چگونه روی خودمان سرمایه گذاری کنیم؟

4 راه سرمایه گذاری روی خودمان برای موفقیت

سرمایه گذاری روی خود

آیا مدل سنتی آموزش، باعث شده خسته شوید و تمایلی برای یادگیری نداشته باشید، و آموزش را همانند یک کار خسته کننده و دشوار ببینید؟ اگر چنین است، شاید این ادراک تا بزرگسالی ادامه پیدا کند و تبدیل به شخصیتی شوید که مدام از رسیدن به اهدافش باز خواهد ماند. بنابراین مشخص است که شما در راه اشتباهی قرار دارید.

به گزارش آلامتو به نقل از addicted2success؛ افراد موفق می دانند که رشد و پیشرفت شخصی، درآمد آن ها را افزایش خواهد داد. با این حال، بسیاری از مردم، همچنان در حال و هوای روزهای مدرسه خود هستند و برای رشد شخصی بالاتر هیچ تلاشی نمی کنند. در اینجا 4 راه برای سرمایه گذاری بر روی استراتژی های رشد و پیشرفت شخصی وجود دارد که به شما کمک می کند در سال جاری درآمدتان را افزایش دهید.

  1. آیا به تولید پول اعتقاد دارید یا کسب پول؟

در ابتدا، شما باید روی اندیشه و طرز فکر خود تمرکز کنید. این کار به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید استراتژی پیشرفت را به حداکثر برسانید. آیا به دنبال این هستید که درامد بیشتری تولید کنید یا درآمد بیشتری کسب نمایید؟

تفاوت موجود بین این دو مفهوم بسیار ظریف است اما به شما کمک شایانی خواهد کرد. افرادی که می خواهند پول بیشتری تولید کنند، ممکن است به روش های گرفتن پول از دیگران فکر کنند و فراموش کنند که کمک به دیگران اولین گام موفقیت است. این ذهنیت که “من مقدم هستم” به وضوح می تواند توسط مشتریان درک شود و سبب گردد که آنها از شما فاصله بگیرند.

این فرآیند فکری معمولا به اعتماد زیادی ختم نخواهد شد و به نظر نمی رسد در بلند مدت موفقیت های چندانی را برای شما به ارمغان آورد. با این حال، افرادی که می خواهند پول بیشتری کسب کنند، در درجه اول برای دیگران ارزش قائل خواهند شد. با ارزش قائل شدن برای دیگران، شما نیز ارزشمندتر خواهید شد و پس از آن به تدریج درآمدتان افزایش خواهد یافت.

  1. در نظر گرفتن یادگیری به عنوان یک سرمایه گذاری

افرادی موفق هستند که به طور مداوم تمام زمینه های زندگی خود را بهبود بخشند. درست مثل یک گیاه سالم که به طور طبیعی می داند یا باید رشد کند یا توسط سایر علف های هرز و گیاهان از بین برود، کارآفرینان نیز می دانند که برای کسب پول بیشتر، باید رشد کنند و یا در عرصه رقابت، از بین بروند.

رشد در همه حوزه های زندگی از جمله سلامت، خانواده، روابط، معنویت و ثروت، حیاتی است. برای کسب درآمد بیشتر، ابتدا باید ذهنیت خود را نسبت به یادگیری تغییر دهید. هر روز سعی کنید چیزی ولو اندک بیاموزید. این تغییرات اندک و تدریجی به نتایج بزرگی در زندگی شما ختم خواهند شد و اثری مانند تئوری گلوله برفی خواهند داشت. شما تا زمانی که بذر خود را نکارید و بدان آب ندهید هر چقدر هم که در موردش فکر کنید گیاه باروری نخواهید داشت. در ذیل چند تاکتیک حیاتی برای یادگیری بهتر ذکر خواهد شد:

  1. در طی روز 30 دقیقه مطالعه داشته باشید– کتابی تخصصی را در مورد موضوعی که می خواهید در آن حرفه ای شوید بیابید و مطالعه کنید. با 30 دقیقه مطالعه در روز، متوجه می شوید که می توانید یک کتاب را سریع تر از آنچه فکر می کنید، بخوانید و تمام کنید.
  2. به پادکست ها و کتاب های صوتی مراجعه کنید– این کار به شما اجازه می دهد تا در ماشین، در حالی که ورزش می کنید و یا در حال تمیز کردن خانه هستید به یادگیری مطالب جدید بپردازید. پادکست ها و کتاب های صوتی راه هایی عالی برای به دست آوردن اصول موفقیت و اعمال آن ها در زندگی هستند.
  3. یک دوره آنلاین را آغاز کنید– دوره های آموزش الکترونیکی یکی از موثرترین روش های یادگیری هستند. شما می توانید از متخصصین این عرصه یاد بگیرید که چه چیزی سبب موفقیت می شود و چه چیزی نمی شود و کلیدهای موفقیت میانبر شما نیز کامپیوتر، تبلت و یا گوشی های هوشمندتان خواهند بود. از آموزش های تلفن همراه، آموزش های زمان بندی شده، آموزش مبتنی بر ویدیو و “گمیفیکیشن(بازی وار سازی)” در این عرصه استفاده کنید.
  4. شرکت در کنفرانس ها و سمینارها نه تنها شرکت در اینگونه محافل سبب می شود که استراتژی ها و تاکتیک های جدیدی را از سخنرانان عرصه ای که در آن گام نهاده اید یاد بگیرید، بلکه با افراد متمول در صنعت خود نیز آشنا خواهید شد.
  5. مشاهده ویدئوهای آموزشی را فراموش نکنید– شما می توانید هر مهارتی را که دوست دارید بیاموزید را با جستجو کلمه کلیدی آن در یوتیوب و یا گوگل فرا گیرید. نگران نباشید، آنچه را که می خواهید یاد بگیرید و یا یک موضوع در مورد آن بنویسید، تایپ کنید و از افرادی که موفق بوده اند مطالب جدیدی فرا گیرید. همه این ها یعنی شما یک گام به موفقیت نزدیک تر شده اید.
پس انداز کردن در آینده

سرمایه گذاری روی پیشرفت شخصی خودتان

  1. برای یادگیری بیشتر، اندکی هزینه کنید

اکنون که آموزش را به عنوان یک استراتژی سرمایه گذاری روی خود در نظر گرفتید و توصیه های مرا در مورد آموزش مطالعه نمودید، وقت آن است که بدانید بهترین راه یادگیری برای کسب درآمد بیشتر چیست.

با انجام یک یا هر دو این استراتژی ها، قطعا ارزش بیشتری برای مشتریان یا مصرف کنندگان کالاهای تان قائل خواهید شد و پول بیشتری کسب خواهید نمود.

استراتژی اول، بهبود مجموعه مهارت های موجود است. این کار سبب می شود که شما آگاهانه تر و کارآمد تر رفتار کنید و از بسیاری از اشتباهات اجتناب نمایید. این کار یک گام مهم و ارزشمند برای کسب و کار شماست که سبب می شود هزینه بیشتری را برای خدماتی که در حال حاضر ارائه می دهید، نپردازید.

استراتژی دوم این است که مهارت های جدیدی یاد بگیرید تا خدمات بیشتری را به جمع خدماتی که ارائه می دهید اضافه نمایید. این کار به شما کمک خواهد کرد تا منابع اضافی درآمدی را برای خود ایجاد کنید. با استفاده از هر یک از این دو استراتژی، می توانید دانش افزایش یافته خود را با اخذ گواهینامه های جدید، رسیدن به رتبه های بالا در هنگام ارزیابی و یا تکمیل یک دوره آنلاین ارتقا دهید.

به این ترتیب مشتریان یا مصرف کنندگان کالا و خدمات شما متوجه می شوند که کارتان دقیق و کارآمد است و می توانید چیزهای بهتری را بدان ها ارائه نمایید. تصور کنید چقدر بیشتر می توانید درآمد کسب کنید اگر مهارت های فعلی خود را بهبود ببخشید و موارد جدیدی را نیز به آن ها اضافه کنید؟

  1. استفاده از یادگیری برای حداکثر درآمد

هنگام طرح ریزی استراتژی رشد شخصی خود، آنچه اهمیت دارد این است که چیزی را یاد بگیریم که بیشترین کارایی را داشته باشد. برای یادگیری چیزهایی که مقدار اندکی موفقیت مالی برایتان به ارمغان می آورند وقت خود را هدر ندهید.

مواردی را پیدا کنید که مشتریان حاضرند بیشترین هزینه را برای آن ها بپردارند. یاد بگیرید که چگونه این کار را خودتان انجام دهید یا کسی را در تیم خود استخدام کنید که بتواند این کار را به نحو سریع و ارزان تری به انجام رساند.

در کتاب 12 هفته سال، نویسندگان، بایون پ. مورن و مایکل لنینگتون به توضیح این موضوع می پردازند که چگونه سال خود را به 12 هفته برای یادگیری مهمترین مهارت‌های شخصی تقسیم نمودند. این کار به شما کمک می کند که تمرکز و دقت بیشتری بر آنچه که مهم است، داشته باشید و به شما یک برنامه ی دقیق برای حرکت به سمت جلو ارائه خواهد داد.

آیا می خواهید یک تکنسین باشید یا سیستمی طرح ریزی کنید و مدیریت فرآیندی را بر عهده بگیرید که باعث افزایش درآمد شما خواهد شد؟ در حالی که ممکن است تصور کنید باید لزوما تاکتیک های خود را بهبود ببخشید، در ابتدا باید تفکر استراتژیک یا مهارت های مدیریتی خود را ارتقا دهید.

مایکل گربر، در کتاب خود تحت عنوان Ethis Revisited، به تشریح این موضوع می پردازد که چگونه از کارهای تکنیکی برای ایجاد یک شرکت موفق استفاده نمود.


همین امروز اولویت های کاری خودتان را بررسی کنید و سعی کنید بفهمید که چه مهارتی را میتوانید کسب کنید که بیشترین تاثیر را بر روی آینده کاری شما خواهد داشت؟


نظر خود را بیان کنید