فراریت در بازار فارکس

رپورتاژ آگهی؛

در حالت کلی در بازار معاملات فارکس مهم‌ترین مبنایی که از آن یاد می گردد و به عنوان مبنای جابجایی نرخ ها شناخته می شود تقاضای موجود در بازار ارز مورد نظر و همچنین میزان عرضه ارز مورد نظر در بازار معاملات فارکس می باشد. با توجه به این موضوع در بازار معاملات فارکس یک ارز با ارز دیگر مورد سنجش قرار می‌گیرد. میزان عرضه و تقاضایی که برای هر ارز منفرد در بازار معاملات فارکس وجود دارد بر روی ارزش ارز متقابل نیز تاثیر گذار بوده و رابطه مستقیم دارد. این موضوع معمولاً به این دلیل در نظر گرفته می شود که بتوان میزان جابجایی هر جفت ارز را در بازار معاملات فارکس بدون توجه به اینکه مسائل بنیادی چه تاثیری برای عرضه و تقاضای ارز دارد به صورت کاملاً تکنیکی و مشخص و اصولی بررسی نماییم. شاخص و پارامتری که میزان نوسان هر جفت ارز را در بازار معاملات فارکس در یک بازه زمانی مشخص اندازه گیری کرده و مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهد فراریت در بازار معاملات فارکس نام دارد. در صورتی که شما عزیزان قصد انجام معاملات و معامله گری در بازار فارکس را داشته و می خواهید با مفهوم فراریت آشنا شده و اطلاعات مناسبی کسب کنید می توانید موضوعات ارائه شده در این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید:

معرفی فارکس

پارامتر و یا شاخص فراریت در بازار معاملات فارکس مقدار متوسط و میانگین نوسان هر جفت ارز را در بازه زمانی مشخصی در نظر گرفته و مشخص می کند. همچنین پارامتر فراریت برای سهام کالا بورس و بازارهای دیگر نیز مورد استفاده قرار گرفته و به عنوان یک شاخص شناخته می شود. شاخص فراریت در بازار معامله فارکس و همچنین بروکر های معروفی مانند alpari یک رابطه بسیار مستقیم و نزدیک با ارزش ذاتی جفت ارز و نرخ برابری آن دارد. این موضوع این طور تجزیه و تحلیل می گردد که در صورتیکه میزان عرضه و تقاضا برای یک جفت ارز در دو بازه زمانی مختلف مساوی و برابر در نظر گرفته شود مقدار نوسان ارز مورد نظر به ارزش ذاتی نرخ برابر جفت ارز مورد نظر بستگی داشته و بر اساس آن تعیین می شود.

به صورت میانگین چیزی که مشخص است هر دو ارز در بازار در طول یک شبانه روز یا همان ۲۴ ساعت چیزی در حدود یک درصد از ارزش ذاتی خود را نوسان می نمایند که البته این عدد به صورت میانگین در نظر گرفته می شود اگر بخواهیم در این زمینه مثال بزنیم می توان این طور بیان کرد در صورتی که جفت ارز پوند و فرانک سوئیس در یک سال گذشته دارای ارزش ذاتی ۲۰ امتیاز باشد می توان انتظار داشت که این جفت ارز در روز چیزی در حدود 200 امتیاز نوسان خواهد داشت این عدد برابر با یک درصد ارزش ذاتی آن می باشد. البته همان طور که اشاره کردیم میزان نوسان به صورت میانگین بوده و ممکن است در بعضی از روزهای سال میانگین نوسان یک ارز رقم بالاتر از یک درصد بوده و تا چند درصد نیز افزایش پیدا می کند. در پایان باید بگویم زمانی که پارامتر فراریت در بازار فارکس پیش می آید منظور از کمترین و بیشترین قیمت برای یک جفت ارز می باشد.