دیدنیهای برگن نروژ

10 جاذبه توریستی برتر در برگن:

برگن bergen دومین شهر بزرگ نروژ و نیز بزرگترین بندر سواحل غرب آن محسوب می شود و یکی از لنگرگاه‌های شلوغ در این ناحیه است.

بندر زیبا و چشم نواز این شهر که با حلقه ای از تپه‌های شناخته شده با نام هفت کوه احاطه شده است یکی از محبوب ترین مناطق توریستی در نروژ است.

این منطقه یکی از مقاصد فرهنگی کشور است و در آن رویدادهای محبوب هنری و موسیقی همچون فستیوال بین المللی برگن، فستیوال Nattjazz و Bergenfest در آن برگزار می‌شود. این منطقه میزبان یکی از قدیمی ترین ارکسترهای اروپاست که در سال 1756 بنیان نهاده شده است.


 1. میدان بازار

جاهای دیدنی برگن نروژ

در جنوب شرقی بندر اصلی زیبای این شهر، میدان بازار برگن قرار گرفته است و خودنمایی می‌کند. اسکله شلوغ آن جایی است که ماهیگیران محلی در آن حضور دارند و هر روز صبح در آن تجمع می کنند.

در کنار سایر موارد بازار قدیمی 700 ساله فروش ماهی نیز وجود دارد که افراد می توانند از آن دیدن کنند.


 1. Bryggen Hanseatic Wharf

جاهای دیدنی برگن نروژ

Bryggen Hanseatic Wharf رنگی یکی از محبوب ترین جاذبه‌های توریستی در برگن است. کوچه‌های تنگ و باریک آن به همراه خانه‌های قدیمی بازرگانان و رستوران‌ها، استودیوها، کارگاه‌های هنری و بوتیک‌ها ارزش بازدید و کاوش را دارد.

زمانی که به این ناحیه سفر می‌کنید سعی کنید موزه Bryggen را نیز بررسی کنید که آثار زیادی دارد و قدمت هر کدام از این اثار به قرن چهاردهم باز می‌گردد.


 1. موزه Hanseatic

جاهای دیدنی برگن نروژ

این مکان در قرن هجدهم خانه یک بازرگان مشهور به نام Finnegård بوده است که از سال 1872 به موزه Hanseatic تبدیل شد.

این خانه قدیمی بینش بسیار خوبی در مورد زندگی بازرگانان بزرگ آلمانی که در این ناحیه سکونت داشتند ارائه می‌کند. شما می‌توانید اسلحه، تجهیزات و سایر اقلام را در این موزه پیدا کنید.


 1. قلعه Bergenhus

جاهای دیدنی برگن نروژ

قلعه قدیمی Bergenhus از اواخر قرن شانزدهم مکانی برای ورود به بندر برگن بوده است و هنوز هم یکی از ساختارهای زیبا و چشم نواز در اسکاندیناوی است.

زمانی را برای بازدید از موزه این قلعه اختصاص دهید و نمایشگاه‌های جذاب آن را ببینید. بعد از اینکه موزه و قلعه را مورد کاوش قرار دادید، به سمت قلعه Sverresborg بروید که در سال 1660 ساخته شده است.


 1. موزه فضای باز برگن

جاهای دیدنی برگن نروژ

اگر بخواهید یکی از مناطق قدیمی این شهر را کاوش کنید باید سری به موزه فضای باز برگن بزنید. بازدید از این موزه بسیار ارزشمند خواهد بود زیرا در برگیرنده مجموعه عالی از 35 بنای چوبی تاریخی است و معماری و زندگی برگن را در قرن هجدهم و نوزدهم به تصویر می‌کشد.


 1. کلیسای جامع برگن

جاهای دیدنی برگن نروژ

بر اساس کتاب‌های تاریخی قدیمی، قدمت این کلیسای جامع به سال 1811 بر می‌گردد. بعد از آتش سوزی در سال 1623 و 1640، این بنا دوباره بازسازی شد و نمای فعلی خود را به دست آورد. در سال 1880 نیز یک معمار مسیحی نمای داخلی آن را تغییر داد.


 1. تالار Grieg

جاهای دیدنی برگن نروژ

اگر به معماری علاقه مند هستید و دوست دارید از معماری‌های زیبای این ناحیه لذت ببرید بهتر است سری به تالار Grieg بزنید.

این بنا نمونه ای عالی از معماری مدرن این منطقه است اما به خاطر کنسرت‌های مختلفی که در آن برگزار می‌شود در میان افراد مشهور و شناخته شده است.


 1. مجموعه Rasmus Meyer

این مجموعه عظیم در سال 1923 برای شهر به ارث گذاشته شد و در برگیرنده مجموعه ای از نقاشی‌هایی است که توسط هنرمندان مشهور نروژی کشیده شده است. اگر به هنر علاقه مند هستید باید موزه هنرهای کاربردی این شهر را از نزدیک تماشا کنید.

این موزه مجموعه ای از سفال‌ها را در خود دارد و می‌توانید کارهای طلاسازی و هنرهای تزیینی و کاربردی نروژ را در آن مشاهده کنید.


 1. موزه دانشگاه برگن

جاهای دیدنی برگن نروژ

برگن به خاطر وجود دانشگاه‌هایش در میان افراد مشهور شده است. یکی از این دانشگاه‌ها موزه ای در خود دارد که به خاطر مجموعه‌هایی که در آن نگهداری می ‌شود شناخته شده است.

بهتر است یک روز کامل را در این موزه سپری کنید و از مجموعه تاریخ طبیعی، مجموعه تاریخ فرهنگی و موزه دریانوردی دیدن کنید. بعد از اینکه داخل موزه را تماشا کردید از ساختمان خارج شوید و در باغ گیاه شناسی آن شروع به قدم زدن کنید.

اگر به باغ علاقه دارید، در پارک نزدیکی این محل قدم بزنید. سپس به سمت باغ نروژ بروید که مجموعه عظیمی از 5000 گیاه مختلف از سرتاسر جهان است.


 1. Fløyfjell

جاهای دیدنی برگن نروژ

در شمال شرقی برگن Fløyfjell قرار دارد که یک قله 1047 پایی است و نمای بسیار زیبایی را به شهر ارائه می‌کند. اگر دوست ندارید پیاده روی کنید بهتر است از تراموای استفاده کنید و خود را به قله برسانید.

بعد از اینکه شهر را از این منطقه مشاهده کردید به سمت Blåmann بروید که در ارتفاع 1808 پایی قرار گرفته و از بالای قله می توانید دید پانورامایی به شهر داشته باشید.


 1. موزه Grieg

جاهای دیدنی برگن نروژ

Troldhaugen که در جنوب برگن واقع شده است به عنوان منزل قدیمی نویسنده ای به نام Edvard Grieg شناخته شده و مشهور است. این بنا که در سال 1885 ساخته شد به خوبی حفظ شده و امروزه میزبان موزه ای به همین نام است.

این موزه به زندگی و اثار نویسنده اختصاص یافته است.اگر در فصل تابستان یا پاییز به این ناحیه سفر کنید می‌توانید از کنسرت‌هایی که در آن برگزار می‌شود استفاده نمایید.


 1. صومعه Lisøy and Lyse

جاهای دیدنی برگن نروژ

در Lisøy، جزیره ای در حومه فنا، ویلای زن نروژی مشهو ر به نام اله بال قرار دارد. در حالی که این بنا ترکیبی از سبک‌های مختلف معماری را به نمایش می‌گذارد، دلیل واقعی برای بازدید از این جزیره صومعه Lyse است.

خرابه‌های اولین خانه سیسترسی‌ها در نروژ، در سال 1146 توسط راهبان نیویورک و انگلستان تاسیس شد و این مکان یک تصور روشن از زندگی رهبانی در قرون وسطی فراهم می‌کند.


 1. فستیوال بین المللی برگن

جاهای دیدنی برگن نروژ

این جشنواره بین المللی دو هفته ای در اواخر ماه مه و اوایل ژوئن برگزار می‌شود و در برگیرنده رویدادهای روزانه مختلف همچون اپراها، ارکسترها، اجراها و سایر موارد است.

سالن‌های مختلفی در این جشنواره به کار می‌رود که از جمله این سالن‌ها می‌توان به تائتر ملی برگن، موزه برگن و سایر موارد اشاره کرد.


 1. اقامت گاه سلطنتی

جاهای دیدنی برگن نروژ

اقامت گاه سلطنتی برگن و تالار آن، برای پادشاه نروژی در سال 1261 تکمیل شد. این بنا که در مجاورت برج Rosenkrantz قرار گرفته است و ساختار بسیار زیبایی دارد.


زمانی که در برگن هستید در چه مکان‌هایی می‌توانید اقامت داشته باشید؟

برگن یک شهر جمع و جور است. بیشتر جاذبه های توریستی آن در نزدیکی یکدیگر واقع شده اند.

برای اینکه بتوانید به این موقعیت‌ها دسترسی داشته باشید بهتر است در نزدیکی بندر اقامت کنید. در ادامه هتل‌هایی که در برگن یافت می‌شود را معرفی خواهیم کرد.

 • هتلهای لوکس و مجلل برگن: اگر مشکل هزینه ندارید هیچ جایی بهتر از The Hanseatic Hotel برای اقامت نخواهد بود. این هتل یک ساختمان قدیمی در Hanseatic Wharf برگن را اشغال کرده است. اتاق‌های بزرگ آن نورگیر هستند و دیوارهایش از چوب ساخته شده است. هتل Radisson Blu Royal Hotel نیز اتاق‌های خوبی در اختیار شما قرار می‌دهد.
 • هتل‌هایی با هزینه متوسط در برگن: در موقعیت مرکزی هتلی به نام Clarion Collection Hotel Oleana واقع شده است که نمای خوب و معاصری دارد. صبحانه، چای عصرانه و وعده شام در این هتل سرو می‌شود. اگر حیوان خانگی به همراه خود دارید بهتر است سری به هتل Clarion Collection Hotel Havnekontoret بزنید. در یک منطقه مسکونی زیبا هتل بوتیک Klosterhagen قرار دارد. کارمندان این هتل بسیار صمیمی هستند و چمدان‌های شما را حمل می‌کنند و اتاق‌های آن روشن و مدرن است.
 • هتل‌هایی با هزینه اندک برگن: پیدا کردن هتل‌هایی با هزینه اندک در برگن کمی دشوار است اما هتلBasic Hotel Berge بسیار هتل خوبی است و تنها یک پیاده روی 10 دقیقه ای شما را به ایستگاه قطار برگن می‌رساند. اتاق‌های آن دارای تلویزیون‌هایی با صفحه تخت و مسطح هستند. همچنین می‌توانید در هتلی به نامMarken Gjestehus اقامت داشته باشید که اتاق های اشتراکی و خصوصی با تختخواب‌های راحت دارد.

نظر خود را بیان کنید