بین هند و اقیانوس آرام، اندونزی واقع شده است. این کشور میزبان بیش از 18000 جزیره مختلف است. یکی از مشهور ترین جزایر در این ناحیه جزیره جاواست. سایر جزایری که در این کشور یافت می‌شود نیز ارزش بازدید را خواهد داشت. هنوز بیشتر این جزیره‌ها خالی از سکنه هستند. این جزایر میزبان سواحل زیبا، آتشفشان‌های جذاب و مقاصد گردشگری عالی هستند.

  1. جزیره Ternate

زیباترین سواحل اندونزی,جزیره Ternate

جزایر Maluku که به عنوان جزیره ادویه‌ها نیز شناخته شده است اولین مکانی بود که جوز هندی، میخک و چند ادویه ارزشمند در آن رشد پیدا کرد. امروزه بیشتر بازدید کنندگان از وجود چنین جزایری بی خبرند.

از آنجایی که در Ternate تجارت ادویه رواج زیادی داشته است این جزیره میزبان قلعه‌های متعددی است که در حال حاضر تخریب شده اند. افرادی که به تاریخ علافه مندند بی شک از سفر به این ناحیه لذت خواهند برد.

  1. جزیره Lombok

زیباترین سواحل اندونزی,جزیره Lombok

در شرق بالی جزیره ناشناخته اما زیبایی قرار دارد که به آن Lombok می‌گویند. این جزیره بسیار محبوب است و میزبان چندین شهر کوچک می‌باشد. بزرگ ترین شهری که در این ناحیه یافت می‌شود شهری به نام Mataram است که می‌توانید در آن کاخ زیبا و چشم نوازی را پیدا کنید که متعلق به قرن هجدهم است.

همچنین در این ناحیه Taman Narmada قرار دارد که یک معبد هندویی است که به پارک تبدیل شده است و مسافران می‌توانند در آن استراحت کنند. این جزیره همچنین میزبان KUTA است. KUTA یک ساحل زیبا و چشم نواز است که می‌توان در آن به فعالیت‌های مختلفی پرداخت.

  1. جزیره Wakatobi

زیباترین سواحل اندونزی,جزیره Wakatobi-wakatobi_islands

در جنوبی ترین گوشه اندونزی استان Sulawesi Tenggara قرار دارد که میزبان جزیره Wakatobi است. این مجمع الجزایر کوچک برای غواصی بسیار مشهور و شناخته شده است. این جزیره به عنوان بهترین قصد غواصی در اندونزی شناخته شده است.

بیشتر ساکنان محلی و هتل‌ها در اختیار بازدید کنندگان قرار دارند. دو مورد از بهترین مناطق در مجمع الجزایر Wakatobi برای غواصی Pulau Tomia و Pulau Hoga است.

  1. جزایر Bangka-Belitung

زیباترین سواحل اندونزی,جزایر Bangka-Belitung-bangka_belitung_islands

در کنار سواحل سوماترا جزیره ای به نام Bangka-Belitung قرار دارد. این جزایر مکان عالی و چشم نواز برای افرادی است که به دنبال سواحل زیبا می گردند. بیشتر سواحلی که در این ناحیه قرار دارد طولانی اند و جمعیت زیادی در آن وجود ندارد.

شما می‌توانید از آب شفاف و زلال ان لذت ببرید. همچنین می توانید برخی از فانوس های دریایی هلندی که متعلق به قرن 19 است را کاوش کنید.

  1. جزیره باندا

زیباترین سواحل اندونزی,جزیره باندا-banda_islands

در جنوب Maluku جزیره ای به نام باندا قرار دارد. این مجمع الجزایر به خاطر ادویه‌هایش در میان افراد مشهور و شناخته شده است. قرن‌هاست که ادویه های مختلفی همچون جوز هندی از این ناحیه به سایر قسمت‌های جهان فرستاده می‌شود.

باندا تحت فرمانروایی پرتغالی‌ها، هلندی‌ها و حتی انگلیسی‌ها بود است. شما می‌توانید در این ناحیه به پیاده روی بپردازید، از دریا دیدن کنید و از خوردن ماهی گریل شده لذت ببرید.

  1. جزیره فلورز

زیباترین سواحل اندونزی,جزیره فلورز

یکی از جزایر کمتر شناخته شده در اندونزی جزیره ای به نام فلورز است. این جزیره بی شک یکی از زیباترین مناظر را در این ناحیه دارد. با اینکه کارهای زیادی در این ناحیه می‌توانید انجام دهید اما این جزیره مسیری به جزیره Komodo است.

این ناحیه منطقه ای جذاب برای مسافران است تا بتوانند از پارک ملی Komodo دیدن کند. در جزیره فلورز شما می‌توانید دریاچه های جذابی را مشاهده کنید که رنگ آن به خاطر مواد شیمیایی و مواد معدنی تغییر می‌کند.

  1. جزیره Bunaken

زیباترین سواحل اندونزی,جزیره Bunaken

در شمالی ترین بخش Sulawesi جزیره ای به نام Bunaken قرار دارد. این جزیره برای افرادی که می‌خواهند از پارک ملی Bunaken دیدن کنند مقصد بسیار خوبی خواهد بود. پارک ملی Bunaken میزبان بیش از 70 درصد گونه‌های ماهی است و می تواند علاقه مندان زیادی را به خود جذب کند.

افرادی که شناگران و غواصان ماهری هستند می‌توانند از مناطق غواصی در این ناحیه لذت ببرند. با اینحال غواصی در صخره‌های مرجانی کم عمق تر برای سایر افراد نیز امکان پذیر است. بعد از یک روز فعالیت، اطمینان حاصل کنید که از نوشیدنی‌های محلی لذت می برید.

  1. جزیره Gili

زیباترین سواحل اندونزی,جزیره Gili

یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در کل اندونزی مکانی به نام جزیره Gili است که در سواحل Lombok واقع شده است. سعی کنید سفری به این ناحیه داشته باشید و از مناطق زیبای آن لذت ببرید.

بزرگترین جزیره Gili با عنوان Gili Trawangan شناخته شده است و بهترین مکان برای غواصی و انجام تمرینات یوگاست. جزیره Gili Meno نیز به عنوان عاشقانه ترین جزایر در این ناحیه شناخته شده و برای ماه عسل مورد استفاده قرار می‌گیرد. سومین جزیره Gili Air نام دارد که برای غواصان محبوب است.

  1. جزایر Raja Ampat

زیباترین سواحل اندونزی,جزایر Raja Ampat

در منطقه پاپوآی اندونزی جزایر راجا آمپات قرار دارد. اگرچه بیش از 600 جزیره شخصی در اندونزی وجود دارد که راجا آمپات را تشکیل می‌دهد اما بزرگترین جزایر Waigeo, Misoo Bantanta و Salawati نام دارند. این جزایر به خاطر تنوع زیستی خود شناخته شده و مشهور اند. همین امر باعث می‌شود این مناطق برای غواصی و تماشای پرندگان عالی باشد.

در راجا آمپات شما می‌توانید گونه های مختلفی از پرندگان را مشاهده کنید. این جزایر میزبان سواحل زیبا و چشم نواز با اب‌های آبی رنگ کم عمق است.

  1. جزیره بالی

زیباترین سواحل اندونزی,جزیره بالی-bali

شاید بتوان گفت بالی محبوب ترین و شناخته شده ترین جزیره در اندونزی است. اگرچه در طول برخی از فصل‌های سال این منطقه ازدحام زیادی دارد اما هنوز هم بهترین جزیره برای بازدید در اندونزی است.

بالی که به عنوان جزیره خدایان نیز شناخته شده است دارای مناظر متعدد، سواحل باورنکردنی و فرهنگ هندوی عالی است. یکی از جذاب ترین مناطق در این جزیره شهری با نام Ubud است که میزبان جنگل‌هایی با میمون‌ها و گالری‌هاست.

زمانی که در بالی هستید می‌توانید معابد هندو را کاوش کنید، در طراف آتشفشان به پیاده روی بپردازید یا مزارع برنج را از نزدیک مشاهده کنید. گشت و گذار، قایقرانی، ماهیگیری، یوگا و غواصی فقط چند عنوان از سرگرمی‌های بی شماری است که شما می‌توانید در جزیره زیبا و بزرگ بالی از آن لذت ببرید.


نظر خود را بیان کنید