چگونه در مقابل دیگران کم نیاوریم؟

اعتماد به نفس اثری همانند هیپنوتیزم دارد! افزایش اعتماد به نفس در مقابل دیگران

افزایش تضمینی اعتماد به نفس

اولین بار که متوجه این موضوع شدم چند سال پیش بود. درست همان زمانی که من در نمایشگاه فلامینگوی بارسلونا حضور داشتم. من در آنجا با رقص دلنشین یک زن زیبا و مدرن میانسال چنان هیبنوتیزم شدم  که نمی توانستم چشم از او بردارم. در نهایت من و دوستانم ، آن زن را به عنوان “با اعتماد به نفس ترین زن جهان” نامگذاری نمودیم.

به نظر می رسید که آن زن در حمامی از اعتماد به نفس غوطه ور است و این اعتماد به نفس نیز بی دلیل نبود چرا که من می دانستم اگر فقط یک مقدار از هنری را که او بر روی استیج نشان داد داشتم قطعا غیر قابل توقف بودم.

به گزارش مجله آلامتو به نقل از success؛ مطالعات نشان می دهد که اعتماد به نفس با موفقیت ارتباطی تنگاتنگ دارد. به همین دلیل است که احساس می کنیم افرادی که دارای بیشترین موفقیت هستند مملو از ویژگی هایی می باشند که ما آرزویشان را داریم.

اما واقعیت این است که اعتماد به نفس چیزی است که همه ما می توانیم آن را ارتقا داده و از وجودش لذت ببریم. علم و طبیعت و سرشت انسان به او نشان می دهد که چطور این کار را انجام دهد.

کتی کای و کلر شیفمن، در کتاب “قانون اعتماد به نفس”، تلاش گسترده ای را برای کشف چگونگی ایجاد اعتماد به نفس در مردم به کار گرفتند.

در اینجا می خواهم یافته های این دو محقق را خلاصه کنم: خوشبختانه بخش قابل توجهی از قانون اعتماد به نفس، آن چیزی است که روانشناسان، آن را انتخاب ما می نامند. یعنی اینکه با سعی و اهتمام، همه ما می توانیم اعتماد به نفس خود را افزایش دهیم.

اما اگر ما تلاشی در جهت کامل بودن انجام ندهیم، قطعا خود را برای شکست آماده خواهیم کرد. اقدامات ناقص مساوی هستند با شکست. باید دوباره و دوباره تلاش کنید. تکرار کنید تا زمانی که بتوانید مداوما نتایجی را کسب کنید که می توانید به آنها افتخار نمایید. بیایید نگاهی دقیق تر به نحوه اجرای این روش ها داشته باشیم:

  1. خود را با افراد دارای اعتماد به نفس احاطه کنید

آنگلا داوکورث در کتاب Grit خود که پر فروش ترین کتابش بود، به توضیح این امر می پردازد که یکی از راه های گرانبها برای نیل به هر آن چیزی که می خواهید داشته باشید، صرف وقت با گروهی از افراد است که آن کار را انجام داده اند و یا دارای مهارت کافی جهت انجام آن کار هستند.

تلاش برای هماهنگ کردن خود با این گروه، حقیقتا تلاشی ارزشمند خواهد بود. بعضی از مهمترین آزمایش های روانشناسی، نشان داده اند که چگونه افراد، معمولا سریعا و نا آگاهانه، با گروهی برخورد می کنند که باعث می شوند فرد به شیوه ای متفاوت عمل نماید. بنابراین، اگر شما در تلاشید تا اعتماد به نفس خود را باز یابید، باید به افرادی بپیوندید که از اعتماد به نفس کافی برخوردار هستند.

این کار نه تنها به شما کمک می کند که موفق شوید، بلکه باعث می شود فعالیت هایی را آغاز کنید که برای رسیدن به موفقیت ضروری هستند.

  1. ثابت قدم باشید

من وقت زیادی را صرف مطالعه جنبه های مختلفی از زندگی کارآفرینان موفق، هنرمندان و رهبران نمودم و دریافتم که یکی از شاخص های کلیدی که باعث دستیابی آنها به چنین قدرتی شده، انجام عملکردهایی مداوم با بالاترین سطح اعتماد به نفس است.

آنها روزها و روزها، بارها و بارها تلاش نمودند تا کاری را انجام دهند که سبب ارتقای مهارت هایشان می گردید. کارآفرینانی که به نظر می رسد در دنیای کسب و کار جادو می کنند، همواره طرفداران قهرمانان ورزشی بوده اند که در مسابقات پیروز می شوند.

همه آنها زمان زیادی را صرف کرده اند و برای رسیدن به موفقیت، بسیاری از چیزها را نادیده گرفته اند. اعتماد به نفس، زمانی به وجود خواهد آمد که شما بدانید می توانید کاری را به انجام رسانید. هرگز نمی توانید تصور کنید که پس از رسیدن به موفقیت، سطح اعتماد به نفستان تا چه حد بالا خواهد رفت. فقط کافی است که کار خود را شروع کنید و دانش لازم به تدریج کسب خواهد شد.

  1. بر راهتان تسلط داشته باشید

قطعا بدون وقوع مجموعه ای از شکست ها که شما را در مسیر درست هدایت خواهند کرد برای دستیابی به نتایج  مورد نظرتان آماده نخواهید بود. البته، هیچکس دوست ندارد که شکست بخورد. اما اگر می خواهید موفق شوید، شکست جزو لاینفک این مسیر خواهد بود.

با شکست های فراوان، سرانجام چگونگی موفق شدن را دیر یا زود خواهید آموخت و موفقیت، اعتماد به نفستان را افزایش خواهد داد.

اغلب افرادی که شکست می خورند، دانش بیشتری را در مورد اینکه چه چیزی باعث موفقیت می شود و چه چیزی نمی شود کسب خواهند کرد. درک و تجربه بیشتر شما در مسیری که در آن قرار دارید، رسیدن به هدف را تسهیل خواهد کرد. پیشرفت بیشتر نیز باعث می شود، کمتر احساس عدم اعتماد به نفس داشته باشید و با قوت قلب بیشتری به مسیرتان ادامه دهید.

ست گودین، نویسنده ای که 18 بار به عنوان بهترین و پر فروش ترین نویسنده انتخاب شد، پیش از اینکه به یکی از بهترین نویسندگان جهان تبدیل شود، 10 سال به عنوان یک نویسنده، هر ماه یک کتاب منتشر می کرد. نگارش 120 کتاب که بسیاری از آن ها دارای فروش بسیار اندکی بودند، به او چیزهای زیادی در مورد نحوه ارائه کارهایی که توجه مخاطبان را جلب می کند و آن ها را وادار به خرید خواهد کرد آموخت.


شما می توانید شایستگی های لازم را کسب نمایید و در کسب و کارتان بدرخشید و سپس اقدامات لازم را جهت پیشرفت بیشتر اتخاذ کنید.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام لینکدین

نظر خود را بیان کنید