فکر می کنید چیزهایی هست که هتل ها به شما نمی گویند؟ خوب درست حدس زده اید. هر چند کارکنان هتل هم به اندازه شما دوست دارند اقامت فراموش نشدنی ای را تجربه کنید، اما این به معنای آن نیست که همه چیز را با شما در میان بگذارند. البته جای نگرانی نیست! اگر آنقدر کنجکاو هستید که حاضرید چند دقیقه ای را به دانستن رازهای مَگوی هتل ها اختصاص دهید؛ مطلب 10 رازی که هتل ها با مهمانان خود در میان نمی گذارند را در https://jainjas.com/ بخوانید.

اگر اتاق ارزان رزرو کرده اید، اتاق ارزان هم نصیب شما می شود

حتی این روزها که رزرو هتل کاملا آنلاین شده، پذیرش هتل همه چیز را در مورد اتاق شما می داند؛ اینکه کجا اتاق رزرو کرده اید، چقدر هزینه بابت آن پرداخت کرده اید و چه امکاناتی قرار است در اختیار شما قرار بگیرد. شاید بد نباشد بدانید که کارکنان پذیرش حتی دستورالعمل هایی دارند در مورد اینکه وقتی اتاق هایی با قیمت های بسیار پایین رزرو می شوند، چطور رفتار کنند. پس اگر اتاقی با کمترین قیمت ممکن را در هتل رزرو کرده اید، انتظار بهترین اتاق با بهترین ویوو را نداشته باشید.

کارکنان هتل بهترین اتاق هتل را می شناسند

فرض کنید که هتل خود را به صورت اینترنتی رزرو نکرده و این کار را به خودِ هتل موکول کرده باشید. در اینصورت وقتی در حال انجام کارهای چک این هستید، این کارمند بخش پذیرش است که برای شما اتاق انتخاب می کند. پس او حتما می داند که اتاقی که برای شما در نظر گرفته، خوب است یا بد. به عبارت دیگر کارکنان هتل خوب می دانند کدام اتاق ها بزرگ یا کوچک هستند، از آسانسور فاصله دارند، نورپردازی و نمای خوب دارند، ساکت هستند یا شلوغ و پر سر ‌و صدا.

البته باید بگوییم که کارکنان هتل ممکن است از مشکلات اتاق ها اطلاعی نداشته باشند؛ مشکلاتی از قبیل کنترل های بدون باتری تلویزیون یا چای سازهای خراب. در واقع مهمان های قبل از شما به ندرت این مسائل را به هتل گزارش می کنند.

عبارت”تکمیل ظرفیت” شاید واقعا درست نباشد

در این مورد هم تنها کارکنان پذیرش حقیقت را می دانند. در واقع از آنجایی که آنها به تازه ترین موارد کنسلی و حتی مواردی که در سیستم رزرو هتل گنجانده نشده اند، دسترسی دارند؛ از موجودی واقعی اتاق ها خبر دارند. اطلاعات سیستم رزرواسیون هتل ها چه آنلاین باشد و چه غیر آنلاین، معمولا آپدیت نیست. به همین دلیل است که برخی تماس با هتل و پرس و جو در مورد ظرفیت اتاق ها را ترجیح می دهند.

توصیه های کانسیرج هتل شاید کاملا بیطرفانه نباشد

معرفی برخی مکان های خاص و بالعکس نادیده گرفتن برخی دیگر، یکی از کارهای روزمره هتل ها است. همانطور که پیشتر در مطلب کانسیرج هتل چیست نیز گفتیم، این افراد می توانند اطلاعاتی در مورد بهترین رستوران شهر در اختیار شما قرار دهند. اما باید بدانید که ممکن است هتل با یک رستوران خاص قرارداد همکاری امضا کرده یا اینکه حتی مدیر هتل خود صاحب رستوران هم باشد. شاید هم از کانسیرج خواسته باشند تا اطلاعات خاصی در مورد رستوران های اطراف به شما ندهند تا شما به سراغ رستوران خود هتل بروید. به هر حال بهتر است خودتان کمی در مورد مکان های اطراف تحقیق کنید و فقط به توصیه های کانسیرج هتل اکتفا نکنید.

جااینجاست

اتاق شما ممکن است آراسته به نظر بیاید، اما آنقدرها تمیز نباشد

جالب است بدانید که خدمه خانه داری روزانه چیزی بین 10 تا 30 اتاق را تمیز می کنند. از سوی دیگر آنها باید این کار را سریع و در زمان بین چک این و چک اوت مسافران انجام دهند. یعنی برای نظافت هر اتاق می توانند 15 تا 20 دقیقه وقت بگذارند. نهایت کاری که در این زمان کوتاه می توان انجام داد؛ مرتب کردن تختخواب، عوض کردن چیزهایی مثل لیوان ها و حوله ها و چک کردن مینی بار است. حالا به این فکر کنید که در خانه خودتان برای تمیز کردن سرویس بهداشتی و حمام، 15 دقیقه کفایت می کند؟

بسیاری از وسایل اتاق هرگز نظافت نمی شوند

منظور از این وسایل چیزهایی مثل قهوه ساز یا چای ساز، دستگیره های در، صفحه و کنترل تلویزیون است. پس اگر در زمره آدم های وسواسی قرار می گیرید، بهتر است مطلب راهکارهای بهبود شرایط سفر و اقامت برای وسواسی ها را بخوانید.

چک این زود و چک اوت دیرتر از موعد شاید به نفع شما نباشد

اگر می خواهید در خارج از زمان نرمال برای چک این، پذیرش شوید، شاید مجبور به اقامت در اتاقی شوید که هتل برای شما در نظر گرفته است. البته برخی با این گفته مخالف هستند. آنها معتقدند صبح ها قبل از اینکه اتاق ها آماده شوند یا نیمه شب وقتی بیشتر اتاق ها پر هستند؛ زمان خوبی برای پیدا کردن یک اتاق خوب است. شاید در این مواقع بتوانید حتی اتاقی بهتر از آنچه برایش پول پرداخت کرده اید، گیر بیاورید.

ممکن است اتفاقات عجیبی در اتاق شما افتاده باشد

یک راز دیگر هم هست که بین بسیاری از هتل ها مشترک است و تمایلی به افشای آن ندارند. این که شاید در اتاقی که حالا شما آن را برای اقامت انتخاب کرده اید، اتفاقات عجیبی افتاده باشد: دعوای خانوادگی، دستگیری یا حتی مرگ در هتل. البته این را هم باید بگوییم که چنین چیزهایی به ندرت در هتل رخ می دهند؛ شاید یک در هزار مورد!

خیلی از کارکنان هتل به نظرات منفی کاربران اهمیت نمی دهند

به نظر نمی آید که تهدید پرسنل به ارسال کامنت های منفی در شبکه های اجتماعی یا سایت های رزرو آنلاین هتل مانند https://jainjas.com/، تغییری در رفتار آنها ایجاد کند. آنها قبل از شما هم با این مشتریان ناراضی روبه رو شده و از پس آنها بر می آیند. بهترین کار این است که مشکل خود را به صورت مستقیم با مدیر هتل در میان بگذارید. اگر از این کار هم نتیجه ای حاصل نشد، در ارسال نظر خود نسبت به خدمات ضعیف هتل درنگ نکنید.

شاید در استخدام کارکنان هتل به سابقه آنها چندان توجه نشده باشد

قبل از هر چیز باید بگوییم که بیشتر کارکنان هتل ها افرادی صادق هستند که از کمک کردن به مهمان ها دریغ نمی کنند. اما این نکته را در ذهن داشته باشید که سوابق همه کارکنان در پروسه استخدام چک نمی شود. پس بهترین کار این است که حواستان را به وسایل با ارزشتان جمع کرده و آنها را در صندوق امانات اتاق خود قرار دهید. در این زمینه مقاله 11 توصیه مهم امنیتی برای مسافران تنها در هتل را هم بخوانید.

جااینجاست

رازهایی را با شما در میان گذاشتیم که شاید دانستن آنها به بهبود کیفیت اقامت تان کمک کند. این نکته را فراموش نکنید که مثلا سایت رزرو آنلاین هتل جااینجاس حالا دیگر نقش شما را به یک کاربر فعال تغییر داده است. با وجود امکانات جستجوی پیشرفته ای مانند آدرس، قیمت، نوع اقامتگاه و حتی ظرفیت اتاق شما می توانید با آگاهی بیشتری دست به انتخاب بزنید. علاوه بر تعداد و تنوع بالای اقامتگاه های ارائه شده در سایت؛ معرفی کامل آنها به همراه تصاویر و نظرات سایرین یعنی شما اطلاعات کافی در اختیار دارید. در این صورت بدون شک رزرو هتل مشهد، رزرو هتل در تهران یا رزرو یکی از هتل های کیش برای شما راحت تر از گذشته خواهد بود.

برگرفته از سایت smartertravel.com