طریقه مصرف قرص فمی لاکت برای لاغری

برای آشنایی با طریقه مصرف قرص فمی لاکت برای لاغری، این مطلب از آلامتو را تا انتها دنبال کنید.

طریقه مصرف قرص فمی لاکت برای لاغری

در فلور طبیعی دستگاه گوارش برخی از باکتری‌های مفید وجود دارند که به بهبود عملکرد آن کمک می‌کنند. علاوه بر آن، برخی از محصولات مکمل نیز تولیده شدند که با دارا بودن پروبیوتیک‌ها به فعالیت بهتر دستگاه گوارش کمک بسزایی دارند. قرص فمی لاکت یکی از این محصولات است که مزایای قابل توجهی از جمله برای کاهش وزن دارد. در مطلب از آلامتو قصد داریم طریقه مصرف قرص فمی لاکت برای لاغری و بهترین زمان مصرف آن را ارائه کنیم.

همچنین بخوانید: چند ساعت بعد از رابطه میتوان قرص ال دی خورد

قرص فمی لاکت چیست؟

قرص فمی لاکت یک فرآورده سین بیوتیک است که دارای اثر بخشی بالایی برای سنین مختلف از جمله نوجوانان و افراد بزرگسال است. منظور از سین بیوتیک، ترکیبی از پروبیوتیک و پری بیوتیک می‌باشد. پروبیوتیک‌ها دارای باکتری‌های مفید برای بدن هستید که بخشی از فلور میکروبی سیستم گوارش هستند. در حقیقت آنها میکروارگانیسم های زنده می‌باشند که اگر به میزان کافی مصرف شوند، بر سلامت شخص تاثیر مثبت می‌گذارند. از جمله متداولترین آنها می‌توان به لاکتوباسیلوس و بیفیدوباکتروم اشاره کرد که در قرص فمی لاکت موجود است.

همانطور که گفتیم کپسول فمی لاکت در خود پروبیوتیک‌ها (لاکتوباسیلوس‌ها و بیفیدوباکترویم) و پری بیوتیک (فروکتوالیگوساکارید) را دارد. این مکمل با بهره بردن از خواص باکتری‌های مفید، انتخابی بی نظیر برای تامین پروبیوتیک روزانه است.

قرص فمی لاکت چه کاربردی دارد؟

فمی لاکت به عنوان یک مکمل به حفظ وضعیت نرمال سیستم گوارشی کمک کرده که موجب بهبود عملکرد آن و عملکرد بهتر سیستم ایمنی می‌شود. این قرص‌ها به پیشگیری از اسهال و درمان هر چه سریعتر آن کمک می‌کند و در بهبود انواع اسهال مسافرتی و ویروسی، کنترل و درمان بیماری سندروم روده تحریک پذیر و امراض التهابی روده و عدم تحمل لاکتوز تاثیر قابل توجهی دارد.

مهمترین مواردی که قرص فمی لاکت به عنوان یک مکمل پروبیوتیک توصیه می‌شود، عبارتند از:

  • پیشگیری و درمان انواع اسهال
  • کاهش علائم بیماری‌های التهاب روده
  • کنترل علائم سندروم روده تحریک پذیر
  • افزایش سنتز اسید فولیک و ویتامین‌های گروه B، از جمله B2، B3، B6 و B12
  • بهبود هضم و جذب هر چه بهتر انواع مواد مغذی شامل پروتئین‌ها و چربی‌ها
  • کمک به درمان بیماری های قلبی-عروقی شامل بالا بودن کلسترول خون و فشار خون بالا
  • موثر در هضم لاکتوز و مفید برای افرادی که مبتلا به اختلال عدم تحمل لاکتوز هستند
  • پیشگیری و کنترل افزایش قند در مبتلایان به دیابت
  • موثر در کنترل آنزیم‌های آمینوترانسفراز کبدی، کلسترول تام و مقاومت به انسولین در افراد مبتلا به کبد چرب غیر الکلی
  • موثر در کنترل سلیاک با هضم پلی پپتیدهای گلوتن و ایجاد اثر محافظتی روی سلول‌های اپیتلیال
همچنین بخوانید: قرص اورژانسی برای پریود شدن سریع

طریقه مصرف قرص فمی لاکت برای لاغری

طریقه مصرف قرص فمی لاکت برای لاغری

همانطور که تا اینجا اشاره کردیم قرص فمی لاکت با ترکیبات پروبیوتیک و پری بیوتیک تاثیر قابل توجهی در عملکرد دستگاه گوارشی و بهبود هضم غذا دارد.

از طرف دیگر برخی شواهد نشان داده است که پروبیوتیک‌ها با تولید استات، پروپیونات و بوتیرات (اسیدهای چرب زنجیره کوتاه) بر اشتها و میزان مصرف انرژی تاثیر گذار است. در کنار این مزایا، گمان بر این است که بعضی از پروبیوتیک‌ها در مهار جذب چربی موجود در غذا نقش داشته و باعث افزایش دفع چربی از طریق مدفوع شوند که برای لاغری مفید است.

این کپسول با کنترل و تنظیم قند خون در کنار فعالیت بهتر دستگاه گوارش، اثر مثتبی و تنظیم کننده‌ای دارد و در استفاده میان مدت و بلند مدت، در کنترل وزن و به خصوص لاغری اثر گذاشته و آن را تسهیل می‌کند.

بهترین زمان مصرف قرص فمی لاکت برای لاغری

همانطور که می‌دانید این قرص در دسته داروهای زیست تخمیر است. برای اینکه بهترین نتیجه را از مصرف آن برداشت کنید، باید روزانه و با معده خالی یک یا دو قرص را در حدود یک ساعت پیش از غذا مصرف کنید. لازم به ذکر است، از آنجاییکه این قرص برای سنین 10 سال به بالا تا بزرگسالان مناسب است، برای مصرف صحیح با پزشک مشورت کرده و هدف از مصرف قرص فمی لاکت را شرح دهید تا بهترین تجویز صورت کنید.

همچنین بخوانید: ایا قرص ایروکاست برای سرفه خوب است

عوارض قرص فمی لاکت چیست؟

به طور کلی پروبیوتیک ها محصولاتی ایمن و بی ضرر هستند که توسط بدن به خوبی تحمل پذیر هستند. اما ممکن است برخی افراد با معده‌های حساس با مصرف قرص فمی لاکت دچار نفخ شده که در صورت ادامه مصرف، این شرایط بهبود خواهد یافت.

همچنین توصیه می‌شود افراد مبتلا به انواع بیماری‌های نقص سیستم ایمنی و ایدز، مصرف کننده های اقلام دارویی سرکوب کننده سیستم ایمنی و انواع داروهای شیمی درمانی، افراد مبتلا به بیماری دریچه ای قلب، مبتلایان به کولیت اولستراتیو فعال، افرادی که از علائم عفونت از جمله تب، استفراغ و درد شدید در ناحیه شکم و اسهال خونی رنج می‌برند یا هر نوعی از حساسیت دارویی یا غذایی دارند، پیش از مصرف با پزشک مشورت کنند.

سخن آخر

در این مطلب از آلامتو به معرفی قرص فمی لاکت پرداختیم و طریقه مصرف آن برای لاغری و بهبود مشکلات دستگاه گوارش را ارائه دادیم. با وجود ایمن بودن این قرص، بهتر است پیش از مصرف با پزشک یا متصدی داروخانه مشورت کرده تا از عوارض نادر احتمالی پرهیز شود.


نظر خود را بیان کنید