انشا در مورد روز پدر 

انشا در مورد روز پدر

هیچگاه نمی توان مقام والای پدر را با واژه ها و کلمات توصیف کرد زیرا زبان در بیان مقام و منزلت پدر قاصر است. پدر ترکیبی بی مانند از محبت و عطوفت همراه با تلاش و قدرت است. اما اگر تصمیم دارید انشا در مورد روز پدر نوشته و یا چند خطی برای تشکر از زحمات پدر بنویسید و به پدر خود هدیه دهید؛ با ما همراه باشید تا به شما کمک کنیم متن خوبی در مورد پدر و روز پدر به نگارش درآورید. امیدواریم مورد توجه و نظر شما عزیزان قرار گرفته و موثر واقع گذدد.

انشا در مورد روز پدر کوتاه و خواندنی

با اینکه بهشت زیر پای پدران نیست ولی بدون چشمداشت برای ما تلاش می کنند و برای فراهم کردن نیازهای ما زحمت می کشند. آنها تمام طول روز را برای آسایش ما کار می کنند و به تنهایی بار زندگی را بـه دوش می‌ کشند. به نظر من بهشت زیر پای پدران نیست بلکه در دستان پینه بسته آنها است که بی دریغ برای راحتی ما کوشش می کنند. بهشت در نگاه پدران اسـت همان نگاهی که از آن فداکاری، از خودگذشتگی و ایثار می بارد. پدران مانند ابر از وجودشان می کاهند و چون بارانی دلنشین بر سرمان می بارند تا اینکه ما مثل بذر از درون خاک جوانه زده و رشد کنیم. آنها مثل چتر بر سر ما هستند تا از گرما محافظت شویم و در زمان تشنگی مانند بارانی آب گوارا را در وجود ما تزریق می‌کنند. پدران در مواقع سختی اشک نمی ریزند شیون نمی کنند بلکه آرام عرق ریخته و زیر لب آه می کشند. پدران همچون کوهی استوار همیشه برای ما تکیه گاه هستند. همیشه پدران با گذشت بوده و هستند؛ آنها کمر خمیده خود را پشت لبخند پنهان می کنند تا ما غمشان را نبینیم مبادا نارحت شویم.

خلاصه که همیشه پدرها قهرمان زندگی همه ما بچه ها هستند. بیایید مراقب قهرمان های زندگیمان باشیم. آنها برای ما اسطوره هستند. اسطوره های بزرگی کـه در ذهن و قلب ما جایگاه ویژه ای داشته و هرگز از یادمان نمی روند. پدرها فرشته های دلسوزی هستند کـه تنها بال ندارند.

همچنین بخوانید: انشا درباره ایران وطن و سرزمین قوی من

انشا در مورد روز پدر ادبی

برگ برگ روزهای کودکی ام را ورق می‌ زنم و خاطرات آن را مرور می کنم؛ همیشه درکنار عشق و محبت بی دریغ مادرم کسی بود که آرامش و آسایش را لحظه به لحظه در کودکی ام تزریق می کرد. کسی که قلبی بـه وسعت دریا و آرامشی به وسعت آسمان دارد. پدر قهرمانی است کـه هیچکس مدالی به او نداده، کوهی استوار است کـه همیشه در سختی های زندگی دلم بودنشان قرص بوده است.

پدر مردی فداکار است کـه بی هیچ منتی یک عمر تلاش کرده، رنگ موهایش سفید شده و همینطور دستانش پینه بسته و زخم شده اسـت. ولی هیچگاه شکایتی نداشته و حتی یک لحظه دست از تلاش کردن برنداشته است.کودک که بودم هنگام بیماری مادرم کنارم می نشست و غصه می خورد. داروهایم را می داد و به فکر تغذیه ام بود اما هیچوقت پدر نبود. دنیای کودکانه ام اجازه نمی داد درک کنم که چرا نیست؟ چرا صبح که من در خواب هستم می رود و شب ها وقتی من در خواب هستم به خانه می آید. همیشه در دلم با حالت طلبکارانه از خودم می پرسیدم چرا بابا هیچوقت نیست؟

اما امروز دیگر می دانم کـه آن نبودن ها چه معنایی داشت! تـو آنقدر کار می کردی که مـن در رفاه و آسایش بزرگ شوم. کار می کردی تا آرزوی داشتن هیچ چیزی در دلم نماند؛ تا بهترین جشن تولد را برایم برپا کنی. تـو روزها عرق می ریختی و شبها از خستگی زیاد بیهوش می شدی تا مـن آسوده بزرگ شوم! تو با همان لحظه های کمی کـه در خانه بودی زیباترین لحظه های زندگی را برایم ساختی. خیلی دوستت دارم پدر مهربان و فداکارم!

انشا در مورد روز پدر با مقدمه بدنه نتیجه

مقدمه: ۱۳ رجب مصادف با ولادت حضرت علی (ع) و روز پدر است و ما باید نه تنها در روز پدر بلکه باید همیشه قدردان زحمات پدران و مادران خود باشیم.

بدنه:
در روز پدر می توانیم با دادن یک هدیه کوچک از زحمات بی دریغ پدر خود تشکر کرده و قدر دان او باشیم. روز پدر فرصت مناسبی است که پدرمان را خوشحال کنیم و بهتر است اینکار را با خرید یک هدیه کوچک و یا یک نقاشی زیبا انجام دهیم. اما پدر ها بیشتر از این خوشحال می شوند که به فکر آینده خود بوده و همیشه برای رسیدن به اهدافمان دست از تلاش برنداریم.

اما به هر حال روز پدر روز مناسبی برای قدردانی و تشکر از زحمات بی دریغی است که پدرها برای ما می کشند چرا که همیشه آنها فداکار بوده و برای فراهم کردن آسایش ما از هیچ کاری دریغ نکرده اند.

پدر کلمه ای است که از وجودش معنای ایثار، فداکاری و صمیمیت بیرون می آید. پدر همیشه حاضر است حتی از چیزهایی باعث پیشرفت خودش می شود بزند ولی همه آنها را به بچه هایش بدهد. پدر کسی است که گاهی صورتش را با سیلی سرخ نگه می دارد تا آبروی فرزندش پیش دوستانش حفظ شود.

پدر عزیزم! امروز روز تو است و من برای قدردانی از تو می نویسم، می نویسم که هیچکس به اندازه تو مرا دوست نداشت و برای آسایشم از جان مایه نگذاشت. بدان که هیچکس به اندازه تو دلم را قرص و پشتم را گرم نکرد.

پدر عزیزتر از جانم! عشق پاکت قلبم را از هر پلیدی شسته و استواری قامتت ترس هایم را از بین خواهد برد وقتی که تو هستی من سرشار از شجاعتم و با نبودت از سر دلتنگی سیل اشک از چشمانم جاری می شود.

نتیجه: روز پدر روز خوبی برای سپاسگزاری از پدر بابت زحماتی اسـت کـه در طول زندگی برای مـا کشیده است و از خود فداکاری و ایثار نشان داده اسـت، روز پدر ر ابه همه پدرهای زحمتکش بخصوص پدر خودم و همه همکلاسی هایم تبریک میگویم و آرزو می کنم همیشه سایه شان بالای سر ما باشد.

همچنین بخوانید: انشا در مورد آلودگی هوا و داشتن هوای پاک

انشا در مورد روز پدر 

انشا در مورد روز پدر به زبان کودکانه

پدران ستون خانه هستند، حضور آن ها در خانه احساس امنیت می دهد. همیشه برای پدرها آینده فرزندانشان مهم است. پدر شدن آنقدر مسئولیت دارد که به نظر من خدا تنها این ویژگی و قدرت را در وجود پدرها قرار داده است که آن ها می توانند به خوبی از عهده این مسئولیت بزرگ بر بیایند.

روز پدر با روز تولد امام علی (ع) در یک روز است، روز پدر روزی است برای تشکر از پدرهایی که هر روز برای ما زحمت می کشند. پدرها هیچ وقت از ما توقع ندارند که برایشان هدیه گران قیمت بخریم. ما می توانیم با یک نقاشی زیبا که به آنها هدیه می دهیم خوشحالشان کنیم. آنها از ما توقع دارند که با درس خواندن و انجام کارهای خوب باعث افتخار آنها شویم.

یادمان نرود روز پدر برای همه پدرهایی که به آسمان رفته اند دعا کنیم تا آنها هم در آرامش باشند و یادمان باشد که همیشه قدر پدر خودمان را بدانیم و دستهای پر محبتش را ببوسیم. به خصوص دست پدرهای زحمتکشی که از صبح تا شب در حال کار و تلاش هستند.

انشا در مورد روز پدر و حضرت علی

ما حضرت علی (ع) را به مردانگی و جوانمردی می شناسیم. بنابراین بهترین روز برای تعیین روز پدر تولد حضرت علی (ع) است چون پدران هم ویژگی های حضرت علی را دارند. ایشان پدر امام حسین (ع) و امام حسن (ع) و زینب و ام کلثوم می باشند و جد تمام دوازده امام معصوم هستند. روز ولادت امام علی (ع) روز مرد هم نامگزاری شده و این روز فقط مخصوص پدرها نیست. این روز را باید به همه کسانی که در زندگی رفتار مردانه و جوانمردانه دارند تبریک گفت.

روز پدر بهانه خوبی است تا از همه پدران آزاده و جانباز قدردانی کنیم زیرا آن ها به معنای واقعی از خودشان جوانمردی نشان داده اند. ایثار، فداکاری و از خودگذشتگی از خصوصیات همه پدران است چرا که به سختی کار می کنند و زحمت می کشند تا اعضای خانواده آنها در آرامش و آسایش زندگی کنند.

بهتر است امروز که روز پدر است برای پدر خو نامه ای بنویسید و برای همه سال هایی که تا پای جان و بدون چشم داشت برای آسایش، راحتی و رفاه شما زحمت کشیده تشکر کنید.

همچنین بخوانید: انشا در مورد بار کج به منزل نمی رسد

انشا در مورد روز پدر 

انشا ادبی در مورد روز پدر

پدر یعنی عشق، یعنی تمام هستی، یعنی محبت بی منت، یعنی بهانه ای برای زندگی.
پدر برای دختر همه چیز است؛ همه کس است؛ سایه سر است؛ همدم و همراه است؛ اصلا پدر یعنی کسی حق ندارد به دخترم از گل کمتر بگوید.

پدر برای دختر اولین عشق و برای پسر اولین قهرمان است. پدر رفیقی است که می توان روی حرفهایش حساب باز کرد. کلمه پدر قشنگ ترین کلمه دنیاست و  هیچ مترادفی در هیچ کتابی برایش پیدا نمی شود.
می گویند به کسی گفتند: “با پدر جمله بساز” گفت: “با پدر جمله نمی سازم با پدر دنیایم رامی سازم”
پدر تنها کسی در دنیا است که ثابت می کند فرشته ها می توانند مرد باشند.
پدر عزیزم من را همیشه دوست داشته باش حتی اگر من لایق دوست داشتنت نباشم. تو تنها کسی هستی که دوست داشتنت بدون چشم داشت است وبوسه هایت از ته دل و بوی گل می دهد.
با پدرم نشسته بودیم و جدول حل می کردیم گفتم: ” نوشته دوست، عشق، محبت و سه حرفی و حرف اول آن “پ” و حرف آخرش هم “ر” است.” پدرم گفت: “میشود پدر” تازه آنجا بود که فهمیدم  تمام این کلمات در وصف پدر بوده و چقدر مترادف های زیبایی دارد.
اما خودمانیم! کاش سوره ای به نام “پدر” وجود داشت که اینگونه شروع می شد:
سوگند بر پینه دستان پر مهرت که بوی نان تازه می داد و سوگند بر چشمان همواره نگرانت و سوگند بر بغضی که فرو خورده است و سوگند برغریبی ات، که هیچ بهشتی زیرپاهایت نیست.


نظر خود را بیان کنید