عید پاک چیست و چه روزی است؟

فلسفه عيد پاک چيست؟

عید پاک چیست؟

عید پاک چیست؟

بسیاری از مسیحیان در سراسر جهان عید پاک را با خدمات ویژه کلیسا، موسیقی، نور شمع، گل و نواختن ناقوس کلیسا جشن می گیرند. مراسم عید پاک در برخی از کشورها مانند فیلیپین و اسپانیا برگزار می شود. بسیاری از مسیحیان عید پاک را بزرگترین عید سال کلیسا می دانند. بر اساس باور مسیحیان، این روز شادی و جشن برای بزرگداشت قیام عیسی مسیح است. در ادامه بخوانید: عید پاک چیست؟


عید پاک چه روزی است؟

همچنین بخوانید: متن تبریک عید فطر 1401 رسمی و ادبی، کوتاه و زیبا به دوستان و همکاران

عید پاک چه روزی است؟

بسیاری از شهرها و روستاهای ایتالیا درام های مقدسی درباره قسمت های داستان عید پاک دارند – این درام ها در روز عید پاک در میدان ها برگزار می شوند. شیرینی هایی به نام corona di nove به شکل تاج پخته می شوند. سایر غذاهای سنتی شامل کپرتو (بره) و آگنلو (بچه/بز) است. عید پاک در لهستان با وعده های غذایی خانوادگی شامل ژامبون، سوسیس، سالاد، بابکا (یک کیک لهستانی) و مازورکا یا کیک های شیرین پر از آجیل، میوه و عسل جشن گرفته می شود. اگرچه عید پاک از اهمیت مذهبی زیادی برخوردار است، بسیاری از کودکان در کشورهایی مانند استرالیا، کانادا، ایالات متحده و بریتانیا، آن را زمانی برای تهیه لباس های جدید بهاری، تزئین تخم مرغ و شرکت در شکار تخم مرغ عید پاک می دانند که در آن تخم مرغ وجود دارد. پنهان شده توسط خرگوش عید پاک. برخی از کودکان در این زمان از سال سبدهای عید پاک پر از آب نبات، تنقلات و هدایا دریافت می کنند.


تاریخ دقیق روز عید پاک سال 1401 در تقویم شمسی

تاریخ دقیق روز عید پاک سال 1401 در تقویم شمسی مصادف است با:

شنبه، 28 فروردین 1401
1401/01/28


تاریخ دقیق روز عید پاک سال 1401 در تقویم میلادی 2022

تاریخ دقیق روز عید پاک سال 1401 در تقویم میلادی 2022 مصادف است با:

Sunday, 17 April 2022
2022/04/17


خرگوش عید پاک چیست؟

همچنین بخوانید: راهنمای سفر ایمن در تعطیلات عید

خرگوش عید پاک چیست؟

تخم‌مرغ‌های عید پاک و خرگوش عید پاک هر دو نمادهای باروری هستند که از جشن Eostara نگهداری می‌شوند. دیگر تشابهات نمادین عبارتند از شادی بت پرستی در طلوع خورشید بهار، که با شادی مسیحیان در طلوع پسر خدا مصادف است، و روشن کردن شمع ها در کلیساها، که مطابق با آتش سوزی های بت پرستان است. نماد صلیب و تصاویر عیسی مسیح از طریق نقاشی ها یا مجسمه ها در روز عید پاک به یادگار می ماند.


تعطیلات عید پاک چند روز است؟

عید پاک دوره 50 روزه است که از یکشنبه عید پاک تا یکشنبه پنطیکاست را شامل می شود. این جشن به عنوان یک جشن شادی آور به نام “روز بزرگ پروردگار” جشن گرفته می شود. هر یکشنبه فصل به عنوان یکشنبه عید پاک تلقی می شود. تاریخ های جشن عید پاک از سالی به سال دیگر متفاوت است. مشکل این است که اناجیل در تاریخ عید پاک بسیار مبهم هستند. متی، مرقس و لوقا یک تاریخ را نشان می دهند، در حالی که یوحنا تاریخ متفاوتی را نشان می دهد. عامل دیگر این است که عید پاک رستاخیز عیسی را جشن می گیرد. برای مسیحیان اولیه، بازگشت او برای بار دوم قریب الوقوع بود، بنابراین آنها زیاد نگران تاریخ نبودند. با گذشت قرن ها، این عدم وضوح در مورد تاریخ به این معنی بود که تاریخ استانداردی برای عید پاک وجود نداشت. به عنوان مثال در اواخر قرن سوم، اگر به اروپا سفر می‌کردید، می‌توانید عید پاک را چندین بار در عرض چند هفته جشن بگیرید. در اسکندریه، عید پاک همیشه 25 آوریل بود. در رم، 18 آوریل و در بخش‌هایی از گال، در 21 مارس جشن گرفته می‌شد. در واقع، در بخش‌هایی از بریتانیای سلتیک، مراسم مصلوب شدن به جای جمعه، در روز پنجشنبه برگزار می‌شد.

تنها پس از چندین تلاش برای تعیین تاریخ استاندارد برای عید پاک بود که فرمول کلیسای اسکندریه به عنوان روش صحیح تعیین تاریخ پذیرفته شد. با این روش و اشاره ای گذرا به روش محاسبه فصح، عید پاک اولین یکشنبه پس از اولین ماه کامل است که روز چهاردهم آن در یا پس از اعتدال بهاری است. (برای فرمول دقیق به حسابداران در مخاطبان زیر مراجعه کنید) اولین تاریخی که عید پاک می تواند باشد 22 مارس و آخرین تاریخ 25 آوریل است.


زندگی عمومی در عید پاک

عید پاک روز یکشنبه است که در کشورهایی مانند استرالیا، کانادا، بریتانیا و ایالات متحده یک روز غیر کاری است. ادارات دولتی و مدارس در کشورهایی که یکشنبه یک روز غیر کاری است تعطیل هستند و فعالیت های تجاری محدود است. در کشورهایی که یکشنبه یک روز غیر کاری است، برنامه‌های حمل‌ونقل ممکن است محدود باشد یا با برنامه‌ای متفاوت از هفته کاری کار کند، بنابراین کسانی که قصد سفر با وسایل حمل‌ونقل عمومی را دارند ممکن است نیاز داشته باشند برنامه‌های خود را زودتر بررسی کنند.


سنت های عید پاک

بسیاری از مسیحیان یکشنبه عید پاک را به عنوان روز رستاخیز عیسی مسیح جشن می گیرند که در عهد جدید کتاب مقدس مسیحی نوشته شده است. بر اساس انجیل یوحنا در عهد جدید، مریم مجدلیه به قبری که عیسی در آن دفن شده بود آمد و آن را خالی دید. فرشته ای به او گفت که عیسی برخاسته است. مسیحیان در سراسر جهان برای قرن ها عید پاک را جشن می گیرند. با این حال، ریشه‌های سنت‌ها و فعالیت‌های عید پاک را می‌توان در جشن‌های بت پرستی جستجو کرد. اعتقاد بر این است که نام عید پاک از Eostara، الهه تولد دوباره گرفته شده است. در زمان‌های اولیه، عید Eostara جشن رستاخیز و تولد دوباره زمین را جشن می‌گرفت.


نظر خود را بیان کنید