راه موفقیت در آزمون استخدامی آمازون

برای موفقیت در آزمون استخدامی آمازون باید چه کنیم؟

آمازون amazon

شاید شما هم مانند بسیاری از مردم مشتاق کار در آمازون باشید؛ کار حرفه‌ای در آمازون مزایا و ویژگی‌های بسیار خوبی می‌تواند برای شما به همراه داشته باشد. پیشنهاد ما این است که پشتکار و انگیزه داشته باشید و تمام تلاش خودتان را انجام دهید.

به گزارش آلامتو به نقل از payment24.ir؛ در ادامه می‌‌خواهیم شما را با چند توصیه آشنا کنیم که به کمک آن می‌توانید در مصاحبه‌ کاری آمازون موفقیت شوید و با اطلاع از آن‌ها، رویای کار در آمازون به حقیقت بپیوندد.

مصاحبه شغلی موفق برای کار در آمازون

مصاحبه شغلی شاید دغدغه خیلی از افرادی باشد که جویای کار هستند. آمازون که یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تجارت الکترونیک است، هم شیوه‌های مخصوص به خود را برای استخدام دارد. اگر مشتاق به کار در آمازون هستید، در ادامه با مهم‌ترین سوالات مصاحبه شغلی آمازون و نحوه پاسخگویی به آن‌ها آشنا می‌شوید.

تمرکز روی جواب‌های مصاحبه‌ کنندگان

معمولا افراد در صفحات گفت و گوی شبکه‌های اجتماعی به دنبال سوالاتی هستند که ممکن است در مصاحبه شغلی برای کار در آمازون با آن‌ها مواجه شوند. معمولا متقاضیان به دنبال سوالات فرهنگی و احتمالی هستند که ممکن است در مصاحبه شغلی از آن‌ها پرسیده شود. بهتر است نگران سوالات نباشید و بیشتر روی مصاحبه‌کنندگان و جوابی که دوست دارند بشنوند، تمرکز کنید. در آمازون، امکان شنیدن مصاحبه‌های افراد وجود دارد. در واقع آمازون با این اقدام کار شما را راحت‌تر کرده است.

اول مشتری، دوم رقبا

این جمله یکی از توصیه‌های جف بیزوس، مدیر عامل کسب و کارهای مشتری‌مدارانه آمازون است. اخیرا، مصاحبه‌ای در مجله وال استریت ژورنال با او انجام شد. از او درباره‌ نحوه انتخاب سوالاتی که مصاحبه‌کنندگان می‌پرسند، سوال شد. او گفت:

ما در مصاحبه از اصول مدیریتی استفاده می‌کنیم تا متوجه شویم آیا فردی شایستگی این شغل را دارد یا خیر. ممکن است در موقعیت‌های زیادی قرار بگیریم که مجبور باشیم بین مشتری و رقیب یک نفر را انتخاب کنیم. اگر مصاحبه‌شونده، رقیب را در اولویت قرار دهد، مشخص است که برای این شغل مناسب نیست.

اصول مدیریتی در آمازون اهمیت بسیاری دارد. در بین اصول مدیریتی، به مشتری‌مداری توجه بیشتری در آمازون می‌شود.

ابراز مخالفت با تصمیمات کارفرما

در روند مصاحبه ممکن است شما را در موقعیتی قرار دهند که به عنوان مثال، کارفرما تصمیم اشتباهی گرفته است و شما باید به این تصمیم واکنش نشان دهید. بهترین پاسخ این است که شما به عنوان یک فرد متعهد، محترمانه با تصمیم کارفرما مخالفت کنید؛ در صورتی که این مخالفت به ضرر شما هم باشد به خاطر تعهدی که به کارتان دارید باید این مخالفت را ابراز کنید. پس دومین اصول مدیریت برای کار در آمازون ابراز مخالفت و تعهد کاری است. همیشه آن را به خاطر بسپارید.

انگیزه و پشتکار برای کار در آمازون

آمازون گروهی از کارمندان دارد که به آن‌ها Bar Raisers گفته‌ می‌شود. کار آن‌ها مصاحبه‌ تخصصی با افرادی هست که نقش بسیار مهمی در رشد و پیشرفت سازمانی دارند. کارمندان منابع انسانی در این گروه قرار می‌گیرند. آن‌ها می‌توانند بگویند که کدام متقاضی شایستگی دارد.

شما باید به عنوان فردی باشید که نقش کلیدی در بخش‌های سازمان داشته باشید و نه این که فقط یک صندلی خالی برای کار را پر کنید. عشق و علاقه به رشد و پیشرفت را نشان دهید. استخدام یک کارمند غیرمفید می‌تواند به ضرر سازمان تمام شود.

نیاز آمازون به نیروی کار

وقتی آمازون برای استخدام کارمند تقاضا می‌دهد به احتمال زیاد نیاز به ۵۰ هزار نیروی کار جدید نیاز دارد. آمارها نشان می‌دهد شانس قبولی شما در مصاحبه برای گرفتن کار در بخش‌های غیر انبارداری، ۴۰ درصد است. در مصاحبه‌ای که با دیو کلارک، مدیر ارشد آمازون انجام شد، او اشاره کرد معمولا حدود ۷۵۰۰۰ مصاحبه برای استخدام ۳۰ هزار نفر انجام می‌شود.

شاید کار در آمازون مناسب شرایط شما نباشد

ممکن است شرکت آمازون به این نتیجه برسد که کار در آن، از لحاظ تکنیکی و فنی متناسب با شما است، اما شما از لحاظ فرهنگی با شرایط کاری سازگار نباشید. بنابراین بهتر است همیشه فرآیند مصاحبه را از قبل مورد بررسی قرار دهید و جوانب مصاحبه و نوع کارتان را خوب بررسی کنید. این کاملا به نفع شما است.

به نظر شما برای موفقیت در یک مصاحبه‌ کاری باید چه اصولی رعایت شود؟ آیا شما تا به حال در چنین موقعیتی قرار گرفتید؟ بسیار مشتاقیم تا با تجربه‌ها و نظرات شما آشنا شویم.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید