چگونه سفر مهارت های فردی را بهبود می بخشد؟

برای ارتقاء شخصیتی‌تان، بیشتر به سفر بروید

مزایای سفر رفتن

سفر کردن تاثیری شگرف بر روی روابط بین افراد دارد. افراد در سفر می توانند با یکدیگر به گفت شنود بپردازند، گفتگویی ایجاد کنند و زمینه مشترک تمام جنبه های زندگی شان را پیدا کنند.

به گزارش آلامتو به نقل از lifehack؛ سفر کردن در کنار اینکه می تواند جذابیت های خاص خودش را داشته باشد، می تواند ما را به مهارت هایی مجهز کند که برای موفقیت لازم هستند. ارتباطات و مهارت های بین فردی ویژگی هایی هستند که می توانند آموخته و یا اصلاح گردند. این مهارت ها در زندگی روزمره قابل استفاده بوده و می توانند در محیط حرفه ای نیز به کار آیند.

به عنوان اولین تجربه تنهایی سفر کردن، برای یک ساعت به سان فرانسیسکو آمدم. قطار ما با مشکلی مواجه شد و مجبور شدیم به یک قطار دیگر در ایستگاه بعدی برویم. یک جنتلمن با مکالمه ای مودبانه تصمیم گرفت که برای رفتن من به قطار به من کمک کند.

اگرچه او به خوبی رفتار کرد و حسن نیتش بر من ثابت شده بود، اما من ترسیده بودم چرا که به مهربانی غریبه ها عادت نداشتم، در حقیقت با خودم فکر می کردم که ممکن است قصد او دزدیدن وسایلم و یا رفتاری بدتر باشد. تعامل با غریبه ها به طرز باورنکردنی تابو به نظر می آمد. این شرم آور است که باید اعتراف کنم که مهارت های اجتماعی در ایستگاه در حال از بین رفتن است.

ما فراموش کرده ایم که چگونه با یکدیگر صحبت کنیم. ایده ایجاد یک مکالمه با فردی غریبه مرزی ترسناک بوده اما چیزی که از این هم وحشتناک تر است، این است که فقدان ارتباطات موثر در نهایت منجر به یک زندگی تنها خواهد شد.

با سفر کردن اشتیاق تان را زنده نگه دارید.

فردی عاقل یک بار در جایی گفته بود که قبل از اینکه به طور کامل به کسی متعهد شوید با او به سفر بروید. این فرد عاقل کسی نیست جز “بیل موری”، گفته او حقیقت دارد، مسافرت زمانی است که انسان ها بیشتر به شناخت یکدیگر پی می برند. اما اگر بتوانید بر موانعی که بر سر راه سفر شما بوجود می‌ آیند غلبه کنید، ثابت شده‌ که این سفر می تواند روابط را تقویت کرده و به بهبود روابط بین فردی کمک کند. در حقیقت سفر برای شما و همسرتان فرصتی است که در هدفی مشترک سهیم شوید.

بودن در محیطی متفاوت شما را از قید تمامی تعهدات و دغدغه های روزمره رها می کند و خلوت و روابط عاشقانه تان را صمیمی تر کرده و به بهبود آن کمک می کند. این محیط به شما کمک می کند که در محیطی امن و عاشقانه برخی از مسائل بین تان را بازبینی کرده و به گفتگو و بحث در مورد آن بپردازید.

زوج هایی که مرتبا به سفر می روند، گزارش کرده اند که در مقایسه با کسانی که به مسافرت نمی روند، در برقراری ارتباطی موفق تر و موثر تر هستند.

همچنین بخوانید: مزایای مسافرت رفتن

شما هرگز جهان را یکسان نخواهید دید

کسی که به سفر می رود بزرگترین وقایع و اتفاقات را زمانی که خود را به سبک زندگی سفر سوق می دهد تجربه می کند. این یک واقعیت است که فرهنگ های مختلف فلسفه ها و اولویت هایی مخصوص به خود دارند و همه مطابق سبک زندگی شما زندگی نمی کنند و فرهنگ خودشان را دارند.

نفس بکشید ، آرام بگیرید و لذت ببرید!

سفر جایی است که انتظار دارید درخواست های شما خیلی زود و آنی آماده باشد، و شما اتنظار صبر کردن را ندارید. مثلا من غذایی را سفارش داده ام و انتظار دارم که خیلی زود سفارشم روبرویم باشد.

بدون شک بی قراری تمام چهره ام را فراگرفته و فرد مسئول از من سوال می کند: “چرا ناراحت به نظر می رسید؟ اکنون قبل از اینکه سفارشتان آماده شود، چند دقیقه بیشتر وقت دارید تا از زندگی لذت ببرید” حق با او بود، حقیقتا من از چه چیزی انقدر شاکی بودم؟

بنابراین نصیحتش را پذیرفتم و نفس عمیقی کشیدم و از تمامی زیبایی که اطرافم را احاطه کرده بود لذت بردم. صبر و شکیبایی یک فضیلت است و مسافر باید بداند که وقتی به مسافرت می رود، چاره ای ندارد جز اینکه صبور باشد.

انعطاف پذیر بودن را یاد بگیرید

همه چیز آنطور که برنامه‌ ریزی شده‌ است کار نمی ‌کند، همه چیز به اشتباه پیش می ‌رود. هنگامی که شما در حال سفر هستید، در مقابل این اتفاقات ناگوار بسیار آسیب پذیر خواهید بود. این موضوع می تواند بارها و بارها مورد بی توجهی قرار گیرد. همه چیز به تصمیم گیری های شما بستگی دارد، اتفاقات بد همیشه رخ می دهند و این شمایید که باید راه دیگری را انتخاب کنید و صبور باشید. هنگامی که کارها خوب پیش نمی رود، نه تنها باید صبور باشید، بلکه باید با شرایط سازگار باشید. در این هنگام باید وضعیت را قبول کنید و با آن کنار بیایید و چاره ای دیگر بیاندیشید.

این وضعیت نیست، بلکه واکنش شماست!

در اثر لغزش ها، صبر شکیبایی شما افزایش یافته و شما را به فردی سالم تر تبدیل خواهد کرد، ما همه انسان هستیم و برای رسیدن باید آن را به بهترین صورت انجام دهیم. پس خونسرد باشید. مشکلات و تضادها بر سر راه خواهد بود و نحوه انتخاب راهی مناسب برای رسیدگی به آن ها، نتیجه را تعیین خواهد کرد.

اشکال متداول ارتباطی

هر چیز جدید و ناآشنایی می تواند شما را به وحشت بیاندازد، مخصوصا زمانی که تنها به خارج سفر می کنید. همه چیز خیلی بیگانه و به طور باورنکردنی متفاوت است. این موضوع می تواند ارتباط را سخت کند. شما حتی زبان آن ها را بلد نیستید تا ارتباطی را برقرار کنید، در این شرایط می توانید با یادگیری چند عبارت کلیدی به زبان آن ها نیازهای روزمره را برآورده کرده و کمی با این موضوع کنار بیایید.

با احتمال خیلی زیاد شما قادر نخواهید مثل خودشان کلمات را تلفط کنید، اما فرد مقابل تقریبا منظور شما را خواهد فهمید و منظورتان را از تلاشتان برای فهماندن موضوع می فهمد و ارتباط غیرکلامی راه نجات شما خواهد بود. به این صورت شما می توانید منظورتان را بدون کلمات منتقل کنید و با ادای رفتاری مشابه منظورتان را به او خواهید فهماند.

در همین زمان کوتاه شما در حال تکامل هستید، شیوه هایی جدید برای ارتباط با دیگران پیدا کرده و عاداتی جدید در شما شکل خواهد گرفت. این تجربه به معنای واقعی می تواند تفکر و نحوه رفتار شما را تغییر دهد.


نظر خود را بیان کنید