چگونه هدف پیدا کنیم

تحقیق مقاله یا انشا با موضوع هدف از زندگی

زندگی کردن بدون هدف مانند حرکت کردن بدون داشتن مقصد است  هدف زندگی بسیار مهم و تاثیر گذار است

بر روی زندگی و دیگر تصمیم ها در زندگی که بعد از مشخص کردن هدف خود ان تصمیم هارا در همان راستا میگیریم.
بدون هدف زندگی کردن یعنی بیهوده زیستن و برای هیچ کار و عمل خاصی زندگی کردن و اشتیاق نداشتن برای انجام کار های زندگی چون وقتی هدفی نداریم دیگر چیزی نیست که برای رسیدن به ان اشتیاق و شوق داشته باشیم و برای انجام کار ها میل و اشتیاقی داشته باشم.

مهم ترین و اصلی ترین اصل برای زندگی مشخص کردن یک هدف برای زندگی است تا از ان لحظه به بعد هر کاری انجام میدهیم برای همان هدف و رسیدن به همان هدف باشد چون تا وقتی مقصد خود را ندانیم سردرگم هستیم و نمیدانیم چه کنیم ولی وقتی مقصد و هدفی داشته باشیم میدانیم برای چه چیز تلاش میکنیم و قرار است چه چیزی نصیبمان شود,
و در واقع مشخص کردن هدف و تعیین مسیر زندگی توسط خودمان نشان دهنده ی این است که میتوانیم برای زندگی خود تصمیم بگیریم.

راهنمای یافتن هدف و انگیزه در زندگی

دربخشی دیگر ازهمین شماره پرسش‌نامه‌ای ساده را به‌شما معرفی کردیم که بااستفاده از‌آن می‌توانید میزان علاقه به حرفۀ فعلی خودرا شناسایی کنید. اما درکنار علاقه، معنای این شغل و جایگاهش در زندگی شما نیز اهمیت بسیاری دارد.

به گزارش آلامتو به نقل از ماهنامه معیشت؛ درواقع پرسش‌های مرتبط با رضایتمندی شغلی، تنها از دیدگاه کلان‌تر پاسخ‌داده می‌شود. دیدگاهی که درآن هدف و معنای زندگی، برداشت شما از موفقیت و موارد مشابه مورد توجه قرار گرفته باشد.

پس اجازه دهید موضوع را با پرسشی ساده آغاز کنیم: حضور درچه شغلی موفقیت محسوب می‌شود؟ یا به بیان بهتر، اساساً موفقیت چیست؟

ادامه مقاله: راهنمای یافتن هدف و انگیزه در زندگی

چگونه هدف زندگی خود را بیابیم؟

به عنوان یک ماموریت ذهنی و عملیاتی، من به مردم کمک می‌کنم تا در زندگی خود موفق شوند. من به مراجعه کنندگانم کمک می‌کنم تا در مواردی که برای‌شان از اهمیت بیشتری برخوردار است بیشتر تلاش کنند و در نتیجه این موارد به یک هدف قوی برای‌شان تبدیل شده و تحقق یابد. لذا قصد دارم تحول یکی از مراجعه کنندگان اخیرم را که به تازگی به من مراجعه نموده بود با شما به اشتراک بگذارم تا دریابید که چگونه با استفاده از استراتژی‌های مشابه، هدف زندگی خود را بیابید و به معنای واقعی زندگی‌تان پی ببرید.

چطور به هدف زندگی‌مان پی ببریم و زندگی کاملی داشته باشیم؟

تلفن من پشت سر هم زنگ می‌خورد و نشان می‌داد که یک مشتری جدید که نیازمند راهنمایی‌های من است پرسشنامه پیش از مصاحبه را پر کرده است. او فردی بود که در حرفه اش موفق بود و از چالش‌های مرتبط با کارش لذت می‌برد. اما مانند بسیاری از مشتریان بلندپرواز دیگرم، او در تلاش بود تا کار خود و زندگی شخصی اش را متعادل سازد و هم اکنون به جایی رسیده بود که در مورد اهدافش در زندگی دچار تردید شده بود و تصور می‌کرد بدان‌ها دست نیافته است…

ادامه مقاله: چگونه هدف زندگی خود را بیابیم؟

اهمیت تعیین هدف در زندگی چیست؟

به گزارش آلامتو و به نقل از وبسایت چطور؛ اگر کمی در اینترنت بگردید، می‌بینید چه انبوهی از مقاله‌های خوب در مورد تعیین کردن هدف‌ها نوشته شده است: «چرا هدف تعیین کردن مهم است؟»، «چطور برای خودمان هدف تعیین کنیم؟»، «چطور به اهدافمان برسیم؟»، و…

حالا بیایید از زاویه‌ی دیگری به مسئله‌ی تعیین اهداف نگاه کنیم. چه می‌شود اگر هدف تعیین کردن در واقع چیز بدی باشد؟ می‌دانم که این عقیده چقدر بحث‌برانگیز است! هرچه باشد، ۹۹.۹٪ مردم که مشاوران کاری بزرگ، مربیان باسابقه‌ی ورزشی و انواع آدم‌های مورد احترام دیگر هم جزوشان هستند، عمیقا توصیه می‌کنند که برای خودتان هدف تعیین کنید، حتی اگر خودشان برای خودشان هدف تعیین نکنند! می‌دانم. حواسم هست، اما به خواندن ادامه دهید.

در دنیای کسب‌وکار، تعیین اهداف چیزی است که هر عقل سلیمی از مفید بودن آن خبر دارد و پژوهش‌ها هم از آن حمایت می‌کنند. مثلا شاید در مورد آن پژوهشی که در دانشگاه یِیل (Yale) انجام شد، شنیده باشید. طبق این مطالعه، فقط ۳ درصد از دانشجویان ورودی ۱۹۵۳ عادت داشتند اهداف خودشان را به طور واضح و مشخص روی کاغذ بنویسند. ۲۰ سال بعد، ارزش دارایی‌های همین سه درصد روی هم بیشتر از مجموع ارزش دارایی‌های ۹۷ درصد بقیه بود. قانع‌کننده است، نه؟ شاید بیش از هزار مقاله وجود داشته باشد که به این پژوهش ارجاع داده‌اند. کسانی مثل آنتونی رابینز هم از این مطالعه به عنوان اساس و پایه‌ی کتاب‌ها و سمینارهایشان یاد می‌کنند.

ادامه مقاله: اهمیت تعیین هدف در زندگی چیست؟

 

 

 


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین