ویژگی های افراد خوش بین

6 چیزی که هر انسان خوش‌بین به آن معتقد است

ویژگی های افراد خوش بین

راه‌حل شادتر و سالم‌تر بودن بستگی به دیدن نیمه پر لیوان دارد. اگرهمیشه نیمه خالی لیوان را می‌بینید شما می‌توانید نکات مهمی را از کسانی که نیمه پر لیوان را می‌بینند یاد بگیرید. خوش‌بینی با بهبود کلسترول، کنترل بهتر استرس و سیستم ایمنی قوی‌تر مرتبط است.

به گزارش آلامتو به نقل از huffingtonpost؛ چگونه می‌توان شروع به داشتن یک ذهنیت روشن‌تر کرد ؟ اعتقادات خاصی وجود دارد که مردم خوش‌بین به صورت روزانه به خود یادآوری می‌کنند که شناخت این حقایق چگونگی کیفیت زندگی آن‌ها را بهتر می‌سازد. در زیر شش نکته که افراد خوش‌بین به آن اعتقاد دارند را پیدا خواهید کرد.


 1. چیزهای خوب اتفاق خواهد افتاد.

زندگی مجموعه ای از فراز و نشیب‌ هاست، هنگامی که خوش‌بین‌ها در دره هستند، پیش‌بینی می‌کنند که اوج درست در این نزدیکی است. که این نگرش شاد بهتر می‌تواند به شما برای پرورش انعطاف‌ پذیری کمک کند.

حقیقت این است که ناامیدی‌ها و چالش‌ها بخش اجتناب ناپذیر از زندگی هستند، پس چرا آنها را به عنوان فرصت‌هایی برای یادگیری، رشد و بهبودی نبینیم.

اگر شما این کارها را انجام دهید، شما در مسیر دستیابی به انعطاف پذیری قرار می‌گیرید و این دقیقا همان چیزی است که شما در طول شرایط دشوار به آن نیاز دارید.

همچنین بخوانید: فواید مثبت اندیشی

 1. قدرشناسی شما را قوی‌تر می‌سازد.

خوشبین‌ها فقط از جنبه‌های مثبت زندگی خود آگاه نیستند، آنها مطمئن می‌شوند که به دقت به آن فکر کنند و شرایط را ارزیابی کنند.

در نتیجه، اعمال ساده قدرشناسی سلامت ذهنی آن‌ها را بهبود می‌بخشد. تحقیقات نشان داده است که ابراز تشکر شادی را می‌افزاید و منجر به خواب بهتر و حتی بهبود سلامت قلب می‌شود.


ویژگی های افراد خوش بین

 1. فردا روز تازه‌ای است.

روز تمام می‌شود و کار شما با آن تمام شده است، شما چیزی را که توانسته‌اید انجام داده‌اید. بدون شک اشتباهاتی نیز وجود داشته است. در سریعترین زمان ممکن آن را فراموش کنید. فردا روز تازه‌ای است، شما باید آن را به آرامى و با روحیه بالا شروع کنید و از فکر کردن به کارهای بی‌معنی قدیمی خود را باز دارید.

افراد خوش بین هنگامی که کارها درست پیش نمی‌رود، می گویند که فقط یک روز بد داشته‌اند نه یک زندگی بد و فردا روز جدیدی در پیش است.

افراد خوش‌بین می‌دانند که فردا یک شروع تازه است، که به نوبه خود می‌تواند به کاهش تجارب منفی از آن روز بد کمک کند که راه خوبی برای پایان دادن به یک روز بد است.


 1. هرکسی قدرت ایجاد یک تغییر را دارد.

بخشی از داشتن یک ذهن خوش‌بین دیدن همه‌ی خوبی‌هایی است که در این جهان وجود دارد. در حالی که برخی ممکن است احساس کنند که این نگرشی احمقانه است، خوش‌بین‌ها ممکن است نگرش خود را به عنوان راهی برای ایجاد یک تغییر ببینند.

تحقیقات نشان می‌دهد که این روش آن‌ها بسیار سودمند ست. یک مطالعه نشان داد که خوش‌بین‌های واقع‌بین به دلیل مثبت‌اندیشی در حالی که دارای نگرش استواری هستند، احتمال رسیدن به موفقیت و شادی بیشتر را دارند.


 1. خواب بسیار مهم است.

هیچ‌کس دوست ندارد در اطراف کسی باشد که با دنده چپ از خواب بیدار شده است. به منظور داشتن یک نگرش مثبت به جای بدخلقی، خوش‌بین‌ها به اندازه مناسب خود خواب کافی دارند و این عادت بسیار به آن‌ها کمک می‌کند.

تحقیقات نشان می‌دهد که خواب کافی با ویژگی‌های شخصیتی مثبت، مانند خوش بینی و اعتماد به نفس مرتبط است.


 1. بخشش کلید یک زندگی شادتر است.

همه ما مشکلات خود را داریم و افراد خوشبین انتخاب ‌می‌کنند که دنبال فرصت‌هایی برای شانس دوم باشند. اتخاذ یک ذهنیت روشن به شما اجازه می‌دهد تا غبطه نخورید و به جای آن یک زندگی شاد و طولانی داشته باشید.

شما باید کسانی که توانایی شما را در یافتن امیدواری و امیدبخشی تحت‌ تأثیر منفی قرار داده‌اند را ببخشید. باور داشته باشید که ساده‌ترین راه برای بخشش و حرکت رو به جلو بازتاب این واقعیت است که گذشته‌ها گذشته است

شخصی که شما برای بخشیدن او زمان سختی داشته‌اید احتمالا بخواهد که گذشته را به خوبی پاک کند.


خصوصیات افراد خوش بین

11 چیزی که خوشبین‌ها می‌خواهند شما بدانید

خصوصیات افراد خوش بین

خوشبین‌ها با طبع سرخوش‌شان و حتی بیشتر به‌دلیل نگرش مثبت‌شان درهر موقعیتی که برای‌شان پیش می‌آید، شناخته شده هستند، نگرشی که ممکن است بعضی‌ها آن‌را مورد انتقاد قرارداده و بگویند این نگرش، ریشه در واقعیت ندارد.

اما این‌که خوشبین‌ها نیمه پر لیوان را می‌بینند معنیش این نیست که کلا چیز بدی باشد. مثل هر کس دیگری، آنها هم روشی برای تطبیق شخصیت‌شان با دنیای اطراف‌شان دارند.

در اینجا چند چیزی را که این افراد مایلند هرکسی در مورد جنبه روشن ذهن‌شان بداند می‌آوریم.


 1. می‌دانند که پدیده‌های منفی هم رخ می‌دهند.

خوشبین‌ها نسبت به حوادث منفی، ساده‌لوح نیستند، آنها فقط شیوه‌ای متفاوت در نگاه به این حوادث دارند. به‌عبارتی دیگر، بعضی از افراد باران را می‌بینند، خوشبین‌ها هم رنگین کمان را.

مطمئنا چالش‌های فراوانی وجود دارند که همه ما تجربه‌شان می‌کنیم. افراد خوشبین، با نگرش ” این هم می‌گذرد “ به این چالش‌ها نگاه می‌کنند و با این ایده آنها را پشت سر می‌گذارند.


 1. امیدواری‌شان زیاد است.

خوشبین‌ها انتظار بهترین‌ها را دارند اما لزوما برای بدترین خود را آماده نمی‌کنند. این روش، به‌عنوان خوشبینی استراتژیک هم شناخته می‌شود و زمانی کاربرد دارد که خودشان را برای یک نمایش بزرگ یا موقعیتی که می‌دانند فشار زیادی به آنها وارد خواهد کرد آماده می‌کنند.

اگر پیامدهای احتمالی را در ذهن‌شان مرور کنند، اضطراب‌شان واقعا زیاد شده و به عملکردشان آسیب می‌زند.


 1. زیاد خیال‌پردازی می‌کنند.

خوشبین‌ها در مورد چیزهایی که برای‌شان روی می‌دهد زیاد خیال‌پردازی می‌کنند، چه موفقیت شغلی باشد، چه پیشرفت در روابط رومانتیک‌شان و یا حتی برنده شدن در لاتری.

اما دل‌تان برای گم شدن‌ آنها در اعماق ذهن‌شان نسوزد. تحقیقات ثابت کرده خیال‌پردازی فواید زیادی برای مغز دارد که شامل افزایش خلاقیت می‌شود.


 1. احتمال دیرکردن‌شان زیاد است.

ممکن است خوشبین‌ها را ” بیزار از زمان “ بدانید. آنها به‌طرز عجیبی فکر می‌کنند ترافیک زیاد نیست یا عقیده دارند می‌توانند پیش از رفتن چند کار دیگر هم انجام دهند که روی برداشت‌شان از زمان تاثیر می‌گذارد.


 1. نظرات منفی واقعا ناتوان‌شان می‌کند.

خوشبین‌ها و از همه مهمتر خوشبین‌های استراتژیک، وقتی توسط افرادی که به بلا و مصیبت فکر می‌کنند احاطه می‌شوند، تحلیل می‌روند چون “بدترین نتیجه ممکنی “ که در ذهن‌شان از آن اجتناب می‌کنند، برای‌شان مجسم می‌شود.


 1. چاره‌جو هستند.

خیلی از موفق‌ترین کارآفرینان در دنیا همان رویکردی را دارند که خوشبین‌ها دارند. مثلا استیو جابز که به خودش لقب خوشبین داده است، بااین‌که پیش از این‌که رویای اپل را به واقعیت تبدیل کند، بارها شکست خورده بود. چرا؟

چون برای کارش زمان زیادی صرف کرده و راهکارهای وقوعش را پیدا کرده بود.


 1. می‌دانند که همیشه واقع‌گرا نیستند.

البته هر شرایطی قرار نیست مثبت پیش برود یا طبق برنامه باشد چون به‌هر حال این ویژگی زندگیست.

قطعا اگر همه چیز درست بود، اسب تک شاخ وجود داشت و بردپیت همچنان مجرد و با دسته گل منتظر ما بود، عالی بود اما فکرش هم خنده‌دار است، درست است؟


 1. قهرمان فرصت‌های دوباره هستند.

خوشبین‌ها در هرچیزی دنبال بهترین‌ می‌گردند که شامل افرادی هم می‌شود که اجازه می‌دهند به زندگی‌شان وارد شوند.

این یعنی، اشتباهات معمولا بخشیده می‌شوند چون وقتی افراد می‌گویند تغییر خواهند کرد یا نیت‌شان خیر بوده، خوشبین‌ها دوست دارند باورشان کنند. اما فکر نکنید به روابط مضر و منفی رضایت خواهند داد. معمولا خوشبین‌ها اطرافشان را با آنهایی پر می‌کنند که مثبت‌ها را انجام می‌دهند.


 1. تمایل به ریسک کردن دارند.

آنهایی که نیمه پر لیوان را می‌بینند، خیلی راحت دست به عمل می‌زنند زیرا امید به بهترین دارند اما این همیشه هم بهترین حالت نیست. محققان عقیده دارند افراد خیلی خوشبین، سرمایه‌گزاری‌های ریسک‌پذیر انجام می‌دهند و در نتیجه پول کمتری نسبت به بقیه پس‌انداز می‌کنند. احتمالا همه چیز در حالت اعتدال، بهترین است.


 1. سالم‌ترند.

پژوهش‌ها نشان می‌دهد عادت به خوشبینی منجر به طول عمر بیشتر، قلب سالم‌تر و کلسترول بهتر می‌شود. کافی بود؟


 1. به شکست فکر نمی‌کنند.

خوشبین‌ها، انعطاف‌پذیرند. از این‌رو شکست را به‌عنوان فرصتی برای تلاش دوباره می‌بینند یا حداقل چیز جدیدی را امتحان می‌کنند. این رویکرد شدیدا نتایج خوبی دارد: تحقیقات نشان داده ارتباط چشمگیری بین انعطاف‌پذیری روانی و احساسات مثبت وجود دارد.

همان‌طور که می‌گویند “اگر هفت بار افتادی، برای هشتمین بار بلند شو”، زندگی از جنبه‌های مثبتش چندان هم بد نیست.


تاثیر وجود دوستان مثبت و شاد در موفقیت ما چیست؟

نقش آدم های مثبت در شادی

یکی از اشتباهات بزرگی که افراد مرتکب می‌شوند این است که نمی‌دانند شادی یک انتخاب فردی است. اما هر انتخابی، تحت نفوذ کسانی است که در زندگی ما هستند. اگر این مداخله‌گرها را به‌طور مثبت‌تری تغییر دهید، می‌توانید به‌طرز شگفت‌انگیزی شانس شادی و موفقیت را برای خود افزایش دهید.

در تحقیقی که من انجام دادم، دریافتم ارتباط اجتماعی مثبت، بزرگ‌ترین عامل شادی پایدار است. خوش آمدگویی به ورود افراد جدید به دنیای‌تان، می‌تواند یکی از مهم‌ترین انتخاب‌های شما برای شادی باشد که خودتان ایجادش می‌کنید.

این فرد ممکن است یک مشاور حرفه‌ای خانواده باشد یا یک پیش‌کسوت یا یک انسان معمولی که برای‌تان محترم است و نگرش مثبتی را که می‌خواهید الگوی‌تان باشد دراین فرد موجود است.

یک شخص مثبت، رفتارهای ممتازی خواهد داشت که به مرور زمان به شما هم سرایت خواهد کرد. این فرد الگوی قدردانی و سپاسگزاری خواهد بود. او هر روز شادی و لذت را جستجو خواهد کرد و سعی می‌کند درنوع خودش بهترین باشد. شما هم از فعال بودن و احساس مربوط بودن به دیگران، لذت خواهید برد.

درمورد افراد منفی پیرامون‌تان فکر کنید. این‌ها کسانی هستند که در زندگی‌شان روی چیزهای بد متمرکز می‌شوند و شما را هم وادار به چنین کاری می‌کنند.

شما در شرایطی رها خواهید شد که باید مدام دنبال مشکلات جدید برای نگران بودن بگردید. مداخله‌گرهای منفی به راحتی لبخند نمی‌زنند و نمی‌خندند. در حفظ روابط مشکل دارند و استرس را بیشتر به‌عنوان یک تهدید می‌بینند تا چالشی که باید آن را پذیرفت. از این‌ها دوری کنید!

ما می‌دانیم که شادی یک انتخاب است. اما نیاز داریم تا افراد دیگری مدام این انتخاب را به ما یادآوری کنند، مخصوصا وقتی که زندگی ما را به مبارزه می‌طلبد.

درمورد افرادی که می‌شناسید و می‌توانند تاثیر مثبت روی شما بگذارند فکر کنید و زمان بیشتری را با کسانی که شادی‌تان را بیشتر خواهند کرد و شما را به سمت موفقیت‌های بزرگ‌تر سوق خواهند داد، سپری نمایید.


1 دیدگاه

 1. بنده خدا

  خوش بین نداریم! …..جایی دیدی سلام ما رو برسون!

نظر خود را بیان کنید