زیبایی و سلامتی در نوجوانی

چگونه در سنین نوجوانی سالم و زیبا باشیم؟

زیبایی و سلامتی در نوجوانی

هیچ شکی وجود ندارد که زمان نوجوانی برای اکثر افراد می تواند بسیار دشوار باشد. بسیاری از ما از مشکلات پوستی مانند جوش و آکنه رنج می بریم و حفظ سلامت و زیبایی می تواند در طول سال های نوجوانی بسیار دشوار باشد.

با این حال، برای داشتن زیبایی و سلامتی با چند راهنمایی مفید در خدمت شما عزیزان هستیم. اگر چه هر نوجوان به طور طبیعی در بدن و نوع پوست متفاوت است، اما بسیاری از راهنمایی های زیبایی نوجوانان برای همه قابل استفاده اند – و با پیروی از این راهنمایی شما می توانید دریابید که سطح انرژی و ظاهر فیزیکی می تواند به طور قابل توجهی بهبود یابد.


نکات زیبایی نوجوانی

بهترین برنامه برای زیبایی در نوجوانی چیست؟ اولین مسئله مهم این است که به خاطر داشته باشید یک رژیم غذایی سالم و متعادل و انجام ورزش به منظور بهبود استقامت و افزایش سطح انرژی و رسیدن به یک پوست عالی حیاتی هستند.

بسیار مهم است که مقدار زیادی میوه و سبزیجات را در رژیم غذایی خود قرار دهید ، از خوردن غذاهای پر کالری و تنقلات تا جایی که امکان دارد اجتناب کنید و آب زیاد بخورید.

شما ممکن است از تغییر بزرگی که رژیم غذایی کوچک می گذارد شگفت زده شوید ، تنها با اضافه کردن کمی میوه به رژیم غذایی خود و قطع کردن مصرف نوشابه و دیگر غذاهای «منفی» (یعنی غذاهایی که شامل ویتامین ها یا مواد معدنی است که به بدن کمک نمی کند ) می توانید یک قدم بلند در جهت اصلاح سبک زندگی نوجوانی بردارید.

شما لازم نیست کار خیلی سختی انجام بدهید، فقط سعی کنید یک تغییر کوچک در رژیم غذایی روزانه خود ایجاد کنید و به مرور زمان شما تفاوت را خواهید دید.


سعی کنید بیشتر ورزش کنید

ورزش نیز برای حفظ یک بدن و پوست عالی ضروری است. باز هم، فقط چند تغییر کوچک در هر روز می تواند به بهبود استقامت و افزایش سطح انرژی منجر شود، برای مثال، سعی کنید به جای استفاده از اتوبوس و تاکسی پیاده روی یا دوچرخه سواری کنید، با گذشت زمان شما سالم تر خواهید شد حتی باعث کاهش وزن نیز می شود و در دراز مدت تفاوت ها معلوم خواهد شد.

beauty

چگونه در سنین نوجوانی زیبا باشیم؟

با گذشت زمان، شما در میابید که ورزش می تواند برای حفظ درخشش و سلامت پوست به شما کمک کند و مشکلاتی از قبیل لکه ها و حتی آکنه را می توان با ورزش کردن به طور منظم بهبود داد.

سعی نکنید در ورزش بیش از حد زیاده روی کنید، به خصوص اگر شما قبل از این تمرین نداشته اید، گاهی اوقات پیاده روی می تواند به اندازه برنامه های ورزش سخت تر مفید باشد.


رژیم زیبایی؟

بسیاری از نوجوانان از مشکلات پوستی مانند جوش و یا آکنه رنج می برند، که عمدتا به دلیل تغییر در هورمون ها است. اگرچه اغلب از ایجاد آکنه و جوش نوجوانی نمی توان جلوگیری کرد ولی با استفاده از یک روش زیبایی معمول شما می توانید ظاهر پوست خود را بهبود ببخشید و از جوش های بیشتر جلوگیری کنید.

پیدا کردن یک کرم یا لوسیون مناسب برای پوست یک نوجوان بسیار مهم است . اگر شما لکه، جوش یا آکنه دارید، از صابون های سنگین و کرم های طبیعی و محصولات مراقبت از پوست معمولی دوری کنید. سعی کنید برنامه ساده روزمره خود را حفظ کنید و برای دستیابی به نتایج به بهترین شکل ممکن هر روز به آن پایبند باشید.

بسیاری از نوجوانان به اشتباه جوش های خود را دست کاری میکنند. اما برای انجام دادن این کار هرگز وسوسه نشوید! دستکاری مداوم جوش های صورت می تواند در نهایت باعث صدمه زدن به پوست و زخم دائمی می شود.

در صورت امکان، از یک محصول مناسب برای از بین بردن جوش استفاده کنید. اگر شما دارای آکنه و جوش های زیاد هستید برای گرفتن مشاوره در مورد دارو به پزشک مراجعه کنید. با دنبال کردن نکات بالا به راحتی می توان زیبایی پوست خود را به دست آورد و احساس خوبی در مورد خود داشته باشید.


مقاله در مورد آرایش در دختران نوجوان

مقاله در مورد آرایش در دختران نوجوان

چه دلیلش اخبار و مجلات بسیار زیادی باشد که در مورد فشن و مُد وجود دارد، چه تقلید کردن از هنرپیشه ها و ستاره های مورد علاقۀ جوانان باشد، یا هر چیز دیگری، دختران جوان اکنون در سن بسیار پائینی به سمت آرایش کردن رو می آورند.

تحقیقی جدید نشان داده است که نیمی از دختران ادعا می کنند که بین سنین 10 تا 15 سالگی شروع به آرایش صورت خود کرده اند – که این سن به طور قابل توجهی پائین تر از نسل قبل است.

هرچند که مقصران این قضیه می توانند ستاره هایی باشند که الگوی این دخترها قرار گرفته اند، یا مجله های مدی که دختران را با ایدۀ آرایش کردن اشنا می کنند، یک تحقیق انجام شده توسط فراگرانس دایرکت مشخص کرده است که یک چهارم از 1600 پاسخ دهنده به سوالات در واقع آرایش کردن را از مادران خود فراگرفته اند.

مِلانی، زنی 38 ساله و مادر دو بچه، اینگونه توضیح می دهد “به نظرم فونداسیون برای دخترهای نوجوان اشکال ندارد زیرا نواقص پوست را می پوشاند که باعث می شود اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند. یک کمی ریمل یا براق کنندۀ لب هم چندان بد نیست.

اگر که تفاوت این دو در این باشد که آنها احساس اعتماد به نفس کنند یا اینکه بخواهند خجالت کشیده و از همه فاصله بگیرند، پس واقعا کمی آرایش کردن چه ضرری می تواند داشته باشد؟”

دیگران اضافه کرده اند که آنها ترجیح می دهند که واکنش های سخت گیرانۀ خود نسبت به کودکان را در مسائل مهمتری مثل درس خواندن، روابط با پسرها و مواد مخدر نشان دهند.

اما بسیاری از مدارس، آرایش کردن را برای دانش آموزان ممنوع کرده اند، و حتی تا آنجا پیش رفته اند که آینه ها را از توالت ها در آورند تا از ترغیب شدن دانش آموزان برای توجه زیاد به قیافۀ خودشان جلوگیری کنند.

نیکولا موریس، یک معلم راهنمایی فکر می کند که آرایش کردن در مدرسه هیچ جایی ندارد: “استفاده از آرایش باعث شهوانی تر شدن آدم های جوان می شود و آنها را بزرگ تر نشان می دهد.

“دانش آموزان به مدرسه آمده اند تا تحصیل علم کنند؛ یک راهپیمایی مُد که نیست. آرایش کردن یک موقعیت اجتماعی را نشان می دهد.

اگر آنها آرایش کنند، بلافاصله احساس اعتماد به نفس بیشتری می کنند و این آرایش آنها را از دیگر دانش آموزان متمایز می کند. در مدرسه همه می بایست با هم برابر باشند. تاثیرات خارجی می بایست برای زمانی که نوجوانان در خانه هستند نگاه داشته شود.”

همچنین مشکل دیگری نیز در مورد پوست نوجوانان و آرایش کردن وجود دارد چرا که دختران بسیاری تلاش می کنند نواقص صورت خود مثل لک و خال را بپوشانند و ناخواسته باعث شوند که با بسته شودن منافذ با استفاده از محصولات آرایشی، شرایط پوستشان حتی بدتر هم بشود.

شما چه فکری می کنید؟ چه سنی برای اینکه دختران شروع به آرایش کنند قابل قبول است؟


نظر خود را بیان کنید