شلوار اسکینی چیست؟ مضرات پوشیدن شلوار تنگ

نشانه هایی که می گوید شلوار جین باعث آسیب به واژن می شود

Skinny Jean مضرات پوشیدن شلوار تنگ

آیا میدانستید که پوشیدن لباس های تنگ ممکن است برای سلامت شما مضر باشد؟ در این مقاله با ما همراه شوید تا مضرات پوشیدن شلوارهای تنگ را بررسی کنیم.

این روزها شلوار جین اسکینی انتخاب بسیاری از خانم ها برای پوشیدن و جزء جدانشدنی استایل هایی است که معمولا خانم ها انتخاب می کنند. درست است، این شلوار جذاب و تنگ تاثیر بسیار زیادی بر روی زیبایی تیپ شما دارد و احساس جذابیت خوشایندی برای شما به ارمغان می آورد، اما آیا از تاثیری که این شلوارها بر روی سلامت شما می گذارد هم آگاه هستید؟

در این مطلب به برخی از شرایطی که ممکن است نتیجه پوشیدن مداوم شلوارهای جین تنگ باشد می‌پردازیم. لطفا تا انتها با ما همراه باشید.

تنگی بیش از حد این شلوارها و اصطکاکی که بین پوست ایجاد می کند، باعث ایجاد رطوبت (عرق) در ناحیه واژن شده و این رطوبت می تواند زمینه ساز محیطی برای رشد باکتری ها و قارچ ها باشد. این شرایط می تواند به ایجاد مشکلات ناخوشایندی منجر شود، از جمله این مشکلات عبارتند از:

  • خارش ژوک (jock itch)

در کمال تعجب، باید بگویم که این وضعیت فقط مختص آقایان نیست. خارچ ژوک یک عفونت قارچی است که معمولاً از کشاله ران شروع می شود و در صورت عدم درمان می تواند به ران ها یا مقعد گسترش یابد. در اکثر موارد این شرایط با کرم ضد قارچ OTC قابل درمان است، اما در صورتی که ادامه یابد باید به پزشک مراجعه کنید.

  • عفونت مخمری واژن (Yeast infection)

این نوع عفونت ناشی از رشد بیش از حد قارچ میکروسکوپی کاندیدا است که ممکن است باعث خارش، سوزش، بثورات و ترشحات پنیری شود. درمان عفونت مخمری واژن معمولاً با داروی ضد قارچ OTC آسان است، اما اگر فکر می کنید نیاز است و نشانه های آن هنوز وجود دارند، باید به پزشک مراجعه کنید. عفونت های مخمری علائم مشابهی با سایر عفونت های واژینال و عفونت های مقاربتی که جدی تر هستند، دارند.

  • عفونت مجاری ادراری

عفونت های ادراری معمولا هنگام ورود باکتری ها به مجرای ادرار اتفاق می افتد. عفونت مجاری ادراری معمولا با درد و خون هنگام ادرار کردن خودش را نشان می دهد. عفونت ادراری باید با آنتی بیوتیک درمان شود (با تجویز پزشک)، بنابراین اگر فکر می کنید که علائم آن را دارید بهتر است که به پزشک مراجعه کنید. اگر عفونت ادراری درمان نشود، این عفونت می تواند به کلیه ها نیز سرایت کند.

  • ﻭﻟﻮﻭﺩﯾﻨﯿﺎ ( Vulvodynia)

ولووودینیا یک اختلال درد مزمن در ناحیه اطراف دهانه واژن (فرج) است که باعث خفقان، سوزش یا خارش می شود. اگر هرکدام از این علائم را به خصوص در حین رابطه جنسی، هنگام ادرار کردن یا هنگام پوشیدن شلوار تنگ احساس کردید هر چه زودتر به یک پزشک مراجعه کنید. پزشک با انجام آزمایشاتی سایر دلایل درد را رد می کند و بهترین روش درمانی را که ممکن است شامل مصرف داروهای ضد تشنج، ضد افسردگی یا کرم های موضعی باشد، تعیین خواهد کرد.

نگران نباشید، ما هرگز به شما نمی گوییم شلوار جین زیبا و جذاب خود را کاملاً رها کنید. اما می توانید با رعایت نکات زیر در پیشگیری از این مشکلات دردناک جلوگیری کنید:

  • لباس زیر خیلی تنگ نپوشید.
  • لباس زیرتان را هر روز عوض کنید.
  • کشاله ران خود را با پاک کننده های بدون بو تمیز کنید.
  • هنگام استفاده از دستمال در سرویس بهداشتی همیشه از جلو به عقب پاک کنید.

نظر خود را بیان کنید