قرص ونوستات برای لاغری شکم و پهلو

قرص ونوستات برای لاغری شکم و پهلو

روش های متنوعی برای کاهش وزن وجود دارد. اما استفاده از قرص به عنوان یک روش آسان گاهی بیشتر مورد استقبال است. به هر حال ما امروز قصد داریم تا به معرفی قرص ونوستات برای لاغری شکم و پهلو بپردازیم. همچنین تعداد دیگری از فواید ونوستات را بیان می کنیم و در کنار آن عوارض ونوستات را هم خواهیم گفت. پس با ما در این مقاله همراه باشید.

به طور کلی در اغلب موارد علت چاقی، وجود چربی اضافی است. این چربی اضافی در بدن ذخیره می شود تا در صورت نیاز بسوزد و برای بدن انرژی تولید کند. حال اگر هر روز مقدار چربی که وارد بدن می شود بیشتر از مقدار نیاز بدن یا برابر با آن باشد این چربی های ذخیره شده سوزانده نخواهند شد. در نتیجه کاهش وزن رخ نمی دهد.

اما اگر چربی اضافی که وارد بدن شده نتواند جذب شود فرد به سمت کاهش وزن و چربی سوزی می رود. یعنی وجود عاملی در بدن که چربی های اضافی را از بدن دفع کند و به آن ها اجازه ذخیره شدن ندهد موجب کاهش وزن خواهد شد. قرص ونوستات این عامل ایجاد می کند. این قرص یک مهار کننده قوی جذب چربی است و اجازه جذب و ذخیره چربی ها را نمی دهد.

این قرص با مهار آنزیم لیبار که اصلی ترین آنزیم جذب کننده و هضم چربی در بدن است، چربی ها را بدون هضم به سمت مثانه می فرستد. در نهایت چربی های هضم نشده با ادرار دفع می شوند. به این ترتیب چربی های اشباع شده در بدن شروع به سوختن می کنند و فرد لاغر می شود.

قبل از هر چیزی باید بگوییم که برای استفاده از این قرص و هر اقدام درمانی دیگری حتما با پزشک خود مشورت کنید. و این مطالب صرفا برای آگاهی و معرفی بیان شده اند. بسته به دوز مصرفی قرص ونوستات، سرعت تاثیر آن بر کاهش وزن شما متفاوت خواهد بود. این قرص دو دوز دارد.60 میلی گرم و 120 میلی گرمی که دوز 120 میلی آن قوی تر است و در داروخانه ها با نسخه تحویل داده می شود.

اما در هر حال بین 7-8 کیلو کاهش وزن در ماه اول آن دیده می شود. این مقدار در ماه های بعدی افزایش می یابد. افزون بر این شما با اضافه کرده ورزش، پیاده روی، رژیم غذایی و یوگا مقدار تاثیر این قرص را به حد قابل توجه بالا می برید.

همچنین بخوانید: کم کاری تیروئید و چاقی | کم کاری تیروئید باعث چاقی یا لاغری می شود؟

قرص ونوستات را قبل از غذا یا بعد غذا باید خورد؟

قرص ونوستات را قبل از غذا یا بعد غذا باید خورد؟

برای بهره مندی از تاثیر فوق العاده قرص ونوستات باید آن را به موقع و درست مصرف کنید. اگر این قرص توسط پزشک تجویز شده آن را طبق دستور تجویزی استفاده کنید.

اما بطور کلی بهترین زمان مصرف این قرص یک ساعت بعد از میل غذا می باشد. با این وجود برخی از پزشکان تجویز می کنند که این دارو با وعده ی غذایی بصورت هم زمان میل شود.

همچنین بخوانید: تحقیق در مورد لاغری با رژیم یویو و عوارض آن

زمان مصرف قرص ونوستات

زمان مصرف قرص ونوستات

بهترین زمان مصرف برای این قرص همانگونه که گفته شد یک ساعت بعد از وعده ی غذایی می باشد. زیرا از یک ساعت بعد از میل غذا، چربی ها و سایر مواد موجود در وعده ی غذایی شروع به فرایند جذب و ذخیره شدن در بدن می کنند. پس قرص ونوستات با ورود به بدن در این زمان می تواند بهترین تاثیر را داشته باشد.

همچنین میزان مصرف قرص ونوستات برای لاغری شکم و پهلو و یا سایر نقاط در دستور پزشک یا برگه ی همراه دارو نوشته شده است. اما بطور کلی برای افراد بالای 12 سال مصرف این قرص بصورت دوز روزانه 120 میلی گرم تجویز می شود.

اگر یک وعده استفاده از قرص را فراموش کردید بلافاصله آن را مصرف کنید. البته  در صورتی که از میل وعده غذایی بیشتر از یک ساعت و ده دقیقه گذشته بود نیازی به مصرف آن نیست و تا وعده ی بعدی باید صبر کنید.

قرص ونوستات برای جوش صورت

همانگونه که در چند پاراگراف قبل گفتیم با مصرف قرص ونوستات چربی های مصرفی موجود در غذا هضم نمی شود. بلکه این چربی هضم نمی شود و از دستگاه گوارش دفع می شود. این روش علاوه بر کاهش کالری مصرفی شده و لاغری به درمان جوش های صورت هم کمک می کند

قرص ونوستات با کاهش چربی های انباشته شده که شامل چربی های زیر پوست هم می شود در کنار کاهش وزن جوش های ناشی از چربی را نیز رفع می کند.

همچنین بخوانید: فواید صابون گوگرد برای درمان جوش صورت، موی سر و سفیدی پوست

قرص ونوستات برای جوش صورت

قرص ونوستات برای کبد چرب

بیماری کبد چرب حالتی برگشت ‌پذیر از تجمع واکوئول‌های چربی در سلول‌های کبدی می باشد. در واقع وجود چربی در کبد طبیعی است. اما هنگامی که میزان چربی موجود در کبد بیش از ۵ تا ۱۰ درصد وزن کل کبد شود، کبد چرب شده است. تا مدتی قبل درمان کبد چرب تنها با رژیم غذایی و کاهش وزن بود اما تاثیر مورد توجهی نداشت.

در نتیجه مطالعاتی در دانشگاه امام خمینی انجام شد که در آن تاثیر متفورمین و ونوستات را بر روی 92 بیمار با کبد چرب بررسی کردند. مشخص شد ونوستات می تواند تاثیر خوبی در کاهش وزن و کمک به درمان بگذارد. اما به هیچ عنوان بدون مشورت پزشک نباید این درمان را انتخاب کرد. زیرا مصرف ونوستات برای افراد با بیشتر مشکلات کبدی ممنوع است.

همچنین بخوانید: لاغری سریع شکم در یک هفته بدون ورزش

قرص ونوستات برای کبد چرب

عوارض قرص ونوستات

تا اینجا درباره تاثیرات قرص ونوستات برای لاغری و شکم و حتی برخی خواص دیگر آن صحبت کردیم. اما ونوستات هم مانند هر داروی دیگری عوارض خاص خود را دارد. اسهال، کاهش جذب ویتامین های محلول در چربی، درد شکم، تنگی نفس، کاهش جذب برخی از داروها، درد معده و مشکلات صفرا، مشکلات مرتبط با قلب، خشکی پوست و خشکی مفاصل تعدادی از عوارض ونوستات هستند.


نظر خود را بیان کنید