چگونه یک تیم را رهبری کنیم؟

۵ عادت که باعث می ‌شود شما یک رهبر بهتر شوید.

با تمرین این عادت‌ها، می توانید رهبری تان را بهبود ببخشید.

“ما همان کاری را می ‌کنیم که بارها انجام می ‌دهیم یا به عبارت بهتر، کاری را انجام می دهیم که برایمان عادت شده. بنابراین، برتری یک عمل نیست، بلکه یک عادت است.”

به گزارش آلامتو به نقل از success؛ تفاوت بین رهبران خوب و رهبران بزرگ، عادات آن‌ها است. در اینجا برخی از رفتارهایی وجود دارند که می توانند شما را به رهبری بهتر تبدیل کنند.

چگونه به رهبری بزرگ و موفق تبدیل شویم؟

چگونه به رهبری بزرگ و موفق تبدیل شویم؟

  1. عادت شماره 1: زمان خود را مدیریت کنید.

در کنار وقفه های روزانه، پیشرفت در پروژه‌ های حیاتی به شدت می‌ تواند دشوار باشد.

Joan Gurvis در کتاب نحوه پیدا کردن تعادل خود توصیه می ‌کند که به جای انجام چندین کار، از تکنیکی به نام “تغییر کانال” استفاده کنید:

به جای اینکه در آن واحد چندین کار را انجام دهید، تمرکز و توجه تان را به یک فعالیت خاص اختصاص دهید و پس از اتمام آن به سراغ فعالیت و یا کار بعدی بروید، این روش باعث می شود روی همه کارها تمرکز کنید و هر چیزی را به بهترین نحو انجام دهید.

  1. عادت شماره 2: برای خود نماینده ای انتخاب کنید.

تلاش برای اینکه انجام همه کارها توسط خودتان باشد، یک کاستی برای یک رهبر بهتر بودن است. اهمیت انتخاب نماینده برای خود دلایل بسیار زیادی دارد.

شاید شما فردی کمال گرا هستید که با انجام تمام کارها توسط خودش احساس راحتی می کند و یا اینکه احساس می کنید کار خودتان خیلی بهتر از کار کارمندان تان است.

یک رهبر بزرگ می داند که مهم ترین وظیفه او رشد و ترقی دیگران است. او به کارمندانش یاد می دهد که چگونه فکر کنند و سوال های درست بپرسند.

  1. عادت شماره 3: رو در رو صحبت کنید.

اگرچه ایمیل برای ارتباط درون سازمانی عالی است، اما رهبران کارآمد ارزش صحبت کردن رو در رو با کارمندانشان را درک می ‌کنند.

یکی از بهترین راه ها برای فهمیدن فعالیت ها و کارهای در حال انجام این است نه فقط مدیران بلکه با پذیرش، منشی و اعضای تیم تان صحبت کنید. با این کار مشکلات و فرصت هایی را کشف خواهید کرد که ممکن است هرگز یاد نگرفته باشید.

  1. عادت شماره 4: عمیقا گوش کنید.

ریچارد برانسون می گوید رهبران باید بیش از آنکه حرف می زنند گوش کنند، زیرا از این طریق می فهمند که چه اتفاقاتی در حال رخ دادن است.

رهبران بزرگ یاد می ‌گیرند که به متن و محتوا گوش دهند، منظور ما از گوش دادن، گوش دادنی عمیق است. منظور از گوش دادن عمیق، وقتی است که در حال صحبت هستیم و به حرف هایی که می زند بدون تلاش برای قضاوت او و یا کنترل گفتگو، گوش می کنیم.

ما به فرضیات خود اجازه می ‌دهیم نه تنها چیزی که گفته می ‌شود را بشنوند، بلکه احساسات، انگیزه‌ها، نیازها و اهداف گوینده را نیز درک کنیم.

  1. عادت شماره 5: پذیرای ایده‌ های جدید باشید.

بهترین سازمان ها، آنهایی هستند که اولین کارها را به بهترین نحو انجام می دهند. یک رهبر بزرگ همیشه به دنبال ایده بزرگ بعدی است ، ایده ای که باعث بهبود کارایی عملیات فعلی یا بهبود محصول می شود.

رهبر بزرگ کسی است که از اعضای تیمش ایده های جدید می خواهد، کسی که از حمایت تیمش برای بیان و اجرای ایده هایشان نمی ترسد، اعضای تیم این رهبر نوآوری های قابل توجهی را به وجود خواهند آورد.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید