تعبیر خواب اسپند

دیدن اسپند در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن اسپند در خواب چیست؟

اسپند دود کردن در خواب چه تعبیری دارد

بخور یا اسپند دود کردن – در زندگی امروز ما کمتر بخور می کنیم مگر در سالنهای زیبایی که اختصاص به خانم ها دارد یا در بیمارستاها برای معالجه برخی امراض ریوی یا پوستی.

گاه اتفاق می افتد که کندر و اسفند در آتش می افکنیم در مورد اسپند به طور کلی این نوع بخور کردن و دود کردن نشانه هر چیز می تواند باشد. یا بیم و هراس گنگ و مبهمی که در مورد آینده خویش داریم و یا گویای شهرت طلبی و زیاده خواهی است و تمایل شدید به محبوب بودن و مورد توجه دیگران قرار گرفتن که البته تشخیص آن با خود خواب بیننده است.

ما کندر و اسپند را از بیم چشم زخم حسودان و بد چشمان به آتش می افکنیم و به طور سنتی معتقدیم که سوختن اسپند در آتش اثر بد را زائل می کند و در خواب نیز می تواند معرف نگرانی باشد از آینده و موقعیتی که داریم و این موقعیت را به حق یا به نا حق به دست آورده ایم.

چنان چه خانمی این خواب را ببیند از حسادت بیمناک است. اگر دختر و پسر جوانی ببینند که در خواب بخور می کنند یا چیزی در آتش می افکنند که بخار ایجاد می کند و یا دود به وجود می آورد مورد توجه قرار می گیرند و خودشان نیز به شدت شائق این هستند که انتخاب شوند. این خواب را بیشتر دختران دم بخت می بینند.

در خواب به طور کلی بخور کردن چیزهای خوشبو نیکو است و اثر آن به اندازه بوی خوشی است که در عالم رویا استشمام می شود یا احساس می کنیم که به مشام می رسد.

ابن سیرین می گوید بخور کردن در خواب مالی است که از کسی به بیننده خواب می رسد و مقدار آن به میزان بوی خوش بخارات است.

باز هم ابن سیرین از جابر مغربی نقل می کند که اگر در خواب احساس کنید بخور بوی ناخوش دارد تعبیرش خلاف تعبیر بالا است. یعنی سودی نمی برید بل که تلاش بی ثمر انجام می دهید.

در یک خواب نامه معتبر فرانسه هم نوشته شده که بخور کردن گویای خود خواهی بیننده خواب است و این که می خواهد مطرح باشد و دیگران درباره او به خوبی حرف بزنند. این حالت نا خود آگاه است و در بیداری بیننده خواب به این خود خواهی اعتراف ندارد.


خواب های مرتبط با اسپند


☺ تعبیر خواب «اسپند» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «اسپند» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.

34 دیدگاه

 1. ن

  سلام خوب هستين خواب ديدم اوني که دوسش دارم به مامانم ميگفت دخترتون خييلي بامزس واسش اسپند دود کنين تعبيرش چيه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب باید عرض کنم که در تعابیر امده است که برای شما در اینده ی نه چندان دور خیری خواهد رسید که به واسطه ی ان ممکن است دیگران به شما حسادت کنند و این بسیار خیر است و سعی بر ان کنید که دیگران بسیار از زندگی شما خبردار نشوند زیرا لزومی ندارد.
   سربلندو پیروز باشید

 2. Ahoo

  سلام خواب منم تعبیر کنید. ممنون میشم
  خواب دیدم مقداری آَشغال گوشه اتاقمه بد بو و تر نبودن مثه کارتن و اینجور چیزا داشتم همراه با اسفند میسوزندمشون.بوش زیاد در نمیومد و خوب نمیسوخت.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر این خواب ممکن است به این معنا باشد که شما بر روی موضوعی حساس خواهید شد و برای ان هزینه خواهید کرد و حس میکنید که دیگران برای ان به شما حسادت میکنند در صورتی که بسیار موضوعی اشتباه است و کاری غلط و بیهوده را شروع کرده اید و باید در انتخاب مسیری که در اینده خواهید داشت بسیار هشیار باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 3. fatemeh

  سلام
  خواب دیدم وارد حرم امام رضا شدم خادماش اسپند بسته بندی کرده بودند پخش می کردند من یه بسته برای خودم برداشتم چندتا هم برای خانواده ام و بعد به زیارت رفتم میشه تعبیرش بفرمایید ؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب بسیار خیر است و به معنای ذات شماست که خیر است و تعبیر اسپند در خواب هم میتواند به معنای احساس شما در اینده باشد که دیگران را حسود بپندارید و از همین رو تنها راه دوری از چشم زخم دیگران د راین خواب برای شما توسل به ان چه که بدان معتقدید اورده شده است.انشالله که خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 4. ناشناس

  سلام.عذر میخوام،این خوابم ربطی به اسپند نداره،اما ممنون میشم اگه جوابم رو بدید.چند ماهه که شوهرم پیشم نیست.امروز حدود نه و نیم صبح خواب دیدم با مادرم رفتم خونه مشاورم.عمه ی شوهرم رو که خیلی همدیگه رو دوست داریم،اونجا دیدم که چشم چپش از جا کنده شده بود و جاش سیاه شده بود.صورتش هم پیر و پلاسیده شده بود.هم بخاطر دیدن این وضعیتش و هم بخاطر اینکه ازشون دور هستم،با ناراحتی همدیگه رو بغل کردیم و کلی گریه کردیم.بعد شوهرم با پسر مشاورم وارد خونه شد و بی توجه به من بود و بعد هم رفت.دیدم مشاورم رختخوابهای نو و نرم که رنگ سفید با طرحهای سبز داشتن برامون پهن کرده.داشت کلی مربا میپخت که یهو سر رفت و من از روی شعله برداشتمش.دیدم رختخواب شوهر مشاورم پر از مرباست اما اعتراضی نداشت.بعد با مشاورم و یه عده خانم دیگه تو حیاط داشتیم یه قابلمه بزرگ حلوای زعفرونی درست میکردیم.بعد با مادرم رفتم خونه خودم.دزد اومد و میخواست از روی دیوار بیاد داخل خونه.فریاد زدم و فراریش دادم.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   خواب شما از چند قسمت است. اول آنکه چشم فامیلتان دچار نقص شده است نشان از آن دارد که مشکلی برای فرزندانش و یا افراد درجه یک خانواده اش پیش می آید و باید مراقب باشند و صدقه بد ید که بلا رفع شود انشالله.
   دیدن بی محلی همسرتان در عالم رویا نشان از همان دوری دارد که در بین شما است و باید آن دوری را کمتر کرد که شما و زندگیتان مورد توجه و اولویت همسر قرار بگیرد و دیدن لحاف در خواب نشان از آرامش دارد و مربا چون شیرین است باز هم نشان از آن دارد که شما از طرف همسرتان آرامشی شیرین را تجربه خواهید کرد.
   سربلند و پیروز باشید

 5. انا

  سلام دوستم برای من خواب دیده که یک سفره پهن کردم و توی سفره اسفند و گل خشک و دانه و چیزهای غیر معمول میریزم بعد از من میپرسه برای چی این کار را میکنم گفتم برای احضار جن که برای انجام کاری ازشون کمک بگیرم و یک سری دعا هم مرتب میخواندم
  لطفا اگر این خواب تعبیری دارد راهنمایی بفرمایید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب اسپند نيز مي تواند معرف نگراني باشد از آينده و موقعيتي که داريم و اين موقعيت را به حق يا به نا حق به دست آورده ايم . چنان چه خانمي اين خواب را ببيند از حسادت بيمناک است و از اینده ترسی بر دل دارد که میخواد از نیروهای غیبی کمک بگیرد .
   پس به خداوند بزرگ پناه ببرید و صدقه بدهید .
   سربلند و پیروز باشید

 6. عصمت

  سلام.خواب دیدم رفتم عطاری اسپند خریدم.دونه هاش به حالت طبیعی بودن و ریز و قهوه ای بودن.بعد دوباره رفتم عطاری و گفتم اسپند میخوام.یه دفعه یادم اومد که قبلا خریدم.همونجا تو کیفم رو نگاه کردم که مطمئن بشم.دیدم تعداد زیادی از دونه های اسپند سبز و بزرگ به اندازه ی هسته ی زردآلو هستن.با تعجب داشتم نگاهشون میکردم که بیدار شدم.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب اسپند نیک است و نشان از به دست اوردن مالی و ثروتی بزرگ می‌دهدکه برشما مبارک است و رنگ سبز رنگ سرزندگی و نشاط است. دانه های اسپند ریز درست مثل کارهای کوچک و به ظاهر کم قدری که شما در طی روز انجام می دهید و اتفاقات ریز و ساده ای که میان شما با اطرافیانتان می افتد. رویا می گوید، بسیاری از کارها و اتفاقات هرچند ریز اما در جای خود ارزشمند هستند.
   سربلند و پیروز باشید

 7. مریم

  سلام .من خواب دیدم مادربزرگم که دوسال فوت کرده اومده خونمون و یواشکی به من اسپند داد و اصرار میکنه کسی نفهمه.گفته اینو دودکن. استفاده کن انشاله بچه دارمیشی.
  تعبیرش چیه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   خوابی خیر است.تعبیر اسپند در خواب به معنای این میتواند باشد که شما نیاز به حفاظت دارید و اینکه ایشان این موضوع را به شما گفته اند هم به معنایی میتواند بیانگر این باشد که شاید در نزدیکی مادربزرگتان این امنیت برای شما موجود باشد.و اینکه در خواب شما را نوید داشتن فرزند داده اند هم به معنای خیر و برکتی است که در زندگی شما به واسطه ی داشتن آن امنیت به وجود خواهد آمد.
   سربلندو پیروز باشید

  • فرامرز

   سلام.خواب دیدم اسپند پاشیدم رو آتیش ولی انگار سیب زمینی حلقه ای شد موفع ریختن ولی روی تخم مرغ شد.اصلا اسپند چیزی دیده نشد و قبلش تو خوابم .خواب میددیم داشتم تخم مرغ میپختم.دوتاخواب باهم دیدم

   • یاسین صداقت

    با سلام
    تعبیر خواب اسپند نشان از انتخاب شدن است و نشان از مالی است که به بیننده میرسد .
    و سیب زمینی هم نشان از برکت است و تخم مرغ ا محصولات حلال گوشت است و نشان از رزق و روزی است .
    سربلند و پیروز باشید

 8. Ati

  سلام خسته نباشین
  دوشب پیش خواب دیدم ک تو کابینت خونمون یه بسته بزرگ اسپند بود ک طبقه دوم کابینت قرار داشت بعد دستمو دراز کردم و بسته اسپندو گرفتم و بعد بیدار شدم…
  تعبیر خابم چی میشه؟ ممنون میشم جواب بدین

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب میتواند به این تعبیر باشد که شما در زندگیان مشکلاتی دارید که ناشی از بد خواهی دیگران برای شما است اما باید بدانید که شما امکانات لازم برای رفع این دشمنی و کدورت را هم در اختیار دارید و هیچ گونه هراس و بیمی به دل خود راه ندهید که خداوند حافظ همیشگی ما نوع بشر است.
   سربلندو پیروز باشید

 9. ارسلان

  سلام و خسته نباشید
  من خواب اسپند و کندر دیدم که در پلاستیک کوچکی بود و درآن بسته بود و بهم گفتن این مال تو هست و منم گرفتم و ذوق کردم که کندر دارد چون از بوی آن خوشم می آید.
  من تعبیر خوابم را پیدا نکردم بهم کمک می کنید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب اسپند و کندر د رکل به معنای تلاش ذهن برای نشان دادن خود در اجتماع و یا معروف شدن است و همین امر است که اسپند را برای چشم زخم هم معتبر میکند.در این خواب میتوان به این شکل تعبیر کرد که شما در ذهن خودتان همیشه نیازی ب دیده شدن در جمعی که خودتان میدانید چیست دارید و این امر سبب این شده است که شما در خواب ببینید که دیگران این را به شما داده اند و از حسادت بقیه به دور خواهید بود.
   سربلند و پیروز باشید

 10. امیر محمد

  مادر بزرگم یکساله که شوهرش مرده و خواب دیده که در قبرستان اسفند دود میکرد..نیمه دیگه قبرستان گفتن این ور هم بیار برای ما هم دود کن
  تعبیرش چی میشه؟؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   اسپند دود کردن تعبیری به این شکل دارد که همانا به شکل عالم واقع شما میخواهید از چشم بد اسپند دود کنید و این به این معناست که پدربزگ شما در جایگاهی خیر و نیکو به سر میبرد و مادربزرگتان برای همین در خواب خود این را دیده است که نکند با دشمنی کجفکران جایگاه اخروی او تحت تاثیر قرار گیرد و دیدن اینکه دیگران از او طلب بخور اسپند کرده اند به این معناست که مادربزرگ شما بسیار انسان زلال و خوبی است به حددی که دیگران از او طلب شفاعت میکنند.
   سربلند و پیروز باشید

 11. مینا

  سلام خواب دیدم پدربزرگم ک سالهاپیش فوت شده اومده خونه مامانم ک دخترشه غذامیخورد بعد مامانم یخورده اسفند خشک گذاشت جلوش خوردبرامن خیلی عجیب بود ک چطوراسفند خشک خوردو اینکه چهره اش افتاب سوخته بودوجوانتراززمانی بود ک فوت شد.من ازش پرسیدم چرانرفتی خونه زنت گفت ولشون کن اونا ک شعور ندارن

 12. Bahar

  سلام وخسته نباشید دیشب خواب دیدم کسی از همسایه ها که پسره نوجوانی هست بهم اسپند خام با دسته داد یعنی از بوته چیده بود و برام اورد فکرکنم آورد تا با اونا چیزی درست کنم که ببره بفروشه لطفا تعبیرش رو بهم بگید تشکر

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب اسپند این است که شما از حسادت هراس داریدو گرفتن اسپند در خواب نشان از مورد توجه قرار گرفتن شما دارد و اینکه اگر دختر خانمی دم بخت هستید انشالله مورد انتخاب فردی منسب قرار خواهید گرفت . انشالله
   سربلند و پیروز باشید

 13. فاطمه اقازاده

  سلام خواب دیدم که اسپند در دامنم جمع کردم و جلوی خونه مادر بزرگم ریختم میگم برم برگردم برشدارم

  • یاسین صداقت

   با سلام تعبیر خواب اسپند بسیار نیکو است و نشان از انتخاب شدن دارد و همانقدر به دست اوردن اسپند نشان از جمع کردن مال دارد و از انجا که شما ان ها را از دست داده اید خیری از دست میدهید که به شما حلال بوده است .
   سربلند و پیروز باشید

 14. parvin

  خواب دیدم که خونه دوس پسرم هستم درحال حاضر از هم جدا شدیم. تو اتاق خوابش نشستیم یهو مامانم اومد وارد خونه شد میخواست بیاد با دوس پسرم حرف بزنه که ما صلح کنیم و واسه ازدواج حرف بزنه ولی من رفتم و نزاشتم مامانم بیاد جلو صحبت کنه اصلا تزاشتم دوس پسرم مامانمو ببینه و بعدش دوس پسرم یه نامه داد به من و گفت حالا که مامانت اومده صحبت کنه باید بهت بگم که الان خیلی دوست دارم به اندازه تمام قلبم. و بعد در ادامه خواب دیدم مامانم اسپندو یه تیکه کاغذ داده که مثل یه سحر یا دعا دود کنم به نیت وصال با دوس پسرم که من این کارو داشتم انجام میدادم. و جالب اینه که گاهی چهره دوس پسرم تبدیل به یه چهره دیگه میشد که این ادم الان با من در ارتباط. ممنون میشم راهنمایی کنید

 15. غریبه

  خواب دیدم دارم پشت سر هم چندبار اسپند دود میکنم اما هنوز خوب دود نشده یکی میاد خاموشش میکنه…اینقدر تو خواب ترسیدم که از خواب پریدم نزدیک اذان صبح بود… تعبیرش چیه؟

  • یاسین صداقت

   دود کردن اسفند در خواب نیکو است و خاموش کردن ان از طرف کسی نشان بر وجود شخص حسود در زندگی شما است و بسیار هوشیار باشید و صدقه بدهید .
   سربلند و پیروز باشید

 16. حبیب

  جواب من نبود من خواب دیدم مادرم که فوت کرده آمده و اسپند زیاد دود کرده داخل خانه

  • یاسین صداقت

   با سلام . هدیه از طرف مرده بسیار نیکو است وه اسپند بسیار مبارک است . به گفته امام صادق به همان اندازه به شما اسپند برسد مال به دست می اورید . و بوی خوش ان همان قد خیر به خانه شما رسیده میشود
   سربلند و پیروز باشید

 17. شعله رنجبری

  باسلام من خواب دیدم مادرم روسر یه دختر بیگانه اسفند خام می ریخت ومنم باتعجب نگاه میکردم که چراروسرمن نمیریزه بعدشت اسفن خامو روسرمن ریخت که من اسفندوازروسرم تکوندم که بریزه پایین آیااین خواب در ساعت بین 6:30تا7:30تعبیر داره؟؟؟ البته تو واقعیت اکثر قریب به اتفاق مردم بهم میگن براخودت اسفند دود کن

 18. رها

  خواب دیدم که اسفند خیلی خوبه دستم خردش میکنم و بعضی هاش میخورن میگن چقد خوشمزه است و شکل خیلی خوشگلی هم داشت خواهر م گفت تموم شد چقدر میخوری؟ تعبیر خواب ش چیه ؟

نظر خود را بیان کنید