از بین بردن زردی رنگ مو

اگر به دنبال راهی برای از بین زردی رنگ مو هستید، این مقاله همان چیزی است که به دنبالش بودید. در اینجا روش از بین بردن زردی مو با رنگ دودی، رنگساژ کردن، شامپوهای ضد زردی و … را شرح می‌دهیم.

از بین بردن زردی رنگ مو

برای از بین زردی رنگ مو باید چه کار کنیم؟ این سوالی است که برای بسیاری از خانم‌هایی که اقدام به رنگ کردن مو می‌کنند پیش می‌آید. پس از دکلره کردن مو، رنگ نارنجی و زرد در مو ظاهر می‌شود، زیرا در طی فرآیند شیمیایی دکلره کردن، هر بار که از مخلوط دکلره استفاده می‌کنید، فیبر موی شما محو می‌شود. ترفندهایی وجود دارد که به شما در از بین بردن زردی رنگ مو کمک می‌کند.

از بین بردن زردی مو با رنگ دودی

اگر قصد داشتید که یک رنگ موی بلوند پلاتیه یا بلوند خاکستری داشته باشید اما رنگ زدی به وجود آمده است که خوشایند شما نیست به این روش عمل کنید. از بین بردن زردی مو با رنگ دودی اینجا به کمک شما می‌آید. برای این کار باید مقداری رنگ دودی روشن را با مقدار کمی رنگ زیتونی به رنگ موی خود اضافه کنید تا از زردی موها کم کند. همچنین می‌توانید مجددا رنگ موی مورد نظر را درست کرده و اینبار مقداری از رنگ موی دودی روشن سری M را به آن اضافه کنید. 5 تا 15 دقیقه پس از استفاده از آن باید موها را بشویید.

همچنین بخوانید: ترکیب رنگ مو دودی زیتونی روشن و نسکافه ای با دکلره و بدون دکلره

از بین بردن زردی مو با رنگ دودی

از بین بردن زردی مو با شامپو

یکی از علل زردی مو استفاده از شامپوهای دارای سولفات بیش از 2% است. برای جلوگیری از این وضعیت باید از شستشوی مو با این شامپوها خودداری کنید. یکی بهترین گزینه‌ها شامپو بچه است که این ویژگی را ندارد.

همچنین اگر قصد از بین بردن زردی مو با شامپو را دارید، باید از شامپوهای حاوی سیلیکون استفاده کنید. این شامپوها مخصوص موهای رنگ شده تولید می‌شوند. البته استفاده مکرر از شامپوهای حاوی سیلیکون می‌تواند منجر به کدری و یا حتی زرد شدن مو گردد.

استفاده از شامپوی ضد زردی گزینه مناسبتری است. برای استفاده از شامپوی ضد زردی که به رنگ بنفش است ابتدا باید موها را با آب داغ شست تا منافد باز شوند. سپس متناسب با حجم موهایتان از این شامپو روی مو بزنید و به خوبی ماساژ دهید. اجازه دهید شامپو 5 دقیقه روی موهای شما بماند. سپس آن را با آب سرد بشویید تا رنگدانه‌های آبی روی مو تثبیت شده و از زردی مو بکاهد.

همچنین بخوانید: ماسک مو خانگی برای درمان ریزش مو و موخوره بخصوص موهای چرب

از بین بردن زردی مو با شامپو

از بین بردن زردی مو با واریاسیون نقره ای

یکی از روش‌های کاربردی از بین بردن زردی مو با واریانسیون نقره‌ای است. برای این منظور باید به ترتیب زیر عمل کنید:

  1. باید به اندازه دو بند انگشت از واریاسیون نقره‌ای یا بنفش را با مقداری اکسیدان 12% مخلوط کرده و به صورت رنگساژ روی مو بگذارید.
  2. واریانس آبی و خاکستری نیز به برطرف کردن تناژ نارنجی و زرد کمک می‌کند.

از بین بردن زردی مو بعد از کراتین

اگر قصد دارید موهای خود را هم کراتیه کنید و هم رنگ کنید، بهتر است اولویت را به تغییر رنگ مو بدهید. این کار به نفع شماست زیرا اگر دچار سوختگی موها بر اثر دکلره شده باشید، کراتین ساقه مو را احیا می‌کند. در غیر اینصورت باید فکری برای از بین بردن زردی مو بعد از کراتین کنید. زیرا ممکن است کراتین دارای مواد فرمالین باشد و رنگ موی شما را تا دو درجه روشن کند.

برای از بین بردن زدی مو بعد از کراتین باید از شامپوهای مخصوص موهای کراتیه استفاده کنید که فیری سولفات یا بدون سولفات هستند. همچنین بهتر از رنگ‌موهای فاقد آمونیاک استفاده کنید. بسیاری از آرایشگران به این مسئله توجه نمی‌کنند یا آن را نادیده می‌گیرند و این موجب زرد شدن مو پس از کراتینه می‌شود.

همچنین بخوانید: بهترین ماسک مو خانگی برای موهای خشک و وز، فر و آسیب دیده

از بین بردن زردی مو با رنگساژ

از بین بردن زردی مو با رنگساژ

موهای اغلب افراد بعد از رنگ یا دکلره کردن رنگ زردی به خود می‌گیرد. میزان این زردی بسته به جنس مو متفاوت است. اما شما می‌توانید با از بین بردن زردی مو با رنگساژ از این وضعیت را بهبود بخشید. کمک گرفتن از رنگساژ آبی راه حل پیشنهادی ما است. رنگ آبی در بین رنگ‌ها مکمل رنگ زرد به حساب می‌آید و اثر آن را خنثی می‌کند. با فرمول زیر مشکل را برطرف کنید:

  1. 15 گرم واریاسیون آبی و به همان اندازه اکسیدان 6% و 1 لیوان آب ترکیب کنید.
  2. دو قاشق چایخوری رنگ بنفش را به دو قاشق چایخوری رنگ آبی و نسبت مساوی اکسیدان 6% و یک لیوان آب اضافه کنید.

از بین بردن زردی مو بدون دکلره

  1. تیره کردن مو ساده‌ترین راه حال از بین بردن زردی مو بدون دکلره تیره کردن مو است. البته این روش گزینه اول بسیاری از افراد نیست.
  2. شستشوی سرکه سیب را امتحان کنید. دو قاشق غذاخوری سرکه سیب را به یک فنجان یا بیشتر آب اضافه کنید. سپس چند قطره رنگ خوراکی مایع اضافه کنید، آبی برای موهای نارنجی بیشتر و بنفش برای رنگ زرد بیشتر. آن را با هم مخلوط کنید. پس از شستن و حالت دادن به موهایتان، این مخلوط را بمالید و آبکشی کنید. می توانید هر دو هفته یکبار این کار را تکرار کنید تا برنجی موهایتان کم شود.
  3. ماسک ضد زردی گزینه دیگری است که می‌توانید به تنهایی یا در کنار شامپو ضد زردی استفاده کنید.

سخن آخر

در این مقاله روش‌های مختلف از بین بردن زردی رنگ مو را شرح دادیم. مهم است که ابتدا علت زرد شدن موهایتان را شناسایی کنید تا بتوانید بهترین راه حل را پیدا کنید. اگر موهایتان به دلیل دکلره کردن یا کم رنگ شدن موهایتان زرد شد، می توانید از رنگ بلوند با رنگ خاکستری استفاده کنید. اگر از رنگ استفاده کردید و کمی بعد از آن مقداری زرد ظاهر شد، می توانید آن را با شامپوی بنفش خنثی کنید. اگر شما هم تجربه‌ای در این زمینه دارید می‌توانید آن را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.


نظر خود را بیان کنید