آسیب چارلی هورس چیست؟

با سندروم پای بی قرار آشنا شوید؛

restless-legs-syndrome,چارلی هورس

به گزارش آلامتو و به نقل از آی بانو؛ چارلی هورس ،گرفتگی و کشیدگی ماهیچه‌ای است و بیش از ۶۰٪ بزرگسالان گاها شبانه گرفتگی عضلات پا یا عارضه‌ایی مانند اسپاسم دردناک و سفت شدن عضلات همراه درد شدید را تجربه کرده‌اند.

چارلی هورس هنگامی افزایش می‌یابد که عصب‌های حامل پیام به ماهیچه‌ها، در یک زمان بیش از حد لزوم این پیام‌ها را مخابره نمایند. دکتر اسکات گریسون، مدیر بخش پزشکی خانواده دانشگاه آلبرتا می‌گوید، این امر باعث می‌شود ماهیچه‌ها به طرزی آزاردهنده منقبض شوند.

به‌طور خارق‌العاده‌ای، براساس تحقیقی جدید از گریسون و تیمش، چارلی هورس در ماه‌های گرم رایج‌ترند. ممکن است این گرفتگی‌ها در تابستان به لطف جذب بیشتر ویتامین D از خورشید باشد. گریسون معتقد است، مواد مغذی در تنظیم رشد و بازسازی فیبر ماهیچه‌ها نقش به سزایی دارند. اما رشد و بازسازی بیش از حد آنها ممکن است منجر به گرفتگی عضلانی شود.

گریسون می‌گوید، چارلی هورس با افزایش سن رایج‌تر و دردناک‌تر می‌شوند. پس از آنکه ۵۰ سالگی را رد کردید، اکثر سلول‌های عصبی که پیام‌ها را از مغز به ماهیچه‌ها مخابره می‌کنند، از دست می‌روند. سلول‌هایی باقی مانده مجبورند سخت‌تر کار کنند، کارشناسان معتقدند همین امر منجر به گرفتگی عضلانی می‌شود.

خوشبختانه، گرفتگی‌ها معمولا بی‌ضرر هستند. اما در موارد نادر، آن‌ها نیز می‌توانند الکترولیت بی‌تعادلی یا ناهنجاری‌های عصبی و عضلانی مانند اسکلروز جانبی آمیوتروفیک، که با عنوان بیماری لوگهریگ نیز شناخته می‌شود، را بروز دهند.

کشیدن زانو، همسترینگ و چهار سر ران قبل از خواب گرفتگی عضلات را پیش از وقوع، متوقف می‌کند. درحقیقت، مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۲ در هلند نشان داد افراد مسنی که از چارلی هورس رنج می‌برند، چنانچه زانوهایشان را به مدت ۳۰ دقیقه پیش از خوابیدن بکشند، اسپاسم‌های با شدت کمتر و تعداد کمتر را تجربه خواهند کرد.

اگر اسپاسم در نیمه شب شما را آزار داد، درد را با کشیدگی‌های مشابه کم کنید.اولین از تخت پایین آمده، برای یک دقیقه راه بروید، زیرا به رها شدن اسپاسم و گرفتگی کمک می‌کند.‌


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام لینکدین

نظر خود را بیان کنید