بزرگ شدن سينه با قرص ال دي

رشد طبیعی سینه در اکثریت زندگی یک زن اتفاق می افتد. قبل از تولد شما شروع می شود، در یائسگی به پایان می رسد و دارای چندین مرحله در این بین است. از آنجایی که این مراحل با مراحل زندگی یک زن همزمان است، زمان دقیق هر مرحله برای هر زن متفاوت خواهد بود. این مراحل برای افرادی که در حال تغییر جنسیت هستند نیز متفاوت خواهد بود. اندازه سینه ها نیز از فردی به فرد دیگر بسیار متفاوت خواهد بود. در هر صورت، مهم است که از رشد طبیعی آگاه باشید تا بتوانید هر مشکل احتمالی را زود تشخیص دهید. اگر چه قرص های ضد بارداری می توانند بر اندازه سینه شما تأثیر بگذارند، اما اندازه سینه ها را برای همیشه تغییر نمی دهند.قبل از شروع استفاده از کنترل بارداری هورمونی، مطمئن شوید که می دانید چگونه می تواند بر بدن شما تأثیر بگذارد و چه عوارض جانبی ممکن است تجربه کنید. در ادامه این مقاله به توضیح بزرگ شدن سينه با قرص ال دي خواهیم پرداخت.

قرص های ضد بارداری

قرص های ضد بارداری رایج ترین نوع پیشگیری از بارداری هورمونی است. آنها برای جلوگیری از بارداری ناخواسته به سه روش کار می کنند: جلوگیری از تخمک گذاری، افزایش میزان مخاط، نازک شدن دیواره رحم

افزایش میزان مخاط

هورمون‌های موجود در قرص‌های ضدبارداری تجمع موکوس چسبنده روی دهانه رحم را افزایش می‌دهند. این تجمع، ورود اسپرم به دهانه رحم را سخت تر می کند.اگر اسپرم ها نتوانند وارد دهانه رحم شوند، در صورت آزاد شدن تخمک نمی توانند تخمک را بارور کنند.

نازک شدن دیواره رحم

پوشش داخلی رحم شما نیز تغییر کرده است. پس از چند ماه استفاده از قرص ها، ممکن است دیواره رحم شما به قدری نازک باشد که تخمک بارور شده به سختی به آن بچسبد. اگر تخمک نتواند به رحم بچسبد، نمی‌تواند شروع به رشد کند.پوشش نازک تر رحم نیز ممکن است بر خونریزی شما در دوران قاعدگی تأثیر بگذارد. بدون پوشش ضخیم رحم برای ریختن، قاعدگی شما ممکن است سبک تر شود. در نهایت ممکن است اصلاً خونریزی نداشته باشید.قرص های ضد بارداری در صورتی که به درستی مصرف شوند بیش از 99 درصد در پیشگیری از بارداری ناخواسته موثر هستند.برخی از انواع پیشگیری از بارداری وجود دارند که نتایج مشابهی دارند. اینها شامل حلقه، پچ و شات است.

همچنین بخوانید: عوارض قرص ال دی برای کیست تخمدان، پوست، اعصاب و دختر مجرد چیست

بزرگ شدن سينه با قرص ال دي

چگونه قرص ال دي باعث بزرگ شدن سينه ها می شود؟

قرص های ضد بارداری حاوی هورمون هستند. این هورمون ها استروژن و پروژسترون اشکال مصنوعی هورمون هایی هستند که به طور طبیعی در بدن شما وجود دارند. هنگامی که شروع به مصرف داروهای ضد بارداری می کنید، سطح این هورمون ها افزایش می یابد. این تغییر در هورمون ها می تواند عوارض جانبی ایجاد کند. بیشتر این عوارض پس از چند هفته یا چند ماه استفاده از قرص ها کاهش می یابد. هورمون های موجود در قرص های ضد بارداری ممکن است باعث تغییراتی در سینه شما شوند. فقط جراحی می تواند اندازه سینه را برای همیشه تغییر دهد، اما برخی از زنان در اولین شروع استفاده از قرص های ضد بارداری، تغییراتی را در اندازه سینه تجربه می کنند. در بیشتر موارد، هر گونه تغییر در اندازه سینه نتیجه احتباس مایعات یا افزایش موقت وزن ناشی از افزایش هورمون ها است. برخی از زنان ممکن است در حین مصرف قرص های فعال در بسته قرص خود تغییری در اندازه سینه خود تجربه کنند. اندازه سینه ممکن است هنگام مصرف قرص های غیرفعال یا دارونما که ممکن است در بسته قرص شما باشد به حالت عادی بازگردد. پس از چند هفته یا چند ماه مصرف قرص، تغییرات موقتی و روند بزرگ شدن سينه با قرص ال دي باید کاهش یابد و سایز سینه شما به حالت عادی بازگردد.

آیا مصرف داروهای ضد بارداری اثرات دیگری بر بدن دارد؟

علاوه بر بزرگ شدن سينه با قرص ال دي، هورمون های موجود در این قرص می توانند عوارض جانبی دیگری نیز ایجاد کنند.

این موارد می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • تغییرات در چرخه قاعدگی، مانند عدم خونریزی یا خونریزی شدید
 • تغییرات خلق و خوی
 • حالت تهوع
 • سردرد
 • افزایش وزن
 • حساسیت سینه
همچنین بخوانید: درمان یائسگی زودرس با قرص ال دی، لیزر، طب سوزنی و طب سنتی

بزرگ شدن سينه با قرص ال دي

چه چیزی باعث بروز علائم منفی می شود؟

هورمون‌های موجود در قرص‌های ضدبارداری اشکال مصنوعی هورمون‌هایی هستند که به طور طبیعی در بدن شما وجود دارند. هنگام مصرف این قرص ها، سطح هورمون ها در بدن شما افزایش می یابد. در این سطوح افزایش یافته، این هورمون ها می توانند تغییراتی را در بدن شما ایجاد کنند، مانند افزایش موقت سایز سینه یا افزایش وزن. علاوه بر این تغییرات، برخی از زنان عوارض جانبی شدیدتری از قرص های ضد بارداری را تجربه می کنند.

این عوارض جانبی نادر می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • فشار خون بالا
 • لخته شدن خون
 • یک حمله قلبی
 • سکته مغزی

قرص های ضد بارداری حاوی استروژن بیشتر احتمال دارد این عوارض جانبی شدید را ایجاد کنند.این عوارض جانبی با قرص های فقط پروژسترون کمتر محتمل است. با این حال، این در یک مبادله است. قرص های حاوی پروژسترون در پیشگیری از بارداری کمتر از قرص های حاوی استروژن موثر هستند.

چه زنانی نباید قرص ال دی مصرف کنند؟

اکثر زنان می توانند با موفقیت قرص های ضد بارداری را بدون هیچ گونه علائم، عوارض جانبی یا عوارض مصرف کنند. با این حال، به برخی از زنان توصیه می شود که از داروهای ضد بارداری استفاده نکنند یا با این درک که ممکن است در معرض خطر بیشتری برای عوارض جانبی شدیدتر باشند، آن را مصرف کنند.

زنانی که باید در مصرف داروهای ضد بارداری احتیاط بیشتری به خرج دهند، عبارتند از:

 • سیگار می کشند و بالای 35 سال سن دارند
 • سابقه فشار خون بالا دارند
 • سطوح ناسالم کلسترول دارند
 • با اختلالات انعقادی تشخیص داده شده اند
 • سابقه میگرن همراه با اورا دارند
 • اضافه وزن یا چاق هستند و مشکلات پزشکی بیشتری دارند
همچنین بخوانید: آیا راه حل مناسب و بی خطری برای بزرگ کردن سینه وجود دارد؟

بزرگ شدن سينه با قرص ال دی

افزایش سایز سینه با قرص ال دي

اگر هدف اصلی شما افزایش سایز سینه است، استفاده از قرص های ضد بارداری را شروع نکنید. تعداد کمی از زنان تغییر اندازه سینه را تجربه می کنند. هر تغییری که رخ می دهد اغلب موقتی است. تنها راه دائمی برای افزایش سایز سینه، جراحی زیبایی است. در صورتی که قرص ال دی تاثیراتی بر سایز سینه ها داشته باشد پس از مدتی از بین خواهد رفت. بنابراین در صورتی که تمایل به افزایش سایز سینه های خود دارید می توانید از روش جراحی زیبایی و پروتز سینه استفاده کنید. بسیاری از افراد هستند که از سایز سینه های خود ناراضی هستند. این احساس را می توان از طریق جراحی زیبایی سینه از بین برد.


نظر خود را بیان کنید