در بارداری تا چند ماهگی میتوان رابطه داشت؟

اگر می خواهید بدانید در بارداری تا چند ماهگی می توان رابطه داشت، این پست را تا انتها دنبال کنید.

در بارداری تا چند ماهگی میتوان رابطه داشت؟ مدل نزديكي در بارداري

زنان باردار همچنان می توانند در دوران بارداری فعالیت های جنسی طبیعی داشته باشند. رابطه جنسی مناسب در دوران بارداری تاثیری بر مادر و جنین نخواهد داشت. اگر بارداری طبیعی و سالمی داشته باشید، رابطه جنسی روی جنین تاثیری نخواهد داشت.

همچنین بخوانید: طریقه مصرف قرص ال دی بعد از رابطه

در بارداری تا چند ماهگی میتوان رابطه داشت؟

جنین در رحم قرار دارد و اطراف آن توسط مایع آمنیوتیک و یک غشای آمنیوتیک جامد احاطه شده است، آلت تناسلی شوهر نمی تواند به جنین برسد و منی نمی‌تواند به لطف وجود پلاک مخاطی در گردن وارد رحم شود. رحم، به محدود کردن تهاجم باکتری ها کمک می‌کند. بنابراین، جنین نمی‌تواند تحت تأثیر فعالیت‌های جنسی ملایم قرار گیرد. با این حال، اگر مستعد زایمان زودرس، سقط جنین یا هشدار پزشک خود هستید، باید از رابطه جنسی در دوران بارداری خودداری کنید.

رابطه در هر یک از سه ماه بارداری محدودیت ندارد و برخی از تغییرات به شرح زیر است:

سه ماهه اول. در اوایل بارداری، تغییر سطح هورمون ها و تغییر در فرم بدن شما ممکن است باعث ایجاد احساس شهوت در شما شود. اما این تغییرات ممکن است با برخی از ناراحتی‌های بارداری که اثر معکوس دارند جبران شود – مانند خستگی، درد سینه‌ها، حالت تهوع (احساس بیماری در معده) و افزایش نیاز به ادرار کردن.

سه ماهه دوم. در سه ماهه دوم، این ناراحتی های اولیه ممکن است از بین بروند – یا ممکن است یاد بگیرید که آنها را بهتر مدیریت کنید. در حالی که شکم شما در حال رشد است، هنوز آنقدر کوچک است که بتوانید راحت رابطه جنسی داشته باشید. در واقع، ممکن است بخواهید بیشتر از قبل رابطه جنسی داشته باشید!

سه ماهه سوم. مگر اینکه پزشکتان چیز دیگری به شما بگوید، داشتن رابطه جنسی تا زمان تولد فرزندتان اشکالی ندارد – اما ممکن است با بزرگتر شدن شکم و ناراحتی برخی از پوزیشن‌ها، علاقه کمتری پیدا کنید.  با شریک زندگی خود در مورد احساس خود صحبت کنید و چه کارهای دیگری می توانید انجام دهید تا صمیمیت خود را حفظ کنید.

همچنین بخوانید: خواص جینسینگ برای رابطه زناشویی

مدل نزديكي در بارداري

مدل نزديكي در بارداري

مدل نزدیکی در بارداری به رضایت بیشتر در عین حفظ راحتی زن کمک می‌کند. همچنین مانع از خستگی هر دو طرف می‌شود. برخی از بهترین مدل های نزدیکی در بارداری عبارتند از:

رابطه جنسی پهلو به پهلو (در زاویه)

همانطور که خوابیدن پهلو در دوران بارداری برای زنان باردار عالی است، رابطه جنسی پهلو به پهلو نیز عالی است. در این حالت، شما و همسرتان هر کدام به پهلو دراز بکشید تا بدن شما یک شکل V ایجاد کند. در حالی که رو به روی همسرتان قرار می گیرید، یک بالش زیر پشت خود قرار دهید و هر دو پا را روی لگن قرار دهید. این وضعیت به همسر شما اجازه می دهد تا بیشتر وزن خود را از شکم شما دور نگه دارد.

نه تنها رابطه جنسی پهلو به پهلو یکی از راحت ترین پوزیشن های رابطه جنسی در دوران بارداری است، امکان لم دادن رو در رو به شما این امکان را می‌دهد که با شریک زندگی خود در سطح عمیق‌تر و صمیمی‌تر ارتباط برقرار کنید.

زن در بالا

قرار گرفتن زن در بالا کنترل تجربه جنسی را به او می‌دهد و این امکان را می‌دهد در مورد عمق نفوذ، زوایای و سرعت تماس برقرار کند. برخی از زنان نیز در طول رابطه جنسی باردار بالا بودن را لذت بخش تر می‌دانند. در یک مطالعه، زنان بارداری که این موقعیت را در نظر گرفتند، رضایت جنسی بیشتری را گزارش کردند.

وضعیت زن روی بالا بسیار ساده است و یکی دیگر از امتیازات بالا بودن این است که وزن شریک زندگی شما از شکم شما کم است، که این حالت را به یکی از محبوب ترین پوزیشن های جنسی در سه ماهه سوم تبدیل می کند.

سکس پهلو به پهلو (از پشت سر)

دراز کشیدن به پهلو یکی از بهترین پوزیشن های جنسی برای بارداری است. این تغییر در وضعیت جنسی کلاسیک پهلو به پهلو به شریک زندگی شما اجازه می‌دهد تا از پشت رابطه انجام شود. در حالی که همسرتان رو به پشتتان دراز بکشید، و مطمئن شوید که چند بالش برای حمایت بیشتر در اطراف شکمتان در ماههای بالاتر بارداری در دسترس داشته باشید.

دخول در این موقعیت کم عمق تر است. این می تواند چیز خوبی باشد، زیرا دخول‌های عمیق ممکن است در ماه های بعد ناراحت کننده شوند. ممکن است از قبل از کودک در حال رشد فشار بیشتری روی لگن خود احساس کنید. آلت تناسلی یا اسباب بازی جنسی که به شدت به این ناحیه فشار می آورد ممکن است به خوبی قبل از بارداری احساس نکند.

همچنین بخوانید: مصرف قرص سرماخوردگی در بارداری بی خطر است یا ضرر دارد؟

لبه تخت

این وضعیت به شما امکان کنترل زاویه‌ای را می‌دهد که شریک زندگی تان با آن وارد شما می شود که می تواند راحتی شما را افزایش دهد. برای قرار گرفتن در این حالت، با جابجایی پایین خود به کناره یا پای تخت شروع کنید و با زانوهای خم شده به عقب دراز بکشید.

پس از سه ماهه اول، یک بالش را زیر یک طرف خود قرار دهید تا به پشت دراز نکشید. (همچنین می توانید خود را روی آرنج خود نگه دارید، اما ممکن است ناراحت کننده باشد.) بسته به ارتفاع تخت، شریک زندگی شما می تواند زانو بزند یا بایستد تا وارد شود. برای اهرم یا ثبات بیشتر پاهای خود را روی تنه شریک زندگی خود قرار دهید.

در چه مواردی باید رابطه جنسی در دوران بارداری را محدود کرد؟

مواردی که پزشکان توصیه می کنند از رابطه جنسی خودداری کنید:

سقط جنین در 3 ماه اول، زایمان زودرس شکاف دهانه رحم حامله با 2 نوزاد یا بیشتر علائم پره اکلامپسی مانند ادم، فشار خون بالا. شرکای جنسی بیماری های مقاربتی مانند اچ آی وی، سیفلیس، سوزاک، تبخال،… پزشکان جفت سرراهی یا جفت سرراهی پایین را تشخیص می دهند بله علائم غیرطبیعی مانند خونریزی واژینال، کرامپ های متناوب شکم،… دانستن رشد جنین هفته به هفته باعث می شود به والدین کمک کنید تا راه امن تری برای داشتن رابطه جنسی در دوران بارداری داشته باشند:

آیا رابطه جنسی در بارداری باعث سقط جنین می شود؟

بسیاری از افراد از ترس اینکه رابطه جنسی منجر به سقط جنین شود، به خصوص در 3 ماه اول بارداری، نگران و مردد هستند. با این حال، تا به امروز هیچ مدرک محکمی وجود ندارد که بتواند باعث سقط جنین شود. سقط جنین بیشتر به دلیل اختلال در رشد جنین یا ناهنجاری های ساختاری کروموزوم ها ایجاد می شود.

آیا باید از کاندوم استفاده کرد؟

بیماری‌های مقاربتی می توانند بر جنین تأثیر منفی بگذارند مانند ایجاد عفونت مایع آمنیوتیک، عفونت جنین، زایمان زودرس، سقط جنین و … بنابراین استفاده از کاندوم هنگام رابطه جنسی حفظ سلامت مادر و نوزاد بسیار مهم است.

همچنین بخوانید: برای بچه دار شدن چند بار باید رابطه داشت؟ تعداد دفعات رابطه برای بارداری

چه زمانی باید احتیاط کرد

در حالی که رابطه جنسی در دوران بارداری به طور کلی بی خطر است، شرایطی وجود دارد که احتیاط لازم است:

  • سابقه سقط جنین یا زایمان زودرس
  • جفت سرراهی (شرایطی که در آن جفت به طور غیرعادی در پایین رحم قرار دارد)
  • ناتوانی دهانه رحم
  • بارداری با دوقلو یا چند قلو

سخن آخر

در این پست از آلامتو شرح دادیم که در بارداری تا چند ماهگی میتوان رابطه داشت؟ و انواع مدل نزديكي در بارداري را توضیح دادیم. امیدواریم این مطلب برای شما مفید واقع گردد.


نظر خود را بیان کنید