صبحانه های عضله ساز و مقوی برای بدنسازی

3 صبحانه عالی برای عضله سازی؛

صبحانه عضله ساز برای بدنسازی

روش های مختلفی برای چربی سوزی وجود دارد که در اکثر آنها “نخوردن” روش اصلی است! در این مقاله میخواهیم درباره چربی سوزی همراه با خوردن صحبت کنیم.

شاید نمی دانستید اما خوردن پروتئین در صبحانه موجب می شود کالری بیشتری بسوزانید ! اما دقیقا چه میزان پروتئين در وعده‌ی صبحانه منجر به حداکثر میزان چربی‌سوزی می‌شود؟

نان‌ تست خورها، زمان تغییر فرارسیده. در یک مطالعه‌ که اخیرا در مجله‌ی بین‌المللی چاقی به چاپ رسید، مشخص شد که خوردن چندصدکالری پروتئین در وعده‌ی صبحانه، موجب می‌شود تا در طول روز ۴۰۰ کالری کمتر مصرف نمائید و به مرور چربی‌های بیشتری بسوزانید.

حتما به این فکر می‌کنید که این رقم بیش از آنچه شما می‌خورید است.

اما میزان این کالری باید چقدر باشد؟ در یکی از مطالعات، به برخی از جوانان مبتلا به اضافه وزن که در تحقیق شرکت داشتند، به مدت ۱۲ هفته، به طور روزانه ۳۵۰ کالری که ۳۵ گرم آن حاوی پروتئین بود، داده می‌شد که این میزان پروتئین معادل ۶ عدد تخم‌مرغ است. حال آنکه جوانانی که یک صبحانه‌ی متوسط با ۱۳ گرم پروتئین مصرف می‌کردند و یا وعده‌ی صبحانه را حذف می‌نمودند، در طی روز ۴۰۰ کالری بیشتر از گروه اول مصرف می‌کردند، همچنین در طول روز بیشتر احساس گرسنگی می‌نمودند و از طرف دیگر چربی بیشتری در بدنشان جمع می‌شد.

مزایای جذب پروتئین بالا چیست؟ دکتر هیترلیدی معتقد است که مصرف پروتئین منجر به کنترل میزان قند در خون می‌شود. شاخص قند خون اینگونه افراد اغلب ثابت است که منجر به کاهش میل به مصرف غذا و بهبود تناسب اندام می‌شود.

آیا برای بهره‌وری از تمام مزایای پروتئین دقیقا به ۳۵ گرم پروتئین در روز نیاز دارید؟ لیدی می‌گوید خوشبختانه، اطلاعات اخیر دال بر آن است که مصرف ۲۴ تا ۳۰ گرم پروتئین در وعده‌ی صبحانه نیز منجر به تاثیرات مثبتی می‌گردد.

صبحانه برای عضله سازی در بدنسازی

در اینجا ۳ روش آسان و خوشمزه را برایتان آورده‌ام! راه رسیدن به پروتئین:


املت در ماگ : ۳۰ گرم پروتئین

یک فنجان بزرگ را با اسپری روغن کمی چرب کنید. ۲ یا ۳ عدد تخم‌مرغ زده شده، ۶۰ گرم ژامبون خردشده‌ی گوشت خرگوش، ۲ قاشق سوپ‌خوری پودر فلفل دلمه‌ایی و کمی نمک و فلفل را درون فنجان بریزید.

مواد را خوب هم بزنید و به مدت ۱ دقیقه با درجه حرارت زیاد درون مایکروفر قرار دهید. مواد را دوباره با چنگال هم بزنید تا تکه‌ایی نپخته و درشت باقی نماند، سپس دوباره درون مایکروفر بگذارید تا تخم‌مرغ‌ها کاملا بپزند که یک دقیقه کفایت می‌کند. روی آن کمی پنیر بپاشید.

مقاله مرتبط: صبحانه چربی سوز

جوی‌دوسر خیس‌خرده سرشار از پروتئین: ۲۴ گرم پروتئین

در یک شیشه‌ی مربای در‌دار، 1/2 فنجان جودوسر پوست‌کنده، 3/4 فنجان شیر، ۱ اسکوپ وی پروتئین را با هم مخلوط کنید و روی آن هم خوراکی‌هایی از قبیل بلوبری، خرده‌های بادام و دارچین بپاشید. مواد را خوب هم بزنید، درب شیشه را گذاشته و به مدت یک شب در یخچال قرار دهید.


پنیر بز، دسر صبحانه: ۳۰ گرم پروتئین

درون شیشه‌ی مربا یا یک فنجان بزرگ، 1/2 فنجان پنیر بز، ۲ قاشق سوپ‌خوری انواع توت‌ و ۱ قاشق سوپ‌خوری آجیل خردشده بریزید. سپس یک لایه‌ی دیگر از همین مواد و با همین ترتیب را اضافه کنید و روی آن چند قطره عسل بچکانید.


نظر خود را بیان کنید