چرا باید سفر کنیم؟

6 دلیل برای شروع سفر

سفر موفقیت

چرا آنهایی که سفرکردن را دوست دارند در کارشان موفق‌ترند؟

“ما برای فرار از زندگی سفر نمی‌کنیم، برای این‌که زندگی از ما فرار نکند سفر می‌کنیم”

به گزارش آلامتو به نقل از lifehack.org؛ همه ما به سفر کردن نیاز داریم،دست‌کم یکبار در سال. البته دو بار بهتر است! چه تصمیم بگیرید در داخل کشور سفر کنید و چه بخواهید به خارج از کشور بروید، به خود شما و بودجه‌تان بستگی دارد. اما بالاخره، اگر قصد تمدد اعصاب داشته باشیم، بخواهیم به زندگی پرجنب و جوش و عادی‌مان کمی چاشنی اضافه کنیم، و از فشارهای مداوم رها شویم، به استراحت و وقفه نیاز داریم.

همیشه کار کردن و تفریح و بازی نداشتن، از شما یک انسان بی‌حس و کم‌هوش می‌سازد.

دلیل این‌که افرادی که اغلب سفر می‌کنند در کارشان موفق‌ترند نسبت به آنهایی که سفر نمی‌کنند این است که سفر کردن، ذهن انسان را گسترش می‌دهد. می‌خواهید جزئیاتش را بدانید؟ پس بخوانید.


  1. فکرشان باز است.

افرادی که درگیر مشغله‌های کاری هستند، مخصوصا در رده‌های بالا، تائید می‌کنند که وقتی از تعطیلات به سرکارشان برمی‌گردند، بهتر می‌توانند روی کارشان تمرکز کنند.

ذهن‌شان تازه شده و نسبت به دنیا بازتر و روشن‌تر می‌شود. این افراد بلندپروازتر و مشتاق‌تر هستند و نسبت به همه‌چیز دیدگاه شفاف‌تری دارند، از همه مهم‌تر خوشبین‌تر هستند.


  1. شبکه ارتباطی گسترده‌تری دارند.

وقتی برای شرکت در یک کنفرانس و یا دوره آموزشی به کشور دیگری سفر و از آنجا بازدید می‌کنید، این شانس را دارید که با افرادی که از نقاط مختلف دنیا آمده‌اند ملاقات کنید. این فرصت به شما کمک می‌کند خودتان را ارتقاء دهید، و یک شبکه اجتماعی از ارتباطات ایجاد نمایید.

این اشخاص در لیست تماس‌های شما می‌مانند و این یک نکته بسیار مهم است اگر در نظر دارید و مشتاق هستید که ارتباطات‌ خود را توسعه دهید.


  1. مهارت سازماندهی دارند.

اگر خدمات شما شامل مسائل لجستیکی، منابع انسانی، حسابداری و یا هرچیزی که مربوط به هزینه‌های معاملاتی است می‌شود، سفر به شما کمک خواهد کرد تا این مسائل را بهتر سازماندهی و مدیریت کنید. چگونه؟

اگر برنامه ریزی کنید که به یک کشور متفاوت سفر کنید، چه تنها باشید و چه همراه خانواده یا دوستان و یا حتی سفر کاری، مجبورید مسائل زیادی را مدیریت نمایید؛ چیزهایی مثل تهیه پاسپورت، پول رایج آن کشور، محل اقامت، کجاها بروید، چه بخورید، مراقب همسفرهای‌تان باشید، … . وقتی به کارتان برگردید خواهید دید که انجام کارها ساده‌تر شده است.


  1. در مورد سایر فرهنگ‌ها چیزهای زیادی می‌دانند.

وقتی به کشورهای دیگر سفر می‌کنید، چشم‌های‌تان به‌روی فرهنگ‌های مختلفی گشوده می‌شود. داشتن تجربیات دست اول به شما کمک خواهد کرد بفهمید انسان‌ها با توجه به زندگی و شغل‌شان، چطور موقعیت‌های گوناگون را مدیریت می‌کنند.

مشاهده شیوه بین‌المللی مشاغل، به شما این توانایی را خواهد داد تا از بعضی از این شیوه‌ها در کار خودتان استفاده نمایید.


  1. مهارت‌های معاشرتی خوبی دارند.

سفر بین‌المللی مانند فرصتی است برای کسب دانش و اطلاعات درمورد فرهنگ‌ها، زبان‌ها و… مختلف. این فرهنگ‌ها، گویش‌ها، جوامع، و خیلی چیزهای دیگر نسبت به سرزمین خودتان تفاوت‌هایی دارند و مشابه نیستند.

می‌توانید قبل از سفر به کشوری دیگر، یک دوره کوتاه و مختصر برای فراگیری زبان آن کشور بگذرانید، یا یک کتاب مترجم بخرید، اما نتیجه این است که هرکاری که در این راه انجام می‌دهید، مانند این است که همیشه در حال آزمودن مهارت‌های اجتماعی‌تان هستید.

این فعالیت‌ها شامل این می‌شود که در کشور مورد نظر تا چه حد می‌توانید با بومی‌های‌شان ارتباط برقرار کنید، صبرتان تا چه حد است، چقدر مردم‌دار هستید، و آداب معاشرت‌تان چطور است. اگر بتوانید در این” آزمون” موفق شوید، پس به آسانی می‌توانید در حرفه‌تان هم کامیاب باشید.


  1. بعد از هر سفر، شروع تازه‌ای خواهند داشت.

وقتی یکی از وسایل برقی‌تان هنگ می‌کند و متوقف می‌شود چه اتفاقی می‌افتد؟ ری‌استارتش می‌کنید و این وسیله دوباره به‌خوبی به‌کار می‌افتد. ما هم درست همین‌طور در زمان‌هایی به کسب انرژی دوباره و شارژ کردن مغزمان نیاز داریم. و بهترین راه برای این کار هم استراحت کردن است، حتی برای یک مدت کوتاه.

دور شدن و سفر کردن، شیوه‌ی بهتری است. یک سفر تفریحی باعث می‌شود کارهای روزمره و زندگی پرتکاپوی‌تان را فراموش نمایید. سفرهایی اینچنینی شما را عاشق دنیا می‌کند، به شما انرژی می‌دهد، و از شما انسان بهتری می‌سازد. وقتی به خانه بازگردید، می‌دانید که با یک ذهن تازه و باطراوت، برای روبرویی با واقعیت آماده‌اید.

” کسی که زیاد سفر می‌کند، در کارش زیرک و تیزبین است. سفرهای بین‌المللی بینشی به انسان می‌دهد که نمی‌توان آن را درکلاس‌های آموزشی یا محیط کاری پیدا کرد.


نظر خود را بیان کنید