تعبیر خواب شاخ

دیدن شاخ در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن شاخ در خواب چیست؟

دیدن شاخ در خواب چه تعبیری دارد

شاخ در حیوانات هم وجه تمیز نرینگی و مادگی است و هم وسیله دفاعی و کلا برای حیوانات است نه انسان و چنانچه انسانی شاخ داشته باشد موجودی است غیر طبیعی شاخ در آوردن هم امری است استثنائی و غیر معقول و به همین علت است که دروغ های بزرگ و غیر قابل باور را دروغ شاخ دار نامیده اند.

دروغ شاخ دار یعنی دروغی که عقل سلیم نمی پذیرد یا انسان از شنید نش شاخ در می آورد.

قبلا نوشتم که خواب های ما نمی توانند با زندگی بیداری ما بی رابطه باشند لذا تمام تعابیر بر مبنای این رابطه به وجود آمده اند. با قبول این فرضیه چنانچه در خواب ببینیم که شاخ در آورده ایم نشان دو چیز می تواند باشد. یا کاری می کنیم که مورد طعن و تمسخر قرار می گیریم و انگشت نما می شویم و مردم درباره ما سخن خواهند گفت یا با حادثه ای برخورد می کنیم که به همان اندازه دروغ بزرگ ما را به حیرت و اعجاب وا می دارد. این منوط است به نوع کارهائی که در بیداری انجام می دهیم.

حال اگر کسی در خواب ببیند که شاخ در آورده خودش با توجه به موقعیتی که دارد می تواند خواب خویش را جهت یابی کند.


در دو حالت شاخ در خواب می بینیم. یا خودمان شاخ در آورده باشیم که تعبیرش را نوشتم یا به شکل و عنوان برخوردی با شاخ حیوانات داشته باشیم.

اگر در خواب ببینیم که شاخ حیوانی را گرفته ایم دست به کاری می زنیم و خطر می کنیم. اهمیت کار با هیکل و اندازه و هیبت حیوان بستگی دارد.

اگر بزی ضعیف باشد کار کوچک تر و بی اهمیت تر است و چنانچه یک کرگردن قوی هیکل و عظیم الجثه باشد کاری است بزرگ.

اگر در خواب ببینیم که تعدادی شاخ حیوانات در خانه داریم و مثل موزه شکار ، شاخ ها را به دیوار نصب کرده ایم نشان آن است که به خود مغرور می شویم و پیروزی های خویش رابه رخ دیگران می کشیم و این غروری است بیهوده.

یکی از معبران معاصر می گفت ( اگر ببینید شاخ حیوانی را در جیب یا کشوی میز خویش نهاده اید یکی از فرزندانتان نافرمانی می کند. خواب شما می گوید که با یکی از فرزندانتان اختلاف می یابید یا او سبب بروز دردسر برای شما می شود.)

اگر در خواب ببینید که شاخ حیوانی را گرفتید و شکستید بر دشمن پیروز می شوید و اگر موفق نشدید و دچار هراس شدید شکست می خورید. اگر گریختید زیان می بینید.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب شاخه

☺ تعبیر خواب «شاخ» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «شاخ» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


34 دیدگاه

 1. زهرا

  سلام خواب دیدم که خانوادگی همگی رفته بودیم تفریح وقتی داشتیم می رفتیم خیلی راه پرپیچ و خم و سربالایی و سرازیری زیادداشت مثل راه کوهستانی و همش ترس این داشتیم که ماشین از راه خارج نشه بعد که رسیدیم رفتیم تو یه خونه ای روستایی و ساده همش مثل اینکه اعلام میکردن میخوان حیوان های باغ وحش رو آزاد کنن و ماهم ترسیده بودیم و درو پنجره هارو بسته بودیم. داخل حیاط که رفتیم با خواهرام و دختر عمه و…یه کهره سیاه که شاخ هم داشت هی بهم نگاه میکرد و حس میکردم میخواد شاخم بزنه منم هی بااخم بهش نگاه میکردم که دور من نیا هی اونم میومد نزدیک و نزدیک بود شاخ بزنه به یکی دخترعمه م گفتم اینو ببر یکی پاهاشو ببر اونم رفت یکی از پاهای جلوییش حالادقیق نمیدونم راست یا چپش برید سمش رو.کهره هی بااخم و غضبی نگاهم میکرد منم بهش فهموندم اگه دوباره هم بیای سمتم اونیکی پاتم میبرم.خیلی ازنگاهاش بدم میومد.میخواستم بدونم تعبیرش چی میشه؟

  • تعبیر خواب

   با سلام
   دیدن بز در خواب میتواند برای شما خیر نباشد و نشانی از کسی باشد که شما در نزدیکی خوددارید که برای شما زحمتی درست کند که باید از این رو بسیار از این بابت دقیق باشید.
   سربلند و پیروزباشید

 2. ماریا

  من خواب دیدم که خالم بهم میگفت اگر ۴تاشاخ داشته باشی میگیرمت واسه پسرم تعبیر این چیه ؟

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب ممکن است نشانی از ان باشد که اولا شما به ایشان در ذهن خود میلی دارید که خود را کم می بینید و از جهت دیگر ممکن است نشانی از ان باشد که ایشان از شما دروغی شنیده است که می داند و به روی شما نیاورد.
   سربلند و پیروز باشید

 3. فاطمه

  حیوان شاخ دار افتاد بود دنبالم

  • تعبیر خواب

   با سلام
   می تواند نشان از کاری باشد که با ان توان روبرو شدن را ندارید و از ان فرار می کنید. توکل کنید و کارهایتان را پیگیری کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 4. .

  سلام
  من خواب دیدم توی یک کاخ بزرگ هیتن و برای تفریح با برادر کوچیکم میرم ولی موقع برگشت راه برگشت بسته میشه و تعدا زیاری اونجا گیر میفتن من داداشم رو فراری میدم ولی خودم نمیتونم اون ها ب همه یه زهری تزریق میکنن و همه یه حوری میشن من بعد از کلی تلاس میتونم فرار کنم ولی اونا پیدامون میکنن و ب اونایی ک توی خونه هستن هم میدن و حتی داداشم و ما مجبور ب انجام کار هایی ک میشه میشیم اما فردای اون روز توی یه جای خیلی زیبا با گا و ماهی های مختلف بودم و یخ مرد هم میاد اون یه گیاه جلوی اونجا پیدا میکنه د میگه ک این به پادزهر خیلی مهمه و بهمون کمک میکنه.

  و اوی اون کاخ ک ازش فرار کردم ب فرمانروا شون هم میدن و از شکم زن فرمانروا یه بز بیرون میاد و شاخ بزن کمی جلو تر افتاده فرمانروا اونو میگیره ک پرتاب کنه اما نمیشه
  بعد از خواب بیدار شدم .

  • یاسین صداقت

   با سلام
   با توجه به المان های زیادی که در خواب شما وجود دارد نمی توان به تعبیر خواب مربوطه اکتفا کرد و از این رو نمی توانینم شما را راهنمایی کنیم و از طرفی هم ممکن است تمام این خواب به جایی از ناخوداکاه شما اشاره داشته باشد که در ان خاطرات این چنین وجود داشته باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 5. نازنین

  سلام خواب دیدم سگهای بزرگِ سفیدی بودن که خیلی بزرگ بودن وشاخ هاشون شکسته بود وجای یکی از شاخ هاشون زخم بود من سعی میکردم از جاهایی برم که ازشون فاصله داشته باشم چون ازشون میترسیدم آخرم سوار قطار شدم اونام برابر با قطار میومدن

  • یاسین صداقت

   با سلام
   اگر در این خواب تعبیر خواب شاخ را به معنای قدرت بدانیم ممکن است این خواب برای شما به این صورت باشد که نشان از ان دارد که شما دشمنانی دارید که قدرت خودد را از دست داده اند و از این رو این خواب برای شما خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 6. دانیال

  سلام خواب دیدم یز بزغاله قهوه ای میومد طرفم که شاخم بزنه منم شاخشو میگرفتم در کل من روش مسلط بودم تعبیرش چیه؟ممنون

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب بر اساس تعابیر خواب میتواند به این معنا باشد که دست به کاری بزرگ خواهید زد که برای شما می تواند بسیار آسان باشد اما از نظر دیگران امری سخت و محال است.
   سربلند و پیروز باشید.

 7. نیما

  سلام خواب دیدم یک شاخ گوزن بزرگ پیدا کردم و ب خانه اوردم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر دیدن شاخ در خواب ها همانگونه که در بالا خوانده اید می تواند به این معنا باشد که در اینده برای شما موضوعی پیش خواهد آمد که کنترلش خواهید کرد و در این خواب برای شما به نسبت دیگر حالات بسیار سهل تر خواهد بود.
   سربلند و پیروز باشید

 8. خانم

  سلام من خواب دیدم با شاخ گاو شافور می زنم وصدادرمیاد با شاخ گاو میشه بیگین تعبیرش چیه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شما ممکن است به این تعبیر باشد که امری انجام خواهید داد که سبب شود به خود مغرور شوید و در پیشگاه همه این موضوع را بیان کنید و از این رو بسیار در کارهایتان دقیق باشید که خدای ناکرده سبب تکبر نشود.
   سربلند و پیروز باشید

 9. بهمن

  سلام مم در خ‌ابم ماشینی که الان دارم و دیدم که به ایستگاه ضد عفونی کرونا رسیدم ولی من از بغل ایستگاه راه بود و رد شدم بعدش یهو جلوی شیشه ماشین مشمای تیره افتاد و جلوی دیدم و گرفت امدم پایین که اونو ور دارم پراید نقرهای شروع کرد به حرکت با در نیمه باز

  دویدم به سمتش که نگهش دارم تا دستم رسید به درش ماشین تبدیل شد به ۲۰۶ نوک مدادی مدل بالا و در حین حرکت پریدم پشت فرمون که دیدم داخل سربالای خیلی کم هستم و دارم بادر خونه قدیمی برخورد میکنم

  فرمون کج کردم از همون شیب از سمت جلو یک متر افتادم پاین جلوی طویله امدم دنده عقب بگیرم که یه گاو سفید با خال های قهوهای باشاخ شکسته سمت راسنش زد به کف دست راستم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب پر از المان هایی است که می توانند ریشه در ناخوداگاه شما داشته باشند و به صرف گفتن خواب تعبیر آن ممکن نباشد اما در نگاه اول می تواند به این صورت تاویل شود که، در اینده باید بسیار نسبت به مسیر خود آگاه و دقیق باشید و سعی کنید جایی از قانونی تخطی نکنید که پایانی خوش برای شما نخواهد داشت.
   سربلندو پیروز باشید.

 10. محمود

  خواب دیدم یک شاخ قدیمی فلزی که به یک تکه تیرآهن متصل شده بود زیر دریا روی ماسه ها افتاده و زنگ زده
  تعبیر این شاخ چیست؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب می تواند نشان از ان باشد که شما در اینده ممکن است به موقعیتی که اصلا انتظار آن را ندارید برسید که باید بسیار در حفظ آن دقیق باشید تا به چیزی که می خواهید برسید.
   سربلند و پیروز باشید.

 11. Rozita

  خواب دیدم از پنجره دارم بیرون رو میبینم
  یک دفعه یه مار خیلی بزرگ داشت از جلوی پنجرمون رد میشد بعد این مار تبدیل شد به یه مارمولک خیلی بزرگ، بعد این مارمولک تبدیل شد به یک انسان انگاد این انسان چهار دست و پا راه میرفت،
  همشون هم رنگ پوستشون لجنی بود.

  بعد دیدم یک دفعه خونه عمم هستم
  یادم نیس چرا اما اینگار عمم باهام بد بوده
  بعد دیدم دوتا گاو اونجا هستن ک میخواستن منورو شاخ بزنن من میترسیدم سعی میکرم با دستم شاخ هاشون رو بشکنم و سرشون رو از خودم دور کنم
  اما نمیتونستم شاخ هاشون رو بشکونم
  دیگه بعد اونم بیدار شده بودم
  میخواستم بدونم تعبیرش چی میشه؟.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   خواب شما نشان از احساسات و افکار پریشان است و ناخوداگاهتان از مسئله ای ترس دارد و اینکه شما باید روانتان را ارام کنید و دیدن این حیوانات به جز گاو به معنی دشمن است که به شما اسیب خواهند رساند و باید مراقب باشید . گاو شاخ دار و یا وحشی هم دوست تلقی نمیشود و اینکه شما بر دشمنتان پیروز نشده اید پس حتما صدقه بدهید.
   سربلند و پیروز باشید.

 12. امیر

  خواب دیدم که پدر بزرگم شاخ بز بر سر دارد

  • یاسین صداقت

   با سلام
   می تواند به این معنا باشد که ایشان از نظر ناخوداگاه شما شخصی بزرگ هستند که آن را لایق غرور می دانید و دیدن این خواب نشان از بزرگی فرد در ذهن شماست که المان های آن را به این شکل نمایش داده است.
   سربلند و پیروز باشید.

 13. زهرا قربانی

  تعبیر خواب مار خیلی بزرگ با سر زن چی میتونه باشه؟

 14. زهرا قربانی

  به نظر شما تعبیر خواب نار بزرگ که از کمر به بالا زن هست چیه؟؟

 15. سروش

  خواب دیدم دو گوسفند در رو به رویم هستند یکی کاری به من ندارد و دیگری روی سرش یک شاخ دارد و عصبانی انگار میخواد به من شاخ بزنه که من حولش میدم ….

  • یاسین صداقت

   با سلام
   شاخ در حيوانات هم وجه تميز نرينگي و مادگي است و هم وسيله دفاعي و کلا براي حيوانات است نه انسان و چنانچه انساني شاخ داشته باشد موجودي است غير طبيعي شاخ در آوردن هم امري است استثنائي و غير معقول و به همين علت است که دروغ هاي بزرگ و غير قابل باور را دروغ شاخ دار ناميده اند. دروغ شاخ دار يعني دروغي که عقل سليم نمي پذيرد يا انسان از شنيد نش شاخ در مي آورد.
   سربلند و پیروز باشید .

 16. شهبازی

  خواب دیدم که یک الاغ سیاه که یک شاخ پهن روی تقریبا بینی ش بود دایم قصد حمله به من و شوهرم و بچه هام رو داشت، در حالت حمله بود ولی حمله نمی کرد،من می ترسیدم خیلی. احساس می کردم الاغه دم نداشت، تا اینکه شوهرم حمله کرد بهش و گردنش رو گرفت من خیلی می ترسیدم
  به نظر شما تعبیرش چيه
  یکشنبه 10 تیر ماه

  • یاسین صداقت

   با سلام
   قبلا نوشتم که خواب هاي ما نمي توانند با زندگي بيداري ما بي رابطه باشند لذا تمام تعابير بر مبناي اين رابطه به وجود آمده اند. با قبول اين فرضيه چنانچه در خواب ببينيم که شاخ در آورده ايم نشان دو چيز مي تواند باشد. يا کاري مي کنيم که مورد طعن و تمسخر قرار مي گيريم و انگشت نما مي شويم و مردم درباره ما سخن خواهند گفت يا با حادثه اي برخورد مي کنيم که به همان اندازه دروغ بزرگ ما را به حيرت و اعجاب وا مي دارد. اين منوط است به نوع کارهائي که در بيداري انجام مي دهيم. حال اگر کسي در خواب ببيند که شاخ در آورده خودش با توجه به موقعيتي که دارد مي تواند خواب خويش را جهت يابي کند. در دو حالت شاخ در خواب مي بينيم .يکي از معبران معاصر مي گفت ( اگر ببينيد شاخ حيواني را در جيب يا کشوي ميز خويش نهاده ايد يکي از فرزندانتان نافرماني مي کند. خواب شما مي گويد که با يکي از فرزندانتان اختلاف مي يابيد يا او سبب بروز دردسر براي شما مي شود.) اگر در خواب ببينيد که شاخ حيواني را گرفتيد و شکستيد بر دشمن پيروز مي شويد و اگر موفق نشديد و دچار هراس شديد شکست مي خوريد. اگر گريختيد زيان مي بينيد.
   سربلند و پیروز باشید .

 17. a

  خواب دیدم سرم مانندسرشتر شده تعبیر ش چیست

 18. Fazi

  خواب دیدم روی سره همسرم شاخ دراومده تعبیرش چیه؟

  • هادی

   خواب دیدم من و پدرم جایی بودیم که ابتدا ۱ خر وبعد به یکباره ۲ خری که شاخ داشتند افتادند دنبالمون
   خرهای روشن به طوسی یا سفید

 19. هانی

  مار شاخدار درست یادم نیست کی ولی کسی با وسیله ای اوردش که اونم نمیدونست منم سعی کردم بگیرمش کوچیک و دراز بود (تو اشپز خونه)
  بعد افتاد تو ظرف غذا بعد اومدم بهش گوشت بدم از همون ظرف که اونم به همون چسبید منم ترسیدم یهو کشیدم شوت شد منم بیدار شدم
  تعبیرش چی میتونه باشه!!!!?

نظر خود را بیان کنید