آبغوره برای باز شدن قاعدگی

در این پست از آلامتو به تاثیر آبغوره برای باز شدن قاعدگی می پردازیم. تا انتهای متن با ما باشید.

آبغوره برای باز شدن قاعدگی

آبغوره یکی از چاشنی های غذاست که از فشردن انگوره نارس تهیه می شود. مصرف آن دارای خواص فراوانی است. تحقیقات نشان می دهد منبع غنی فلاونوئیدها و اسیدهای فنولیک آبغوره می تواند به تحریک سیستم ایمنی بدن، کاهش بروز سکته، کاهش سطح کلسترول و جلوگیری از التهاب کبد کمک کند. همچنین به باز شدن قاعدگی کمک می کند. در به تاثیر آبغوره برای باز شدن قاعدگی اشاره کرده و می گوییم. چقدر آبغوره بخوریم تا پریود شویم.

همچنین بخوانید: باز کننده قاعدگی قوی خانگی با طب سنتی

آبغوره قاعده آور طبیعی

آبغوره در واقع همان آب سبزی است که از انگور نارس تهیه می شود. این آب انگور دارای خواص اسیدی می باشد. آب حاصل تخمیر نشده و فاقد مخمر است.. می توان از آن به عنوان جایگزین آب لیمو یا سرکه در همه غذاهایی که معمولاً از مرکبات استفاده می کنید استفاده کرد. استفاده از آبغوره که قرن‌ها در غذاهای سنتی اروپا و خاورمیانه محبوبیت داشت، به لطف استفاده از آن در رستوران‌های مجلل و ذکر سرآشپزهای معروف، بازگشتی داشته است. اما نکته ای مهمی که در این مقاله میخواهیم به آن بپردازیم این است که آبغوره قاعده آور طبیعی است اما چرا؟

آبغوره برای پریود شدن و تنظیم قاعدگی

آبغوره محصول گیاهی است که می تواند به باز شدن قاعدگی کمک کند و در اصطلاح طب سنتی قاعده آور است. آبغوره به باز شدن رگ های خونی شما کمک می‌کند.

آبغوره یک نوشیدنی گیاهای دارای طبع سرد و خشک است و از یکی مهم ترین خواص آبغوره باز شدن قاعدگی است. آبغوره حاوی مقادیر فراوان ویتامین C است و باید بدانید که ویتامین C میزان استروژن در بدن را بالا می‌برد. هورمون استروژن وظیفه تنظیم چرخه قاعدگی را دارد. ویتامین C همچنین موجب کاهش سطح پروژسترون بدن می‌شود که می‌تواند در درمان تاخیر پریود موثر باشد و باعث می‌شود که دیواره خونی رحم زودتر ریزش پیدا کند. لذا اگر شما بخواهید که زودتر پریود شوید در این صورت با خوردن آبغوره قاعدگی شما باز می‌شود. تنها لازم است که آبغوره‌ای که میل می‌کنید طبیعی باشد و از انگورهای تازه تهیه شده باشد.

چقدر آبغوره بخوریم تا پریود شویم؟

مصرف نصف لیوان آبغوره می‌تواند موجب باز شدن قاعدگی شود. توجه داشته باشید مصرف آبغوره زیاد در دختران نوجوان می‌تواند موجب جلو افتادن روند بلوغ و دوره قاعدگی شود. البته به جز کمک به تنظیم پریودی یا باز کردن قاعدگی، مصرف آبغوره فواید زیاد دیگری نیز دارد.

همچنین بخوانید: قرص اورژانسی برای پریود شدن سریع با نحوه مصرف

فواید مصرف آبغوره برای بدن

آبغوره (آب انگور) ممکن است فوایدی برای سلامتی داشته باشد، از جمله درمان بیماری های قلبی عروقی. وجود ترکیبات زیست فعال در آب میوه بر فشار خون، نشانگرهای التهابی، استرس اکسیداتیو، عملکرد اندوتلیال، تشکیل رگه های چربی و سطح گلیسمی تأثیر می گذارد. مطالعات نشان داده اند که ترکیبات فعال زیستی بر روی پروفایل لیپیدی سرم نیز تأثیر می گذارد و در شرایط خاصی کلسترول LDL را افزایش می دهد. اثرات ارتقاء سلامت آب میوه از طریق آزمایشات انسانی و حیوانی مورد بررسی قرار گرفته است.

همچنین مصرف آبغوره با عسل برای کنترل فشار خون، چربی خون و قند خون مناسب است. مصرف آن ممکن است به دفع سنگ کلیه کمک کند و در پاکسازی کبد موثر باشد. همچنین آبغوره دارای خواص درمانی است و برای بهبود کمر درد و درد سیاتیک و درمان روماتیسم موثر باشد.

یکی دیگر از موارد مصرف آبغوره برای درمان تورم گلو است. به این منظور باید اقدام به غرغره کردن آبغوره کرد.

چقدر آبغوره بخوریم تا پریود شویم؟

موارد مصرف آبغوره در آشپزی

زمانی که مرکبات در تمام طول سال در نقاط خاصی از جهان در دسترس نبود، آب میوه یکی از موارد مهم در آشپزخانه در زمانی که به یک آب میوه اسیدی نیاز بود، بود. آب لیمو را می‌توان به انواع غذاها، صدف‌های تازه و ماهی‌ها یا به ماهی تابه‌ها اضافه کرد تا آب‌میوه‌های خوشمزه و تکه‌هایی که پس از پختن گوشت‌ها باقی مانده‌اند را لعاب ببخشد. از آب میوه برای ترشی کردن مرغ یا ماهی برای سرویچه استفاده کنید.

موارد منع مصرف آبغوره

در طب سنتی گفته می شود که آبغوره دارای طبع سرد است. به همین علت مصرف افرادی که دچار سردی مزاج هستند توصیه نمی شود. مصرف آبغوره در این افراد می تواند موجب ضعف اعصاب شده و توصیه نمی شود.

همچنین بخوانید: طریقه مصرف قرص دوفاستون برای تنظیم قاعدگی

سخن آخر

امیدواریم این مطلب از آلامتو با موضوع تاثیر آبغور برای باز شدن قاعدگی مورد پسند شما همراهان واقع شده باشد. فراموش نکنیم از زیاده روی در مصرف این ماده غذایی طبیعی پرهیز کنیم زیرا دارای خواص اسیدی است و مقادیر بالای آن می تواند عوارض جانبی به دنبال داشته باشد.


نظر خود را بیان کنید