چرا سفر بهترین سرمایه گذاری است؟

چرا سفر به نقاط دور و نزدیک جهان می‌تواند بهترین سرمایه گذاری برای شما قلمداد شود

سفر بهترین سرمایه گذاری

کاری که ما همیشه انجام میدهیم این است که شوهرم سایت‌های سفر و خدمات اشتراک ایمیل را برای پیدا کردن پروازهای ارزان قیمت یا بلیط‌های اشتباه جست و جو می‌کند.

گاهی اوقات یکی از ما برای کار به سفر می‌رود و دیگری نیز او را همراهی می‌کند. هنگامی که یک معامله خوب پیدا شود، ما برنامه ریزی‌های خود را شروع می‌کنیم.

هر دوی ما نویسنده آزاد هستیم، بنابراین برای برنامه ریزی در کارهای‌مان، قدرت عمل بیشتری داریم. لذا برای سفر، قیمت‌های هر هتل را بررسی می‌کنیم، و اغلب اتاق‌های جمع و جور دارای امتیاز، اتاق‌های رزرو نشده برای یک شب و سایر تخفیف‌ها را دنبال می‌نماییم.

ما با دقت برنامه ریزی می‌کنیم، و اگر بدانیم که در طول سفر ممکن است در چند شهر توقف کنیم، گزینه های حمل و نقل خود را در نظر می‌گیریم. ما همواره نرخ ارز را چک می‌کنیم. و مطالبی را در مورد جاذبه‌ها، نحوه معاملات و تورهای پیاده روی رایگان مقصد مورد نظر مطالعه می‌نماییم.

در چند سال گذشته، ما به کوه‌ها، سواحل، شهرهای بزرگ و شهرهای دور افتاده زیادی سفر کردیم. و از سرتاسر ایالات متحده و بیشتر از ده کشور دیگر دیدن کردیم.

این به معنای پروازهای طولانی و سرگردانی در مکان‌های عجیب و غریب است حتی، گاهی اوقات، شما نمی‌دانید چه چیزی باید بخورید و کجا استراحت کنید بعد و یا کی به مقصد بعدی خواهید رسید.

اما این سفرها مزایایی نیز دارند مانند تماشای آتشفشان، یخچال‌های طبیعی، غواصان و غریبه‌های دوست داشتنی از سراسر جهان.

و اینها همه به معنای خاطراتی است که برای تمام عمر، در صندوقچه اسرار قلب ما ذخیره خواهند شد. دوستان ما فکر می‌کنند این به نوعی دیوانگی است، اما این مکان‌ها شوهرم، مایک، و مرا همانند آهنربایی به خود جذب می‌کند.

ما عکس‌های خود را در کنار یخچال یا بر روی میز آشپزخانه قرار می‌دهیم، به طوری که هنگامی که در کنار هم نشسته‌ایم می‌توانیم مجموعه ای را ببینیم که برخی از شادترین لحظات ما را یادآوری می‌کنند.

سفر همیشه برای ما جالب بوده. من شخصا انسان چندان انعطاف پذیری نیستم چرا که دوست دارم هر روز بخوابم، کار کنم و سر وقت نیز ورزش کنم. و هرگز، به اختلالاتی که در برنامه‌هایم پیش آمده با گشاده‌رویی واکنش نشان نداده‌ام اما مایک چندان به برنامه ریزی معتقد نیست. او در پرواز بهتر عمل می‌کند.

تصمیمات ناگهانی او می‌تواند گاهی اوقات آزار دهنده باشد. گاهی اوقات با خودم فکر می‌کنم که چگونه رفتارهای بدون برنامه‌ریزی او در نهایت نتیجه خوبی را به همراه دارند. اما زمانی که ما مکان جدیدی را جهت سیاحت می‌یابیم، هر دو برای کنکاش در آن مشتاقیم.

ما هر دو با هم، ناگهان خود را در اتوبوسی در حومه ایرلند می‌یابیم و می‌بینیم که چگونه تایرهای آن با تایرهای یک مینی ون فرانسوی جایگزین شده‌اند و یا در مرکز شهر توکیو از مشاهده توده انبوه مردم لذت می‌بریم.

من در هر کدام از سفرهایم،، از مشاهده مکان‌های جدید و مواجهه با افرادی با فرهنگ‌های متفاوت،متعجب شده ام و هر روز چیزهای مختلفی آموختم و زمانی که به خانه برگشتم، بیش از پیش متقاعد شدم که سفر بی شک بهترین سرمایه گذاری است که می‌توانید انجام دهید.


مزایای فوری مسافرت

قرار نیست که تمام مزایای سفر صرفا مالی باشد. تجربه و درس‌هایی که در طول راه می‌آموزید به طور مستقیم بر کسب و کار و سرمایه گذاری شما تاثیر خواهند گذاشت. شما شاهد ابتکارات جدیدی خواهید بود یا این‌که برخی از تاکتیک‌هایی را که قبلا نمی‌دانستید فرا خواهید گرفت.

اگر طراح لباس باشید می‌توانید با سبک‌ها و استایل‌های جدیدی آشنا شوید یا می‌توانید بفهمید که، کدام مارک‌ها در کدام کشورها محبوب هستند.

در بعضی از کشورها، کافی است که تنها از یک خیابان شلوغ عبور کنید تا بتوانید با آن‌چه که ممکن است در آمریکا به زودی مد شود، آشنا شوید و این‌که کدامیک از محصولات صادراتی آمریکا به زودی به آنجا خواهد رسید.

اگر به دنبال سرمایه گذاری بر روی یک محصول یا بازار خاص هستید، نگاهی به اینکه این ایده در خارج از کشور چه نتایجی را به همراه داشته می‌تواند مفید باشد.

علاوه بر این، شما می توانید ببینید که چگونه سیاست یا قوانین مختلف بر اقتصاد یک منطقه تاثیر می‌گذارد، مانند ماری جوانای قانونی در کلرادو یا فحشای قانونی در آمستردام. علاوه بر این می‌توانید لیست فروش و اجاره مشاورین املاک را برای اطلاع از ارزش ملک مشاهده نمایید.

کسی چه می‌داند، شاید شما فرصتی عالی برای سرمایه گذاری پیدا کنید، آن هم با خرید یک خانه ویلایی عالی در بهشتی دنج برای گذراندن ایام تعطیلات و یا یک خانه در یک شهر شلوغ که بتواند شروعی برای گسترش کسب و کارتان باشد.

اگر به کسب و کار رستورانداری علاقه مند هستید، مسافرت می‌تواند فرصتی عالی برای فراگیری رسپی‌های کشورهای دیگر از جمله غذاهای منحصربفرد، انواع خوراک‌ها یا دسرهای مخصوص باشد.

مسافران مشتاق می‌توانند انواع غذاهای جدید مانند سالاد ماهی‌های خام یا غذاهای حلال را تست کنند و یا از ون‌های مواد غذایی، که در حال حاضر در سراسر اروپا مشغول به کار هستند، غذای خود را تهیه کنند.

به عنوان مثال سوشی را در نظر بگیرید: پنجاه سال پیش، اکثر آمریکایی‌ها حتی نمی‌دانستند که سوشی چیست؛ در حال حاضر این غذا را حتی می‌توانید در مدل‌های بسته بندی شده در اکثر سوپرمارکت‌ها بیابید. بهترین روش برای اینکه بدانید سوشی بعدی می‌تواند کدام غذا باشد سیر و سیاحت در جهان است.

مسافرت چگونه باعث پیشرفت شما میشود؟

مسافرت چگونه باعث پیشرفت شما میشود؟

رشد بازار

سرمایه گذاری در سفر به مراتب چیزی فراتر از صرف پول است. چرا که دنیای ما مملو از پیچیدگی و چیزهای دلفریب است و به همین دلیل است که خاطرات سفر (مثلا “خوردن غذا، دعا، عشق“) برای ما بسیار محبوب هستند.

“سفر عامل از بین برنده تعصب بی جا، تفکر محدود، و اندیشه خشک است.”
مارک توین

فراگیری چیزهایی در مورد دیگر فرهنگ‌ها و افراد نه تنها درس‌های زیادی را به ما می‌آموزد و به ما شیوه‌های جدید تفکری را ارائه می‌کند، بلکه دیدگاه‌های مشترکی را نیز ایجاد می‌کند و این به معنای کامل کلمه موجب تسلای شما خواهد شد.

در سال 2013، مجله روانشناسی شخصیت، مطالعه ای را انجام داد که نتایج ان نشان داد دانش آموزانی که به خارج از کشور سفر می‌کردند، صفات شخصیتی مثبت، از جمله اشتیاق برای تجربه موارد جدید و ثبات احساسی بیشتری را از خود بروز می‌دادند.

مکان‌های ناآشنا به ما کمک می‌کنند تا به رشد و کمال برسیم. با سفر کردن، ممکن است با کوله باری از عادات جدید، سلایق غذایی جدید و اطلاعات جدید به خانه برگردیم و آنها را با کسانی که در اطرافمان هستند به اشتراک بگذاریم.

یادگیری کنجکاوانه و کسب دانش از مردم به شما در هر جنبه‎ای از زندگیتان کمک خواهد کرد. ارتباط با غریبه‌هایی که زبانتان با آنها مشترک نیست، نه تنها به شما در نیل به هدفتان کمک می‌کند، بلکه در زندگی شخصیتان نیز موثر خواهد بود. و این مهارت‌ها به طور مستقیم به دفتر کار یا زمینه تخصصی شما منتقل می‌شود.

داشتن ارتباطات خوب صرف نظر از داشتن زبان مشترک بسیار مهم است.

علاوه بر این، مسافرت موقعیت مناسبی را جهت رویا پردازی فراهم می‌کند. مقاله منتشر شده در مجله آتلانتیک با عنوان «برای داشتن مغز خلاق‌تر، سفر کنید» استدلال می‌کند که مسافرت و کسب تجارب خارجی باعث افزایش انعطاف پذیری شناختی می‌شود که، بخش مهمی از خلاقیت است.

زمانی که شما از کارهای روزانه‌ای که باید انجام دهید فاصله می‌گیرید، و می‌دانید که پاسخ خودکار، ایمیل‌هایتان را به صورت خود به خود دریافت می‌کند، دیدگاه شما تغییر می‌کند و لذا شما با چیزهای جدید، مناظر، صداها و بوهایی که قبل از آن هرگز تجربه نکرده اید خود را احاطه می‌کنید.

زمان به نظر به کندی می‌گذرد. و این باعث می‌شود که مغز شما شانس ایجاد روابطی را داشته باشد که هرگز نمی‌توانستید در خانه یا محل کار بدان‌ها دست یابید. شما می‌توانید پروژه‌های بلند مدت را در رویاهای‌تان به وضوح مشاهده کنید.

و سپس خاطرات شکل می‌گیرند. ما هر کجا که برویم، دوربین‌هایمان را با خود می‌بریم، اما ذهنمان نیز در حال ثبت تصاویر و خاطرات است.

زمانی که دیگر ایام به کاممان نبود، می‌توانیم چشم‌هایمان را ببندیم و به منظره صخره‌های سنگی ایسلند فکر کنیم، یا منظره سبز و خوش آب و هوای تایلند را به یاد آوریم و یا به لحظه‌ای باز گردیم که در یکی از بهترین رستوران های دنیا در حال صرف غذایی کاملا جدید بودیم… گرچه اینها ممکن است به نظر احمقانه باشد، اما زمانی که به چیزی فکر کنیم، قطعا احساس نزدیکی بیشتری بدان خواهیم داشت.

مطالعه انجام شده توسط یک انجمن مسافرتی در ایالات متحده گزارش داد که روابط میان زوج‌هایی که با هم مسافرت می کنند پایدارتر است. چرا که یک پیوند مبتنی بر اعتماد ناگسستنی بین آنها شکل می‌گیرد زیرا در سفر همسر شما تنها فردی است که در کل کشور غریبه می‌‌توانید به او اعتماد کنید.

برای من و همسرم نیز چنین بوده و سفر ما همکاری و درک ما از یکدیگر را عمیق‌تر کرده است. سفر به ما آموخت که چگونه با هم کار کنیم و چگونه با همکاری هم، با موقعیت‌های چالش برانگیز مواجه شویم.


مزایای شگفت انگیز سفر رفتن

مزایای شگفت انگیز سفر رفتن

مزایای بزرگ سفر

من و شوهرم همیشه مسافرت‌های خوبی داشته‌ایم، و علیرغم تفاوت‌هایمان، من همیشه چیزهای خوبی از او آموخته‌ام. بله، من آدم قانونمندی هستم و او مشتاقانه پذیرای هر چیز جدیدی است. اما خوشبختانه، ما قادریم شخصیت‌هایمان را برای داشتن یک سفر توریستی و حتی کاری با هم هماهنگ کنیم.

همانطور که همیشه به مایک هم می‎گویم انعطاف پذیر بودن به این معنا نیست که هیچ برنامه‌ای نداشته باشبد. قبل از رفتن به سفر، ما فهرست دقیقی از، آدرس‌ها و نقشه‌ها، جاذبه‌ها و مناظر را برای لذت هر چه بیشتر از سفر، چک می‌کنیم. سپس او این لیست را می‌نویسد و تحقیقات بیشتری انجام می‌دهد، بنابراین ما می‌دانیم که می‌خواهیم از کجاها بازدید کنیم و چه مناظری را مشاهده خواهیم کرد.

در فرمول یک سفر خوب، برنامه ریزی، یک بخش و انعطاف پذیری ، بخش دیگر را تشکیل می‌دهد. هرچه بیشتر مسافرت کنیم، انعطاف پذیرتر خواهیم شد و هرچه بیشتر مسافرت کنیم، شوهرم بیشتر به این درک خواهد رسید که چگونه زندگی می‌تواند توسط یک برنامه کوچک، هماهنگ شود.

در واقع اگر دقیق‌تر بنگریم، مهمترین سرمایه گذاری شما در هنگام سفر ، سرمایه گذاری بر روی خودتان است. خارج شدن از محیط معمولی که هر روز با آن سرو کار دارید، ارزش بیشتری را برای شما فراهم نموده و به شما نشان خواهد داد که چگونه در شرایط جدید عمل می‌کنید.

شما یاد خواهید گرفت که چه چیزی بیشتر از خانه به دست می‌آورید و چه کاری را بیشتر انجام می‌دهید. بنابراین اگر می‌خواهید عملکردتان را بهبود ببخشید، و اگر می‌خواهید راه‌های جدیدی برای تفکر کردن بیاموزید و نحوه عملکردتان را در رابطه با اطرافیان‌تان بهبود بخشید، و پیشرفت کنید باید به سفر بروید.


نظر خود را بیان کنید