مجله آلامتو

تعبیر خواب اسپند

(68 رای, امتیاز میانگین: 2٫91 از 5)

تعبیر دیدن اسپند در خواب چیست؟

اسپند دود کردن Espand

بخور یا اسپند دود کردن – در زندگي امروز ما کمتر بخور مي کنيم مگر در سالنهاي زيبائي که اختصاص به خانم ها دارد يا در بيمارستاها براي معالجه برخي امراض ريوي يا پوستي. گاه اتفاق مي افتد که کندر و اسفند در آتش مي افکنيم…

در مورد اسپند به طور کلي اين نوع بخور کردن و دود کردن نشانه هر چيز مي تواند باشد. يا بيم و هراس گنگ و مبهمي که در مورد آينده خويش داريم و يا گوياي شهرت طلبي و زياده خواهي است و تمايل شديد به محبوب بودن و مورد توجه ديگران قرار گرفتن که البته تشخيص آن با خود خواب بيننده است. ما کندر و اسفند را از بيم چشم زخم حسودان و بد چشمان به آتش مي افکنيم و به طور سنتي معتقديم که سوختن اسفند در آتش اثر بد را زائل مي کند و در خواب نيز مي تواند معرف نگراني باشد از آينده و موقعيتي که داريم و اين موقعيت را به حق يا به نا حق به دست آورده ايم . چنان چه خانمي اين خواب را ببيند از حسادت بيمناک است. اگر دختر و پسر جواني ببينند که در خواب بخور مي کنند يا چيزي در آتش مي افکنند که بخار ايجاد مي کند و يا دود به وجود مي آورد مورد توجه قرار مي گيرند و خودشان نيز به شدت شائق اين هستند که انتخاب شوند. اين خواب را بيشتر دختران دم بخت مي بينند. در خواب به طور کلي بخور کردن چيزهاي خوشبو نيکو است و اثر آن به اندازه بوي خوشي است که در عالم رويا استشمام مي شود يا احساس مي کنيم که به مشام مي رسد. ابن سيرين مي گويد بخور کردن در خواب مالي است که از کسي به بيننده خواب مي رسد و مقدار آن به ميزان بوي خوش بخارات است. باز هم ابن سيرين از جابر مغربي نقل مي کند که اگر در خواب احساس کنيد بخور بوي ناخوش دارد تعبيرش خلاف تعبير بالا است. يعني سودي نمي بريد بل که تلاش بي ثمر انجام مي دهيد. در يک خواب نامه معتبر فرانسه هم نوشته شده که بخور کردن گوياي خود خواهي بيننده خواب است و اين که مي خواهد مطرح باشد و ديگران درباره او به خوبي حرف بزنند. اين حالت نا خود آگاه است و در بيداري بيننده خواب به اين خود خواهي اعتراف ندارد.

تعبیر خواب «اسپند» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «اسپند» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

12 دیدگاه

 1. سلام .من خواب دیدم مادربزرگم که دوسال فوت کرده اومده خونمون و یواشکی به من اسپند داد و اصرار میکنه کسی نفهمه.گفته اینو دودکن. استفاده کن انشاله بچه دارمیشی.
  تعبیرش چیه؟

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   خوابی خیر است.تعبیر اسپند در خواب به معنای این میتواند باشد که شما نیاز به حفاظت دارید و اینکه ایشان این موضوع را به شما گفته اند هم به معنایی میتواند بیانگر این باشد که شاید در نزدیکی مادربزرگتان این امنیت برای شما موجود باشد.و اینکه در خواب شما را نوید داشتن فرزند داده اند هم به معنای خیر و برکتی است که در زندگی شما به واسطه ی داشتن آن امنیت به وجود خواهد آمد.
   سربلندو پیروز باشید

 2. سلام خسته نباشین
  دوشب پیش خواب دیدم ک تو کابینت خونمون یه بسته بزرگ اسپند بود ک طبقه دوم کابینت قرار داشت بعد دستمو دراز کردم و بسته اسپندو گرفتم و بعد بیدار شدم…
  تعبیر خابم چی میشه؟ ممنون میشم جواب بدین

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   این خواب میتواند به این تعبیر باشد که شما در زندگیان مشکلاتی دارید که ناشی از بد خواهی دیگران برای شما است اما باید بدانید که شما امکانات لازم برای رفع این دشمنی و کدورت را هم در اختیار دارید و هیچ گونه هراس و بیمی به دل خود راه ندهید که خداوند حافظ همیشگی ما نوع بشر است.
   سربلندو پیروز باشید

 3. ارسلان در

  سلام و خسته نباشید
  من خواب اسپند و کندر دیدم که در پلاستیک کوچکی بود و درآن بسته بود و بهم گفتن این مال تو هست و منم گرفتم و ذوق کردم که کندر دارد چون از بوی آن خوشم می آید.
  من تعبیر خوابم را پیدا نکردم بهم کمک می کنید

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر خواب اسپند و کندر د رکل به معنای تلاش ذهن برای نشان دادن خود در اجتماع و یا معروف شدن است و همین امر است که اسپند را برای چشم زخم هم معتبر میکند.در این خواب میتوان به این شکل تعبیر کرد که شما در ذهن خودتان همیشه نیازی ب دیده شدن در جمعی که خودتان میدانید چیست دارید و این امر سبب این شده است که شما در خواب ببینید که دیگران این را به شما داده اند و از حسادت بقیه به دور خواهید بود.
   سربلند و پیروز باشید

 4. امیر محمد در

  مادر بزرگم یکساله که شوهرش مرده و خواب دیده که در قبرستان اسفند دود میکرد..نیمه دیگه قبرستان گفتن این ور هم بیار برای ما هم دود کن
  تعبیرش چی میشه؟؟

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   اسپند دود کردن تعبیری به این شکل دارد که همانا به شکل عالم واقع شما میخواهید از چشم بد اسپند دود کنید و این به این معناست که پدربزگ شما در جایگاهی خیر و نیکو به سر میبرد و مادربزرگتان برای همین در خواب خود این را دیده است که نکند با دشمنی کجفکران جایگاه اخروی او تحت تاثیر قرار گیرد و دیدن اینکه دیگران از او طلب بخور اسپند کرده اند به این معناست که مادربزرگ شما بسیار انسان زلال و خوبی است به حددی که دیگران از او طلب شفاعت میکنند.
   سربلند و پیروز باشید

 5. سلام خواب دیدم پدربزرگم ک سالهاپیش فوت شده اومده خونه مامانم ک دخترشه غذامیخورد بعد مامانم یخورده اسفند خشک گذاشت جلوش خوردبرامن خیلی عجیب بود ک چطوراسفند خشک خوردو اینکه چهره اش افتاب سوخته بودوجوانتراززمانی بود ک فوت شد.من ازش پرسیدم چرانرفتی خونه زنت گفت ولشون کن اونا ک شعور ندارن

 6. خواب دیدم که خونه دوس پسرم هستم درحال حاضر از هم جدا شدیم. تو اتاق خوابش نشستیم یهو مامانم اومد وارد خونه شد میخواست بیاد با دوس پسرم حرف بزنه که ما صلح کنیم و واسه ازدواج حرف بزنه ولی من رفتم و نزاشتم مامانم بیاد جلو صحبت کنه اصلا تزاشتم دوس پسرم مامانمو ببینه و بعدش دوس پسرم یه نامه داد به من و گفت حالا که مامانت اومده صحبت کنه باید بهت بگم که الان خیلی دوست دارم به اندازه تمام قلبم. و بعد در ادامه خواب دیدم مامانم اسپندو یه تیکه کاغذ داده که مثل یه سحر یا دعا دود کنم به نیت وصال با دوس پسرم که من این کارو داشتم انجام میدادم. و جالب اینه که گاهی چهره دوس پسرم تبدیل به یه چهره دیگه میشد که این ادم الان با من در ارتباط. ممنون میشم راهنمایی کنید

 7. شعله رنجبری در

  باسلام من خواب دیدم مادرم روسر یه دختر بیگانه اسفند خام می ریخت ومنم باتعجب نگاه میکردم که چراروسرمن نمیریزه بعدشت اسفن خامو روسرمن ریخت که من اسفندوازروسرم تکوندم که بریزه پایین آیااین خواب در ساعت بین 6:30تا7:30تعبیر داره؟؟؟ البته تو واقعیت اکثر قریب به اتفاق مردم بهم میگن براخودت اسفند دود کن

 8. خواب دیدم که اسفند خیلی خوبه دستم خردش میکنم و بعضی هاش میخورن میگن چقد خوشمزه است و شکل خیلی خوشگلی هم داشت خواهر م گفت تموم شد چقدر میخوری؟ تعبیر خواب ش چیه ؟

نظر خود را بیان کنید