قلعه های تاریخی سوئیس برای گردشگری

10 قلعه دیدنی و شگفت انگیز برای دیدن در سوئیس؛

سابقه طولانی سوییس از بی طرفی در جنگ‌های مختلف باعث شده است قلعه‌های محافظت شده‌ای در اروپای مرکزی ایجاد شود. از کاخ‌های زیبا و چشم نواز تا قلعه‌های محکم، قلعه‌های سوییس جزو جذاب ترین نقاط توریستی در این کشور محسوب می‌شوند. اینکه به چه نواحی از این کشور سفر می کنید زیاد مهم نیست.

همیشه فرصت این را خواهید داشت که قلعه‌های موجود در آن را کاوش کنید و زیبایی آن را تحسین نمایید. بیشتر این قلعه‌ها در قرون وسطی ساخته شده اند و به شما کمک می‌کنند نگاه دقیق تری به روزگاران گذشته داشته باشید. این قلعه‌ها می‌توانند تصورات شما را به دست گیرند و آن را به یک بازدید و تجربه عالی تبدیل نمایند.

در این مقاله همراه ما باشید تا با هم بهترین و مهم ترین قلعه‌های سوییس را مرور کنیم.

  1. قلعه Spiez:

قلعه های تاریخی دیدنی سوئیس,قلعه Spiez

یکی از قدیمی ترین قلعه‌ها در سوئیس، قلعه Spiez است که در سال 933 ساخته شده است. در این زمان بیشتر نواحی سوییس توسط ایتالیایی‌ها اداره می‌شد. ساخت و سازهایی که برای حفظ و نگهداری ناحیه اصلی انجام شده است حدود شش قرن ادامه داشته است و همین امر باعث می‌شود سبک معماری منحصر به فرد و متنوعی در آن دیده شود. به عنوان مثال کلیسای قلعه باستانی، سبک رمانسک را به خوبی به تصویر می‌کشد. اتاق‌های دادگاه در عصر رنسانس ساخته شده است.

  1. Castello di Montebello:

قلعه های تاریخی دیدنی سوئیس,Castello di Montebello

این قلعه در بالای تپه بلانزونا در بلوک سوئیس تیسینو واقع شده است و یکی از سه قلعه‌ای است که شهر باستان را محافظت می‌کرد. این قلعه در قرن چهاردهم ساخته شده و در طول قرن پانزدهم توسعه یافته است. ظاهر فعلی آن در سال 1900 مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته است. این قلعه در حال حاضر میزبان موزه مدنی است که شامل آثار باستانی از مکان‌ تدفین ماقبل تاریخ در این ناحیه می‌باشد. پیاده‌روهایی که در این ناحیه وجود دارد به خوبی حفظ شده است و همین به شما اجازه می‌دهد از منظره پانورامایی آن لذت ببرید.

  1. قلعه Vufflens:

قلعه های تاریخی دیدنی سوئیس,قلعه Vufflens

این قلعه همنام روستایی در این منطقه است و در قرن پانزدهم ساخته شده است. این قلعه به خاطر برج مرکزی که در آن قرار دارد مشهور و شناخته شده است. قلعه Vufflens یکی از بهترین نمونه‌‌ها از پناهگاه‌هایی است که در اواخر قرون وسطی ساخته شده است. اگرچه ساختار آجری به همراه برج مربعی ماموت در آن به صورت خصوصی اداره می‌شود و در اختیار بازدید کنندگان قرار نمی‌گیرد اما شما می‌توانید حیاط اطراف را به خوبی کاوش کنید. این قلعه مسافت بسیار اندکی از دریاچه ژنو دارد.

  1. قلعه Rapperswil:

قلعه های تاریخی دیدنی سوئیس,قلعه Rapperswil

شهر قدیمی راپرزویل(Rapperswil) و قلعه ساخته شده در قرن سیزدهم از سه طرف با دریاچه زوریخ احاطه شده است و در روزگاران قدیم، نقش بسیار مهمی در کنترل مسیر عبور و مرور کشتی‌ها در آب بازی می‌کرد. در طول سال‌ها، شکل مثلثی آن از بین رفته است. قلعه دوباره باز سازی گشته و به عنوان موزه ملی لهستانی‌ها شروع به کار کرده است. گشت و گذار در این موزه می‌تواند طراحی و معماری داخلی آن را به شما نشان دهد.

  1. Castelgrande:

قلعه های تاریخی دیدنی سوئیس,Castelgrande

این قلعه برای اولین بار در مکانی ساخته شده است که در قرن چهارم بنا نهاده شده است. این قلعه به راحتی بر اساس برج‌های سیاه و سفیدش قابل شناسایی است و در تپه‌ای زیبا در نزدیکی مرکز شهر واقع شده است. علاوه بر پله‌هایی که در این قلعه وجود دارد، اخیرا آسانسوری نیز در آن نصب شده است. همین امر باعث می‌شود دسترسی به قلعه و کاوش زیبایی‌های موجود در آن بسیار ساده باشد. قلعه Castelgrande کل سال باز است و دو رستوران و یک حیاط زیبا دارد. همین امر موجب شده است در فصل‌های گرم سال بازدیدکنندگان زیادی در آن حضور داشته باشند.

  1. قلعه Tourbillon:

قلعه های تاریخی دیدنی سوئیس,قلعه Tourbillon

این قلعه در نزدیکی شهر سیون قرار دارد. قدمت خرابه‌های قلعه Tourbillon به قرن سیزدهم بر می‌گردد. این قلعه زمانی ساخته شد که کلیسای کاتولیک رم تاثیر زیادی بر این ناحیه داشته است. از این قلعه به عنوان اقامت گاهی برای اسقف سیون استفاده می‌شد. اگرچه این قلعه در سال 1788 توسط آتش تخریب شد اما هنوز هم زیبایی‌های خاص خود را دارد. بالا رفتن از این قلعه به جرات زیادی نیاز دارد اما نمایی که از طریق آن در اختیارتان قرار می‌گیرد بسیار ارزشمند است.

  1. قلعه Aigle:

قلعه های تاریخی دیدنی سوئیس,قلعه Aigle

ایتالیادر تاکستانی نزدیک ساحل جنوب شرقی دریاچه ژنو قرار گرفته و در قرن دوازدهم ساخته شده است. استحکاماتی همچون دیوار در قرن سیزدهم به آن اضافه شده است. در سال 1970، شهردار Aigle آن را بازسازی کرد و سپس در اختیار عموم قرار داد. موزه ای که در این قلعه قرار دارد فرصت دیدن آثار هنری طراحی شده در قرن شانزدهم و هفدهم را در اختیار بازدید کنندگان قرار می‌دهد.

  1. قلعه Oberhofen:

قلعه های تاریخی دیدنی سوئیس,قلعه Oberhofen

این قلعه بر روی آب دریاچه Thun در سوییس قرار گرفته و یکی از قلعه‌های زیبا در این کشور محسوب می‌شود. ساخت و ساز در این کاخ زیبا از سال 1200 آغاز شده و قرن‌ها ادامه داشته است. اتاق‌ها و باغ‌های قلعه که به خوبی بازسازی شده است به عنوان موزه ای جذاب به کار می‌رود و آثار زیبایی را در اختیار بازدید کنندگان می‌گذارد. ویژگی های برجسته شامل تالاری برای سیگار کشیدن و کلیسای متعلق به قرن سیزدهم است.

  1. قلعه Tarasp:

قلعه های تاریخی دیدنی سوئیس,قلعه Tarasp

این قلعه بر روی تپه کوچک مشرف به روستایی با همین نام واقع شده و بین مرز ایتالیا و اتریش است. قدمت بخشی از ساختار آن به قرن یازدهم بر می گردد. در آن زمان ناحیه مورد نظر تحت فرمانروایی اتریشی‌ها بود. امروزه این قلعه به صورت خصوصی اداره می‌شود اما هنوز هم اتاق‌های زیبای آن برای بازدید عموم باز است. محوطه قلعه نمای زیبایی به دریاچه‌ها و کوه‌های اطراف دارد.

  1. Chateau de Chillon:

قلعه های تاریخی دیدنی سوئیس,10-chateau_de_chillon

این قلعه یکی از ساختمان‌های تاریخی است که بازدید کننده زیادی را به خود جلب می‌کند. قلعه Château de Chillon در کنار ساحل دریاچه ژنو واقع شده است. از قرن دوازدهم تا قرن شانزدهم، نیروی دریایی ترافیک دریاچه را کنترل می‌کرد. این قلعه بیشتر به عنوان یک زندان ایالتی مورد استفاده قرار می‌گرفت. برای کاوش محوطه؛ تالارهای بزرگ و اتاق‌های خواب در آن باید زمان زیادی را صرف کنید. وجود چنین جذابیت‌هایی باعث شده است قلعه Château de Chillon یکی از محبوب ترین قلعه‌ها در سوییس باشد.


نظر خود را بیان کنید