برای باز شدن دهانه رحم چه بخوریم؟

اگر می خواهید بدانید که برای باز شدن دهانه رحم چه بخورید، ادامه این مطلب از آلامتو را از دست ندهید.

برای باز شدن دهانه رحم چه بخوریم و چکار کنیم؟

مواقعی وجود دارد که پزشکان نگران سلامتی مادر در اواخر بارداری هستند. گاهی اوقات، زنان به سادگی از انتظار طولانی برای ملاقات با نوزاد خود خسته می شوند. بنابراین، آنها ممکن است بخواهند با القای ایمن زایمان، روند را تسریع کنند. در ادامه این متن می‌گوییم برای باز شدن دهانه رحم چه بخوریم و چکار کنیم دهانه رحم زودتر باز شود. تا انتهای متن با ما باشید.

همچنین بخوانید: علائم پاک شدن رحم بعد از سقط

برای باز شدن دهانه رحم چه بخوریم؟

اعتقاد بر این است که برخی از داروهای گیاهی مانند خرما، روغن کرچک، روغن پامچال، آناناس و پاپایا دارای خواصی هستند که باعث ایجاد انقباضات رحمی و آماده‌سازی دهان رحم برای باز شدن می‌شوند.

همچنین زنان باردار گاهی اوقات از مکمل های گیاهی، از جمله چای برگ تمشک، کوهوش آبی و روغن گل مغربی برای تلاش برای تسریع زایمان استفاده می کنند. مطالعات اخیر هیچ شواهدی مبنی بر اینکه روغن گل مغربی یا برگ تمشک تفاوتی در زایمان داشته باشد پیدا نکردند.

چکار کنیم دهانه رحم زودتر باز شود؟

راه های طبیعی برای القای زایمان و زودتر باز شدن دهانه رحم عبارتند از:

1. تحریک نوک پستان

این شامل ماساژ ملایم یا چرخاندن نوک سینه ها است که می تواند اکسی توسین ترشح کند، هورمونی که می تواند باعث انقباضات رحمی شود. متخصص هشدار می دهد که برای جلوگیری از تحریک بیش از حد، که می تواند منجر به انقباضات بیش از حد قوی شود، این کار را با دقت انجام دهید.

2. ماساژ پرینه

ماساژ ناحیه بین واژن و مقعد (پرینه) می تواند به نرم شدن و کشیدگی بافت ها کمک کند. این به طور بالقوه می تواند خطر پارگی در هنگام زایمان را کاهش دهد و جریان خون را در ناحیه تحریک کند و باعث سهولت زایمان شود.

3. طب سوزنی

طب سوزنی برای مدت طولانی در طب سنتی چینی انجام می شده است، شامل وارد کردن سوزن های نازک در نقاط خاصی از بدن می شود و بنابراین ممکن است ترشح اکسی توسین را تحریک کرده و زایمان را تشویق کند.

4. طب فشاری

طب فشاری مشابه طب سوزنی است، اما شامل اعمال فشار به نقاط خاصی از بدن با انگشتان یا دست ها است. در صورت استفاده صحیح می تواند به آرامش بدن، کاهش استرس و تحریک بالقوه زایمان کمک کند.

تاثیر گلاب در باز شدن دهانه رحم

تاثیر گلاب در باز شدن دهانه رحم و القای زایمان در مطالعات انجام شده تایید شده است. نتایج نشان داده است که میزان درد برای زنان بارداری که پیش از زایمان بوی گلاب را استشمام کردند، به مقدار زیادی کاهش یافت.

همچنین بخوانید: طریقه مصرف قرص مترونیدازول 500 برای عفونت واژن

عرق کاسنی برای باز شدن دهانه رحم

عرق کاسنی برای باز شدن دهانه رحم

مصرف عرق کاسنی برای باز شدن دهانه رحم باید به میزان کم و بعد از هفته 39 بارداری و تحت مشورت با پزشک باشد. در صورت تایید پزشک مصرف آن می تواند منجر به نرم شدن دهانه رحم شود.

زعفران برای باز شدن دهانه رحم

زعفران دارای ترکیبی به نام کروسیت است که می‌تواند در شل شدن ماهیچه‌های رحم و افزایش انقباض آن موثر باشد. به همین علت از زعفران برای باز شدن دهانه رحم استفاده می شود. اما هنوز تحقیقات کاملی در مورد اثر آن انجام نشده است و لازم است مصرف زعفران به این منظور با مشورت پزشک باشد. زعفران اثر رقیق کنندگی روی خون نیز دارد که ممکن است منجر به خطر افزایش خونریزی در هنگام زایمان شود.

تاثیر خاکشیر در باز شدن دهانه رحم

مطالعات تجربی روی زنان باردار تاثیر خاکشیر در باز شدن دهانه رحم و آسان شدن روند زایمان را نشان داده است. این تحقیقات نشان داده است مصرف خاکشیر در اواخر دوره بارداری در آماده کردن دهانه

تاثیر کنجد در باز شدن دهانه رحم

مصرف کنجد در سه ماهه آخر بارداری ممنوعیتی ندارد و موجب افزایش گرمای بدن می شود و همچنین به تحریک رحم کمک می کند که می تواند منجر به سهولت در زایمان شود.

دود اسپند برای باز شدن دهانه رحم

دانه اسپند به دلیل داشتن ترکیبات خاص منجر به تحریک انقباضات رحمی و همچنین به علت وجود ترکیبی به نام هارمان موجب آزادشدن نیتریک اکساید می‌گردد که در باز شدن دهانه رحم موثر است و زایمان را آسانتر می کند.

همچنین بخوانید: درمان عفونت واژن در خانه با نمک

ورزش برای باز شدن دهانه رحم

ورزش برای باز شدن دهانه رحم

فعال ماندن در دوران بارداری از طریق فعالیت هایی مانند پیاده روی یا یوگای قبل از تولد می تواند به شما کمک کند تا در وضعیت خوبی برای زایمان باشید. ورزش همچنین می‌تواند نوزاد را تشویق کند تا در موقعیت بهتری برای تولد حرکت کند، که به طور طبیعی ممکن است باعث زایمان شود.

رابطه برای باز شدن دهانه رحم

رابطه جنسی می تواند باعث افزایش زایمان شود، زیرا ممکن است به رسیدن دهانه رحم و ترشح پروستاگلاندین ها، که هورمون هایی هستند که می توانند انقباضات را تحریک می کنند، کمک کند. دکتر پاتل به Health Shots می‌گوید، همچنین، حرکات فیزیکی در حین رابطه جنسی می‌تواند کودک را تشویق کند تا به کانال زایمان فرود آید. اما شواهد علمی در این زمینه کافی نیست.

دمنوش برای باز شدن دهانه رحم

1. دمنوش گل گاو زبان

یکی از دمنوش های رایج برای باز شدن دهانه رحم گل گاو زبان است که با داشتن ترکیبات فعال باعث سهولت در زایمان می شود.

2. دمنوش برگ ختمی

مصرف دمنوش برگ ختمی باعث برطرف شدن ورم بدن زن باردار شده و در آرامش دادن عضلات هنگام زایمان موثر است.

3. دمنوش گل شاهپسند

دمنوش گل شاه پسند با ایجاد آرامش و رفع استرس و اضطراب به باز شدن دهان رحم و سهولت در زایمان کمک می کند.

آویشن برای باز شدن دهانه رحم

آویشن موجب افزایش انقباضات رحمی شده و احتمال زایمان را افزایش می‌دهد. با این حال آویشن خطر خونریزی را نیز افزایش داده که می تواند برای جنین مضر باشد.

همچنین بخوانید: باز کننده قاعدگی قوی خانگی با طب سنتی

سخن آخر

اگر موعد زایمان نزدیک است، شاید بخواهید هر کاری انجام دهید تا زودتر یا آسانتر زایمان کنید. در حالی که بسیاری از این گزینه‌ها ممکن است بی‌خطر باشند، اما اکثر آنها به احتمال زیاد زایمان را تسریع نمی‌کنند. برخی از آنها ممکن است با خطراتی نیز همراه باشند.

پس بهتر است قبل از تلاش برای القای زایمان در خانه با پزشک خود مشورت کنید. و به یاد داشته باشید، طبیعی ترین کار این است که استراحت کنید و منتظر بمانید تا زایمان خود به خود شروع شود. کودک شما به زودی اینجا خواهد بود.


نظر خود را بیان کنید