چگونه به موفقیت شغلی برسیم؟

6 عادت ضروری برای موفق بودن در شغل

موفقیت شغلی

بهار فصل تولد دوباره و زمانی برای شروع است. آیا می‌دانید شغل هر کس تقریبا یک سوم از زندگی او را در بر می‌گیرد؟

بنابراین یک شروع تازه نه تنها برای شغل شما بهتر است بلکه تاثیر مهمی در زندگی شما خواهد داشت.

شغل تنها یک علم نیست بلکه هنری رنگی است. همه ما دارای خواسته‌ها و علایق متفاوتی در زندگی خود هستیم. به یاد داشته باشید که در هر سن و موقعیتی می‌توانید یک شغل جدید برای خود ایجاد کنید و از آن لذت ببرید.

تنها کاری که باید انجام دهید پایبند بودن به برخی از عادت‌های روزمره است. حتما از خودتان می پرسید این عادت‌ها شامل چه مواردی می‌شود؟


برای اینکه یک شغل خوب داشته باشید باید ملاحظات زیر را مد نظر بگیرید:

  1. به دنبال چیزی که دوست دارید اتفاق بیفتد باشید:

اگر می‌خواهید در شغل خود ترفیع بگیرید یا یک شغل جدید موفق داشته باشید باید آن را بخواهید. بدون خواستن قلبی هیچ چیزی اتفاق نمی‌افتد.

قدرتی که در تجسم ذهنی وجود دارد می تواند تاثیر بسیار خوبی بر موفقیت شغلی شما داشته باشد. این نیرو همانند یک آهنربا عمل می‌کند و تمامی اتفاقات مثبت را به سمت شما جذب خواهد کرد.

سعی کنید خواسته‌های خود را همیشه با صدای بلند تکرار کنید. حتی اگر در مورد خواسته‌های خود مطمئن نیستید باز هم سعی کنید توصیف خوبی از شغل خود داشته باشید.

هیچ کس به اندازه خود شما از عهده اینکار بر نمی‌آید. همیشه خود را در موقعیتی که دوست دارید باشید تصور کنید.


  1. از قهرمان بودن بپرهیزید:

این موضوع باعث می‌شود افراد کارهای عجیب و غریبی انجام دهند.

همه ما به دنبال آرمان‌های بزرگ در زندگی خود هستیم. دوست داریم بهترین و مهم‌ترین فرد در زندگی باشیم. اما به یاد داشته باشید کارهایی که ما در زندگی انجام می‌دهیم افراد دیگری می‌توانند به بهترین شکل انجام دهند.

اگر بخواهید گوش دادن و تعامل با دیگران را نادیده بگیرید حتما شکست خواهید خورد.

باید به دنبال ساخت روابط امن و پایدار باشید. اینکار را هوشمندانه انجام دهید. تمایل به قهرمان بودن ما را از جمع سایر افراد جدا می‌کند.


  1. به جای اینکه به دنبال تایید دیگران باشید کار خود را انجام دهید:

این موضوع در مورد بیشتر افراد صدق می‌کند. به دنبال تایید دیگران بودن باعث ایجاد خود مراقبتی می‌شود. زمانی که در یک جلسه مهم هستید و رییس نیز آنجا حضور دارد سخنی نخواهید گفت زیرا از طرز فکر دیگران می‌ترسید.

اگر نظر و تایید دیگران برایتان مهم باشد از پذیرش خطرات سر باز می‌زنید. تداوم خود را از دست می‌دهید و در مقابل موانع و مشکلات زندگی نا امید می‌شوید. زمانی که زندگی شما در این مسیر قرار بگیرد همیشه به دنبال طرح سوالات مختلف هستید.

آیا آن‌ها مرا دوست دارند؟ من به اندازه کافی خوب بودم؟ همه این سوالات باعث ایجاد درگیری ذهنی می‌شود و شما را از مسیر و هدف اصلی دور می‌کند. در عوض شما می‌تواند افکار مثبتی داشته باشید.

از خودتان بپرسید چگونه می‌توانم در این موقعیت موثر باشم؟ چگونه می توانم تعامل خوب و سازنده‌ای با دیگران داشته باشم؟ در این موقعیت باید چه پیشنهاداتی ارائه بدهم؟ زمانی که به صورت بیرونی بر روی مواردی که می خواهید داشته باشید تمرکز می‌کنید، تغییرات نیز شروع می‌شود.


  1. مطمئن شوید که در موقعیت درستی قرار دارید:

اگر دوست دارید سرعت بیشتری داشته باشید و اکنون از سرعت کم خود ناراضی هستید، باید به دنبال موقعیت های مناسب باشید.

اگر شغل جدید و خلاقی را دوست دارید باید خود را در چنین دنیایی غرق کنید. اگر موقعیت انتخابی شما با خواسته هایتان تناسبی نداشته باشد هرگز به چیزی که در ذهن دارید دست نخواهید یافت.


  1. شما هرگز به پایان خط نمی‌رسید:

زمانی که هدفی را برای خود تعیین می‌کنید و دوست دارید به سطح خاصی برسید به یاد داشته باشید که رسیدن به موفقیت پایان کار نیست. شغلی که شما انتخاب می‌کنید تنها یک شغل یا دستاورد نیست شما هرگز به پایان راه نمی‌رسید.

شغل‌ها در حال تغییر هستند و منحصر به فردند. بنابراین هر چقدر بیشتر به اهداف خود برسید باید در مورد مراحل بعدی بیشتر فکر کنید. این طرز تفکر باعث رشد شما می‌شود و زندگی تان را به طور کلی تغییر می‌دهد.


  1. با دیگران دوست باشید و به آن‌ها عشق بورزید:

کاری که انتخاب می‌کنید فراتر از یک کار معمولی است. شما در موقعیت شغلی خود با افرادی سرو کار دارید که در اطراف شما هستند. روابط، هسته اصلی یک همکاری موفقیت آمیز است.

بنابراین عاشق افراد وهمکاران خود باشید. به این روابط احترام بگذارید و با احتیاط با آن برخورد کنید. زمانی را برای ارتباط برقرار کردن صرف کنید. علایق خود را به دیگران نشان دهید.

در این صورت زمانی که به کمک نیاز داشته باشید افرادی را در کنار خود خواهید داشت.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام لینکدین

نظر خود را بیان کنید