بهترین جاهای دیدنی پاریس

راهنمای سفر به فرانسه؛

اگر قصد یک گشت و گذار کامل از پاریس را دارید پس بهتر است مقاله معرفی جاذبه های گردشگری پاریس را بخوانید در غیر این صورت برای سفری یک روزه با ادامه مقاله همراه آلامتو باشید.

مسافران از سراسر جهان برای بازدید از پاریس یعنی شهر نور به آن سفر می‌کنند. با اینحال افرادی که دوست دارند به جز پاریس از جاذبه‌های دیگر این کشور لذت ببرند، می‌توانند سفر یک روزه‌ای به مکان‌های مختلف داشته باشند.

  1. باغ مونه در ژیورنی:

تور یک روزه پاریس1-monets-garden-at-giverny

کلود مونه بنیانگذار مدرسه امپرسیونیسم فرانسه بود. بهترین راه برای درک روش وی، بازدید از باغ مونه در ژیورنی است. این هنرمند معروف روستای کوچکی را برای زندگی انتخاب کرد. او شروع به پرورش هزاران نوع گیاه با روش‌های مختلف کرد و خیلی زود نقاشی از آن‌ها را آغاز کرد. سایر هنرمندان نیز جذب این روستا شدند.

این مکان تنها 76 کیلومتر از پاریس فاصله دارد و باغ‌های گسترده و عظیم آن برای بازدید عموم از آوریل تا نوامبر باز است.

  1. سواحل نرماندی:

تور یک روزه پاریس2-normandy-beaches

یکی از سفرهای محبوب از پاریس، سفر به نرماندی برای بازدید از میدان‌های جنگ روز D است. ششم ژوئن سال 1944 به این خاطر مشهور است که در آن هزاران سرباز متفقین در ساحل فرانسه ساکن شدند و این نقطه شروع جنگ جهانی دوم بود. علاوه بر پیاده روی و قدم زدن در سواحل زیبای آن شما می‌توانید از گورستان‌ موجود نیز بازدید کنید.

  1. کاخ فونتنبلو:

تور یک روزه پاریس3-normandy-beaches

این کاخ به بازدید کنندگان کمک می‌کند نگاه عمیق‌تری به تاریخ فرانسه داشته باشند. این کاخ در 40 کیلومتری پاریس قرار دارد و در یک جنگل سلطنتی واقع شده است. قدمت کاخ فونتنبلو به قرن دوازدهم بر می‌گردد و در طول سال‌ها بازسازی شده است.

ناپلئون زمانی که به پادشاهی رسید فرآیند ترمیمی آن را آغاز کرد. در کنار لذت بردن از منابع غنی موجود در موزه‌ها، بازدید کنندگان می‌توانند با کالسکه در اطراف باغ گردش کنند.

  1. ریمز و منطقه شامپاین:

تور یک روزه پاریس4-reims

ریمز شهری است که می‌تواند هر نوع بازدید کننده‌ای را راضی نگه دارد. این شهر تنها 45 دقیقه از پاریس فاصله دارد و قلب کشور شامپاین است.در این شهر کلیسای جامع گوتیک قرار دارد.

  1. Loire Valley Châteaux:

تور یک روزه پاریس5-loire_valley

دره Loire تنها دو ساعت از پاریس فاصله دارد و به خاطر مناظر زیبایش مشهور و شناخته شده است. جاذبه‌های اصلی این دره وجود کاخ‌های (شاتو) زیبایی است که در طول تپه‌های سبز قرار گرفته است.

برخی از مشهورترین شاتوهای موجود در این ناحیه Chambord، Amboise ، Chinon و Chenonceau است.

  1. دیزنی لند پاریس:

تور یک روزه پاریس6-disneyland-paris

مسافرانی که بازدید از پارک‌های دیزنی را دوست دارند نباید بازدید از دیزنی لند پاریس را از دست بدهند. دیزنی‌لند پاریس مرکز تفریحی و رفاهی واقع در شهر جدید مارن لاواله در حومه شرقی شهر پاریس است. این مجموعه در ۳۲ کیلومتری مرکز شهر پاریس و در منطقه شسی واقع است.

این مکان دارای رستوران‌ها و هتل‌های زیبایی است و بازدید کنندگان می‌توانند از آن دیدن کنند. این پارک تفریحی سالیانه بیش از 12 میلیون نفر را از سرتاسر جهان به خود جذب می‌کند.

  1. کلیسای جامع شارتر:

تور یک روزه پاریس7-chartres_cathedral

این کلیسا با مناره‌های تزیین شده‌ای که به آسمان می‌رسد یکی از مشهورترین کلیساها در جهان است. کلیسای اصلی در قرن نهم ساخته شد اما 200 سال بعد تخریب گردید. این کلیسا امروزه نشان دهنده سبک معماری‌ است که در زمان خود بی نظیر بوده است.

کلیسای جامع شاتر میزبان بافتنی‌هایی است که توسط مریم مقدس به کار می‌رفته است. در کنار بازدید از معماری زیبای این کلیسا، بازدید کنندگان نباید بازدید از پنجره‌های شیشه‌ای زیبا و چشم نواز را از دست بدهند.

  1. مون سن میشل:

تور یک روزه پاریس8-mont_saint_michel

جزیره مون سن میشل در سواحل شمال غربی فرانسه در نرماندی واقع شده است. این جزیره به خاطر داشتن ساختارها و بناهای قرون وسطی مشهور شده است. همچنین در این جزیره صومعه مون سن میشل قرار دارد.

این جزیره توسط گذرگاهی به سرزمین اصلی متصل می‌شود. در زمان جزر ، یک سد شنی گل آلود ایجاد می‌شود.

  1. کاخ ورسای:

تور یک روزه پاریس9-palace_of_versailles

کاخ ورسای دارای قابلیت‌های زیبایی است که هر کاخی می‌تواند داشته باشد. این کاخ در اوایل قرن هفدهم ساخته شد اما خیلی زود به یک مکان عالی برای پادشاهان فرانسه تبدیل گردید. ملکه ماری آنتوانت بیشتر از سایر افراد با این کاخ در ارتباط بوده است.

مجسمه‌های جذاب، کارهای هنری لئوناردو داوینچی، محوطه و باغ آن می‌تواند هر بازدید کننده‌ای را به خود جلب کند.


نظر خود را بیان کنید