربیات از شما فرد دیگری ساخته است. از گذشته یاد بگیرید و این بار بهتر حرکت کنید.


 1. طرز تفکر خود را نسبت به قدردانی تغییر دهید

Rachel Beider می گوید: برای حرکت به جلو بعد از یک شکست سخت، طرز فکر خود را به قدردانی تغییر دهید. به این مساله توجه کنید که چالش‌ ها و شکست‌ ها در کنار شما هستند و شما را به رشد دعوت می‌ کنند. بدون شکست ها و چالش ‌ها، زندگی به شدت خسته ‌کننده و کسل ‌کننده خواهد بود.


 1. به اشتباهات به عنوان ویژگی های مشخص نگاه نکنید.

کریس کریستوف (رئیس موسسه پژوهشی MonsterInsights) می گوید: ما تمایل داریم که به اشتباهات خود به عنوان ویژگی های تعریف شده خود نگاه کنیم.

حقیقت این است که بیشتر آشفتگی های درونی ما توسط خودمان به خودمان تحمیل می شود و خودکرده است و ما تنها کسانی هستیم که توجه می کنیم! اگر می خواهید از شکست های گذشته خود رها شوید ، باید این واقعیت را بپذیرید که اشتباه کرده اید ، درس های ارزشمند آموخته اید و برای شروع های جدید آماده هستید.


و اما سخن پایانی…

با توجه به سخنان نقل شده در قسمت بالا، به اهمیت درس گرفتن از شکست ها و رها کردن آن پی بردیم. حال وقت آن رسیده که دست از سرزنش خود بردارید و با انگیزه ای دو چندان به یک شروع جدید فوق العاده فکر کنید. موفق باشید.


1 دیدگاه

 1. صدف

  به نظر من موفقیت نقطه نهایی رسیدن به یک هدف نیست من شخصا موفقیت رو توی سماجتم و مسیری که برای رسیدن به هدف طی میکنم میبینم.

نظر خود را بیان کنید