امیکرون در کودکان چگونه است

امیکرون در کودکان

امیکرون که ویروس جهش یافته کرونا است، در آفریقا شناسایی شده است. این ویروش جهش یافته که از ویروس کرونا نشات گرفته است بسیار خطرناک است و در سطح جهان درحال گسترش است. امیکرون دغدغه جدید مردم در سرتاسر جهان شده است. همه مردم جهان با این ویروس دست و پنجه نرم می کنند. این بیماری نیز مانند کرونا، ویروسی مسری است و به شدت انتقال پیدا می کند.

شدت انتقال امیکرون به مراتب از کرونا بیشتر است. روز به روز، بر مبتلایان امیکرون اضافه می شود و آمار مبتلایان به این بیماری بیشتر و بیشتر می شود. به همین دلیل کشور های که به این ویروس آلوده شده اند مجبورن که بیشتر از پیش نکات بهداشتی و محدودیت ها را اعمال کنند. ویروس امیکرون بیشتر متوجه کودکان است و برخلاف کرونا بیشتر کودکان مبتلا به امیکرون می شوند و همین زمینه نگرانی خانواده ها را فراهم می کند.

این ویروس به سرعت در حال گسترش است به همین دلیل باید نکات بهداشتی بیشتر از پیش رعایت شود تا از خطرات این بیماری در امان باشید. در این مقاله قصد داریم تا امیکرون در کودکان را بررسی کنیم. پس با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

امیکرون در کودکان چگونه است

امیکرون که جهش یافته ی ویروس کرونا است، بیشتر از کرونا کودکان را درگیر می کند. از آنجای که سیستم ایمنی کودکان نسبت به بزرگسال ضعیف تر است به همین دلیل این ویروس می تواند به راحتی به بدن آنها نفوذ کرده و باعث مریض شدن کودکان شود. معمولا امیکرون باعث تضعیف سیستم ایمنی کودکان شده، و بدن انها را ضعیف می کند. کودکانی که به امیکرون دچار می شوند میل به غذا خوردن را از دست می دهند که این می تواند تاثیرات ویروس بر بدن را بیشتر کند.

همچنین بخوانید: قدم های مهم که بعد از ابتلا به کرونا باید انجام داد

علائم امیکرون در کودکان

علائم امیکرون در کودکان

ویروس امیکرون زمانی که وارد بدن کودکان می شود، ابتدا سیستم ایمنی آنها را ضعیف می کند سپس به ریه های آنها حمله می کند. افرادی که به بیماری امیکرون مبتلا می شوند معمولا علائمی در بدن آنها ظاهر می شود که نشان می دهد که ویروس امیکرون وارد بدن آنها شده است.

اولین و شایع ترین نشانه امیکرون تب و لرز است، تب و لرز معمولا در بیماری های مانند کرونا، سرماخوردگی و آنفولانزا نیز وجود دارد به همین دلیل تشخیص را برای بیمار سخت تر می کند. اما امیکرون علاوه بر تب و لرز نشانه های دیگری نیز دارد. بیشتر علائم امیکرون مانند کرونا ویروس است و فعلا دانشمندان نتوانسته اند که علائم خاصی برای ویروس امیکرون در بدن پیدا کنند، به همین دلیل از علائم امیکرون می توان به تب، درد در همه نقاط بدن، کم شدن اشتها، گلو درد، سرفه و تنگی نفس اشاره کرد. این علائم در بیماری کرونا نیز وجود دارند.

همچنین بخوانید: ضربان قلب نرمال در کودکان، سالمندان، بزرگسالان و بعد از ورزش چند است

امیکرون در کودکان خطرناک است؟

امیکرون در کودکان خطرناک است؟

هنوز میزان خطرناک بودن امیکرون نسبت به کرونا مشخص نیست. امیکرون که جهش یافته بیماری کرونا است در اثر چندین بار جهش به وجود آمده است. معمولا ویروس ها برای مقابله با دارو و واکسن ها شروع به تغییر شکل می کنند. بعضی اوقات ویروس های جهش یافته ضعیف تر می شوند و بعضی اوقات تبدیل به ویروسی کشنده تر می شوند. امیکرون در اثر جهشی که کرده است نسبت به کرونا زود تر وارد سلول های بدن می شود و بدن را تحت تاثیر قرار می دهد. کودکان به دلیل اینکه سیستم ایمنی ضعیف تری دارند در اثر بیماری امیکرون، بیشتر آسیب می بینند. به همین دلیل پیشگیری از بیماری امیکرون برای کودکان حیاتی است و می تواند بیشتر از هر داروی موثر باشد. واکسن های کرونا در تضعیف امیکرون نیز تاثیر دارند اما درمان قطعی برای آن نیستند.

همچنین بخوانید: علت تکرر ادرار در زنان، مردان و کودکان همراه با روش های درمان خانگی

درمان امیکرون در کودکان

درمان امیکرون در کودکان

از قدیم گفته اند که پیشگیری بهتر از درمان است. در مرحله اول قبل از درمان امیکرون باید مراقبت های لازم انجام شود تا از ورود این ویروس به بدن جلوگیری شود. رعایت پروتکل های بهداشتی مانند رعایت فاصله ی اجتماعی، استفاده از ماسک، خود داری از دست دادن با افراد، استفاده از مواد ضدعفونی کننده مانند الکل. مواد شوینده، پرهیز از رفتن به جا های شلوغ و پر رفت و آمد، استفاده نکردن از وسایل نقلیه عمومی، پرهیز از مسافرت به شهر های که درصد مبتلایان آن زیاد است. تمام این نکات اگر رعایت شوند به راحتی می توانند از انتقال این ویروس به بدن کودک جلو گیری کنند.

اما در هر صورت اگر کودک به امیکرون مبتلا شد، در همان ساعات اول که علائم بیماری کم کم خود را نشان می دهد سریع به دکتر یا بیمارستان مراجعه کنید تا قبل از شدید شدن بیماری، با استفاده از داور های مناسب ویروس ضعیف شده و نتواند تکثیر پیدا کند. همچین استفاده از میوه های که سرشار از ویتامین cهستند مانند پرتقال، هویج، لیمو و… می تواند به تقویت سیتستم ایمنی کودک کمک کند تا زود تر ویروس را شکست دهد. استفاده از قرص های جوشان ویتامینc، ویتامینDو کلسیم فورد نیز می تواند موثر باشد.


نظر خود را بیان کنید