ناراحتی و افسردگی پس از شکست عشقی

وقتی عشقتان بخاطر کس دیگری ترکتان میکند

شکست عشقی

چطور باید با دلشکستگی که با رفتن عشقتان به سمت فردی دیگر و جایگزین کردن شما با او ایجاد میشود کنار آمد

درد، شما را قوی‌تر می‌کند، اشک، شمارا شجاع‌تر می‌کند و دل‌شکستگی، شما را هشیارتر می‌کند. بنابراین، “از گذشته برای آینده‌ای بهتر متشکر باشید” – ناشناس.

بهتر است از دل‌شکستگی پیشگیری کنیم تا اینکه برایش گریه کنیم. خودتان را قوی کنید تا چیزی نتواند در زندگی تحت تاثیرتان قرار دهد. مطالب زیر را بخوانید تا بیشتر بدانید.


 1. زیاد احساساتی نباشید.

وقتی با کسی ملاقات می‌کنید، در عشق، زیاد احساساتی و هیجانی نباشید. در ملاقات‌های‌تان کمی واقع بین باشید. اگر زیاد احساساتی شدید، احتمال این وجود دارد که اگر درآینده این احساسات جواب نداد، آزرده و دلخور شوید.

بنابراین، در زندگی زیاد به او وابسته نشوید. با جریان لحظات پیش بروید، اگر قرار باشد او برای شما همیشگی باشد، مطمئنا این را خواهید فهمید.


 1. موقعیت‌تان را بپذیرید.

شما باید همیشه در زندگی چه درمورد اوضاع و شرایط و چه درمورد روابط، ذهن‌تان را باز نگه دارید. زمانی که با ذهن و نگاهی باز با کسی دیدار می‌کنید، همه چیز برای شما آسان‌تر خواهد شد. بنابراین، موقعیت‌تان را طبق شرایطی که در رابطه با فرد مقابل دارید بپذیرید.

اگر شما و او درنظر دارید باهم باشید، این توافقی بلند مدت خواهد بود. و اگر این اتفاق نیفتاد، موقعیت‌ پیش آمده را بپذیرید تا از دل‌شکستگی و ناامیدی دور بمانید.


 1. بدانید که چه می‌خواهید.

اگر بدانید و برای‌تان روشن باشد که چه می‌خواهید، هرگز در زندگی دل‌شکستگی را تجربه نخواهید کرد. بله این حقیقت دارد. بدانید واقعا چه می‌خواهید و چه کسی می‌تواند شریک ایده‌آل شما باشد.

زمانی‌که همه چیز در ذهن شما آشکار شد، روی دیدارهای شما هم تاثیر خواهد گذاشت و در زندگی با مشکلی مواجه نخواهید شد چون رویکردتان واضح و معین است.


 1. تشابهات را پیدا کنید.

شکست عشقی

آیا آمادگی به هم پیوستن در زندگی را دارید؟ خب، در دیدار‌های‌تان باید به تشابهات توجه کنید. آیا علاقه‌مندی‌ها و غیرعلاقه‌مندی‌های شریک‌تان را با خودتان مقایسه می‌کنید؟ اگر رویکردتان شبیه هم باشد، می‌توانید آینده خوبی باهم داشته باشید. بنابراین، مهم است که تشابهات را بشناسید تا با مشکلی در عشق روبرو نشوید.


 1. اگر اشتباه کردید.

اگر فهمیدید که در عشق روراست بودید و او مقصر است، لازم نیست نگران شوید، احساس بدی نداشته باشید و افسرده نشوید. اتفاقا باید خوشحال باشید که در این رابطه، صددرصد خودتان بودید. به جنبه مثبتش فکر کنید تا احساس بد نداشته باشید.

همچنین بخوانید: فال عشق روزانه

 1. مواظب پرچم‌های قرمز باشید.

اگر می‌خواهید از دل‌شکستگی و یاس در یک رابطه جلوگیری کنید، مراقب زنگ خطرها باشید. این‌گونه خواهید فهمید که آیا آینده روشنی با فرد مقابل‌تان خواهید داشت یا نه.

پرچم قرمز مانند، رابطه اجحاف آمیز یا بدور از احترام به شما این امکان را می‌دهد تا درمورد آینده این رابطه آگاه شوید. یک رابطه عاشقانه، عشق، درک و درایت و همدمی دارد، بنابراین مراقب این‌ مسائل باشید.


 1. همانجوری که هستید باشید.

در زندگی به‌خاطر هیچ کس خودتان را تغییر ندهید. حتی اگر مشکلی در رابطه شما وجود دارد، تماما خودتان باشید. اگر اوضاع خوب پیش نرفت پس بدانید که هرگز قرار نبوده خوب پیش برود. و اگر همه چیز خوب بود، پس شما مطمئنا در عشق، موفق و خوش‌شانسید. تمام تلاش‌تان را در عشق بکار ببرید، تا دل‌شکسته نشوید، و از وقوع عشق، شاد و دلخوش باشید.


3 دیدگاه

 1. حمید

  من الان ۳ماهه ازش جدا شدم اما همش دلم تنگ میشه و گریه میکنم چیکار کنم حالم خوب بشه اون میگه من اشتباه کردم اما من قبول کردنش برام سخته چیکار کنم که فکرم آزاد بشه؟

 2. نیوشا

  وای عالی بود کاملا کمکم کرد تا با دوست پسرم اشتی کنم

 3. امیرعلی

  بسیار خوب بود ولی ای کاش چندتا راه حل درست درمون هم میدادید

نظر خود را بیان کنید