پنج زبان آسان دنیا برای یادگرفتن + عکس

آسانترین زبان های دنیا برای یادگرفتن؛

LearningANewLanguage

در مطلب با عنوان پنج زبان مشکل دنیا برای یادگرفتن که حدود دو هفته پیش در اختیار شما عزیزان قرار دادیم به معرفی سخت ترین زبان های دنیا برای یاد گرفتن پرداختیم امروز قصد داریم که راحت ترین زبان های دنیا را بر اساس گفته های زبان شناسان و به نقل از وبسایت Third Age برای شما عزیزان معرفی کنیم.

1- انگلیسی

پنج زبان آسان دنیا برای یادگرفتن + عکس

زبان انگلیسی در مقایسه با اکثریت زبان های زنده دنیا زبان آسانی برای یادگیری است. در این زبان بین المللی صرف فعل آسان است و شامل قواعد پیچیده نیست و اشیاء و نام ها جنسیت ندارند و تقریباً دستور زبان ساده ای دارد. این زبان تقریباً در همه جای دنیا حضور دارد و می توان آن را شنید. مهم نیست در جایی در دل اقیانوس اطلس مانند هائیتی یا کوبا باشی و یا در چین و ایران. این زبان کار شما را راه می اندازد زیرا بیشترین میزان پراکندگی را نسبت به زبان های دیگر دارد. فعل ها در زبان انگلیس کوتاهند و فقط در حالت سوم شخص تغییر مختصری می کنند. بسیاری از مردم دنیا انگلیسی را به عنوان زبان دوم خود انتخاب کرده اند.

2- ایتالیایی

پنج زبان آسان دنیا برای یادگرفتن + عکس

یادگیری زبان ایتالیایی از بسیاری از زبان های دیگر آسانتر است. صرف فعل قاعده پیچیده ای ندارد و تلفظ کلمات نیز براحتی قابل حفظ کردن و واژگان آن از زبان لاتین مشتق شده است که با دانستن یک زبان هند و اروپایی دیگر می توان معنی برخی از کلمات ایتالیایی را حدس زد.

3- اسپانیایی

پنج زبان آسان دنیا برای یادگرفتن + عکس

اسپانیایی نیز در رده یکی از آسانترین زبان های دنیا برای آموختن است. بسیاری از کلمات و واژگان آن شبیه زبان انگلیسی است و نوشتن به این زبان کاملاً فونتیک و آوایی است یعنی کلمات همان طور که به گوش می رسند نوشته می شوند. زبان اسپانیایی بسیار شبیه زبان ایتالیایی است و دستور زبان و شیوه تلفظ آن هم به آسانی زبان انگلیسی است. این زبان هم پراکندگی بسیاز زیادی در دنیا دارد و به غیر از اسپانیا در قاره اروپا، همه کشورهای آمریکای لاتین و آمریکای جنوبی (به غیر از برزیل) به زبان اسپانیایی صحبت می کنند.

4- فرانسوی

پنج زبان آسان دنیا برای یادگرفتن + عکس

برای کسانی که زبان انگلیسی را تا حدی بلدند یادگیری زبان فرانسوی بسیار آسانتر است زیرا بسیاری از واژگان در این دو زبان شبیه هم هستند و از ریشه لاتین استخراج شده اند.

5- اسپرانتو

پنج زبان آسان دنیا برای یادگرفتن + عکس

پرچم زبان اسپرانتو

زبان اسپرانتو توسط دکتر “لودویک زامنهوف” زبانشناس لهستانی با هدف ایجاد زبانی آسان برای ارتباط همه مردم دنیا ساخته شد. در این زبان کلمات دقیقاً همانگونه که تلفظ می شوند، نوشته هم می شوند یعنی مانند زبان اسپانیایی زبانی فونتیک و آوایی است. در این زبان هیچ استثنایی در دستور زبان وجود ندارد و با آموختن یک واژه می توان به واژه مخالف آن نیز پی برد. هدف زامنهوف، خلق زبانی بی‌طرف و صلح‌پرور بود که یادگیری آن نیز آسان باشد و به درک متقابل فرهنگ‌های مردم مختلف جهان کمک کند. یونسکو در استقبال از صدمین سالگرد انتشار زبان اسپرانتو در سال 1986 مراتب پشتیبانی خود را از آموزش و گسترش زبان بین‌المللی اسپرانتو در سراسر جهان ابراز داشته‌است.


60 دیدگاه

 1. ناشناس

  کی فکر میکنه فرانسه اسونه؟مشخصا اطلاعی در خصوص این زبان ندارید. شباهتی هم به انگلیسی نداره که بتونه به یادگیریش کمک کنه. مقایسه این دوتا زبان مثل مقایسه سیب و گلابیه. جز تعدادی لغت مشترک.اگر زبان سختی به حساب نیاریمش قطعا اصلا ساده نیست. من با وجودیکه تسلط نسبی روی انگلیسی داشتم ولی فرانسه رو به شدت سختر از انگلیسی دیدم زبان انگلیسیم هم کمکی به یادگیریش نکرد. چون قواعدشون و کلا ساختارشون با هم متفاوته.

 2. miss.pari

  شما وقتی به زبان فارسی مسلطی و در ایران زندگی میکنی معلومه به نظرت فارسی آسونه ولی اگه کسی که انگلیسی زبانه بخواد فارسی یاد بگیره خیلی سخته نسبت به ما که فارسیحرف میزنیم و انگلیسی یاد میگیریم.

 3. آرتور ویلسون

  سلام به دوستان گلم
  من به کسایی که در مدرسه درس میخونن و در مدرسه زبان انگلیسی یاد میگیرن توصیه نمی کنم که باز به کلاس های تقویتی انگلیسی رجوع کنن بعد از انگلیسی دومین پایه رو اسپانیایی داره واقعا خیلی شیرینه اگه هر روز با خودت به اسپانیایی حرف بزنی با حضور در کلاس های آموزشی. در ضمن اسپانیایی زبانیه که تقریبا بیشتر مردم به او تسلط دارن توصیه میکنم بروند و یاد بگیرند

 4. Parsa.nacht

  اگر از خودم تعریف نکرده باشم باید بگویم که من به انگلیسی . فرانسه . المانی . روسی . مسلط هستم و باید بگویم که برای تازه کاران زبان فرانسه اصلا اسان نیست چون از روی تجربه می گویم من بعد از دو هفته فهمیدم که “U” چگونه تلفظ می شود.

  • مه سا

   عذر میخوام از بین اینایی که گفتید کدوم زبان ارزشش بیشتره واسه کار و اینا .. اطلاع دارید ؟

 5. Mehran

  زبان انگلیسی آسانترین و همچون پر واژه ترین زبان دنیاست و فارسی سخترین زبان هست زیرا من یک فرانسوی میشناسم که دکترای زبان فارسی داره اما هنوز نمیتونه درست تلفظ کنه و مشکل داره. حتی ما فارسی زبان ها هم فارسی رو کامل بلد نیستیم و از کتاب های اصیل فارسی ای مثل شاهنامه و دیوان هایی چو حافظ و سعدی و بسیاری دیگر، نمیتونیم اکثرا سر در بیاریم و همه معنی ها رو نمیدونم. یکی از دلایل بین المللی شدن زبان انگلیسی، مرتبط بودن آن با سایر زبان ها و آسان بودن آن است. آرزوی موفقیت دارم برای همه زبان آموزان عزیز و گرامی

 6. dian

  من انگلیسیم در حد متوسط یود دارم سوئدی میخونم تو مدارسشون الان

 7. ابی

  به نظر من ادم تا یک ترمی انگلیسی بره بقیشو خودش تو خونه یاد بگیره و با خرید کتاب ویدیو میتونه موفق بشه ولی در کنارش اسپانیایی هم از لحاظ اکثریت خوبه ولی چینی رو تایید نمیکنم چون اکثر چینیا انگلیسی بلد هستند پس بهترین زبان انگلیسی اسپانیای

 8. mohamad

  زبان عربی فصیح به این علت زبان کاملی هست که قابلیت در بر گرفتن مفاهیم عمیق تری را نسبت به سایر زبان ها داره و برای هر چیزی که در حالت های مختلف در سایر زبان ها به یک اسم نامیده میشه، اسم های متفاوتی داره. البته در گویش های محاوره ای خبری از قوائد پیچیده صرف و نحو نیست و فعل در شش صیغه صرف میشه که البته مردم کشورهای مختلف عرب زبان مانند گویش ها و لهجه های مختلف فارسی ممکنه زبان همدیگه را به خوبی متوجه نشن مثل اینکه اگر کسی با لهجه خیلی غلیظ یزدی صحبت کنه، یه فرد تهرانی نصف حرفهاش را متوجه نمیشه.

 9. Maryam

  برای یاد گرفتن زبان های اروپایی حتما باید زبان انگلیسی مسلط باشین … انگلیسی آسونه و با زبان های اروپایی خیلی چیزاش مشترکه

 10. شهروز

  زبان اسپرانتو اصلا جزء زبان به حساب نمياد زيرا اين زبان يك زبان مصنوعي است و در هيچ كشوري كاربرد نداره و در نطفه خفه سد يعني درست پس از چند سال از اختراع اين زبان مصنوعي بدون استفاده ماند و كسي از ان استقبال نكرد

  • سام

   جدی میگی عزیزم؟؟
   من یه اسپرانتیست از ایران هستم، اسپرانتو رو بسیار دوست دارم و بسیار بسیار یادگیری شیرین و روانی داره و کاملا زنده هست و امزوه ده میلیون نفر اونو بلدن،
   Mi estas Esperantisto kaj mi amas Esperanton
   خیلی از کشورها مثل پرتغال از اسپرانتو استقبال زیادی کردن و حتی یک شهر در آلمان اسمشو تغییر داده و اسم جدیدش شهر اسپرانتو هست
   (اسم قدیم هرزبرگ) اسم جدید(esperanto urbo)
   از این به بعد دقت کن نظرات بی ریشه و خنده دار و مسخره ندی دوست من!!

   • بینام

    چون 10 میلیون صحبت میکنن پس زنده است؟؟؟؟!!!! خخخخخخخ

   • نیلیا

    عزیزم ایشون منظورش این بود که خیلی کاربرد نداره مث اینگلیسی در ضمن نمیدونسته بعضیا جنبه ندارن

  • ساسان

   اااعع واقعا؟ من اسپرانتودان هستم و نه تنها خفه نشده بلکه روز به روز کابردش بیشتر میشه، سری به سایت دولینگو بزن تا متقاضیان آموزشش رو ببینی و در هر کشور مرکز و خدمات گردشگری داره. و امورزه با بد بینانه ترین معیارهای زبان شناسی یک زبان زنده محسوب میشه.

 11. محمدجواب

  سلام
  ساده ترین زبان برای یادگیری زبان اسپراتو هست .از ویژگی های برجسته ی اون اینه که:
  —-هیچ تفاوتی بین نوشتار و گفتار وجود نداره پس درس املا هم وجود نداره و متعاقبا غلط املایی.
  —-دستور زبان اسپرانتو 16 بند داره و استثنائی نداره.
  —-یادگیری این زبان تنها نیاز به 100 روز آموزش داره،بله فقط با صد روز اموزش(اون هم با کتاب) میتونید به راحتی اسپرانتو رو صحبت کنید و جالبه بدونید این صد روز در حدود 95 روزش برای یادگیری لغات هست (به دلیل ایجاز در دستور زبان).البته عدد صد بسته به هوش فرد یادگیرنده هم داره که به طور دقیقتر بازه ی زمانی 90 تا 120 روز رو شامل میشه.
  —-ریشه ی کلمات اسپرانتو برگرفته از لاتین(که زبان های کل اروپا همین ریشه رو دارن)و فارسی و عربی(که زبان جامعه ی مسلمان و اسیا هستن)هست.
  —-زبان ملی کشوری نیست و یک زبان فرابشری هست بنابراین خطر هجوم فرهنگ در کنار آموزش زبان وجود نداره.
  —-با اینکه افراد زیادی (نسبت به انگلیسی) این زبان رو فرانگرفته ان ولی حدود 100 ایستگاه رادیویی و تلوزیونی در سراسر جهان به این زبان برنامه دارن.
  —-کتاب های معروف سراسر دنیا به اسپرانتو ترجمه شده اند که مثلا قرآن،نهج البلاغه،دیوان حافظ،شاهنامه،مثنوی مولوی و… از نوع فارسی این کتاب ها هستند.
  —-زبان اسپرانتو همچون فارسی و عربی قدرت بالایی در شعر به خاطر نوع دستور زبانش داره.

  و یک نکته ما فارسی زبان ها با یک حساب سرانگشتی کل زندگیمون رو در حال تمرین فارسی و یادگیری اون بودیم و اگر کسی قصد داشته باشه زبان انگلیسی رو برای به طور حرفه ای اموزش ببینه قطعا باید اندازه زبان فارسی اونو تمرین کنه و به یک کشور انگلیسی زبان سفر کنه تا بهترین مترجم انگلیسی بشه(البته گفتم اگه حرفه ای بخوایم یاد بگیریم.)
  و یه چیز دیگه اینکه دلیل اسونی زبان انگلیسی به خاطر قدرت قدیم بریتانیا و مساحت تحت فرمانشه .در حقیقت چون بریتانیا بزرگترین امپراتوری تاریخ رو داشته و زبان رسمی اون انگلیسی بوده مردم تحت فرمانش هم ملزم به یادگیری انگلیسی بوده ان.همونطور که در مورد فارسی هم همین بوده و عربی.پس چون جمعیت انگلیسی دان های جهان زیادن یادگیری انگلیسی اسون تره ولی با همه ی این احوالات بهترین انتخاب برای زبان بین الملل اسپرانتوست .
  و نکته دیگه اینکه من همه ی این ها رو با علم به این زبان نوشتم و خودم یاد گرفتمش(در صد روز :))و برای اطلاعات بیشر میتونید به انجمن اسپرانتو دانان هم مراجعه کنید.

 12. کاوه

  این روزیتا استون برا یادگیری زبان واقعا خوبه یا نه؟

 13. آریانا

  سلام. به دوستان منطقی بگم. من زبان انگلیسی مسلطم ولی واقعا یادگیری فرانسه دشوار بود. زبان فرانسه مثل زبان عربی قواعد زیادی داره. هرچند قابل یادگیری ولی‌زمان زیادی میبره. وقتی فرانسه بلد باشی دیگه یادگیری ایتالیایی خیلیم‌سخت نیست. و بگم‌که اسپانیایی تقریبا اروپایینا همه بلدن . اما‌المانی یادگرفتن حتی اگر به شدت تلاش کنی‌بازم تو مبحث ترجمه متون کم میاری.من بهاگثر افراد فقط انگلیسی رو پیشنهاد میکنم اسون ترین زبان دنیا.

 14. مصطفی الف

  من خودم کردم تاکلاس اول ابتدایی باهیچ فارسی زبانی ارتباط نداشتم (درحود 50سال پیش ) اما ازکلاس سوم ابتدایی به بعد به زبان فارسی درحد گفتن ونوشتن وخواندن کاملا مسلط شدم بنظر من زبان فارسی ساده ترین وزیبا ترین زبان دنیاست البته اگر ما چندقرنی درخوابی گران فرونمیرفتیم مطمئنا زبان فارسی هم اینک زبان نین المللی بود همچنانکه تااوایل قاجار زبان رسمی شبه قاره هند واسیای میانه بود
  شمادرهیچ زبانی شیرین گفتارانی مانند سعدی وحافظ وخیام وفردوسی وعطار ومولوی و…. پیدانخواهید کرد

 15. Mohsen

  سلام – هیچ زبانی نه مشکل و نه سخته – کافی شرایط یادگیری زبان مادری در مورد زبان مورد نظر تا آنجا که ممکنه رعایت بشه. زبان به نظر بنده علم نیست که سخت و یا راحت باشه بلکه یک عادته و یک مکانیزم استفاده از مدلهایی است که اگر درست و با شرایط صحیح انتقال داده بشه بسادگی فرا گرفته میشه و فاکتور زمان هم بی هیچ شکی مهمترین نقش رو داره. یاد گیری زبان از طریق گرامر و امثالهم اگر هم ممکن باشه به نتیجه مطلوب نمیرسه. در ضمن به نظر من تمام زبانها اگر فرا گرفته بشن بسیار زیبا هستن و میبایست نظر یکی از دوستان را تایید کنم که یاد گیری زبان بدون توجه به فرهنگ و تاریخ و ….. یک ملت اصلا یاد گیری زبان نیست بلکه فرا گرفتن مشتی واژه و اصول گرامری است. زبان روسی نیز از این قاعده مستثنی نیست ، من به این زبان صحبت میکنم و گاها خود را در انتقال احساس از طریق این زبان تواناتر میبینم تا زبان مادری.

 16. پریا

  کجای انگلیسی ساده است؟ واقعا در سطح professional سخت میشه. ما برید 3500 واژه Gre رو بخونید بعد بگید انگلیسی آسونه

  • Mobin

   واقعا قبول دارم
   GRE را بخوانيد بعدش نظر بديد
   چند ماهه دارم وربال ميخونم بيچاره شدم

   • کریتوس

    خخخخخ خو استعداد نداری من اگه بودم همش حفظ میکردم

  • زینب

   موافقممممممممم

  • کریتوس

   کسی که استعداد ذاتی داره براش مهم نیست چندتا لغت داره کجاش سخته همه زبان های دنیا اسون هستن

 17. meshkat

  شاید حرفم باور نکردنی باشه اما زبان کره ای از انگلیسی هم آسون تره! من دارم یاد میگیرمش و اصلا مثل ژاپنی و چینی نیست خیلی فرق داره..مثلا وقتی یک چینی حرف میزنه همه هنگ میکنیم و میگیم این صداهای عجیب و غربی چیه اما کره ای رو که میشنوی فکر میکنی داره انگلیسی حرف میزنه و فقط تو متوجه نمیشی با خودت میگی شاید کلمه ی جدیدیه!!
  من الفبا رو در نیم ساعت یادگرفتم و وقتی حرف میزنن فهمیدنش خییییلی آسونه و کلماتو نیمه نصفه نمیگن..خلاصه اگه میخواین زبان متفاوتی رو که کسی سراغش نمیره یاد بگیرین انتخاب اولتون حتما حتما کره ای باشه فقط بدونین اصلا تو جهان کاربرد نداره ولی باعث میشه اعتماد به نفس عجیبی پیدا کنین چون هر کسی سراغش نمیره و فکر میکنه زبان سختیه.
  موفق باشین

  • N_N

   Chjori yad gerefti?? Mn say dashtm yad bgirm amma b nzrm sakht bod bikhialesh shodm☹️

 18. غلامی

  in your idea i can go far in the future? Hi… I have been stauding english for 2 years and now im going to start italian language

 19. احمد

  سلام به همه
  من نمیام درباره ی زبانهایی که دربارشون اطلاع ندارم صحبت کنم و الان فقط انگلیسی مد نظرم هست. من خودم انگلیسی تدریس میکنم و تو سفیر و ایران مهر آزادگان و خیلی جاهای دیگه از ۱۷ سالگی تدریس کردم. به نظر من قبل از اینکه شما اصلا بیای شروع به یادگیری هر زبانی بکنید باید هدفتون از این کارو مشخص کنید و با خودتون بگید که اصلا چرا میخوام این زبانو یاد بگیرم. مثلا هدف من توانایی ارتباط با افراد بیشتری در مناطق بیشتری است. زبان انگلیسی به دلیل تسلط بر بازار موسیقی و همچنین احاطه ی هالیوود و دلایل دیگر زبانlingua franca یا همان زبان مشترک میباشد. یکی از آشنایان من فقط عشق و علاقه اش به زبان رمانتیک فرانسه بود و در حال حاضر دوستان فرانسوی زیادی دارد. چیزی که من میخواهم بگویم این است که یادگرفتن هر زبانی چه سخت و چه آسان نیازمند حوصله زیادی است که بدون انگیزه و یک «چرای» قوی خوب از کار در نمیاید.

 20. dark knight

  دوستان بنظرم زبان انگلیسی از لحاظ آسون بودن خوبه و یکم سخته فقط و خیلی خوبه که باهاش اخت باشیم . زبانی رو که از نظر من خیلی خیلی شبیه انگلیسی هست و برای یادگیری جالب به نظر میاد هرچند تعداد سخنوراش کم هستن سوئدی هست … آلمانی -فرانسه سخت هستن .. خیلی آلمانی رو دوست دارم ولی سختی آرتیکل هاش خیلی بالاست و اراده و انگیزه قوی میخواد و خودآموزیش مشکل فراوان براتون به همراه داره … کلا سوئدی رو دوست دارم کاملا فونتیکال نیست ولی نیمه فونتیکاله و حروف صدادارش فقط و فقط دو حالت تلفظ دارن و قابل شناسائی هست .. غیر از سوئدی اسپرانتو خیلی جالب و منظم و سادست ولی شاید مصنوعی و بی ذوق بنظر بیاد که از نظر منم همینطوره … البته یک کلید گشایش زبان های اسپانیایی پرتغالی لاتین و کاتالانو ایتالیایی اسپرانتو هست … عربی خیلی خیلی زبان بدیه بنظرم … قواعد بشدت پیچیده و غیر هنری و خشن و بدون زیبایی… واقعا از روی تعصب نمیگم … ضاد بیخود و ص ظ که اصلا جالب نیستن … صرف الکی و حرمه ای … الکی فقط میگن قاعده داره و از روی تعصبات مذهبیه .. دقت کنید برای زبان فارسی هم اگع هشتاد هزار تا قاعده بنویسی قطعا قاعده منده …. حتی اعراب یک منطقه تا منطقه دیگه مثلا امارات و مراکش نمیتونن باهم درست حسابی حرف بزنن و انگلیسی استفاده میکنن اونگقت بعضیا میگن زبان کاملیه درحالی که مشکلات خاص خودشو داره … بهر حال هرکس سلیقه ای داره ولی ادعای کمال عربی مزخرفه … من سلیقه ام بیشتر سمت زبان های ژرمنیک مثل انگلیسی سوئدی المانی فریزیو وو و هست با تشکر

  • علی

   سلیقه احمقانه تو ، ربطی به پژوهش های زبان شناسان مطرح نداره
   حتما رو یه حسابی گفتن عربی کامل ترین زبان دنیاست دیگه

 21. mandana

  سلام دوستان من 13 ساله انگلیس استم و به 6 زبان دنیا مصلت هستم به نظرم اول زبان انگلیسی بعد فرانسه راحت تر هستید من خودم اینجوری یاد گرفتم بعد رفتم ترکی و آلمانی و سوئدی وایتالیایی و الان هم دارم روسی میخونم

  • محمد

   به نظرم اول فارسی رو یاد می گرفتی بهتر بود.

  • عزت

   گیریم این همه زبانم بلدی تهش میخوای چی بشی یکزبان انگلیسی یاد بگیر بسته

  • مصطفي

   مسلط

 22. نارسیس

  به نظر من از قدیم گفتن ترکی هنر است فارسی شیرین شکر است هر دو زبان رو دوست دارم و علاقه زیادی به آموختن بقبه زبان ها دارم الانم فرانسه دارم میخونمو انگلیسی هم بلدم به نظرم انگلیسی زیباتره و فرانسه خیلی غغغغغغ داره اما زبان خوبیه و سخت نیست ترکی هم که زبان مادریمه عاشقشم فارسی هم که زبان رسمی است اونم قشنگه

 23. sam

  راستی کدوم انگلیسی زبان با این کلمه آشناست؟ anglysy….درضمن کسی که زبان مادریش رو نمیشناسه وبهش احترام نمیزاره نمیتونه ادعا کنه به زبان دیگه مسلطه. .چون یادگیری هرزبان مستلزم یادگیری تاریخ و تمدن وآداب و رسوم آن کشور وملت هم میشه.

 24. sam

  اولا هیچ زبانی تو دنیا آسون نیستش.وهرزبانی واشه خودش زیبایی خاص خودش و داره.اما یادگیری به فاکتورهای متعددی وابسته است.مانند زبان مادری… استعداد. ..علاقه. ..پشتکار. ..انگیزه. .و سایر فاکتورها. در ضمن مازندرانی و بلوچی ولری و..لهجه هستن نه زبان مستقل اگه اینطورباشه هراستان واسه خودش زبان خاصی باید داشته باشه.

 25. مهدی

  با سلام و عرض ادب خدمت دوستان
  نظر همه برای دوستان دیگه قطعا قابل احترامه اما نظر کسی مقبول تره که دستی در کار داره یعنی حداقل 4 تا 5 یا +5 زبان رو میشناسه و تسلط داره و بی طرف باشه و متعصبانه به قضیه نگاه نکنه. بعضی زبان ها به هم نزدیک ترن مثل آلمانی سویدی و انگلیسی و تاحدی فرانسه و اسپانیایی و ایتالیایی و پرتغالی هم به هم نزدیکتر در واقع فرانسه پل بین آلمان و هلندی با اسپانیایی و پرتغالی و اینالیایی محسوب میشه.روسیها ای و لهستانی و …هم به هم نزدیک. فرانسه زبان عشقه و سوسولی و ناز دار هستش راحت مکالمه اش رو یاد می گیرید اما قواعد و املای سختی داره نسبت به بقیه و یادگیریش زمان بره.روسیه ای هم چون حروفش برای ما ایرانیها نا آشناست یادگیریش سخته اما مکالمه اش راحت و شیرینه. ایتالیا و اسپانیایی یادگیریشون راحته مخصوصا اسپانیایی ولی لهجه های متفاوتی دارن آلمانی اگر سخته اما معمولا اونجوری نوشته میشه که خونده میشه و مثل اسپانیایی لهجه نداره و کل آلمان به یک شکل صحبت می کنند البته آلمانی آلمان با آلمانی اتریش و سوییس فرق لهجه و مقداری لغت داره.راجع به پرتغالی هم چیزی نمیدونم.من این 5 زبان رو در حد متوسط صحبت می کنم و تسلطم مثل انگلیسی نیستش. پس اگر زبان های دیگه رو بدونید حق میدید انگلیسی نباید زبان بین المللی میشد نه مثل فارسی و ایتالیایی آهنگین هست نه مثل اسپرانتو راحت نه مثل فرانسه ای و اسپانیایی شیرین و در برخی موارد اونجوری که خونده میشه نوشته نمیشه و تنوع لهجه زیادی داره.تو امریکا هر ایالتی لهجه خاص خودش رو داره حتی سیاهپوست ها هم لهجه خاص دارن.خلاصه استعمارگر پیر زبان خودش رو بر جهان تحمیل کرد تا نبض اقتصاد و سیاست رو دستش بگیره.
  موفق باشید و یاعلی

  • ناشناس

   در دیدگاه من بین المللی بودن زبان انگلیسی بر حق است
   واقعا بعیده 5 زبان بلد باشی و بگی اسپرانتو از انگلیسی راحت تره بلکه زبان انگلیسی آسان ترین زبان دنیا است.در ضمن زبان شیرین دنیا اسپانیایی و همینطور انگلیسی هست. ( شادی اور)
   ولی فرانسوی رمانتیک ترین هست و امیدوارم فرق رمانتیک و شیرین را بدانی.
   جالب اینجاست الان زبان بین المللی فرانسوی بود می گفتید چرا انگلیسی نیست؟
   اهنگین بودن هم ملاکی در بین المللی بودن نیست
   اگر استعمارگران پیر تحمیل نمیکردند الان زبان های عربی و ترکی باید تحمیل می شد
   امریکایی هم متفاوت از انگلیسی هست برای مثال انگلیسی ها غلیظ تر صحبت میکنند اما مردم امریکا مانند زبان آلمانی که گفتید نوشتنشان نزدیک تر به خواندنشان هست که یکی از این دلایل دوری از امپراتوری دریاها و استقلال ایالات متحده است.
   زبان هایی که گفتید در یک شاخه برتری دارند و همینطور بگویم جمعیت را هم فراموش نکنید.

 26. رضا

  واقعا که ؟؟؟ کجای دنیا گفتن فرانسه آسونه ؟؟؟ من یکساله دارم میرم و این زبان article های مختلفی داره که قبل کلمات میاد و مشخص میکنه کلمه مذکره یا مونث ، تو این زبان حتی تار مو هم مذکر و مونث داره

 27. مازندران

  زبان فارسی نیست پارسی یعنی زبان سگ کی گفته ایرانی ها فارسی زبانن فارسی دوست دارن اونای که کرد هستن کردی دوست دارن لر هستن لری مازندارنی هستن مازنی گیلانی گیلک اذربایجان اذری سیستان سیستانی بلوچ بلوچی ما ایرانی ها زبان مادری خودمونو دوست داریم زبان ایران باید بشه انگلسی یا عربی که انگلیسی اسونه عربی بشه خوبه چون زبان امامان پیامبران ما شیعه ها هست هم زبان سنی پیامبران خلفای راشدین ولی عربی سخته چه خوب میشد همه دنیا یک زبان داشتن ساده اسون

  • علی

   تو یه حیوان بیش نیستی؟

  • رزیتا

   حاجی خودت فهمیدی چی گفتی؟تو زبان عربی دوست داری برو یاد بگیر ولی حق نداری درباره ی فارسی چرت و پرت بگی.

  • امینو

   کمتر چرند بگو

 28. حبیب

  سلام
  من خودم به4 زبان مسلط هستم .انگلیسی تقریبا پایه هست.
  I am fluent in 4 languages .anglysy is pretty basic.
  Je parle couramment 4 langues .anglysy est assez basique.
  Mi estas flua en 4 lingvoj .anglysy estas sufiĉe baza.
  راحته.اراده می خواد .از 20 سالگی شروع کردم

  • یوسف

   و الآن چند سالت شد؟ یعنی چقد طول کشید؟

  • کاوه

   قبول دارم با تلاش راحته
   ولی تو بازار منابع زیادی در حد انگلیسی که فراوونه برا زبان های دیگه نیست
   شاید تو انقلاب فرانسه و آلمانی و … منابع اندکی پیدا بشه ولی تو بقیه شهر ها اصلا

 29. محمد

  اسپرانتو اسان ترین زبون دنیاست چون هر حرف فقط مخصوص یک صداست مثل فارسی نیستکه باسه ((س))سه تا حرف داریم یونانی هم خیلی اسونه المانی خیلی سخته بعد کی گفته فرانسوی سادس؟؟؟؟باسه هر اسم مذکمونث داره!!!! یا ایتالیایی؟؟؟؟؟!!!!! ااسپانیولی صرف فعل سختی داره!دنیارو بااسپرانتو و یونانی عوض می کنم

 30. منصور

  متاسفم. زبان ایتالیایی کی گفته که آسونه؟
  نشون بدین که یه نفر ایتالیایی راحت حرف بزنه؟
  پس خیلی آدمای جالبی هستین که راجع به همه چی نظر میدین.
  فرانسه زبون آسونیه؟ اگه آسونه پس چرا اینقدر ردی هست تو آزموناش؟؟؟
  فقط میتونین حرف بزنین. حرفای بی پایه.

 31. آتنا

  بهترین و آسون ترین زبان فقط اسپانیایی.

  • سینا

   قارت قارت !

 32. nahid

  من خیلی دوس دارم ب جز زبان انگلیسی زبانهای تازه دیگه ای هم یاد بگیرم لطفا بهم کمک کنید

  • Amir

   ناهید جون توعرض این دوسال چیزی یاد گرفتی؟یا فقط دوست داری!

 33. Arash

  آسانترین زبان فقط اسپانیولی چون کلمات همانگونه که گفته میشه نوشته میشه مثلا کلمه ریو به معنی رودخانه به این صورت نوشته میشه: Rio
  یا کلمات دیگری مثل Espaniol که اسپانیول خوانده میشه مثل انگلیسی و زبان های دیگه نیست خیلی آسونه من خودم آموزش دیدم

 34. امین

  انگلیسی مدفوع ترین زبانه) زیباترین زبان و آسان ترین و بهترین زبان.. زبان فارسی اردو هندی و پنجابی است کره ای البته سخته ولی زیباست

 35. سارا

  جناب من شما در حدی نیستین که راجع به انگلیسی نظر تخصصی ارائه بدین…حتما استعداد خودتون مشکل داره.

 36. من

  فقط دوتا زبون آسون :
  فارسی + اسپرانتو
  —————————
  انگلیسی کلی قواعد بیجا و بیجهت داره .

  • Mr.Reza

   به نظر من اسون ترین زبان انگلسیه .

   شماها هر زیان دیگه بخوان یاد بگیرید . باید اول انگلیسیتون خوب باشه دوستان.

   حالا من میخوام زبان روسی یاد بگیریم . میشه کمی راهنمایی کنید ؟

   لطفا

   • امینو

    برای روسی حداقل بیست جلسه کلاس لازم داری تا قواعد اولیه حروف و پادیاژ هارو یاد بگیرین و لهجه تون شکل بگیره بعد از اون میتونید خودتون با سی دی و کتاب پیش برید

نظر خود را بیان کنید