راهنمای سفر ایمن در تعطیلات عید

اینکه تعطیلات سال نو برای شما چقدر ادامه داشته باشد به خودتان بستگی دارد. اگر شما همانند میلیون ها نفر دیگر در این کشور بزرگ هستید، به جایی می روید که بتوانید در آنجا تعطیلات را با خانواده و دوستان خود جشن بگیرید. فارغ از مسافت سفرتان، برای رسیدن به مقصد باید مطمئن باشید که به هرحال با حداقل یک یا دو حادثه پیش بینی نشده مواجه خواهید شد.

در اینجا راهنمایی هایی برای سفر امن بیان کرده ایم تا از سفر خود در مدت تعطیلات لذت ببرید.

نکته 1: تنها یک چمدان بردارید

راهنمای سفر ایمن در تعطیلات عید

محدود کردن خود به یک چمدان قانون بسیار خوبیست مخصوصا در زمان سفرهای عید بنابراین چمدان خود را بسیار هوشمندانه ببندید و از برداشتن وسایل غیر ضروری کاملا پرهیز کنید. برای بستن چمدان شهر مقصد و اقامتگاهتان بسیار در وسایل مورد نیاز تاثیر می گذارد. مثلا اگر اقدام به رزرو هتل در کیش نموده و هتل شما امکانات بسیار کامل و تمامی وعده های غذایی را شامل می شود قاعدتا به وسایل بسیار کمتری نیاز دارید نسبت به زمانی که یک سفر جاده ای طولانی به شهرهای شمالی داشته و چند روزی را هم قصد دارید در جنگل و در چادر بگذرانید. سبک سفر کردن شما از انتظار طولانی برای دریافت چمدان راحت کرده و در زمانتان بسیار صرفه جویی می کند.

نکته اضافی: استراتژی تنها یک چمدان برای خانواده هایی با بچه های کوچک می تواند سخت باشد، اما کودکان از اینکه آنها را در مسائل سفر دخیل کنید لذت می برند. بنابراین یک چمدان کوچک چرخ دار برای وسایل کودکتان اختصاص داده و مسئولیت آن را به کودک بسپارید.

نکته 2: تلفن همراه خود را شارژ کنید

راهنمای سفر ایمن در تعطیلات عید

تلفن همراه شاهراه زندگی شما در سفر است. این به شما کمک می کند بلیط های پرواز و کنسرت ها، تاییدیه های سفر، رسیدها و واچر رزرو هتل خود را پیگیری کنید. موبایل همچنین بهترین وسیله ای است که شما را از دردسرهایی مانند گم کردن مسیر و ماندن در ترافیک دور نگه میدارد. بنابراین قبل از رفتن به سفر آن را شارژ کنید و شارژر خود را در کیف شخصی خود و آماده استفاده نگه دارید.

نکته اضافی: همه چیز هوشمند شده است، از جمله چمدان هایی که هم اکنون می توانند تلفن همراه شما را شارژ کنند و زمان زیادی کار کنند.

نکته 3: ایمنی اولیه در جاده را در نظر بگیرید

راهنمای سفر ایمن در تعطیلات عید

اگر شما با ماشین مسافرت می کنید، ایمنی باید اولویت شما باشد. در حالی که تلفن شما می تواند شاهراه زندگی شما در حین پرواز باشد، استفاده از آن در طول مسافرت جاده ای می تواند کشنده باشد، بنابراین در حین رانندگی پیام ننویسید. اکثر کسانی که در عید قصد سفر به پایتخت را داشته و اقدام به رزرو هتل در تهران نموده اند سفر جاده ای با خودرو شخصی را انتخاب خواهند کرد. بنابراین یک ایده خوب برای این افراد این است که ماشین خود را پیش از سفر به طور کامل از لحاظ ایمنی بررسی کنند. کنترل تایرها (بررسی باد آنها با پازدن)، مایعات (ضد یخ و روغن)، باطری (اگر بیشتر از سه سال از عمر آن گذشته است آن را عوض کنید) و به همراه داشتن یک کیت اضطراری که شامل غذا، پتو، آب و یک بیل برف است، در صورت سرد بودن مقصد سفر باید از اولویت های سفر شما باشد.

نکته اضافی: برای اینکه از ساعات شلوغ ترافیک به دور باشید و همچنین به منظور پیشی گرفتن از سایر مسافران، سفر خود را از ساعات اولیه صبح (ساعت 3 صبح !) شروع کنید.

نکته 4: سطح هوشیاری را حفظ کنید

بله، هنگام مسافرت همه چیز ممکن است اشتباه پیش برود. زمانی که مشکلاتی هنگام رفتن پیش می آید، من راهی را پیدا کرده ام که در آن زمان می تواند به من کمک کند و آن تکرار چند عبارات آرام بخش کلیدی می باشد. شما همچنین می توانید مدیتیشن را تمرین کنید اگر چند لحظه ای را در هنگام انتظار برای سوار شدن به هواپیما یا در مکان استراحت وقت داشته باشید.

نکته اضافی: ارتباط مغز و ذهن قوی است و شما می توانید از طریق تمرین تنفس بدن خود را آرام کنید. در 5 شماره نفس عمیق بکشید، دهان خود را ببندید و در 7 تا 10 شماره، نفس خود را به آرامی بیرون بدهید. این سرعت ضربان قلب شما را کاهش می دهد و احساس شما را بهتر می کند.

سفری ایمن و شاد داشته باشید…