انشا در مورد کار گروهی و جذابیت گروهی مردم

مردم به صورت گروهی جذاب تر به نظر می رسند

گروهی کار کردن

بر اساس یک تحقیق جدید، معمولا وقتی که افراد جزئی از یک گروه باشند جذاب تر از وقتی که تنها هستند به نظر می آیند.

این پدیده نشان می دهد که داشتن چند دوست در کنار خود می تواند راهی باشد تا جذابیت خود را در نگاه دیگران افزایش دهید.

طبق گفته های دورو واکر و ادوار وول، دو دانمشند روانشناس از دانشگاه سان دیاگو، مردم معمولا از ویژگی های صورت اعضای یک گروه “متوسط می گیرند” و به این طریق صورت یک فرد را عادی تر از آنچه می بینند که ممکن است در تنهایی به نظر آید.

در حالیکه قیافه ای معمولی داشتن ممکن است به نظر چیز بدی آید، تحقیقات نشان می دهد که خوش قیافه بودن منجر به جذابیت نمی شود.

واکر اینگونه می گوید “قیافه های معمولی جذاب تر هستند. به احتمال زیاد دلیل این موضوع، عادی به نظر آمدن خصوصیات منحصر به فرد صورت است.

احتمالا توضیحی مثل آنچه تولستوی در مورد خانواده می گوید مناسب باشد: مردم زیبا همه یک شکل هستند، اما هر انسانی به شکل خاص خود غیر جذاب است.

واکر و وال گمان می برند که جذاب بودن صورت های معمولی، بهمراه تمایل ذهن مردن به کدگذاری گروهی از اشیا به عنوان یک “اثر کلی”، می توانند دلایل قانع کننده ای برای اثبات این موضوع باشند.

برای تست کردن این موضوع، آنها پنج آزمایش را روی صد و سی دانش آموز دورۀ لیسانس انجام دادند. تصاویری از 100 فرد به شرکت کنندگان نشان داده شد، و از آنها خواسته شد که به میزان جذابیت این افراد امتیاز دهند.

در مواردی، فردی که باید به او نمره داده می شد در یک عکس دسته جمعی، همراه با دو نفر دیگر بود و در موارد دیگر، عکس هایی نشان داده می شد که بریده شده بودند تا آن فرد را تنها نشان دهند.

در کل شرکت کنندگان، هم به سوژه های زن و هم به سوژه های مرد، وقتی در عکس های گروهی بودند امتیاز بیشتری دادند تا وقتی که به تنهایی دیده می شدند.

بودن در یک گروه برای انسان این فایده را دارد که جذاب تر به نظر می رسد. حدودا می توان گفت که بودن در جمع، به فرد کمک می کند تا از بین 100 نفر بیننده، به جای 49 تا، برای 51 نفر از آنها جذاب به نظر بیاید.

در طی چندین آزمایش دیگر، محققان یافته اند که حتی لازم نیست که عکس از یک جمع آشنا به هم باشد و دیدن انسان ها در کنار هم برای ایجاد این تاثیر کافی خواهد بود.

همچنین بخوانید: انشا در مورد موفقیت

نظر خود را بیان کنید