Dark Chocolate

داشتن پاهای قوی فقط برای دوندگان سرعت مناسب نیست برای هر کسی که روزانه از خانه خارج می شود و مقداری پیاده روی میکند نیز پاهای سریعتر و قوی‌تر یک نعمت خواهد بود.

به گزارش آلامتو و به نقل از فیتامین؛ هیچ چیز خسته کننده تر از این نیست که با پشتکار برای یک مسابقه تلاش کنید و هیچ پیشرفتی در زمان یا استقامت خود مشاهده نکنید، حتی با ادامه پیشرفت در برنامه می بینید که سرعت دویدنتان کمتر هم شده است.

حقیقت این است که فاکتورهای مختلفی در قدرت دویدنتان تاثیر دارد. برنامه تمرینی چندان که فکر می کنید در این قدرت موثر نیست. سایر فاکتورهای دیگر شامل استراحت کافی، ریکاوری فعال و منظم، و تغذیه مناسب موثر هستند.

مقدار زیادی بادام

برای بدست آوردن انرژی، هیچ چیز هم چون مقدار زیادی بادام خام و بدون نمک موثر نیست. بادام ها سرشار از پروتئین و چربی های سالم هستند که قند خون را متعادل نگه می دارد. هم چنین حاوی فیبر هستند که باعث سیریتان می شود.

اسموتی کم شکر

قبل از یک دویدن طولانی، یک میان وعده کم شکر مصرف کنید که هضم آن راحت باشد. می توانید یک اسموتی متشکل از پودر پروتئین، بادام، توت یخ زده، سبزیجات و آووکادو تهیه کنید. فقط اطمینان پیدا کنید که حجم آن کم است تا هنگام دویدن شکمتان پر از مایعات نشود.

شکلات تلخ

تا زمانی که این شکلات با شکر ترکیب نشود، شکلات تلخی که حاوی ۷۰ درصد یا بیشترکاکائو باشد منبع خوبی برای آهن، منیزیم، و آنتی اکسیدان هاست و انرژی را بالا می برد و راه خوبی برای برطرف کردن هوس شکر است که عملکرد را محدود می کند.

سیب

بله واقعا درست است، با خوردن یک سیب در روز به دکتر نیازی ندارید. مخصوصا اگر دونده هستید. به طور طبیعی عسل غنی از آنتی هیستامین است و با تورم مبارزه می کند.

هر چیزی با زنجبیل

زنجبیل به طور طبیعی درد و تورم را از بین می برد. بنابراین اگر بعد از یک دویدن طولانی مدت ساق پا و جلو پایتان درد می کند، یک چای زنجبیل درست کنید، یا مقداری زنجبیل در اسموتی یا سوپ خود اضافه کنید.

کلم بروکلی و گل کلم

اگر هنوز از برنج گل کلم یا پیتزای آن مصرف نکرده اید، باید شروع کنید. کلم ها، هم چون بروکلی و گل کلم برای سلامت مفاصل فوق العاده هستند، و حتی می تواند از آرتروز جلوگیری کند. بنابراین برای امشب کمی از این غذا درست کنید و زانوها و مچ پایتان از شما متشکر می شوند.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید