کیک بستنی، خوشمزه و خنک

محصولات ناتلی؛ انتخابی خوشمزه

در دنیای قنادی و شیرینی‌پزی انواع مدل‌ها و نمونه‌های مختلف کیک وجود دارد. کیک‌هایی که هر یک طعم و مزه مخصوص خود را دارند و با مواد مختلفی تهیه می‌شوند و توانسته‌اند طرفداران زیادی برای خود دست و پا کنند. امروز قصد داریم درباره یکی از این کیک‌های محبوب صحبت کنیم. کیک بستنی.

کیک بستنی

همان‌طور که از نام این کیک مشخص است؛ کیک بستنی کیکی است که شامل بستنی می‌شود. محبوب‌ترین فرم میان کیک بستنی‌ها کیکی سه لایه است. یک لایه بستنی میان دو لایه از کیک. در حالت کلی و معمولی دستورالعمل بدین صورت است که یک کیک معمولی پخته شده و بعد آن را از وسط برش کامل می‌دهند و سپس آن را می‌گذارند در فریزر که حالت سرد و یخ‌زده‌گی به خود بگیرد. سپس بستنی کاملا یخ زده را میان این دو لایه کیک می‌گذارند و دوباره آن را به فریزر منتقل می‌کنند. در انتها نیز اغلب به وسیله خامه این کیک را پوشش می‌دهند. درضمن باید مراقب بود که این کیک گرم نشود تا بستنی موجود در آن آب نشود. فقط بعد از بیرون آوردن این کیک باید به قدری صبر کرد که بتوان آن را به راحتی برش زده و قطعه قطعه کرد.

تاریخچه کیک بستنی

کیک بستنی در اصل و در اولین دوران تهیه آن، از بیسکویت و کرم به دست می‌آمده است. در دوران حکومت ملکه ویکتوریا دسری به نام bombes طرفداران زیادی داشته است. این دسر شامل بستنی و میوه در قالبی تزئینی بوده است. اما گاهی اوقات آن را با کیک یا بیسکویت نیز سرو می‌کردند. دستور پخت کیک یخی و خامه‌ای خاصی هم وجود دارد که به سال 1870 میلادی می‌رسد.

کیک بستنی

کیک بستنی برای بسیاری از افراد کیک محبوبی محسوب می‌شود و در بسیاری از مهمانی‌ها سرو می‌گردد. مردمان شمال آمریکا و استرالیا از این کیک در مهمانی‌های تولد و سالگرد ازدواج خود استفاده می‌کنند. US.Carvel کیک بستنی محبوبی در آمریکا است. گرچه این کیک در میان اروپایی‌ها به این اندازه رواج ندارد. همان‌طور که از نام این کیک هم مشخص است، این دسر برای فصول گرم‌تر سال مناسب‌تر است. یک عصر تابستانی گرم را تصور کنید که طعم سرد و خنک کیک بستنی تا چه حد می‌تواند روح و روان آدمیزاد را شاد کند.

کیک بستنی خانگی

برخی از افراد این کیک را ممکن است در خانه تهیه کنند. برای تهیه کیک بستنی، دستور پخت‌های متعددی وجود دارد. ما امروز یکی از ساده‌ترین آن‌ها را به شما می‌گوییم. مدلی از کیک بستنی که از بیسکوئیت و بستنی درست می‌شود. برای این طرزتهیه شما به یک کیلو بستنی کاکائویی، بستنی سفید وانیلی، کراکر شکلاتی، بیسکوئیت کرم‌دار شکلاتی، چیپس شکلاتی و نقل‌های کوچک رنگی برای تزئین کیک بستنی و همچنین کاغذ روغنی و ظرف مناسب نیاز دارید.

ابتدا ورقه روغنی را داخل ظرف پهن کنید. این کاغذ کمک می‌کند وقتی کیک بستنی آماده شد، جابه‌جایی آن آسان باشد. اول یک لایه کراکر بچینید. روی آن یک لایه بستنی سفید بگذارید. حال یک لایه بستنی کاکائویی روی آن بگذارید. اگر یک لایه صاف نبود نگران نباشید، با گذاشتن کراکرها صاف می‌شود. پس باز روی بستنی کاکائویی هم یک لایه کراکر بچینید. باید سریع عمل کنید تا بستنی آب نشود. باز یک لایه بستنی سفید و بعد باز هم یک لایه دیگر کراکر بچینید. در آخر هم باز یک لایه نازک‌تر از قبل بستنی سفید بگذارید. ظرف را بپوشانید و داخل فریزر قرار دهید.

کیک بستنی

بیسکوییت‌های کرمدار را خرد کنید. اگر از شکلات آب شده می‌خواهید استفاده کنید در این مرحله آن را آماده کنید. حال کیک بستنی را بیاورید بیرون از فریزر و روی آن را با شکلات آب شده یا چیپس شکلات، و پاشیدن نقل‌های کوچک رنگی تزئین کنید. تکه‌های بیسکوییت را هم روی کیک بچینید و باز کیک را داخل فریزر قرار دهید. بعد از گذشت چند ساعت کیک بستنی شما آماده سرو کردن است.

کیک بستنی در ایران

در ایران نیز بسیاری از افراد خواهان کیک بستنی هستند. به همین خاطر این کیک را در بسیاری از قنادی‌ها می‌توانید بیابید اما آیا از نظر کیفی همه قنادی‌ها محصولی مشابه را دسترس شما قرار می‌دهند؟ قنادی ناتلی در میان انواع متنوع محصولات خود، بخشی دارد به نام دسرهای فریزری. در میان این دسرهای فریزری 31 مدل مختلف کیک بستنی نیز موجود است. تعداد 31 مدل یعنی اینکه دست شما برای انتخاب باز است و سلیقه و ذائقه شما به هر صورتی که باشد، حتما کیک بستنی‌های ناتلی پاسخگوی آن خواهند بود.

اجازه بدهید اول نام این کیک بستنی‌ها را به شما بگوییم. سه مدل کیک بستنی وانیل، سه مدل کیک بستنی توت‌فرنگی، چهار مدل کیک بستنی شکلاتی، دو مدل کیک بستنی کوکی که یکی از آن‌ها به صورت رولت است، سه مدل کیک بستنی اسنیکرز که یکی از آن‌ها به شکل تارت بستنی آماده می‌شود، دو مدل کیک بستنی کیت کت، سه مدل کیک بستنی موکا، دو مدل کیک بستنی تافی کارامل، دو مدل کیک بستنی تمشک، پنج مدل کیک بستنی قهوه، یک مدل کیک بستنی اسپرسو و یک مدل نیز تارت بستنی وانیل و تمشک.

کیک بستنی

کیک بستنی‌های ناتلی از لحاظ طرح ظاهری نیز تنوع خوب و قابل قبولی دارند. عموما به صورت گرد، رولتی و تارت بستنی تهیه می‌شوند. دو مدل به طرح قلب و یک نمونه به صورت مربعی شکل هم در میان آن‌ها دیده می‌شود. خامه، شکلات به صورت کرم و به صورت تکه‌تکه و قطعه‌های بریده شده، مغز یا پودر آجیل‌های مختلف و البته توت‌فرنگی نیز از تزئینات روی این کیک بستنی‌ها هستند.

ناتلی در چهار نقطه‌ی شهر شعبه دارد. شعبه مرکزی در خیابان سهروردی شمالی، پاسداران، نیاوران و تهران‌پارس. علاوه بر خرید حضوری از یکی از این چهار شعبه، شما می‌توانید با مراجعه به سایت ناتلی، اقدام به خرید آنلاین کنید. اگر در منطقه دلیوری هم باشید که سفارش شما به‌صورت رایگان خدمتتان ارسال خواهد شد.