وسایل ضروری سفر با کوله پشتی

10 وسیله کوچک اما ضروری در سفر با کوله‌پشتی

سفر با کوله پشتی

بنظر می رسد سفر با کوله پشتی، یک مسیر ناهموار با هزینه زیاد و زحمت فراوان همراه با الزام برای به همراه داشتن وسایل خوب، می باشد.

به گزارش آلامتو به نقل از مگلی؛ با وجود اینکه این تعریف در بعضی موارد ممکن است صحت داشته باشد، راه هایی برای ایجاد تغییر در سفر و در نتیجه راحت تر شدن مدت سفر وجود دارد.

در این مقاله ۱۰ گزینه ارائه شده است تا با استفاده از آن زندگی را در طول مدت سفر قدری آسان تر کنید. بابت این راه کارها وزنی به کوله پشتی شما اضافه نمی شود چرا که هرکدام از مواردی که عنوان می شود تنها چند گرم وزن دارند.

  1. درپوش سینک

درپوش سینک را می توان فقط برای سینک دستشویی یا حمام فرنگی مورد استفاده قرار داد. با متوقف کردن آب این امکان به شما داده می شود که از این آب برای شستن لباس ها استفاده کنید.

بدون توجه به اینکه آیا محل سکونت شما امکانات رفاهی دارد یا حتی در صورت وجود برای استفاده خیلی گران باشد، شما راه حل خود را در کوله پشتی دارید.

  1. آویز رخت

شما به مکانی برای خشک کردن لباس ها نیاز دارید. یک آویز رخت به سبک نوار ریسمان به شما اجازه می دهد که لباس های خود را در هر جایی در آن اطراف آویزان کنید، بین دو درخت، بین پایه های تختخواب یا حتی بین یک جفت صندلی. آویز های رخت به صورت دستی برای محافظت از تختخواب سفری شما یا کیسه ی خواب در برابر باران یا شبنم استفاده می شوند.

  1. قلاب

این گیره های کوچک زمانی که با کوله پشتی سفر می کنید، بسیار مفید هستند. اکثر کوله های سفری دارای تعداد زیادی حلقه به اشکال مختلف هستند، مانند حلقه های D شکل، نوار ها یا دستگیره هایی که می توانید به قلاب وصل کنید. هنگامی که کفش های خود را در می آورید، بند های آنها را به هم گره بزنید و از کوله تان آویزان کنید.

آیا بطری آب با خود برداشته اید؟ آن را در جیب کناری کوله بگذارید و با یک نوار و یک گیره ی ساده محکم کنید. این روش ساده و آسانی است برای اینکه اقلام که محکم نشده اند و به طور کامل در کوله جا نمی شوند را با خود حمل کنید.

  1. کیف های زیپ دار

کیف های زیپ دار به خوبی برای ذخیره ی اقلامی که می خواهید به صورت خشک حفظ شوند به کار می رود.

قبل از شروع سفر، برای حفظ وسایل الکترونیکی خود از سوختن در مواقعی که در باد و بوران گرفتار می شوید یا هنگامی که کوله ی شما را درجوی آب می افتد، آنها را در یک کیف زیپ دار بگذارید. حتی می توانید از آنها برای نگهداری ساندویچ در طول سفر استفاده کنید.

لوازم آرایشی و بهداشتی را برای اینکه به شکلی ایمن حمل شوند قبل از سوار شدن به هواپیما درکیفهای زیپ دار قرار دهید و از نگهداری صابون و خمیر دندان در داخل وسایل کوله پشتی تان بدون استفاده از محافظی مانند کیفهای زیپ دار، اجتناب کنید چرا که احتمال ریختن این مواد در داخل کوله پشتی وجود دارد. در هر صورت موارد استفاده برای کیفهای زیپ دار زیاد هستند !

  1. مجهز بودن

سفر با کوله پشتی برای خیلی از مردم سخت است زیرا آن ها می خواهند هر چیزی را که به طور طبیعی در یک چمدان ۵۰ پوندی و بزرگ جا می گیرد، در یک کوله پشتی جا دهند. اگر شما مجبورید که مقداری لباس با خود بیاورید، باید هدف شما تنوع و تغییر هم باشد. چه اقلامی را می توان با چه لباس هایی جور کرد و با خود آورد؟

مجهز بودن به معنی سبک بودن همراه با بسته بندی های کوچک برای حمل است به عنوان مثال همراه آوردن یک پتوی گرم و نازک و سبک به جای حمل ژاکتهای جاگیر .

  1. ظروف آشپزی اردویی

هنگام سفر غذا مسئله ی مهمی است. بسیاری از توریست ها یا گردشگران در ایام تعطیل تنها برای غذا خوردن بیرون می روند. از طرف دیگر در مسافرت با کوله پشتی هر فردی تنها برای خود غذا تهیه می کند. آماده کردن غذا در طول سفر بدین معنی است که شما نیز به بشقاب یا ظروف آشپزی نیاز دارید. یک مجموعه ی ظروف آشپزی اردویی، راه حل مناسبی خواهد کرد.

  1. کیسه ی زباله

همانند کیفهای زیپ دار، کیسه های زباله نیز بسیار مفیدند. در زمان بارندگی زیاد با ایجاد تعدادی برش در کیسه های زباله، می توان از آنها به عنوان بارانی پلاستیکی استفاده کرد.

یک کیسه را روی کیسه ی دیگر بگذارید و به این طریق آن را خشک نگه خواهید داشت. آیا برای یک روز عازم شهر هستید ؟ لوازم خود را در کیسه زباله قرار دهید و آن را در میان بوته هایی نزدیک مکان اردو بیاندازید.

اگر کسی آن را پیدا کند، تصور خواهد کرد که زباله است و همچنین بدین طرق در هر باران غیر منتظره ای خشک خواهد ماند. زمانی که شما نیاز دارید که کفش های گلی خود را در همان کیف لباس های تمیزتان قرار دهید، استفاده از این کیسه های زباله بسیار مفید است.

  1. باند کشی

درست مانند یک نوار چسب ،باندهای کشی به شما اجازه می دهد که با متصل کردن جلوی نشتی برزنتهای سوراخ را بگیرید، قوزک پای رگ به رگ شده یا هر صدمه ی دیگر را آتل بندی کنید. استفاده از باند کشی به شما در کاهش حجم بار کوله کمک می کند.

  1. ناخن گیر

هرکسی می داند که نمی توانید در هواپیما با خود خود چاقو به همراه داشته باشید. اگر شما یک کوله پشتی را در هواپیما با خود حمل می کنید، که دیگر جای تردید در این مورد نیست.

به هرحال در مسیر سفر یک چاقوی جیبی بسیار مفید و لازم خواهد بود. البته می توانید زمانی که به مقصد رسیدید، یک چاقو خریداری کنید. به هر حال یک جایگزین برای چاقو، به همراه داشتن یک عدد ناخن گیر می باشد. این وسیله از سیستم امنیتی قابل عبور است و به طرز باور نکردنی تیز است.

از آن ها می توان برای بریدن تکه های ریسمان ، نوار، پارچه یا پلاستیک استفاده نمود. اگرچه ممکن است زمان بیشتری بگیرد ولی در هر صورت می تواند جایگزین چاقو باشد.

  1. قفل

در نهایت یک قفل با خود بردارید. دقت کنید حلقه ی بزرگ داشته باشد و بدنه ی آن با اندازه ی متوسط باشد. زمانی که قصد دارید اموال خود را در هتل بوسیله قفل محافظت کنید و یا زیپ ها را به همدیگر قفل کنید و یا آن را به پایه ی تختخواب نوار پیچی کنید، این وسیله به شما حداکثر امکان را خواهد داد.


نظر خود را بیان کنید