سوپ چغندر

سوپ چغندر قرمز یا لبو یکی از سوپ هایی است که بسیار لذیذ بوده و به خاطر استفاده از چغندر به کار رفته شده در آن به عننوان ماده اصلی، یکی از غذاهای فصلی نیز محسوب می شود و به عنوان یکی از سوپ های بسیار خوشمزه و زمستانی نیز  شناخته شده است که به دلیل آهن و ویتامین و فیبر بالایی که چغندر داراست این سوپ بسیار سالم و مقوی نیز می باشد و با طعم و رنگ مخصوص و خاص خود بسیار نظر ها را به سمت خود جلب می کند. این سوپ به عنوان یکی از غذا های اصیل روسی است که می توان آن را هم با گوشت قرمز و هم با مرغ تهیه کرد یا اصلاً از هیچ نوع گوشتی استفاده نکرد و به صورت گیاهی آن را درست کرد و در صورت حذف خامه و یا استفاده از خامه گیاهی، گیاه خواران نیز می توانند آن را درست کرده و میل کنند. امروز در آلامتو طرز تهیه سوپ چغندر قرمز با سیب زمینی و هویج را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه سوپ چغندر

 • چغندر رنده شده 1 پیمانه
 • سرکه 1 ق غذا خوری
 • هویج خرد شده نصف پیمانه
 • سیب زمینی خرد شده نصف پیمانه
 • پیاز 1 عدد
 • قرص عصاره سبزیجات 1 الی 2 عدد
 • آب جوشیده شده به مقدار لازم
 • روغن به مقدار لازم
 • خامه دلخواه
 • نمک و فلفل به مقدار لازم

طرز تهیه سوپ چغندر قرمز با سیب زمینی و هویج

مرحله اول: آماده سازی پیاز

پیاز را ابتدا با آب سرد بشویید و بعد پوست آن را بگیرید سپس آن را به شکل نگینی و ریز خرد کنید و درون ماهیتابه کمی روغن ریخته و آن را روی شعله گاز قرار داده و کمی پیاز ها را سرخ کنید تا نرم و سبک و طلایی شوند.

مرحله دوم: اضافه کردن سبزیجات

سپس چغندر های رنده شده را نیز به پیاز اضافه کنید و مقداری آن ها را با یکدیگر تفت دهید و بعد به آن ها سرکه را نیز اضافه کرده و آن ها را مقداری با هم مخلوط کنید کمی که گذشت سیب زمینی و هویج را به شکل نگینی خرد کنید و آنها را نیز به مواد اضافه کنید و چند دقیقه ای آن ها را مجدد با یکدیگر تفت دهید.

مرحله سوم: پخت سوپ

کمی که مواد را با یکدیگر تفت دادید به آن ها مقداری آب جوشیده شده نیز اضافه کنید و بعد قرص عصاره سبزیجات را نیز با دست خود له کرده و در کل سوپ آن را پخش کنید و مواد را مجدد با یک دیگر مخلوط کنید و هم بزنید و درب قابلمه را بگذارید و زمان دهید تا مواد با یکدیگر به خوبی بپزند.

مرحله چهارم: نحوه سرو سوپ

بعد از آن که سوپ کاملاً پخت مقداری آن را بچشید و بعد در صورت لزوم به مقدار لازم به آن ها نمک و فلفل را نیز اضافه کنید و خوب آن را هم بزنید. دقت داشته باشید چون داخل قرص های عصاره، ادویه وجود دارد بنابراین حتماً قبل از زدن نمک و فلفل، اول سوپ را بچشید و در صورت لزوم به آن ادویه اضافه کنید تا سوپ شما شور یا تند نشود. سپس سوپ را داخل ظرفی بریزید و بعد با بلندر آن را تا حد ممکن بلند یا میکس کنید تا بافتی یکدست و نرم به دست بیاید سپس آن را درون ظرف های مورد نظر خود برای سرو بریزید و روی آن را به میزان دلخواه خود کمی خامه بریزید و بعد از آن هم سوپ شما آماده است. نوش جان

طرز تهیه سوپ چغندر


نکات کلیدی تهیه سوپ لبو با سیب زمینی و هویج

 1. در صورت دسترسی نداشتن به بلندر می توانید به جای تکه تکه کردن مواد از اول آن ها را رنده کنید و بعد آن ها را استفاده کنید.
 2. به جای سرکه می توانید از آبلیمو هم استفاده کنید.
 3. به جای عصاره سبزیجات می توانید از عصاره مرغ هم استفاده کنید.
 4. اضافه کردن خامه دلبخواهی است و در صورتی که دوست ندارید می توانید آن را حذف کنید.
 5. روی سوپ را در آخر می توانید با لبوی پخته و رنده شده و یا جعفری یا شوید نیز تزیین کنید.
 6. در صورت دلخواه می توانید داخل این سوپ از مرغ نیز استفاده کنید.

♨ نکات مهم «طرز تهیه سوپ چغندر قرمز ساده و خوشمزه با سیب زمینی و هویج»

در صورت دسترسی نداشتن به بلندر می توانید به جای تکه تکه کردن مواد از اول آن ها را رنده کنید و بعد آن ها را استفاده کنید.


نظر خود را بیان کنید