زیباترین شهرهای فرانسه برای گردشگری

10 شهر کوچک اما دیدنی فرانسه؛

بسیاری از مسافران فرانسه سعی می‌کنند از شهرهای بزرگی همچون پاریس یا لیون دور نشوند. این افراد نمی‌دانند که چه چیزی را از دست می‌دهند. روستاهای قرون وسطی به همراه خیابان‌های سنگ فرش باریک و دیوارهای زیبا تنها یک مورد از جاذبه‌هایی است که معمولا در شهرهای بزرگ پیدا نمی‌شود. بیشتر شهرهای کوچک در فرانسه میان مناظر زرق و برق دار کوه و دریا واقع شده‌اند.

همچنین بخوانید: جاهای دیدنی پاریس

1.شهر پیلون(Peillon):

1-peillon

این شهر یکی از منحصر به فردترین شهرهایی است که در فرانسه قرار دارد. این شهر بر روی صخره‌ی 18 کیلومتری در شمال Riviera فرانسه واقع شده است. همچنین این شهر تنها میزبان افراد پیاده است. شما نمی‌توانید همانند شهرهای بزرگ مکان‌های خرید سوغات، رستوران‌ها و مراکز خرید را در هرجایی پیدا کنید، تنها چند مورد در ورودی آن وجود دارد. کفش‌های راحت برای پیاده روی اولین موردی است که باید به همراه خود داشته باشید. نمایی که از این شهر خواهید داشت چشم نواز و بسیار زیباست.

2.دینان(Dinan):

2-dinan

خیابان‌های سنگ فرش و ساختمان‌های نیمه الوار هنوز در دینان وجود دارد. این مکان یکی از بهترین روستاهای قرون وسطی در بریتانی محسوب می‌شود. ریک استیوز به عنوان یک متخصص مسافرت معتقد است که این روستا خودش یک موزه زنده است. بنابراین بهتر است زمانی که به این ناحیه سفر می‌کنید به فکر یافتن موزه نباشید. صبح پنج شنبه معمولا بازار شلوغی در این ناحیه برپا می‌شود که بازدید از آن خالی از لطف نیست. از طریق برج سنت کاترین می‌توان نمای زیبایی به رودخانه رانس(Rance) داشت.

3.Rochefort-en-Terre:

3-rochefort_en_terre

سنگ و چوب به خوبی با گلدان‌ها و سبدها ترکیب شده و یک نمای زیبا در این روستا به وجود آورده است. قدمت بیشتر ساختمان‌هایی که در این روستا قرار دارد به قرن شانزدهم بر می‌گردد در حالیکه بیشتر آن‌ها مدرن هستند. همین امر باعث شده است این روستا مناظر بسیار زیبایی داشته باشد. این مکان به خاطر غذاهای خوشمزه‌اش مشهور و شناخته شده است و هر ساله در ماه آگوست میزبان جشنواره‌ای به احترام Notre Dame de la Tronchaye است که یک باکره سیاه پوست بود.

4.از(Eze):

4-eze

از(Eze) یک روستای کوچک در French Riviera است که به خاطر قلعه قرون وسطی که مشرف به دریاچه مدیترانه است مشهور شده است. رفتن به بالای قلعه از طریق سنگ فرش‌های باریک امکان پذیر است اما مطمئن باشید که ارزشش را دارد. زمانی که به بالای قلعه می رسید، باغ‌های کاکتوس متعدد و نمای زیبا به مدیترانه شما را شگفت زده خواهد کرد. زمانی را برای بازدید از کلیسای قدیمی با صلیب مصری کنار بگذارید.

5.Etretat:

5-etretat

این مکان یک روستای کوچک در ساحل نرماندی در شمال غربی فرانسه است.این مکان در کانال انگلیسی به خاطر صخره‌های سفید رنگ و سه قوس طبیعی که بسیار زیباست مشهور و شناخته شده است. گی دو موپاسان داستان‌های کوتاه را در این مکان نوشته است. این روستا همچنین به خاطر اینکه آخرین مکان پرنده سفید در سال 1927 بوده است مشهور می‌باشد.

6.Riquewihr:

6-riquewihr

این مکان روستایی است که تنها 1500 سکنه دارد و در شمال شرقی فرانسه واقع شده است. این روستا به خاطر دو مورد مشهور است: معماری تاریخی آن و نوشیدنی‌های عالی که در این روستا تهیه می‌شود. این روستا به عنوان زیباترین روستای کوچک در فرانسه در نظر گرفته می‌شود. استحکامات قدیمی و مربوط به قرون وسطی این روستا را احاطه کرده است و قلعه‌های قدیمی به موزه تبدیل شده‌اند. در طول جنگ جهانی دوم این مکان دست نخورده باقی مانده است و میزبان موزه‌ای در مورد تاثیر جنگ بر روی آلزاس می‌باشد.

7.Saint-Veran:

7-saint_veran

سنت وران(Saint-Veran) یک روستای کوچک است که در پاک ملی Queyras Regional در رشته کوه‌های آلپ جنوب شرقی فرانسه قرار گرفته است. این روستای زیبا بر روی تپه‌ای مشرف به دره رودخانه‌ای واقع شده است که در زمستان و تابستان توریست‌های زیادی را به خود جذب می‌کند. این روستا به خاطر خانه‌هایی که دارای بالکون‌های چوبی و بلند هستند مشهور شده است. این منطقه بسیار محبوب کوهنوردان است اما قبل از کوهنوردی باید پیش بینی‌های آب و هوایی را بررسی کنند.

8.Moustiers-Sainte-Marie:

8-moustiers_sainte_marie

روستای Moustiers-Sainte-Marie که در جنوب شرقی فرانسه واقع شده یکی دیگر از مکان‌هایی است که به عنوان زیباترین‌ روستا در فرانسه در نظر گرفته می‌شود. کوه‌های موجود در پس زمینه ، این روستا را به یک مکان زیبا و چشم نواز تبدیل کرده است. این مکان به خاطر سفال‌هایش مشهور شده است. از قرن دهم، یک ستاره طلایی رنگ بر روی زنجیر 225 متری قرار گرفته و بین دو صخره آویزان شده است.

9.Sant’Antonino:

9-santantonino

روستای Sant’Antonino یک روستای کوچک بسیار زیبا است که 460 متر از سطح دریا فاصله دارد و در جزیره کورس واقع شده است. این روستا یکی از قدیمی ترین و زیباترین مکان‌ها در کورس است. 75 خانه‌ای که در روستا قرار دارد به خاطر معماری اش مشهور شده است و به یکدیگر متصل شده اند. در کنار نمای زیبا و چشم نواز، جاذبه‌های آن شامل کلیسای متعلق به قرن یازدهم، خرابه‌های قلعه متعلق به قرون وسطی و فر نان قدیمی است. در کنار ساحل می‌توان از ورزش‌های آبی لذت برد.

10.روسیون:

10-roussillon

روسیون در دامنه کوه Monts de Vaucluseقرار گرفته است. این مکان یک منظره زیبا و رنگی در لوبرون محسوب می‌شود. در این روستا می‌توانید ساختمان‌های قرمز را نیز مشاهده کنید. صخره‌های قرمز رنگ مشخصه بسیار زیبای این روستا محسوب می‌شود. روستا و ناحیه اطراف آن بسیار رنگی است و معمولا با پالت رنگی هنرمندان مقایسه می‌شود.


نظر خود را بیان کنید