تعبیر خواب شاخ

دیدن شاخ در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن شاخ در خواب چیست؟

دیدن شاخ در خواب چه تعبیری دارد

شاخ در حیوانات هم وجه تمیز نرینگی و مادگی است و هم وسیله دفاعی و کلا برای حیوانات است نه انسان و چنانچه انسانی شاخ داشته باشد موجودی است غیر طبیعی شاخ در آوردن هم امری است استثنائی و غیر معقول و به همین علت است که دروغ های بزرگ و غیر قابل باور را دروغ شاخ دار نامیده اند.

دروغ شاخ دار یعنی دروغی که عقل سلیم نمی پذیرد یا انسان از شنید نش شاخ در می آورد.

قبلا نوشتم که خواب های ما نمی توانند با زندگی بیداری ما بی رابطه باشند لذا تمام تعابیر بر مبنای این رابطه به وجود آمده اند. با قبول این فرضیه چنانچه در خواب ببینیم که شاخ در آورده ایم نشان دو چیز می تواند باشد. یا کاری می کنیم که مورد طعن و تمسخر قرار می گیریم و انگشت نما می شویم و مردم درباره ما سخن خواهند گفت یا با حادثه ای برخورد می کنیم که به همان اندازه دروغ بزرگ ما را به حیرت و اعجاب وا می دارد. این منوط است به نوع کارهائی که در بیداری انجام می دهیم.

حال اگر کسی در خواب ببیند که شاخ در آورده خودش با توجه به موقعیتی که دارد می تواند خواب خویش را جهت یابی کند.


در دو حالت شاخ در خواب می بینیم. یا خودمان شاخ در آورده باشیم که تعبیرش را نوشتم یا به شکل و عنوان برخوردی با شاخ حیوانات داشته باشیم.

اگر در خواب ببینیم که شاخ حیوانی را گرفته ایم دست به کاری می زنیم و خطر می کنیم. اهمیت کار با هیکل و اندازه و هیبت حیوان بستگی دارد.

اگر بزی ضعیف باشد کار کوچک تر و بی اهمیت تر است و چنانچه یک کرگردن قوی هیکل و عظیم الجثه باشد کاری است بزرگ.

اگر در خواب ببینیم که تعدادی شاخ حیوانات در خانه داریم و مثل موزه شکار ، شاخ ها را به دیوار نصب کرده ایم نشان آن است که به خود مغرور می شویم و پیروزی های خویش رابه رخ دیگران می کشیم و این غروری است بیهوده.

یکی از معبران معاصر می گفت ( اگر ببینید شاخ حیوانی را در جیب یا کشوی میز خویش نهاده اید یکی از فرزندانتان نافرمانی می کند. خواب شما می گوید که با یکی از فرزندانتان اختلاف می یابید یا او سبب بروز دردسر برای شما می شود.)

اگر در خواب ببینید که شاخ حیوانی را گرفتید و شکستید بر دشمن پیروز می شوید و اگر موفق نشدید و دچار هراس شدید شکست می خورید. اگر گریختید زیان می بینید.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب شاخه

تعبیر خواب «شاخ» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «شاخ» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

12 دیدگاه

 1. Rozita در 1399/05/03در4:39 ب.ظ

  خواب دیدم از پنجره دارم بیرون رو میبینم
  یک دفعه یه مار خیلی بزرگ داشت از جلوی پنجرمون رد میشد بعد این مار تبدیل شد به یه مارمولک خیلی بزرگ، بعد این مارمولک تبدیل شد به یک انسان انگاد این انسان چهار دست و پا راه میرفت،
  همشون هم رنگ پوستشون لجنی بود.

  بعد دیدم یک دفعه خونه عمم هستم
  یادم نیس چرا اما اینگار عمم باهام بد بوده
  بعد دیدم دوتا گاو اونجا هستن ک میخواستن منورو شاخ بزنن من میترسیدم سعی میکرم با دستم شاخ هاشون رو بشکنم و سرشون رو از خودم دور کنم
  اما نمیتونستم شاخ هاشون رو بشکونم
  دیگه بعد اونم بیدار شده بودم
  میخواستم بدونم تعبیرش چی میشه؟.

  • یاسین صداقت در 1399/05/07در3:17 ب.ظ

   با سلام
   خواب شما نشان از احساسات و افکار پریشان است و ناخوداگاهتان از مسئله ای ترس دارد و اینکه شما باید روانتان را ارام کنید و دیدن این حیوانات به جز گاو به معنی دشمن است که به شما اسیب خواهند رساند و باید مراقب باشید . گاو شاخ دار و یا وحشی هم دوست تلقی نمیشود و اینکه شما بر دشمنتان پیروز نشده اید پس حتما صدقه بدهید.
   سربلند و پیروز باشید.

 2. زهرا قربانی در 1398/06/11در2:09 ب.ظ

  تعبیر خواب مار خیلی بزرگ با سر زن چی میتونه باشه؟

 3. زهرا قربانی در 1398/06/11در2:08 ب.ظ

  به نظر شما تعبیر خواب نار بزرگ که از کمر به بالا زن هست چیه؟؟

 4. سروش در 1397/06/07در11:55 ق.ظ

  خواب دیدم دو گوسفند در رو به رویم هستند یکی کاری به من ندارد و دیگری روی سرش یک شاخ دارد و عصبانی انگار میخواد به من شاخ بزنه که من حولش میدم ….

  • یاسین صداقت در 1399/03/05در0:50 ق.ظ

   با سلام
   شاخ در حيوانات هم وجه تميز نرينگي و مادگي است و هم وسيله دفاعي و کلا براي حيوانات است نه انسان و چنانچه انساني شاخ داشته باشد موجودي است غير طبيعي شاخ در آوردن هم امري است استثنائي و غير معقول و به همين علت است که دروغ هاي بزرگ و غير قابل باور را دروغ شاخ دار ناميده اند. دروغ شاخ دار يعني دروغي که عقل سليم نمي پذيرد يا انسان از شنيد نش شاخ در مي آورد.
   سربلند و پیروز باشید .

 5. شهبازی در 1397/04/10در7:49 ق.ظ

  خواب دیدم که یک الاغ سیاه که یک شاخ پهن روی تقریبا بینی ش بود دایم قصد حمله به من و شوهرم و بچه هام رو داشت، در حالت حمله بود ولی حمله نمی کرد،من می ترسیدم خیلی. احساس می کردم الاغه دم نداشت، تا اینکه شوهرم حمله کرد بهش و گردنش رو گرفت من خیلی می ترسیدم
  به نظر شما تعبیرش چيه
  یکشنبه 10 تیر ماه

  • یاسین صداقت در 1399/03/05در1:13 ق.ظ

   با سلام
   قبلا نوشتم که خواب هاي ما نمي توانند با زندگي بيداري ما بي رابطه باشند لذا تمام تعابير بر مبناي اين رابطه به وجود آمده اند. با قبول اين فرضيه چنانچه در خواب ببينيم که شاخ در آورده ايم نشان دو چيز مي تواند باشد. يا کاري مي کنيم که مورد طعن و تمسخر قرار مي گيريم و انگشت نما مي شويم و مردم درباره ما سخن خواهند گفت يا با حادثه اي برخورد مي کنيم که به همان اندازه دروغ بزرگ ما را به حيرت و اعجاب وا مي دارد. اين منوط است به نوع کارهائي که در بيداري انجام مي دهيم. حال اگر کسي در خواب ببيند که شاخ در آورده خودش با توجه به موقعيتي که دارد مي تواند خواب خويش را جهت يابي کند. در دو حالت شاخ در خواب مي بينيم .يکي از معبران معاصر مي گفت ( اگر ببينيد شاخ حيواني را در جيب يا کشوي ميز خويش نهاده ايد يکي از فرزندانتان نافرماني مي کند. خواب شما مي گويد که با يکي از فرزندانتان اختلاف مي يابيد يا او سبب بروز دردسر براي شما مي شود.) اگر در خواب ببينيد که شاخ حيواني را گرفتيد و شکستيد بر دشمن پيروز مي شويد و اگر موفق نشديد و دچار هراس شديد شکست مي خوريد. اگر گريختيد زيان مي بينيد.
   سربلند و پیروز باشید .

 6. a در 1397/03/05در3:25 ق.ظ

  خواب دیدم سرم مانندسرشتر شده تعبیر ش چیست

 7. Fazi در 1397/02/23در2:12 ب.ظ

  خواب دیدم روی سره همسرم شاخ دراومده تعبیرش چیه؟

  • هادی در 1397/07/29در5:04 ق.ظ

   خواب دیدم من و پدرم جایی بودیم که ابتدا ۱ خر وبعد به یکباره ۲ خری که شاخ داشتند افتادند دنبالمون
   خرهای روشن به طوسی یا سفید

 8. هانی در 1396/05/10در1:38 ب.ظ

  مار شاخدار درست یادم نیست کی ولی کسی با وسیله ای اوردش که اونم نمیدونست منم سعی کردم بگیرمش کوچیک و دراز بود (تو اشپز خونه)
  بعد افتاد تو ظرف غذا بعد اومدم بهش گوشت بدم از همون ظرف که اونم به همون چسبید منم ترسیدم یهو کشیدم شوت شد منم بیدار شدم
  تعبیرش چی میتونه باشه!!!!?

نظر خود را بیان کنید