آموزش آشپزی با مایکروویو

۱۰ جادوی مایکروویو که آشپزی را برای شما آسان می‌کند

Microwaveآشپزی با مایکروویو

مایکروویو به غیر از گرم کردن غذا کارایی دیگری هم دارد که در این مطلب به آن‎ها اشاره می‎کنیم.

به گزارش آلامتو و به نقل از درنگ؛ اگر فکر می‏‌کنید مایکروویو جز گرم کردن خوراکی‎ها کارایی دیگری ندارد اشتباه می‎کنید. در زیر به ۱۰ روش برای استفاده متفاوت از آن اشاره می‎کنیم.

سیر

حبه‎های سیر را برای مدت ۱۵ ثانیه در مایکروویو قرار دهید و خواهید دید که پوسته آن به طور جادویی جدا خواهد شد. حرارت باعث می‎شود پوست سیر به راحتی از حبه آن جدا شود.

نان

اگر نانتان در کیسه یا ظرفی بوده که درش باز مانده مطمئنا خشک شده است. آن را در دستمال کاغذی مرطوب قرار دهید و برای مدت ۲۰ ثانیه در مایکروویو بگذارید، نانتان مثل دقیقه اول می‎شود که تازه طبخ شده است.

آب میوه

قبل از این که آب میوه‎هایی مانند لیمو و پرتقال را بگیرید آن را قبل از برش برای مدت ۱۰ ثانیه در مایکروویو قرار دهید. این کار باعث می‏‌شود فیبر داخل میوه از بین برود و آبگیری آن بسیار راحت‌‎تر شود.

آجیل

انواع آجیل را می‌توان در مایکروویو خوشمزه‎تر کرد. به این شکل که آن را در ظرفی مطمئن بریزید، مقدار خیلی خیلی کم به آن‎ها روغن زده و سعی کنید با تکان دادن کاری کنید که همه آجیل‌ها چرب شوند. بعد برای مدت یک دقیقه در مایکروویو قرار دهید، آن را بیرون آورده و تکان دهید، دوباره در مایکروویو قرار دهید، ۵ بار این کار را تکرار کنید، یعنی ۵ دقیقه.

عسل

گاهی عسل وقتی مدتی می‌ماند سخت می‎شود. اگر این طور است آن را برای مدت بین ۳۰ تا ۴۰ ثانیه درون مایکروویو قرار دهید تا مثل روز اول شود، فقط حواستان باشد ظرفش پلاستیکی نباشد.

پیاز

برای این که پیاز را بدون گریه کردن خرد کنید، آن را بشویید، سر و ته پیاز را ببرید و برای مدت ۳۰ ثانیه در مایکروویو قرار دهید.

بیکن

یک بشقاب را به شکل وارونه در مایکروویو قرار دهید، برش‎های بیکن را روی آن قرار داده و هر برش را یک دقیقه حرارت دهید. وقتی روغن آن گرفته شود، بیکن آماده است تا بعد از طبخ تردتر و خوشمزه‎تر شود.

کاپوچینو

لازم نیست دستگاه کاپوچینوساز بخرید. شیر را در یک بطری بریزید، نیمی از بطری خالی باشد، بعد در آن را بسته و برای مدت ۳۰ تا ۶۰ ثانیه به خوبی تکان دهید تا روی آن کف کند. کف را جدا کرده و در مایکروویو برای مدت ۳۰ ثانیه حرارت دهید. این کار باعث می‎شود کف پف کند. حالا می‎‏توانید آن را روی هر نوع شیر با هر طعمی که می‎خواهید بریزید.

حبوبات

لازم نیست حبوبات را از یک روز قبل در آب بخوابانید. ظرفی بردارید، در ازای هر یک فنجان حبوبات سه فنجان آب روی آن بریزید و ظرف را با حرارت بالا تا زمان جوشیدن آب در مایکروویو قرار دهید. بعد آن را بیرون آورده و بگذارید یک ساعت در آب بماند. بعد حبوبات را با آب سرد شستشو دهید … حبوبات آماده هستند.

کره

مقداری کره روی نان قرار دهید، آن را برای مدت ۳۰ ثانیه داخل مایکروویو حرارت دهید، نان را بیرون آورده و کره نرم شده را روی نان پخش کنید و دوباره برای مدت ۳۰ ثانیه داخل مایکروویو قرار دهید. بعد از آن از نان با طعم کره لذت ببرید.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

نظر خود را بیان کنید