8 شغل خطرناک و مرگبار جهان

پرخطرترین مشاغل دنیا را بشناسید

برخی افراد در سراسر جهان برای امرار معاش جان خود را به خطر می اندازند و دست به کارهایی میزنند که امنیت جانی آنها بسیار پایین است در ادامه به معرفی خطرناکترین شغل های جهان می پردازیم.

1. ماهیگیری صنعتی

پرخطرترین مشاغل دنیا,ماهیگیری صنعتی

بر اساس آمارهای جمع آوری شده در سال 2008 ، میزان مرگ و میر در صنعت ماهیگیری 129 نفر از هر 100000 نفر بوده است البته 61 نفر هم آسیب جدی دیده اند. در این شغل افراد باید مدت های طولانی را در شرایط جوی سخت سپری کنند.

2. صنعت چوب

پرخطرترین مشاغل دنیا,صنعت چوب

در این شغل افراد برای درآمدی ناچیز ممکن است در برش یک تنه درخت یا یک الوار عضوی از بدن خود را از دست بدهند یا در هنگام قطع درختان نیز هر لحظه ممکن است جان خود را بر اثر افتادن درخت در مسیر اشتباه از دست بدهند.

3. کشاورزی و دامداری

پرخطرترین مشاغل دنیا,کشاورزی

در این شغل ها به طور متوسط سالانه 40 نفر در هر 100000 نفر جان خود را از دست می دهند.

4. سازه های آهنی و صنعت فولاد

پرخطرترین مشاغل دنیا,ذوب آهن

این صنعت با اندکی کاهش تلفات از 76 نفر به 46 نفر در هر 100000 نفر باز هم جزو یکی از خطرناک ترین مشاغل دنیا است جان کارگران این صنعت در برخورد با گرمای فوق العاده زیاد ، دود و تجهیزات سنگین و مواد مذاب هر لحظه در خطر است.

5. کارگران فاضلاب، جمع زباله و بازیافت

پرخطرترین مشاغل دنیا,

با افزایش موسسات تجاری ، ساختمان های مسکونی و مناطق صنعتی همچنین افزایش حجم ترافیک نیاز هر اجتماعی به این مشاغل اجتناب ناپذیر است درحالی که این شغل با داشتن رکورد مرگ 37 نفر از هر 100000 نفر در سال نیز یکی از شغل های خطرناک محسوب می شود.

6. خلبانان هواپیما

پرخطرترین مشاغل دنیا,خلبانی

مرگ و میر کارکنان هواپیما به طور قابل توجهی در سال 2006 افزایش داشت اما امروزه با کاهش چشمگیری روبرو بوده است ، 72 مرگ در هر 100000 نفر شاغل این صنعت پس خلبانی هم جزء شغل های خطرناک است !

7. کارگران معدن زغال سنگ

پرخطرترین مشاغل دنیا,

این شغل نیز جزء خطرناکترین شغل های دنیاست ، تعداد مرگ و میر کارگران معدن زغال سنگ در سال اخیر رو به افزایش بوده این در حالی است که با پیشرفت علم اکثر شغل های خطر ساز در حال ایمن شدن هستند.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام لینکدین

نظر خود را بیان کنید