مجله آلامتو

تعبیر خواب یونجه

(14 رای, امتیاز میانگین: 2٫43 از 5)

تعبیر دیدن یونجه در خواب چیست؟

تعبیر یونجه

دیدن علف در خواب اگر سبز و تازه باشد خوب است و اگر خشک و زرد باشد نیکو نیست و غم و رنج و ابتلا و گرفتاری تعبیر می شود.

یونجه گیاهی گلدار از خانواده سبزیجات است.

نام دیگر آن Medigo Sativa می باشد، اما نام متداول آن همان یونجه است.

در موارد زیادی مشاهده می شود که این گیاه در سراسر جهان به عنوان علوفه ای برای گاوها پرورش داده می شود و معمولا به این دلیل برداشت می گردد. خود محصول كوچك و دانه دار است. به آرامی رشد می کند، اما گیاه بالغ آن حتی در برابر خشکسالی هم بسیار مقاوم است.

شنگار گیاهی است که برای تولید رنگ های قرمز پر جنب و جوش از آن استفاده می شود.

این گیاه جزو خانواده گاوزبان ها است و آنها را می توان به راحتی در مزارع به واسطه گل های آبی روشن، برگ های دراز و ساقه های ضخیم پرزدارشان که تا ارتفاع یک تا سه پا رشد می کنند تشخیص داد. این گیاه معمولاً در مناطق جنوبی و مرکزی اروپا رشد می کند.

نام یونجه در اصل یک نام اسپانیایی است، اما در حقیقت از کلمه عربی الفیس فیا گرفته شده است. گفته می شود که این گیاه برای اولین بار در منطقه مدیترانه پرورش داده شد و توسط نویسنده رومی پالادیوس در کتاب خود در زمینه کشاورزی از آن نام برده شده است. رومیان منشأ این گیاه را به سرزمین مادها یا ایران امروزی نسبت می دهند و احتمالاً چنین موضوعی صحت دارد.

یونجه به پول در آوردن، پیشرفت شغلی، ارتقاء و پیشرفت در محل کار کمک کرده و برای قماربازان به طلسم خوش شانسی معروف است.

کاربردهای پزشکی

استفاده از یونجه سابقه بسیار طولانی ای در زمینه پزشکی دارد. پزشکان و کیمیاگران زمان های دور در چین از گیاه یونجه برای درمان عوارض مرتبط با دستگاه گوارش و کلیه ها استفاده می کردند.

پزشکان متخصص طب سنتی هندی نیز از برگ های این گیاه برای درمان اختلالات گوارشی استفاده می نمودند. علاوه بر این آنها از آن برای ساختن ضماد یا مرحمی که به خنک کردن جراحات کورک و بصورات کمک می کند استفاده می کردند.

در آن زمان، یونجه حتی برای درمان افرادی که از آرتروز و احتباس مایعات رنج می بردند استفاده می شد.

تعبیر خواب «یونجه» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «یونجه» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

نظر خود را بیان کنید