چگونه یک گروه را مدیریت کنیم؟

21 نکته‌ی عملی برای رهبری: حاصل ده سال تجربه‌ی مدیریت؛

رهبری گروه

اگر میخواهید در مسیر شغلی یا زندگی خود موفق باشید باید رهبری کردن را یاد بگیرید چرا که درست پیش رفتن کارها به تصمیمات شما بستگی خواهد داشت.

به گزارش آلامتو به نقل از INC؛ فرقی نمی کند که یک مدیر باشید، و یا وظیفه رهبری یک تیم و یا یک کلاس درس را بر عهده داشته باشید چراکه مهارت های رهبری در همه زمینه ها مهم هستند. به نظر می رسد برخی از افراد برای الهام بخش بودن و هدایت مردم به سمت کارهایی که باید انجام دهند آفریده شده اند، اما اکثر ما به طور طبیعی دارای چنین خصوصیتی نیستیم.

خوشبختانه، رهبری یک هدیه آسمانی نیست بلکه مجموعه ای از مهارت هایی است که می توانید با تلاش و کوشش آنها را بدست آورید. پس فقط باید تمرین کنید. ممکن است کسب این مهارت ها برای برخی راحت تر از برخی دیگر باشد، اما این مهارت ها مهارت هایی هستند که در دسترس همه ما قرار دارند. فقط باید تلاش کنید و خطر ریسک کردن را به جان بخرید.

هر کجا که باشید، هر کاری که انجام دهید، باید بدانید که 21 روش برای تبدیل شدن به یک رهبر بهتر وجود دارد که بهتر است از آنها اطلاع داشته باشید:


 1. احساسات خود را مدیریت کنید.

احساسات به ما انرژی می دهند. بنابراین اگر کم باشند، انرژی ما نیز فروکش می کند و اگر خیلی زیاد باشند، احساس مثبت و خوش بینی را در ما به وجود خواهند آورد.

برای اینکه به عنوان یک رهبر در بهترین حالت خود باشید، باید بتوانید احساسات خود را مدیریت کنید – وقتی این کار را انجام دهید، انرژی خود را نیز مدیریت خواهید کرد.


 1. مهارت های خود را توسعه دهید.

اگر از مهارت لازم برای رهبری برخوردار نباشید، به هیچ عنوان به عنوان یک رهبر واجد شرایط پذیرفته نخواهید شد.

تنها یک راه برای تبدیل شدن به یک رهبر ایده ال وجود دارد و آن این است که روی مهارت های رهبری خود کار کنید، تخصص خود را در زمینه ای که در آن مشغول به کار هستید پرورش دهید و آنچه را که باعث می شود به رهبر بهتری تبدیل شوید کشف نمایید.

همچنین بخوانید: چگونه مهارت های جدید یاد بگیریم؟

 1. به رهبری با قابلیت برقراری ارتباط عالی تبدیل شوید.

خود را بهتر بشناسید و با مشاهده و گوش دادن به اتفاقات پیرامون خود پی ببرید.

یک رهبر بزرگ همیشه فردی با قابلیت برقراری ارتباطات ماهرانه است – او نه تنها به عنوان گوینده بلکه به عنوان یک شنونده نیز کسی است که در برقراری ارتباط با ظرافت خاصی عمل می کند.


 1. وقتی اشتباه می کنید به اشتباهتان اعتراف کنید.

یک فرد قوی و با اعتماد به نفس همیشه به اشتباهات خودش اعتراف می کند.

بعضی اوقات مردم فکر می کنند که پذیرفتن اشتباه می تواند نشانه نقطه ضعفشان باشد، اما در حقیقت برعکس این موضوع درست است – هرچه صادق تر باشید، مردم بیشتر شما را به عنوان رهبر خود خواهند پذیرفت.


 1. استعداد های جدید را کشف کنید.

بخش بزرگی از رهبری، به چگونگی برقراری ارتباط با افراد مناسب مربوط می شود – کسانی که می توانند دید شما را به نقطه ای فراتر از حال حاضر سوق دهند و استراتژی های موفقی را برایتان تدوین کنند.

اما استخدام افراد ماهر فقط نیمی از بازی است. درک این مسئله نیز مهم است که چگونه افرادی با پیشینه ها و توانایی های مختلف می توانند به بهترین شکل در کنار هم کار کنند.


 1. بخشی از تیم باشید.

برخی می گویند که تیم مخفف این جمله است که کنار هم بودن شما را به چیزهای بیشتری می رساند. بنابراین یک رهبر عالی همیشه خود را جزئی از تیم می داند و لذا او نیز مانند سایر افراد تیم مایل است آستین هایش را بالا زده و از هیچ چیزی برای پشتیبانی، کمک، و راهنمایی به تیمش دریغ نکند.


 1. در جایی که وظیفهتان است اعتبار خودتان را نشان دهید.

جای تعجب ندارد اگر کسی را در موضع رهبری ببینید که بخاطر تلاش دیگران به چنین مقامی رسیده، اما رهبران واقعی سخاوتمندانه رفتار می کنند. آنها می دانند که هر موفقیت بزرگی به واسطه تلاش بسیاری از افراد و استعدادهای آنها به دست آمده است.


 1. مربی باشید نه واعظ.

مردم به رشد و پیشرفت علاقه مند هستند.

آنها می خواهند بدانند که چگونه می توانند کارهای خود را به نحو بهتری انجام دهند و راه خود را پیدا کنند.

به عنوان یک رهبر وظیفه شما این است که آنها را راهنمایی کنید، به آنها کمک کنید و از آنها پشتیبانی نمایید – نه اینکه مانند یک رئیس یا موعظه گر باشید.


 1. روی مردم سرمایه گذاری کنید.

برای اینکه یک رهبر بزرگ باشید، باید در قلب مردم و کسانی که در سازمانتان مشغول به کار هستند جایگاه ویژه ای داشته باشید.

اگر می خواهید آنها خوشحال، پر تلاش، وفادار و فداکار باشند، وقت لازم را برای سرمایه گذاری بر روی آنها اختصاص دهید، تا به شما اعتماد کنند و بینش روشنی از آنچه باید انجام دهند داشته باشند.


 1. به کارمندانتان آزادی بدهید و انعطاف پذیر باشید.

تا زمانی که مردم می دانند چگونه کار را به درستی انجام دهند، از راه خود منحرف نخواهند شد.

رهبری که به آزادی و انعطاف پذیری افرادش اهمیت بدهد، باعث می شود که آنها بتوانند افکار روشنی داشته باشند و بهترین کار را برای سازمانشان انجام دهند.


 1. قدردان باشید.

همواره به ستایش و تقدیر از کارمنانتان بپردازید.

بگذارید دیگران بدانند وقتی کارها را به خوبی انجام دهند و نتایج عالی و منحصر به فردی را ارائه نمایند از آنها تشکر خواهد شد. اما وقتی نوبت به بازخورد و هشدار می رسد و می خواهید تذکراتی را برای توسعه و رشد سازمان به کارمندانتان ابلاغ نمایید، این کار را بصورت خصوصی انجام دهید. چراکه این احتمال وجود دارد که تذکر شما مانند یک بازخورد منفی تلقی شود و هیچ کس نمی خواهد که در جمع تحقیر شود.


 1. با تیم خود پیوند محکمی را برقرار کنید.

صحبت کردن در مورد تمایلات تیم و رسیدگی به خواسته هایشان کار آسانی است، اما این کار به خودی خود اتفاق نمی افتد. یک رهبر باید وقت بگذارد و برای کار با تیم خود تلاش کند تا پیوندی باور نکردنی را با آنها به وجود بیاورد.


 1. از دفتر خود خارج شوید.

از دفتر خود خارج شوید و همه کارها را در آرامش کامل انجام دهید. سعی کنید همیشه با مردم در ارتباط باشید. چرا که این روش این یک روش کارآمد برای برقراری تعادل در بین خواسته های نقش رهبری و نیازهای افراد است.

وقتی کارمندانتان ببینند که رهبرشان نه تنها سخت کار می کند بلکه همیشه در دسترس است، بیشتر تلاش خواهند کرد و وضعیت برد بردی برای سازمان پدید خواهد آمد.


 1. از شک و شبهه بهره مند شوید.

بسیاری از موارد بدی که در طی یک روز یا یک هفته اتفاق می افتند – همانند یک سوءاستفاده، یک لحظه ناراحت کننده یا یک بی احترامی تنها به این دلیل اتفاق می افتند که کسی سریع قضاوت می کند و نظر خود را عنوان می نماید.

بهترین رهبران کسانی هستند که از مزیت شک بهره مند می شوند. آنها بر روی انصاف و مهربانی خود کار می کنند و همیشه به افراد فرصت دوم یا سومی می دهند.


 1. از مدیریت جزئی نگرانه دوری کنید.

رهبرانی که تیم های خود را از نزدیک نظارت می کنند، اجازه نمی دهند که استعدادهای کارمندانشان شکوفا شود و یا افراد با تجربه از مهارت های خود بهترین استفاده را ببرند.

اگر می خواهید یک رهبر موفق باشید، بهتر است به کارمندانتان فضای کافی بدهید تا بتوانند بهتر فکر کنند.


 1. لذت ببرید.

ممکن است تجارت شما یک تجارت جدی و پر فراز و نشیب باشد، اما بهترین رهبران می دانند که چگونه هیجان و سرگرمی را به درون کار خود بیاورند. آنها از یک فرهنگ خوش بینانه و یک محیط عالی بهره می برند چرا که می دانند سرگرمی باعث می شود که مردم بیشتر تلاش کنند.


 1. موهبت های خدادادی افراد خود را بهتر بشناسید.

شما باید به سرعت نقاط ضعف و نقاط قوت افراد خود را بشناسید. وقتی این کار را انجام دادید، می توانید به بهترین وجه به آنها کمک کنید تا نقاط قوت خود را کشف کنند و در مسیر موفقیت قرار بگیرند.


 1. پاسخگوی مردم باشید.

یکی از بزرگترین معضلات رهبری وقتی اتفاق می افتد که پاسخ گوی مردم نباشید.

اگر مسئولیت پذیری و پاسخ گو بودن برای شما مهم است، اجازه ندهید کسانی به سر کار بیایند که از زیر کار در می روند و پاسخ گو نیستند.. شما با پایبندی به اصول خود می توانید احترام لازم را کسب کنید، و لذا تیم کارامدی داشته باشید.


 1. برای جلب اعتماد باید به افرادتان اعتماد کنید.

به کارمندانتان پیام هایی را ارسال کنید که نشان دهنده اعتماد شما به آنها باشد. و به نوبه خود، باعث شود که آنها نیز به شما بیشتر اعتماد کنند


 1. رفتارهایی مانند- دلسوزی و مراقبت را بیشتر از خودتان نشان دهید.

دلسوزی به شما کمک می کند تا فاصله بین آنچه که سازمان به آن نیاز دارد، آنچه مردم می خواهند و آنچه می توانید به آنها ارائه دهند را بر طرف نمایید. رهبران همیشگی رهبرانی هستند که دلسوز و مهربان باشند.


 1. با عشق رهبری کنید

حتی رومیان باستان نیز می دانستند که عشق می تواند مردم را افسون کند. پس کارمندان خود را دوست داشته باشید، سازمان خود را دوست داشته باشید و به کسانی که به آنها خدمت می کنید احترام بگذارید چرا که راز رهبری موفق در همین امور نهفته است.


فال موفقیت مجله آلامتو

متن موفقیت در کار و زندگی

انشا در مورد موفقیت

سخنان بزرگان در مورد موفقیت

چگونه زندگی خوبی داشته باشیم؟

برای موفقیت چه باید کرد؟

چگونه یک بیزینس موفق داشته باشیم1 دیدگاه

 1. محمد

  با سلام عرض ادب
  مطالب مفیدی بود تشکر

نظر خود را بیان کنید