رابطه پدر و دختر باید چگونه باشد؟

8 کاری که یک بابای خیلی خوب برای دخترش انجام می‌دهد

پدر و دختر

پدر نقش بسیار مهمی در زندگی یک دختر جوان و بالندگی‌اش برای زن شدن دارد.

به گزارش آلامتو به نقل از lifehack؛ در ادامه 8 کاری که یک پدر خیلی خوب برای دخترش انجام می‌دهد را برایتان بازگو می‌کنیم.


  1. با مادر دخترش با احترام رفتار می‌کند

بسیار مهم است که یک پدر با مادر دخترش با مهربانی و احترام رفتار کند. بدون توجه به وضعیت رابطه بین مادر و پدر، برای سلامت دختر، احترام به مادر لازم است. سلامت روانی و عاطفی دختربچه بستگی به این احترام و محبت دارد.

بچه‌ها چیزهایی را که تمام وقت مشاهده می‌کنند جذب کرده و تکرار می‌کنند، بنابراین بهترین کار این است که بحث و جدل راه نیندازید، یا جلوی او حرکت و رفتار منفی نداشته باشید. به‌عنوان یک پدر،شما تعیین‌کننده ضوابط رفتاری هستید که دخترتان با دیگران دارد.


  1. دخترش را درمدام در آغوش می‌گیرد

آغوش، قدرتمند است. درآغوش کشیدن دخترتان باعث می‌شود او احساس عشق، امنیت، راحتی، اعتماد و شادی کند. او می‌فهمد که پدرش دوستش دارد.

به رفتار درست او با یک لبخند، یک آغوش و یک جمله مثبت مثل “عالی بود” پاداش بدهید. همچنین درآغوش کشیدن روزانه، شما را از دکتر بی‌نیاز می‌کند، هرگز آغوش‌تان را از دخترتان دریغ نکنید.


  1. زمان خوب و ارزشمندی را با دخترش می‌گذراند

یک پدر باید به‌خوبی با دخترش وقت بگذراند. لازم نیست تمام روز را با دخترش باشد تا تاثیر مثبت روی او بگذارد.

باید او را به جاهای مختلف ببرد و در طی سال برنامه‎های جورواجور برایش بریزد، و اجازه بدهد دخترش هم در پروسه برنامه‌ریزی دخیل باشد. از او بپرسد دوست دارد چه‌کاری انجام دهد و پشنهادش را ارائه کند. سی دقیقه پیاده‌روی در پارک یا رقص، فعالیتی مفرح و سالم است که نیازی هم به پول ندارد.

اگر فرزندان دیگری هم دارید، دست کم یک بار در هفته فقط با او باشید. هر بچه‌ای به زمان مجزایی با والدینش نیاز دارد.


  1. حمایتش را نشان می‌دهد

پشتیبان بودن‌تان را به دخترتان و تلاش‌هایی که می‌کند نشان دهید. می‌بینید که از کلمه “نشان دهید” استفاده کردم، بله! او نیاز دارد که به‌طور فیزیکی حمایت شما را ببیند و احساس کند، نه این‌که فقط کلامی به او بگویید که پشتیبانش هستید.

خب، می‌دانم چه می‌گویید، ممکن است نتوانید در تمام مسابقاتش شرکت کنید و همه‌جا با او باشید. با این وجود، اگر نتوانستید جایی با او همراه باشید، می‌توانید با فرستادن کارت، گل، یا هرچیزی که دوست دارد، عدم حضورتان را جبران نمایید.

سپس وقت بگذارید و با او درباره اتفاقاتی که افتاده و برایش جالب است به صحبت بنشینید.


  1. با او شریک شوید

خوب است که بعضی از سرگرمی‌های‌تان را با دخترتان شریک شوید. اگر دوست دارید به ماهیگیری بروید، او را هم ببرید. اجازه ندهید اصول جنسیتی روی این مساله سایه بیندازند و حکمرانی کنند.

او می‌تواند یاد بگیرد که چطور صبور باشد، مهارت‌های دیگر را فرا بگیرد و حین انجام فعالیت‌های مشترک‌تان درس‌هایی بیاموزد.


  1. به او می‌گوید، دوستت دارم

دختر شما نیاز دارد “دوستت دارم” را بشنود. وقتی روز بدی را پشت سر گذاشته، درکنار شما و با کلماتی که از شما می‌شنود به آرامش و امنیت خواهد رسید.

او می‌تواند با دانستن این‌که درجایی امن و مطمئن قرار دارد و مورد علاقه است به آرامش برسد.


پدر خوب بودن

راه های پس انداز پول

  1. به دخترش اجازه می‌دهد پس انداز کند

یک پدر فوق‌العاده به دخترش این امکان را می‌دهد تا چیزی را که می‌خواهد پس انداز کند. وقتی کم‌سن است، پول دادن به او، ارزش یا قدردانی پول را به او نشان نخواهد داد. مهم است که به او اجازه دهید پس انداز ماهیانه داشته باشد.

بسته به سنش، می‌تواند اتومبیل را بشوید، لباس‌ها را تا کند، گیاهان را آبیاری کند یا وقتی روی اتومبیل‌تان کار می‌کنید ابزار را دست‌تان بدهد و در عوض پاداشی کوچک برای پس انداز به او بدهید.


  1. اجازه می‌دهد دخترش فکر باز داشته باشد

یک پدر خیلی خوب اجازه می‌دهد دخترش ذهنی باز نسبت به ماجراها، فرهنگ‌ها و تجربه‌های جدید داشته باشد. او را به موزه‌های گوناگون می‌برد و می‌گذارد در فعالیت‌های مختلف شرکت کند.

در نتیجه خانم جوانی باهوش و مهربان خواهد شد و این توانایی را خواهد داشت که درتجربیاتش، ذهنیت خاص خودش را داشته باشد.

هر روز، هدیه‌ای است که به ما این امکان را می‌دهد دوباره شروع کنیم و بهتر از روز قبل باشیم. چه روزی بهتر از امروز برای تحول و پیشرفت. باید اشتباهات‌مان و همچنین چیزهایی که نمی‌دانیم را بشناسیم و مسئولیت‌شان را قبول کنیم. اگر این اتفاق درونی بشود، جراحات ترمیم شده و آغازی جدید صورت می‌گیرد.

برای دخترتان کتاب بخوانید، به او بگویید که زیبا و باهوش است. از او درمورد رنگ موردعلاقه‌اش و موضوعی که درمدرسه برایش جالب است و … بپرسید. این کار باعث می‌شود ارتباطی زیبا بین شما و دخترتان شکل بگیرد.


نظر خود را بیان کنید