جاهای دیدنی هلسینکی فنلاند

10 مورد از جاذبه‌های برتر توریستی و گردشگری در هلسینکی؛

هلسینکی یکی از شهرهایی است که در سواحل خلیج فنلاند و در اواسط قرن شانزدهم ساخته شده است.

امروزه پایتخت فنلاند یک منطقه شهری مدرن و زیبایی است که حدود 1.4 میلیون نفر جمعیت دارد. از آنجایی که فنلاند زمانی بخشی از روسیه بوده است می‌توانید معماری روسی را در این قسمت پیدا کنید.

همچنین می‌توانید معماری ابداعی و نوآورانه ای را در این ناحیه بیابید. شما می‌توانید غذاهای فنلاندی را بخورید، موزه‌های موجود را کاوش کنید، از کلیساهای زیبایی که در آن واقع شده است دیدن کنید و به سایر جاذبه‌های توریستی در آن سر بزنید.

در این مقاله همراه ما باشید تا با هم چند مورد از جاذبه های توریستی این شهر را مرور کنیم.

  1. Kauppatori:

جاهای دیدنی هلسینکی,Kauppatori

اگر می‌خواهید غذاهای سنتی فنلاند را امتحان کنید یا آثار هنری محلی را بخرید و از صنایع دستی این شهر لذت ببرید سری به Kauppatori بزنید. Kauppatori مشهورترین بازار شهر هلسینکی است که در جنوب بندر در ورودی پارک Esplanadi واقع شده است.

این بازار بهترین مکان برای خرید پوست گوزن شمالی و کنده کاری چوب و نیز خوردن غذاهای فنلاندی است. این بازار رو باز نمای بسیار زیبایی به بندر هلسینکی فراهم می‌کند.

به خاطر داشته باشید که این بازار مخصوص توریست‌هاست. به همین خاطر قیمت‌هایی که در این مکان عرضه می‌شود کمی بالا خواهد بود. قبل از اینکه بخواهید خریدی انجام دهید قیمت‌ها را با هم مقایسه کنید.

  1. موزه Kiasma:

جاهای دیدنی هلسینکی,موزه Kiasma

به جرات می‌توان گفت این موزه بهترین مکان برای نمایش اثار هنری معاصر در فنلاند است. ماموریت این موزه با خود ساختمان آغاز می‌شود. ساختار آن به گونه ای است که شکل عجیب و غریبی دارد و توسط آمریکا طراحی شده است.

موزه Kiasma در نزدیکی پارلمان در مرکز شهر هلسینکی واقع شده است و بخشی از گالری ملی فنلاند محسوب می‌شود. در داخل این موزه می‌توانید بیش از 4000 اثر هنری را در اتاق‌ها مشاهده کنید که به زیبایی آن می‌افزاید. نمایش اثار هنری مختلف و در حال تغییر باعث می‌شود بازدید کنندگان دوباره به این مکان برگردند.

  1. پارک تفریحی Linnanmaki:

جاهای دیدنی هلسینکی,پارک تفریحی Linnanmaki

زمانی که در حال گشت و گذار در موزه‌های این شهر هستید، به کودکان خود اجازه دهید سری به پارک تفریحی Linnanmaki بزنند. این پارک تفریحی وسایل مختلفی دارد که می‌توانید از وجود آن‌ها لذت ببرید.

همچنین در این مکان 13 رستوران مختلف گنجانده شده است که به هنگام گرسنگی می‌توانید سری به آن‌ها بزنید. هدف از ساخت این پارک تنها ایجاد سرگرمی برای کودکان نبوده است. معمولا درآمد و منفعت حاصل از این پارک به دست کودکان کار در فنلاند می‌رسد.

  1. موزه روباز Seurasaari:

جاهای دیدنی هلسینکی,موزه روباز Seurasaari

این موزه می‌تواند روش و شیوه زندگی فنلاندی‌ها در گذشته را اشکار سازد. این موزه که در یکی از جزایر هلسینکی واقع شده است، 87 ساختمان کشور را در خود جای داده است. برخی از مزارع موجود بیشتر از 4 قرن قدمت دارند. این در حالیست که قدمت اکثر موارد به قرن 18 تا 20 می‌رسد.

این موزه از سال 1909 شروع به کار کرده است اما در ماه‌های سرد سال بسته می‌شود. بازدید کنندگان می‌توانند نهاری را با خود به همراه داشته باشند و از خوردن آن در کنار موزه لذت ببرند. این موزه بزرگترین موزه فضای باز در فنلاند محسوب می‌شود.

راهنماهایی که در این مکان حضور دارند لباس محلی پوشیده اند و فعالیت‌های روزمره افراد این ناحیه را به تصویر می‌کشند.

  1. محل عبادت Kamppi:

جاهای دیدنی هلسینکی,محل عبادت Kamppi

زمانی که وارد این مکان می‌شوید بهتر است سکوت کنید. اگر قصد دارید از فضای شلوغ شهر هلسینکی دور شوید و به یک مکان ارام و ساکت پناه ببرید بهتر است به این محل بروید.

این مکان با عنوان محل سکوت نیز شناخته شده است. این مکان کوچک با حمایت مالی کلیساها اداره می‌شود. محل عبادت Kamppi در میدان Narinkkatori واقع شده است و طراحی نواورانه ای دارد.

  1. پارک Esplanadi:

جاهای دیدنی هلسینکی,پارک Esplanadi

این پارک یک جای خوب برای فرار کردن از فضای شلوغ شهر و آرامش است. پارک Esplanadi در سال 1812 ساخته شده است و یک مکان عالی برای دیدن مناظر زیبای شهر محسوب می‌شود.

از آنجایی که این مکان بین دو خیابان شلوغ شهر هلسینکی واقع شده است در میان افراد محلی از محبوبیت خاصی برخوردار است.

در این پارک افراد محلی و بازدیدکنندگان می‌توانند از فضای سبز موجود لذت ببرند، در کافه‌های قدیمی به آرامش برسند یا از وجود ارکسترها و نمایش‌های خیابانی لذت ببرند. این پارک بهترین پارک هلسینکی محسوب می‌شود.

  1. کلیسای جامع Uspenski:

جاهای دیدنی هلسینکی,کلیسای جامع Uspenski

این کلیسای جامع که به افتخار مریم مقدس ساخته شده است، یکی ازبناهای زیبا و چشم نواز در شبه جزیره Katajanokka است که مشرف به شهر هلسینکی می‌باشد. این کلیسای جامع ارتدوکس شرقی از آجرهای قرمز با معماری طلا ساخته شده است و 13 گنبد سبز رنگ دارد.

این کلیسا بزرگ‌ترین کلیسای ارتدوکس در اروپای غربی است. کلیسای جامع Uspenski در سال 1860 تاسیس شده و مدل آن از کلیسای ساخته شده در نزدیکی مسکو گرفته شده است. این مکان پر از لوسترهای زرق و برق دار است. به جرات می‌توان گفت این کلیسا نشان دهنده تاثیر روسی ها بر روی فنلاند است.

  1. کلیسای جامع هلسینکی:

جاهای دیدنی هلسینکی,کلیسای جامع هلسینکی-helsinki_cathedral

کلیسای سفید رنگ هلسینکی یکی از مکان‌های تاثیرگذار در این شهر است. این کلیسا توسط معماری طراحی شده است که میدان سنا را طراحی نموده است. این مکان در ابتدا با عنوان کلیسای سنت نیکلاس شناخته می‌شد اما زمانی که فنلاندی‌ها این مکان را از دست روسی‌ها گرفتند نام آن را به کلیسای جامع هلسینکی تغییر دادند.

کلیسای جامع هلسینکی در سال 1830 ساخته شده است و ستون‌های سفید رنگی دارد. اگر گشت و گذار کردن در مکان‌های عجیب و غیر عادی را دوست دارید می توانید سری به کافه آن بزنید.

  1. Suomenlinna:

جاهای دیدنی هلسینکی,جاذبه‌های برتر توریستی و گردشگری در هلسینکی-suomenlinna

زمانی این مکان به عنوان پایگاه دریایی به کار می‌رفت و کشتی‌ها از این مکان حرکت می‌کردند. این مکان که بر روی شش جزیره سنگی در هلسینکی واقع شده است با عنوان قلعه فنلاند نیز شناخته شده و مشهور است.

شاید بتوان گفت این مکان یکی از محبوب ترین جاذبه‌های توریستی در هلسینکی است و مکان عالی برای پیک نیک در تابستان محسوب می‌شود. بازدید کنندگان می توانند در تمام فصول سال به این ناحیه سفر کنند و از زیبایی‌های آن لذت ببرند.

  1. کلیسای Temppeliaukio Kirkko:

جاهای دیدنی هلسینکی,کلیسای Temppeliaukio Kirkko

اگر دوست دارید یکی از کلیساهای منحصر به فرد را در هلسینکی مشاهده کنید سری به این کلیسا بزنید. این مکان یکی از کلیساهای خیره کننده است که در قرن بیستم ساخته شده است.

ساخت و ساز این بنا برای اولین بار در سال 1930 آغاز شد و سپس در طول جنگ جهانی دوم متوقف گردید. ساخت دوباره آن در سال 1968 از سر گرفته شد. در نهایت فضای داخلی این بنا از سنگ ساخته شد و خورشید از طریق گنبد مسی به آن می‌تابد. کلیسا دارای آکوستیک عالی و اغلب به عنوان محل برگزاری کنسرت مورد استفاده قرار می‌گیرد.


نظر خود را بیان کنید