چگونه زنم را خوشحال کنم؟

چیزهایی که مردان متاهل باید بدانند!

چگونه زنم را خوشحال کنم

ازدواج زندگی هر فردی را تغییر می‌دهد. برخی از زوج‌ها شاد و صمیمی هستند و برخی دیگر روز به روز از یکدیگر دورتر می‌شوند.

در این مدت یاد می‌گیرید که چگونه باید با یک نفر همزیستی کنید.

از خطاها و اشتباهات او می‌گذرید.

یاد می گیرید با کسی زندگی کنید که قبلا او را نمی‌شناختید و ممکن است با شما تفاوت زیادی داشته باشید.

یاد می‌گیرید ببخشید و بخشیده شوید. ازدواج شما را ملزم به مذاکره و سازش می‌کند.

اصلا مهم نیست این موضوع را دوست داشته باشید یا نه. بعد از دو سال زندگی عاشقانه، ممکن است همه چیز برایتان یکنواخت شود.

بعد از فراموش کردن شیرینی‌های ماه عسل، همه چیز برایتان عادی می‌شود و تنها زمانی را کنار یکدیگر می‌گذرانید. دیگر خبری از لحظه‌های عاشقانه و هدیه‌های زیبا نیست.

شاید به جرات می‌توان گفت ازدواج کردن آسان است اما ادامه این ازدواج بسیار دشوار می‌باشد.

برای اینکه بتوانید زندگی خوبی در کنار همسرتان داشته باشید، این نکات و ترفندها را هرگز فراموش نکنید.


1. ازدواج همانند یک کار و تلاش پایدار و بی وقفه است:

هرگز دوست داشتن را متوقف نکنید. همیشه به طرف مقابلتان توجه داشته باشید. یاد بگیرید، به اشتراک بگذاریدو با همسرتان لبخند بزنید. باخودتان رفتار خوبی داشته باشید و با همسرتان بهتر رفتار کنید. هرگز نگاه‌ها، کلمات یا فعالیت‌های خود را نادیده نگیرید.

سعی کنید برای دوست داشتن و عشق ورزیدن سخت تلاش کنید. به دنبال حقیقت باشید نه اینکه بخواهید همیشه حق را به خودتان بدهید. مطمئن شوید که همانند روزهای اول ازدواج توانایی شنیدن حرف‌های همسرتان را دارید.

دهان خود را در برخی از مواقع بسته نگه دارید، غر نزنید و همیشه شاکی نباشید. به طرف مقابلتان کمک کنید، سعی کنید در انجام کارهای مفید او را تشویق نمایید.

زمان رخ دادن طوفان‌های زندگی را بدانید و اجازه دهید عبور کنند. قبل از خواب تمامی مشکلات خود را حل کنید. اگر نیاز دیدید حتما از طرف مقابل عذر بخواهید.

همچنین بخوانید: چگونه شوهرم را خوشحال کنم

2. همه چیز ارزش بحث کردن را ندارد:

بیشتر اوقات، بحث کردن در مورد برخی مسائل بسیار بی ارزش است. سعی کنید جنگ و دعوای خود را به صورت مسالمت آمیز حل کنید. هوشمندانه رفتار کنید. اگر رفتار نادرستی داشته باشید ممکن است رابطه شما را خراب کند.


3. همیشه لبخند بزنید:

اگر نمی‌توانید لبخند بزنید، زندگی خود را از دست خواهید داد. اگر بتوانید این کار را به خوبی انجام دهید، همه شرایط سخت زندگی را مدیریت خواهید کرد.


4. زندگی شما چگونه است؟ از همسرتان راضی هستید؟

سعی کنید در مورد این سوالات فکر کنید. شاید جواب دادن به این سوالات کمی دشوار باشد اما می‌تواند برخی از موانع و مشکلات شما را برطرف نماید.


5. ازدواج ممکن است همانند رانندگی بر روی رولر کوستر باشد:

زندگی زناشویی شما چگونه است؟ پاسخ این سوال در هر روز از زندگی ممکن است متفاوت باشد. امروز خوب و عالی بوده اما شاید فردا وحشتناک باشد. پس به یاد داشته باشید که زندگی پستی و بلندی زیادی دارد. نباید زود جا بزنید.


6. هرگز همسر خود را با هیچ کسی مقایسه نکنید:

مقایسه کردن حتی در کودکان نیز آزار دهنده است . چه برسد به اینکه شما بخواهید همسر و همراه زندگی خود رابا فرد دیگری مقایسه کنید.هرگز اینکار را انجام ندهید.

عواقب مقایسه کردن می‌تواند بسیار ناگوار باشد. مقایسه کردن رابطه، زندگی، اموال و حتی رابطه جنسی می‌تواند نتیجه بسیار بدی به همراه داشته باشد. زندگی تنها متعلق به شماست. سعی کنید از یکدیگر بهترین و ایده‌آل ترین فرد را بسازید . بر روی نکات مثبت همسر خود تمرکز کنید.


7. سعی کنید غریزه و احساس خود را بر منطق و دلیل خالی مقدم بدانید:

این گزینه یکی از سخت ترین بخش‌ها برای بیشتر زوج‌هاست. برخی از اوقات، یک طرف ممکن است علی رغم دلیل نادرست، تقاضای غیر منطقی و درخواست‌های احساسی حق با او باشد.

دلیل خشک و خالی همیشه کافی نیست و ممکن است شما را وارد مسیر نادرستی بکند. در زندگی زناشویی سعی کنید از احساسات نیز کمک بگیرید. به خواسته‌های احساسی طرف مقابل گوش کنید و بعد از او سوالات منطقی بپرسید.

همچنین بخوانید: تاثیر عشق قدیمی روی ازدواج

8. دلتان برای روزهای قبل از ازدواج و دوران نامزدی تنگ شده است؟

اگر جواب شما مثبت است می‌توانید زندگی خود را از حالت خسته کننده در بیاورید و از تجارب روزهای نامزدی استفاده کنید.

اگر دوست داشتن همسر خود را متوقف کنید و همانند روزهای نامزدی به دنبال شاد کردن او نباشید، خیلی چیزها را از دست خواهید داد. اگر جوک گفتن، سینما رفتن، انجام فعالیت‌های هیجان انگیز و داشتن ایده‌های ناب را کنار گذاشته اید، بهتر است دوباره از اول همه چیز را آغاز کنید.

این وظیفه شماست که همسرتان را همیشه شگفت زده کنید. همسر شما هر روز فرد متفاوتی است. با استفاده از موارد دلخواه او، هر روز را برایش هیجان انگیز کنید. همیشه از موارد جدید برای یکبار استفاده کنید. یکنواختی ممکن است حس خوبی در طرف مقابل شما ایجاد نکند.


9. رابطه جنسی خود را بررسی کنید:

اگر اجازه دهید رابطه جنسی شما بد باشد،مطمئن باشید که رابطه خوبی نخواهید داشت. اگر هر کدام از شما در هر بخشی از رابطه به خصوص رابطه جنسی کم بگذارد و مواردی را نادیده بگیرد، ممکن است لذت بردن از زندگی را نابود کنید.


10. صبر وشکیبایی را سرلوحه زندگی خود قرار دهید:

صبر و شکیبایی تنها با همسرتان کافی نیست، باید در مقابل خود نیز شکیبا باشید. باید همیشه بر روی خود کار کنید و جنبه‌های مثبت خود را بهبود ببخشید.

صبر وشکیبایی تنها گزینه‌ای است که می‌تواند روزهای ناگوار و سخت زندگی را برایتان آرا‌م‌تر کند. زمانی که دو نفر با عقاید، فرهنگ، افکار و احساسات مختلف کنار یکدیگر زندگی می کنند، باید روش مدیریت و سازماندهی زندگی را نیز بدانند.

در اینگونه مواقع صبر بسیار مفید و موثر خواهد بود. استفاده از روش‌های مدیتیشن گزینه بسیار خوبی است. سعی کنید هر کاری که به افزایش صبر و شکیبایی شما کمک می‌کند را انجام دهید.


11. همسرتان همیشه بهترین است و باید در اولویت باشد:

زمانی که همسرتان به شما نیاز دارد خواندن کتاب، انجام کارهای خانه، تماشای تلویزیون و صحبت کردن با گوشی را کنار بگذارید. خود را در اختیار او قرار دهید. اگر اینکار را نکنید به تدریج از شما فاصله می‌گیرد و فراموشتان می‌کند.


12. هیچ وقت ساکن نباشید:

اگر اینکار را انجام دهید و زندگی شما وارد یکنواختی شود، مرگ تدریجی آن نیز شروع خواهد شد. سعی کنید زندگی خود را بر اساس بالاترین استانداردها بنا کنید. همدیگر را عاشق هم کنید.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام لینکدین

نظر خود را بیان کنید