طریقه مصرف گلوتامین

اگر برای بدنسازی و چربی سوزی به دنبال بهترین طریقه مصرف گلوتامین و زمان مناسب مصرف آن هستید، این مطلب از آلامتو را تا انتها دنبال کنید.

طریقه مصرف گلوتامین و بهترین زمان مصرف آن

چه به دنبال یک مکمل تمرینی خوب باشید و چه به دنبال یک ماده مغذی هستید که از سیستم ایمنی، سلامت روده و موارد دیگر حمایت کند، به احتمال زیاد نام ال-گلوتامین را شنیده اید. در واقع، گلوتامین به لطف مزایای سلامتی متعددی که ارائه می دهد، نامی برای خود دست و پا کرده است.

اما اگر نگاهی به مکمل‌های مختلف گلوتامین در دسترس بیندازید، تصمیم گیری در مورد اینکه کدام یک برای شما مناسب است می‌تواند دشوار باشد. ما در این مطلب از آلامتو قصد داریم درباره مکمل گلوتامین را برای شما ابهام زدایی کنیم! در اینجا همه چیزهایی که باید در مورد طریقه مصرف گلوتامین و بهترین زمان مصرف آن در بنسازی و برای چربی سوزی بدانید، آورده شده است.

همچنین بخوانید: طریقه مصرف ماینوکسیدیل ۵ درصد برای مو و ریش

طریقه مصرف گلوتامین در بدنسازی

آنطور که متخصصان گفته اند مصرف روزانه گلوتامین باید حداقل 20 تا 30 گرم در هر روز باشد. این دوز باید به صورت تقسیم شده و بهتر است به همراه وعده های غذایی یا میان وعده های حاوی کربوهیدرات در طول روز مصرف شوند. قبل یا در طول ورزش گلوتامین مصرف کنید. برای بدنسازی می توانید 10 گرم را پیش از تمرین، در حین آن و پس از تمرین مصرف کنید. اگر در ساعات قبل یا پس از تمرین نیز گلوتامین مصرف می کنید، می توانید این مقدار را به میزان 5 گرم کاهش دهید.

بهترین زمان مصرف گلوتامین

بهترین زمان برای مصرف  مکمل گلوتامین بعد از تمرین است، معمولاً 30 دقیقه  پس از تمرین . زمان بندی مواد مغذی بعد از جلسه تمرین وجود دارد که در آن توانایی بدن برای جذب مواد مغذی افزایش می یابد. وقتی بعد از تمرین گلوتامین مصرف می کنید به سنتز پروتئین ماهیچه کمک می کند. پس از ورزش، پارگی های میکرو در ماهیچه یا فیبر و بافت ایجاد می شود.

پس از یک تمرین شدید، بدن شما به مقدار زیادی اسید آمینه نیاز دارد و زمانی که مکمل را بعد از تمرین مصرف می کنید، به سرعت جذب بدن می شود. بدنسازان و ورزشکاران سخت تمرین مکمل گلوتامین را به دلیل توانایی آن در کمک به ترمیم عضلات استفاده می کنند.

زمان مصرف گلوتامین برای چربی سوزی

گلوتامین اسید آمینه موجود در میکروبیوم روده شما (باکتری های خوب که برای سلامت کلی لازم هستند) را تغییر می دهد. علاوه بر این، گلوتامین ممکن است به کاهش التهاب روده کمک کند که باعث ایجاد بیماری‌های مزمن زیادی می‌شود که یکی از آنها چاقی است.

دوزهای توصیه شده مصرف گلوتامین برای چربی سوزی به میزان 500 میلی گرم تا 3 گرم در روز است که بهترین زمان مصرف گلوتامین برای چربی سوزی بین وعده های غذایی روزانه است. مطالعات مختصر صورت گرفته، دوزهای روزانه تا 30 گرم را برای کاهش وزن مفید می داند.

همچنین بخوانید: طریقه مصرف زنیان برای لاغری شکم و پهلو چگونه است؟

زمان مصرف گلوتامین برای چربی سوزی

مصرف گلوتامین قبل از تمرین

مصرف گلوتامین قبل از ورزش می تواند به افزایش ذخایر بی کربنات شما کمک کند و به شما امکان می دهد سطوح بالاتر اسید لاکتیک تولید شده از تمرینات سخت را تحمل کنید و بنابراین به شما امکان می دهد در هر ست تکرارهای بیشتری داشته باشید.

طریقه مصرف گلوتامین برای بانوان

طریقه مصرف گلوتامین به دلیل مصرف آن بستگی دارد. به طور کلی، کارآزمایی‌های بالینی از دوزهای 5 تا 45 گرم در روز به مدت حداکثر 6 هفته استفاده می‌کنند که عوارض جانبی منفی ندارند. بهتر است از دوزهای پایین یعنی 5 گرم در روز شروع کنید. برخی متخصصات معتقدند بدون لحاظ کردن جنسیت، می توان گلوتامین را به ازای هر کیلوگرم از وزن بدن به مقدار g0.3 تا  g0.5  مصرف کرد.

گلوتامین با چی مصرف شود

اولین چیزی که باید بدانید این است که باید از مخلوط کردن آن با هر چیز داغ خودداری کنید. این بدان معناست که از نوشیدنی های گرم مانند قهوه یا چای استفاده نکنید. و همچنین به عنوان مثال، غذاهای گرم مانند سوپ یا آبگوشت را مصرف نکنید. و دلیل اصلی این امر، این است که دمای گرم به طور بالقوه می تواند اسیدهای آمینه را دناست یا آسیب برساند.

آب نوشیدنی اصلی توصیه شده برای مخلوط شدن با گلوتامین است. البته، اگر طعم طبیعی تخمیر شده گلوتامین را دوست ندارید، می توانید آن را با نوشیدنی های طعم دار مخلوط کنید.

  • آب میوه سبزیجات یا کم قند
  • یا اگر می خواهید حتی چیزی مانند یک چای سرد سرد شده بخورید
  • اسموتی میوه نیز می تواند موثر باشد

مصرف گلوتامین در روزهای غیر تمرین

در روزهایی که تمرین نمی کنید نیز حداقل میزان 5 گرم گلوتامین را در فاصله های زمانی مکرر به طور مثال هر 2 تا 3 ساعت مصرف نمایید تا میزان غلظت گلوتامین پلاسما را حفظ کنید.

همچنین بخوانید: طریقه مصرف جینسینگ برای مردان برای اسپرم، نعوظ و زودانزالی

طریقه مصرف گلوتامین با آب

طریقه مصرف گلوتامین با آب

آب بهترین گزینه برای مخلوط کردن با گلوتامین است زیرا به انتقال بهتر اسیدهای آمینه کمک می کند. دستورالعمل های استفاده پیشنهادی ما این است که 1 پیمانه یا 5 گرم پودر گلوتامین را با 8 اونس مایع یا 240 میلی لیتر آب مخلوط کنید.

مصرف گلوتامین با شیر

مصرف گلوتامین با شیر توصیه نمی شود، دلیل آن این است که ما نمی خواهیم اسیدهای آمینه اضافی موجود در پروتئین، مانند گلیسین، با گلوتامین ما برای جذب و جذب در دستگاه گوارش شما رقابت کند. با این حال مصرف آن با شیر یا آب به هدف شما بستگی دارد. به طور کلی اگر قصد اضافه وزن دارید می توانید در وعده های صبح یا آخر شب که بدن به مقدار پروتئین بیشتری نیاز دارد و جذب به کندی صورت می گیرد، از ترکیب شیر استفاده کنید.

سخن آخر

در این مقاله به طریقه مصرف گلوتامین و بهترین زمان مصرف آن در بدنسازی اشاره کردیم. این مکمل می تواند پس از این فعالیت ها به سرعت عضلات و بافت ها را ترمیم کند و به شما در بازیابی مجدد قدرت کمک کند، به همین خاطر یکی از مکمل های مورد علاقه ورزشکاران است. امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد.


نظر خود را بیان کنید